Autor Wątek: Społeczne konsultacje przebiegu dróg dla rowerów w Łomiankach  (Przeczytany 5405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Dnia 27 listopada 2014r. godzina 18 w Auli ICDS ul.Staszica 2 odbędzie się spotkanie poświęcone koncepcji przebiegu tras rowerowych na terenie Łomianek. Kiełbasa wyborcza chodź może ktoś jest na forum kogo zainteresuje i przyjdzie posłuchać :)
Z tego co wiem to chyba po raz pierwszy konsultacje społeczne na taki temat w Łomiankach.

Na ten czas z tego co się orientuje jest może 50m drogi dla rowerów. Reszta to buble i stwory typu ciąg pieszo-rowerowy czy DDRiP. Chodź po Łomiankach ulicami dość bezpiecznie się jeździ i może dla tego nic tu się nie robi z myślą o poprawie komfortu podróżującym na rowerach.
Zapraszam
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Społeczne konsultacje przebiegu dróg dla rowerów w Łomiankach
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lis 2014, 09:14:57 »
Niestety nie będę mógł być -dobrze jak mi się uda na Masę wrócić na następny dzień ,ale z chęcią bym dowalił tym co tak uraczyli rowerzystów drogą przez łomianki (główną ) w kierunku W-wy . Zrobili jak widziałem CPR i co parę metrów koniec bo przylegająca zadu...uliczka. Droga przez miasto raczej zakorkowana ,ale po godzinach rzadko kto tam jedzie 50 , więc niektórzy maja prawo się bać i wolą pod koła pchać się tym co z bocznych ulic wyjeżdżają lub z pędem wjeżdżają. W ten sposób kierowcy niby zadowoleni (oni i tak nigdy nie będą zadowoleni) i rowerzystów teoretycznie ma się z głowy ,a i przy tym paru działaczy po medalu zaliczyli.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Społeczne konsultacje przebiegu dróg dla rowerów w Łomiankach
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lis 2014, 12:47:49 »
Czy ktoś był , ja dopiero wróciłem do cywilizacji z gór Świętokrzyskich i zastanawiam się czy straciłem parę godzin przedniego kabaretu jak przy konsultacjach na Obozowej?Jeżeli było tak gorąco jak tam to żałuję już teraz .

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Społeczne konsultacje przebiegu dróg dla rowerów w Łomiankach
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lis 2014, 17:54:45 »
https://www.youtube.com/watch?v=NcQbrxrzGUg relacja kabaret zero konkretów mało ludzi, małe zainteresowanie obawiam się iż po wyborach zapomną o konsultacjach i o rowerach. W Łomiankach dużo ludzi jeździ na rowerach, ale zainteresowanie jest praktycznie zerowe.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Społeczne konsultacje przebiegu dróg dla rowerów w Łomiankach
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lis 2014, 17:58:36 »
W Łomiankach dużo ludzi jeździ na rowerach, ale zainteresowanie jest praktycznie zerowe.

Morał z tego taki, że urząd spartolił konsultacje :P Albo nie umiał dotrzeć do tych ludzi z informacją, albo ich przekonać by przyszli, albo wybrał niewygodną dla ludzi formę konsultacji, jej miejsce i/lub czas.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Społeczne konsultacje przebiegu dróg dla rowerów w Łomiankach
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2014, 22:35:03 »
Niestety takie mamy całe społeczeństwo -przyzwyczaiło się do dziadostwa i brakuje chęci i siły do zmiany. Zresztą tych co im się chce skutecznie się izoluje i wszystko lepiej wiedzący ludzie-"paragrafy"ośmieszają o populizm i inne takie. Dlatego o rowerach gadają dziadki , lub ludzie co "lubią  od czasu do czasu pośmigać". Reszcie każą siedzieć cicho i cieszyć się z tego że coś się robi dla pospólstwa i jeszcze hołdy trzeba składać. W Łomiankach przy głównej ulicy "Coś" jest i ludzie i do "Tego" się przyzwyczaili i jest widać im dobrze.