Autor Wątek: zima - stan ddr'ów  (Przeczytany 28376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Lut 2014, 18:13:39 »
Fajne B-9 jest pojawia się na al. Wilanowskiej, trzeba się zawrócić, przejść przez zebrę i kontynować jazdę DDR po drugiej stronie Wilanowskiej (niewidocznym spod B-9).



Wjazdy na most Gdański: od wendów nie wszystek odśnieżony, ale zostalo przynajmniej 1.5 suchego asfaltu, więc absolutnie bez problemów przejezdny. Po stranie praskiej zjazd całkowicie odśnieżony (!!!) natomiast łącznik do ronda Starzyńskiego już nie.


Co do al. Ujazdowskich to ten fragment ddr od Pięknej placu Trzech Krzyży jest non stop zastawiony i kończy się tak, że nie wiadomo co robić. Sto razy lepiej jest na jezdni, niech zostanie zaśnieżony jak najdłużej.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Lut 2014, 22:47:18 »
Jesteś pewien, że odśnieżenie łopatą (czy nawet minispychaczem) kosztuje tyle samo, co śmignięcie pługiem? Aż tak niskie są płace operatorów szufli? Czy w pługach na usługach miasta zaczyna znikać 10x więcej oleju napędowego niż podczas normalnej pracy? ;)

Nic takiego nie pisałem. IMO odśnieżanie ręczne jest znacznie droższe od mechanicznego.

Prace operatorów szufli - owszem - są niemal zerowe, bo to głównie bezrobotni, czasem więźniowie. Ale do odśnieżenia byle kawałka chodnikaa trzeba całej drużyny, autobusu, który ją dowiezie wraz z szuflami i całym sprzętem. W porównaniu z tym wysłanie traktorka, który pali paliwo, ale za to wymaga jednej osoby i nie musi pracować godziny by wyszuflować 20m chodnika, jest tanie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Lut 2014, 00:15:10 »
W poniedziałek, spontaniczna akcja odśnieżania DDR w Al. Ujazdowskich. Kto może niech przyjdzie z łopatami ;)

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/390866294384363/

Dla osób bez konta na FB:
Cytuj
Taki mamy klimat! Taki mamy budżet! Odśnieżamy DDR Aleje Ujazdowskie.

Zabierz łopatę i chęci. Przyjedź na Plac Trzech Krzyży.
Zbiórka "Pod Gigantami"
Godz: 20:00

Poniedziałek, 3 lutego 2014.

A oto efekty:
https://www.youtube.com/watch?v=Tg4M9t-7d_8
Było fajnie :D

Zjawiło się 5 osób z 3 łopatami. Odśnieżyliśmy z dziesięć miejsc parkingowych i około 250m DDR , co zaraz zostało wykorzystane przez spacerowiczów z psami... :)

Na odśnieżanym odcinku było sztuczne dośnieżanie, więc nie było łatwo. Przy wjazdach na podwórka usypano potężne kopce, z którymi było dużo roboty Ale np. na odcinku Parku Ujazdowskiego nie zaobserwowałam dośnieżania,  więc jest szansa na szybki powrót przejezdności trasy przy ociepleniu.

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Lut 2014, 09:42:55 »
Dobra rozgrzewka :D Możecie powiedzieć, ile czasu zajęło odśnieżenie owych 250m?

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Lut 2014, 11:12:35 »
akcja fajna, ale... to tylko 250 metrów. jasne, mogłem wziąć łopatę, przyjechać i odgarnąć kolejne 250, ale nie wiem czy o to tu chodzi. w tym przypadku zgodzę się z Jerzym (co rzadko mnie się zdarza ;) ) - lepiej teraz jeździć ulicą i tyle. i mieć nadzieję, że kiedyś będą zimy z odśnieżonymi ddr'ami. a walczyć o to najlepiej pismami do ZOM - choć biję się w piersi, tej zimy nie wysmażyłem ani jednego. w roku ubiegłym uporczywie odmawiano mi odśnieżania drogi wzdłuż trasy siekierkowskiej (zarówno drogi rowerowej jak i chodnika) i żeby zamknąć mi gębę napisali, że nie przewiduję odśnieżania tego terenu w latach 2013-2015... stąd teraz, odkąd tylko spadły śniegi jeżdżę grochowską, waszyngtona i poniatowszczakiem (którym na bajku jeździć nie znoszę). a na ddr'y wrócę w tak zwanym sezonie.

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Lut 2014, 13:43:19 »
@maciek_slon
Trudno powiedzieć, około półtorej godziny. Większość się spóźniła - łącznie z trzecią łopatą :) Trzeba dodać, że śnieg był ciężki i sporo lodu do skucia, więc akurat dodatkowe zasoby ludzkie były jak znalazł dla odrobiny wytchnienia. Jak się kiedyś umówimy kiedyś zaraz po opadach, będzie można bić rekkordy.

Wg mnie akcja miała charakter symboliczny, więc właściwie bez znaczenia, czy udało się dużo, czy mało. A uważam, że poszło naprawdę dobrze.

@kultowy
Nie mogę poprzeć tego, że mamy godzić się na jazdę jezdnią zamiast DDR. Jeśli przy jakiejś ulicy jest wydzielona droga dla rowerów, to najwidoczniej zdecydowano, że ruch powinien być separowany. Dlaczego? Dla widzimisię, czy z uwagi na natężenie ruchu? (Mówię o głównych arteriach, a nie np. Coopera i innych nietrafionych pomysłach)

Owszem, można wybrać inna drogę, ale nie zawsze jest to możliwe bez znacznego wydłużenia trasy (np. trasa mostu Siekierkowskiego). Szczególnie nieprzyjemnie jeździ się właśnie takimi jezdniami, gdzie kierowcy nie widują często rowerzystów i się ich nie spodziewają (bo zwykle ci jeżdżą po DDR) - np. KEN, albo gdy jest zakaz ruchu rowerów (np. Górczewska) - bo wszelkiej maści "nauczyciele" chcą się na tobie wyżyć.

Z drugiej strony są tacy, co jeżdżą rowerem mostem Siekierkowskim, ale ilu się na to zdecyduje? Jeden promil?

Bez odśnieżania głównych korytarzy nie ma szans na tłumną jazdę zimą. Lokalnie może i tak, tranzytowo nie.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Lut 2014, 20:22:55 »
Szczególnie nieprzyjemnie jeździ się właśnie takimi jezdniami, gdzie kierowcy nie widują często rowerzystów i się ich nie spodziewają (bo zwykle ci jeżdżą po DDR) - np. KEN, albo gdy jest zakaz ruchu rowerów (np. Górczewska) - bo wszelkiej maści "nauczyciele" chcą się na tobie wyżyć.

Nie polemizując z zasadniczą myślą muszę dodać, że akurat wczoraj po południu/wieczorem przemierzyłem KEN w te i nazad (bo DDR był w części odśnieżony, a w części nie - pewnie jak wiele innych, omijam je całkiem, bo nie wiem który odcinek akurat będzie przejezdny i czy będzie zjazd) i było to dla mnie zaskakująco miłe przeżycie.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Lut 2014, 22:48:46 »
Na Górczewskiej jest zakaz ruchu rowerów?

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Lut 2014, 23:04:15 »
Na najbardziej oblodzonym odcinku DDR tak.
Wg gmaps od Elekcyjnej do Olbrachta -  i to w obu kierunkach. Dlaczego na tym odcinku, w sumie trudno się zorientować.
http://goo.gl/maps/whujC

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Lut 2014, 13:25:47 »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Lut 2014, 13:55:55 »
Na najbardziej oblodzonym odcinku DDR tak.
Wg gmaps od Elekcyjnej do Olbrachta -  i to w obu kierunkach. Dlaczego na tym odcinku, w sumie trudno się zorientować.
http://goo.gl/maps/whujC


O, nawet nie wiedziałem. Pewnie dlatego, że jadąc w stronę centrum skręcam w Góralksą, a potem Batalionu Parasol. Nadkładanie drogi, ale omija się wszystkie światła, więc szybciej i przyjemniej.

edit: a zimą na Bemowo jeżdzę Wołoską, właśnie po to, żeby omijać DDR.
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2014, 13:57:01 wysłana przez em c »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Lut 2014, 19:51:25 »
Własnym oczom nie wierzyłam! Perfekcyjnie odśnieżona DDR  wzdłuż Ostrobramskiej, i to po obu stronach ulicy. Od Zamienieckiej,  na południu do Media Marktu  i na północy do Rodziewiczówny. Ani jednej zamarźniętej kałużki, ani kawałka lodu, ani grama śniegu...

Ale tylko po jednej stronie jest DDR. Po stronie Promenady jest CPR i to tylko częściowo i może dlatego właśnie jest odśnieżona.

Trasa Siekierkowska od Ostrobramskiej do Wału ciągle jest pod lodem lub breją lodowo-śniegową.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut 2014, 19:58:20 wysłana przez robertrobert1 »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Lut 2014, 21:45:02 »
Za to Wałem Międzyszyńskim od Sierkowskiego do gdziekolwiek można już śmigać, tzn. zachodnią stroną, na ddr po wschodniej nie wjeżdzałem. Ścieżka przyrodnicza nad wisłą w znacznej części pod wciąż zmarzniętym, ale rozpuszczającym się śniegiem, tam gdzie nie ma śniegu jest (jak się można spodziewać) bardzo podmokła. Ale jakoś tam przejechać się da, roweru nie pchałem.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Lut 2014, 13:27:01 »
Za to Wałem Międzyszyńskim od Sierkowskiego do gdziekolwiek można już śmigać, tzn. zachodnią stroną, na ddr po wschodniej nie wjeżdzałem. Ścieżka przyrodnicza nad wisłą w znacznej części pod wciąż zmarzniętym, ale rozpuszczającym się śniegiem, tam gdzie nie ma śniegu jest (jak się można spodziewać) bardzo podmokła. Ale jakoś tam przejechać się da, roweru nie pchałem.

Dzisiaj już ścieżka na koronie Wału Zawodowskiego jest w całości przejezdna. DDR na Wale Miedzeszyńskim także jest ok, pomijam poranną gołoledż, ale dojazdy na koronę z poziomu jezdni ciągle jest po zmrożonym śniegu.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Lut 2014, 14:02:14 »
Za to wczoraj koło 20stej ddr przy Trasie Siekierkowskiej, ale po wschodniej stronie (między Wałem M. a Ostrobramską) było parę wybitnie niefajnych momentów, z czego najgorszy przy wjeźdzcie na most (konkretnie na wiadukt nad ul. Wał Międzyszyńśki): zdaje się, że ddr jest głównie  w cieniu, więc śnieg zamienił się w śniego-kałużę, która błyskawicznie zamarzła. Wjechałem z minimalną prędkością a i tak miałem problemy z zatrzymaniem się (szorowanie nogą o lód niewiele daje), a kiedy już się zatrzymałem dotarcie na trawnik wcale nie było łatwe, ślizgawica absolutna. Dziś wieczorem sytuacja będzie pewnie podobna, więc polecam bardzo uważaać. Dalej (tzn. w stronę Ostrobramksiej) w śniegu prawie na całej długości był szerszy lub węższy przesmyk, ale w kilku miejscach znów prędkość 4km/h i gotowość do zaliczenia gleby (albo chwilowe przemieszczenie się na suchy chodnik tuż obok).


Świetnie z Zawadowskim, właśnie się tam wybieram :)

DDR na Ostrobramksiej wciąż całkowicie bez śniegu.