Autor Wątek: Pomysły i uwagi organizacyjne  (Przeczytany 96398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #120 dnia: 04 Kwi 2014, 22:57:11 »
Pomysł ok, tylko ja się zastanawiam czy nie będzie tam zbyt głośno dla docelowej grupy masowiczów.
Dzieciakom to pewnie nie będzie przeszkadzać, ale ich opiekunom, czy osobom starszym już może.
Kolejna kwestia to znalezienie 2 osób do jeżdżenia z balonikami. I tak dość często zabezpieczenia brakuje.

Kto powiedział że słabsze są tylko małe dzieci.
Słabszy może być też starszy człowiek.
Słabszym mogę być ja, po ostatniej wyleczonej kolce nerkowej.
Słabszy może być dobrze zbudowany kolarz po kontuzji.
Słabszy może być człowiek w średnim wieku po zawale, albo inny człowiek po innej chorobie.

Dlatego ważne jest mówienie że powinni jechać bardziej z przodu niż z tyłu.

Szczerze, to kilka razy robiłem razem z Cosmitem, czy Maślakiem końcowy szpaler i twierdzę że jest to jednak problem. Bo trzeba dla bezpieczeństwa reszty uczestników podziękować niektórym osobom. Nie zawsze była to matka z małym dzieckiem. Niestety, nie zawsze daje się to zrobić tak bezpiecznie i kulturalnie jak byśmy sobie tego życzyli :-[ 

Raz nawet, chyba w lutym popełniłem błąd krytczny, bo pozwoliłem żeby na Idzikowskiego zrobiła się ponad 100 metrowa dziura między kończącymi radiowozami, a resztą peletonu - na pewno nie z powodu dziecka, ani kogoś starego. Zabezpieczenie musiało przez kilka minut utrzymać samochody na pustych do bólu wylotach uliczek osiedlowych. Jak drugi raz się to powtórzyło na Sasanki, to była komenda przez radio "zatrzymać peleton" i na Żwirkach w bezpiecznym miejscu kulturalnie pożegnałem uczestnika.

Dlatego jeśli czujemy, że nie możemy nadążyć to trzymamy się z przodu - wtedy problemów nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi 2014, 00:05:36 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline bogu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #121 dnia: 04 Kwi 2014, 23:10:17 »
Nie użyłem słowa "słabsze", chodziło mi o część osób z grupy preferującej wolniejszą jazdę. Zresztą sam autor pomysłu tak zasugerował.
Na samym początku kolumny mają jechać dzieci, osoby starsze, oraz wolące się poruszać spokojniej, prawda?

Analitycznie rozumując, z przodu ma jechać kolumna osób poruszających się wolniej od reszty, na które składają się osoby słabsze (os. starsze, dzieci, os. po/w trakcie choroby, itd.) lub po prostu nie lubujące się w szybkiej jeździe :)

Uważam pomysł za dobry. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewne drobnostki.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #122 dnia: 04 Kwi 2014, 23:44:46 »
@bogu
Przepraszam, źle zrozumiałem, myślałem że chodzi Ci o to że dzieciaki będą się drzeć  :) ;) 8)
Riksza jest mocniejsza  ;)

Generalnie nie chodzi o to żeby jechać totalnie z przodu, ile żeby nie jechać z tyłu peletonu, jak się nie jest w pełni sił ;)
 
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2014, 23:49:50 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #123 dnia: 05 Kwi 2014, 18:13:17 »
Mam wrażenie (ale to moje subiektywne odczucie), że zawsze najspokojniej jest tak między ? a ? peletonu (licząc od przodu). Za samą rikszą jadą głównie ci, którzy chcą sobie muzyki posłuchać albo pomagają pchać sprzęt. Natomiast w zakresie ?-? nie ma jeszcze nadganiania, a jednocześnie ludzie z przodu są filtrem dolnoprzepustowym dla fal generowanych przez samą rikszę.

Offline Robert

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #124 dnia: 07 Sie 2014, 10:35:22 »
Cześć,
Chciałem zgłosić pomysł. Czy istniała by możliwość zorganizowania konkursu na szprychówkę. np na facebook. Każdy mógłby zgłosić swój projekt, a na spotkaniu przedmasowym byłby on rozstrzygany. Nagrodą byłaby szprychówka, i może coś jeszcze.

Myślę że w ten sposób można zachęcić do czynnego wspierania masy. W ten sposób mogłaby wzrosnąć sprzedaż szprychówek, bo kto nie chciałby mieć takowej zaprojektowanej przez kolegę lub koleżankę.

Co Wy na to?

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #125 dnia: 18 Wrz 2015, 19:06:45 »
Witam :).
Ja chciałabym wtrącić o powrotach z Masy...Paczę od jakiegoś czasu i widzę jak cała rzesza rowerzystów wraca chodnikami a to ani bezpieczne, ani "twarzowe" dla Masy jako Masy.
Warto podpowiedzieć - zachęcić aby ludzie organizowali się w ramach dzielnicy, kierunku jazdy powrotnej i wracali większą grupą ale jezdnią. Szczególnie Starówką czy Nowym Światem gdzie jest dużo spacerujących. Rowerzyści w tym dniu kojarzeni są z Masą :)). Zachowanie cyklistów jest bardziej widoczne...
Praktyczna nauka poprawnej jazdy jest owocna, dodaje odwagi aby wjechać na ulicę i mniej bać się. Nie chciałabym obarczać taką odpowiedzialnością Zabezpieczenia ale ja się tak raz podłączyłam i nadal praktykuję ten zwyczaj...Nigdy nikt mi nie odmówił i czułam się komfortowo w mniejszej Masie :).
Jazda w Masie sprzyja również rozmowom i poznawaniu nowych ludzi...i podpytaniu o powrót.
Są dzielnicowe punkty zbiórki wyjazdu pod Kolumnę, wracać można bardziej spontanicznie ale jednak grupowo.
Masa to my, rowerzyści.

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Wrz 2015, 19:13:12 »
Pomysł wykorzystania Zabezpieczenie bierze się z rozpoznawalności charakterystycznych kamizelek...
Sporo Organizatorów ma swoje własne ale faktycznie...gdy je zdejmą to jest ciemna masa rowerzystów ;).
Taką akcję należałoby ogłosić przed rozpoczęciem przejazdu...
Tylko co na to ludzie powiedzą ;).

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Wrz 2015, 21:56:22 »
Pomysł przedni i kiedyś był wdrożony -przynajmniej  z mojej wiedzy ludzie z różnych dzielnic spotykali się i jechali razem i powrót też był zorganizowany. Teraz jakoś liderzy tych grupek poginęli i większość stała się indywidualistami . Ja kiedyś chciałem przejąć te obowiązki ,ale jakoś tak wychodziło słabo (może mój wygląd :-[ , albo" miły" głosik na placu  :o - raczej odstraszał ) więc zająłem się pomocą przy zwożeniu gratów do Zielonego Mazowsza.
Spotykając się na punktach w dzielnicach wystarczy dogadać się co do powrotu i po masie umówić się w charakterystycznym punkcie placu Zamkowego i razem wracać . Na pewno przybyło by też chętnych do uczestnictwa w masach ,rozbudowała by się jakaś więź lokalna i większość by wiedziała że w grupie raźniej i że indywidualistą można być na co dzień ,ale od święta wypadało by się pokazać w grupie .

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Wrz 2015, 21:18:49 »
??????????????
Pafko???? litości, NIE publicznie!

Offline Pafka

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od bardzo dawna...
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #129 dnia: 20 Wrz 2015, 21:25:46 »
oki moja kulpa sory
W zabezpieczeniu od 2006 roku.

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #130 dnia: 20 Wrz 2015, 23:19:37 »
Pafko...a co Ty zdrożnego tutaj pisałeś?
Jesteś z kierunku Och-teatr, może kogoś przywieziesz na Masę?
Nawet szczególnie nie musicie ulicami jeździć bo Polami jest śliczna trasa...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Wrz 2015, 06:37:58 »
Internet nie wybacza, Internet nie zapomina :-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #132 dnia: 22 Wrz 2015, 16:25:34 »
Dwa dni do Masy, a ja wciąż nie dostałem szprychówek...
I jestem tatą po raz drugi!

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Wrz 2015, 07:56:45 »
Witam,
szprychówlki są dopiero na masie :) nie ma możliwości otrzymania ich wcześniej ;p

zapraszamy wszystkich chętnych na Masę :)

Offline Wujek_Drex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #134 dnia: 03 Sie 2019, 13:23:17 »
Dlaczego nikt nie napisał wątku o Masie Powstańczej? Czyżby WMK już nie pomagała w zabezpieczeniu przejazdu?