Autor Wątek: Zabezpieczenie roweru.  (Przeczytany 137501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek303

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #225 dnia: 20 Cze 2013, 16:51:22 »
Tak jest. Szczególnie, że nie było powodu, żeby nie przypiąć ramy razem z tylnym kołem. Więc dla wszystkich czytających ten wątek teraz i w przyszłości:



W zdecydowanej większości przypadków jeśli można przypiąć samą ramę, to da radę przypiąć w ten sposób.


Przypinam dokładnie w ten sposób rower tylko stosuje jeszcze coś takiego http://www.jula.pl/linka-rowerowa-620055 żeby przednie koło nie było całkiem bezbronne.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #226 dnia: 20 Cze 2013, 20:15:00 »

Przypinam dokładnie w ten sposób rower tylko stosuje jeszcze coś takiego http://www.jula.pl/linka-rowerowa-620055 żeby przednie koło nie było całkiem bezbronne.

Tylko że taka linka zabezpiecza koło przez tyle sekund ile złotówek kosztuje.

Grunt to weliminować samozamykacze.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #227 dnia: 12 Lip 2013, 16:29:16 »
https://www.youtube.com/watch?v=6AdugFzCi24


Interesujący reportaż o kradzieży rowerów w Londynie, łącznie z podstawianiem rowerów i łapaniem w złodziei. W pierwszej części dwóh ekspertów używa potężnych nożyc na markowych ulokach (w tym łańcuch Kryptonite NYC) i żaden nie wytrzymuje dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #228 dnia: 12 Lip 2013, 23:02:53 »
Wszystko da się przeciąć w takim czasie. Trzeba tylko odpowiednich narzędzi i siły (tutaj: nożyce o bardzo długiej dźwigni oraz przykładanie ciężaru własnego ciała). Jakiej siły do tego potrzeba całkiem nieźle widać na 8:00.
I dlatego sama klasa zapięcia nie gwarantuje niczego, tylko trzeba się jeszcze wykazać pewną klasą inteligencji ;)
Pomimo że to też w sumie niczego nie gwarantuje :(

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #229 dnia: 15 Lip 2013, 13:24:44 »
Jeżeli ktoś nie lubi czytać ;): https://www.youtube.com/watch?v=aTA3JsZWiec

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #230 dnia: 15 Lip 2013, 13:58:31 »
W filmie gość nieco przegina. Rozumiem, by zapinać ramę i jedno koło - najlepiej tylne, bo zwykle jest droższe. Rozumiem, by używać porządnego zabezpieczenia, a nie gównianej linki. Rozumiem, by zrezygnować z szybkozamykaczy na kołach.

Ale by zdejmować siodełko? By martwić się o koło, do którego wykręcenia trzeba kluczy 15mm? To moim zdaniem przesada - tzn zostawiałem nieraz na wiele godzin lub na noc rower z siodłem na szybkozamykacz i z kołami na klucze 15mm i nie miałem problemów.

Widać, że Warszawa to nie Stany i nie kradną aż tak bardzo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #231 dnia: 15 Lip 2013, 14:16:55 »
Gdzieś już to chyba pisałem, że w Barcelonie widziałem jak większość rowerów była przypięta dwoma u-lockami i linką do siodełka. I nie były to żadne wypasy tylko normalne rowery.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #232 dnia: 15 Lip 2013, 15:18:58 »
Mojej koleżance niedawno ukradli siodełko, najdziwniejsze że z jakiegoś Rometa z lat 90tych, nie pomyślałbym, że ktokolwiek się skusi. Ja swoje też zostawiam ale niedawno kupiłem nowe (na starym było więcej taśmy klejącej, niż materiału) to noszę się z zamiarem kupna nie-szybkozamykaczowego zapięcia.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #233 dnia: 15 Lip 2013, 22:02:11 »
zostawiałem nieraz na wiele godzin lub na noc rower z siodłem na szybkozamykacz i z kołami na klucze 15mm i nie miałem problemów.

Moja dziewczyna miała siodełko na szybkozamykacz pod domem i któregoś ranka go nie zastała. Nie było żadne odpicowane, ale na wszelki wypadek zmieniła na jeszcze mniej efektowne, a przede wszystkim zmieniła szybkozamykacza na normalną śrubkę. Nadal zostawia rower pod domem i jak dotąd nic więcej nie zniknęło.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #234 dnia: 16 Lip 2013, 10:28:53 »
Jeszcze a propos Stanów to przypomniała mi się opowieść sprzed około 10 lat z Nowego Jorku, jak to wszyscy rowerzyści wchodzili do knajpy z siodełkiem pod pachą. Oby u nas takiego popytu nie było.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #235 dnia: 17 Lip 2013, 09:50:04 »
Mnie z roweru ginęły tylko opaski odblaskowe, które zostawiałem przy rowerze. Pod ZM-em dzieciaki to kradły, wiem bo parę razy przyuważyłem.

Sposób był prosty. Ponieważ dostawaliśmy tych opasek w tym czasie sporo, bo co drugi urząd to rozdawał, to dokładaliśmy, dokładaliśmy, dokładaliśmy, aż się dzieciakom pokończyło miejsce w szafkach i szufladach ;-) I teraz już nic nie ginie. Choć licznika przezornie tam nie zostawiam przy rowerze, a i lampki zamocowałem tak, by ich demontaż nie był zbyt prosty.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline TheAvalon

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #236 dnia: 17 Lip 2013, 13:20:32 »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #237 dnia: 17 Lip 2013, 13:25:18 »
Używam wersji wydłużonej od lat i polecam znajomym. Natomiast nie jestem pewien ile warta jest ta linka, pewnie tyle, ile wszystkie inne linki, wolałbym chyba kupić samego ulocka za mniejsze pieniądze (a z przodu zamontować normalne śruby, odkręcenie ich zajmie tyle samo, jeśli nie więcej czasu niż przecięcie tej linki).
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2013, 13:27:01 wysłana przez em c »

Offline TheAvalon

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #238 dnia: 17 Lip 2013, 13:27:54 »
Przepraszam wkleiłem zły link. Chodziło o tego ulocka http://allegro.pl/zapiecie-rowerowe-u-lock-kryptonite-keeper-12-ls-i3376328081.html

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabezpieczenie roweru.
« Odpowiedź #239 dnia: 17 Lip 2013, 13:32:56 »
Zdecydowanie dozbierałbym do Series 2 albo 4. Natomiast na pewno lepszy niż dowolna linka których używają prawie wszyscy.