Autor Wątek: Pomysły i uwagi organizacyjne  (Przeczytany 96406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #105 dnia: 12 Wrz 2012, 08:33:21 »
Uwaga, po jednorazowej wizycie na ww balkonie mam obawy czy jest bezpieczną amboną myśliwską, cały czas miałem wrażenie, że gdybym był nie daj B. na rolkach to bym już tulił chodnik 2 piętra niżej :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #106 dnia: 29 Lip 2013, 14:07:09 »

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #107 dnia: 29 Lip 2013, 16:47:54 »
Obawiam się, że jeżeli rozpalimy ognisko pod Zygmuntem, to będzie to ostatnia masa ;).

Problemem jest zapewne to, że:
  • Kończymy dosyć późno, często niebezpiecznie blisko 22. I robimy to w środku miasta. Trudno w tej sytuacji o głośną imprezę.
  • W masie bierze udział wiele osób spoza Warszawy i zapewne chcą wrócić wcześniej - tym bardziej, że jednak generalnie ludzie przyzwyczajeni są do dziennego trybu życia ;).
  • Rikszę trzeba po imprezie odprowadzić.
  • Nie wiem przez jak długo riksza może produkować energię elektryczną.
Ale propozycję można zapewne zawsze podrzucić. Najwyżej będzie odrzucona.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #108 dnia: 29 Lip 2013, 22:05:59 »
nie chce kopiowa całości, ale np jakieś nagrody za udział w widowiskowy sposób, tak jak na ostatniej masie był "góral", czy coś podobnego, wcale nie musi by ognisko i trzeba pamięta że starówka jest przyzwyczajona do hucznych i długo nocnych imprez, a ryksza puki będzie miała zapas paliwa do agregatu muzyczkę może nadawa dość długo ...

poza tym skoro masa coś chce przekazać politykom i zarządcom dróg to powinna takich ludzi zaprasza na oficjalne dzienne masy ... może jakaś TV albo jakaś gazeta też zostanie zaproszona, tak to jedynie wszystkim masa się będzie kojarzyć z korkami itp... nie miło ...

GFM

  • Gość
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #109 dnia: 30 Lip 2013, 08:12:15 »
skoro masa coś chce przekazać politykom i zarządcom dróg to powinna takich ludzi zaprasza na oficjalne dzienne masy ... może jakaś TV albo jakaś gazeta też zostanie zaproszona, tak to jedynie wszystkim masa się będzie kojarzyć z korkami itp... nie miło ...

Nie odkrywaj Ameryki na nowo.
Raczej poczytaj o historii masy i przejrzyj niektóre wątki na forum.
Ostatnio media się nami już trochę znudziły.
Ale przed każdymi wyborami politycy sami się nami interesują.
Samorządowe już niedługo.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #110 dnia: 30 Lip 2013, 09:13:16 »
Cytuj
Nie odkrywaj Ameryki na nowo.
Raczej poczytaj o historii masy i przejrzyj niektóre wątki na forum.
Ostatnio media się nami już trochę znudziły.
Ale przed każdymi wyborami politycy sami się nami interesują.
Samorządowe już niedługo.

jestem zbyt świeżym uczestnikiem masy aby znać doskonale historię masy ...

ciekaw jestem czy HGW się zainteresuje masa jeszcze przed referendum :)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #111 dnia: 30 Lip 2013, 12:58:12 »
Problem z politykami i urzędnikami pojawiającymi się na masie jest taki, że oni tam się pojawiają, żeby poprawić swój wizerunek. Z tego, że przejadą z nami kawałek i dadzą zrobić sobie kilka zdjęć, nic nie wyniknie, oprócz pokazania, jacy to oni są zaangażowani w problemy mieszkańców. To ja już wolę, żeby w ramach autopromocji posiedzieli przez jeden dzień nad infrastrukturą rowerową w mieście. Będzie z tego więcej pożytku niż gdyby nawet tysiąc ich przyjechało na masę.


Offline Kargul

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niech Kellys będzie z wami
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #112 dnia: 05 Sie 2013, 21:28:19 »
Ja znowu wracam do kwestii zachowania się niektórych podczas jazdy. Na drugiej już masie pod rząd zaobserwowałem osoby, które jadą tanecznym zygzakiem, najczęściej o nieregularnym 'wychyleniu' zajmując 4 szerokości. Wyprzedzić się nie da. Raz zwróciłem uwagę - zadziałało, innym razem nie.

Na początku Masy zawsze są podawane podstawowe zasady (nie jechać pod prąd, po chodniku etc.). Czy nie można by podawać, aby uczestnicy jechali bezpiecznie i przewidywalnie? To, co wyrabiają smarkacze, czasem przechodzi ludzkiej pojęcie - wczoraj znowu była nieładna kraksa (na mokrych Alejach Niepodległości).

Proszę, dorzućcie te dwa zdania przed odjazdem. Nie jechać zygzakiem, nie wykonywać gwałtownych, nieprzewidywalnych manewrów, nie hamować dla zabawy z poślizgiem.

Co z tego , jak "młodzież" robi swoje.. ?? O.o

Offline Kargul

  • Początkujący
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niech Kellys będzie z wami
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #113 dnia: 05 Sie 2013, 21:35:30 »
Witam,
a może finał masy powinien być bardziej rozrywkowy niż klasyczne podnoszenie rowerów,

może zaczerpnąć coś z Bydgoskiej masy ??

https://www.youtube.com/watch?v=-UtGGvPJy8I&feature=c4-overview&list=UUEVQdCf444pEcIazZzk9O_Q
https://www.youtube.com/watch?v=iBNw57DdEzw&list=UUEVQdCf444pEcIazZzk9O_Q
https://www.youtube.com/watch?v=iBNw57DdEzw&feature=c4-overview&list=UUEVQdCf444pEcIazZzk9O_Q

pozdrawiam :)

Chcesz rozpalać ognisko ??
Chcesz mierzyć kobietom obcasy ??
Chcesz drzeć się przez megafon ??

:)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #114 dnia: 05 Sie 2013, 22:19:57 »
nie chce drzeć się przez megafon, nie chce mierzyć obcasów, (chyba że będzie to masa z okazji 8 marca i te obcasy to będą na męskich nogach)
można np za dojechany rower dostać jakiś masowy gadget, za ubiór czy coś zupełnie innego,
coś co w jakiś sposób wyróżni, nagrodzi ...

wiem, że sam przejazd z masą jest ideą samą w sobie i z tego czerpać radość i nagrodę ale można pomyśleć o dodatkowych atrakcjach ...

ale nic to może ja mam spaczone spojrzenie na imprezy masowe ...


Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #115 dnia: 06 Sie 2013, 17:36:52 »
@fottoman:
Jeżeli moje wypowiedzi odczytałeś jako chęć dezaprobaty dla pomysłu, to prostuję - nie to miałem na myśli. Zgłaszam jedynie zwykłe problemy organizacyjne, które trzeba będzie jakoś rozwiązać, jeżeli pomysł ma przejść. To sprawa pierwsza. Sprawa druga - ktoś to musi zorganizować. Pomysłem jest fajnie rzucić, ale od pomysłu do realizacji jest kawałek drogi i ktoś musi w tym czasie sprawę pchać. A tutaj jest zaledwie pomysł na mozliwość zaistnienia pomysłu, wiec nie ma co nawet myśleć o wytoczeniu się na drogę prowadzącą do jego materializacji. Sądzę, że jeśli będziesz miał konkretny, przemyślany pomysł , to organizatorzy nie będą rzucali kłód pod nogi, jeśli tylko pomysł nie spowoduje problemów.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #116 dnia: 06 Sie 2013, 18:47:34 »
:)

nie odebrałem tego negatywnie lecz starałem się rozwinąć pomysły,

szczerze to cały czas myślę o jakimś konkretnym wydarzeniu na którym można jakieś atrakcje zorganizować.

chodzi mi jeszcze po głowie masowa gra terenowa ... ( kiedyś podobne organizowałem w puszczy kampinoskiej - ale dla piechurów)

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #117 dnia: 04 Kwi 2014, 10:26:43 »
Pozwolę sobie, jako zupełny teoretyk, zaproponować zmianę, która wg. mnie poprawi bezpieczeństwo na Masach.

Na samym początku kolumny mają jechać dzieci, osoby starsze, oraz wolące się poruszać spokojniej, prawda? Problem w tym, że sama kolumna kształtuje się "na żywioł" i w tym kotle trudno ocenić co, gdzie i jak, więc nawet ludzie którzy  mają dobre intencje nie są w stanie ich zrealizować z powodu panującego chaosu.

Moja propozycja jest następująca - dwie osoby z np. przyczepionymi do roweru balonikami napełnionymi helem (sposób wyróżniania się w tłumie podpatrzony na imprezach biegowych) ustawiają się na placu w kierunku, w którym będzie się poruszała kolumna. Osoby, które chcą jechać w strefie spokojnej jazdy ustawiają się pomiędzy nimi, a gdy Masa będzie ruszała riksza pakuje się przed nich, tak, żeby stanowili czoło kolumny.

Ponadto, osoba z balonikami jadąca w kolumnie za tą grupą będzie widocznym znakiem dla reszty, że tutaj zaczyna się strefa dla osób wolniej poruszających się, i jeśli nie należysz do tej grupy, to nie wpychaj się.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #118 dnia: 04 Kwi 2014, 22:15:23 »
Myślę, że spokojnie możesz przejść od teorii do praktyki i wdrożyć ten pomysł.
Przed każdą liczniejszą masą, jest albo powinno być powiedziane że osoby słabsze i z małymi dziećmi dla swej wygody proszone są jechać z przodu.

Będzie kolejny dobry punkt orientacyjny obok rikszy, szpaleru ORMO, radiowozu policji i Jerzego  ;D 8)

A balonik podobno świetnie odciąża plecak :)

Niestety chyba nikt z regularnego zabezpieczenia masy tobie/wam nie pomoże, bo jak jest dużo uczestników, to różnica dwóch, trzech osób może zaważyć o postoju całego peletonu, albo braku postoju. 
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2014, 22:51:19 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline bogu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysły i uwagi organizacyjne
« Odpowiedź #119 dnia: 04 Kwi 2014, 22:51:01 »
Pomysł ok, tylko ja się zastanawiam czy nie będzie tam zbyt głośno dla docelowej grupy masowiczów.
Dzieciakom to pewnie nie będzie przeszkadzać, ale ich opiekunom, czy osobom starszym już może.
Kolejna kwestia to znalezienie 2 osób do jeżdżenia z balonikami. I tak dość często brakuje zabezpieczenia.
(tak btw to w kwietniu postaram się być z powrotem na masie, w końcu...)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2014, 22:57:23 wysłana przez bogu »