Autor Wątek: Lampka rowerowa  (Przeczytany 46573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lip 2011, 19:23:00 »
dokładnie choć powiem że jak oświetla tak jak ta droga na 3 fotce to kupuję od ręki ;D


a tak na poważnie te 100 - 135 to mogę się wykosztować na latarkę pod warunkiem że będzie dawała tak jak na "testach producenta" ale miło mi będzie jak Stor i Drex zrobią jakieś zdjęcia w kompletnej ciemnicy. fajnie by było gdyby też była to jakaś droga po ciemku bez latarni, myślę że na NMK nie będzie z tym wszak żadnego problemu ;D  a mi to ułatwi wybór. Wszak jak to powiedział jakiś mądry człek "nie stać mnie by kupować tanio"
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lip 2011, 19:42:30 »
Chodziłem po sklepach na Nowowiejskiej i w zasadzie nie ma tam nic ciekawego, tylko jakieś tandety HL-EL 520 i 530 Cateye, które dawały... tak sobie :]

CatEye teraz ma najgorszy stosunek ceny do jakości. Liczą sobie jak za złoto, a lampki technologicznie mają sprzed 5-6 lat. Najgorszy przelicznik złotówki na lumeny.

A szkoda, bo lampki mają solidne, zwykle dobrze zrobione i chętnie bym się u nich zaopatrywał.

A Scream... no w sumie... szkoda że -dawaliśmy... :] Bo tak bym nie musiał latać do Brwinowa może ;)

Sprowadziłem chyba 3 sztuki, sondując czy będzie zainteresowanie. Dwie poszły od razu (jeden z członków ZM zobaczył i stwierdził, że MUSI mieć), trzecią nie bez trudu puścił w obieg po kilku miesiącach Maćkofff. Kolejnych nie brałem, bo jak jedna sztuka sprzedaje się raz na kilka miesięcy, to nie warto mieć na stanie.

Choć w każdej chwili mogę to zrobić jeżeli byłoby zainteresowani zakupem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lip 2011, 19:46:25 »
@STORM- zdjęcia z testów są całkowicie niewiarygodne, sorry... Nie widziałeś jak ta lampka sprawuje się w ciemnym lesie bez śniegu i innych źródeł światła wokół. W cudowne działanie Vizira który pierze przez zamoczenie też wierzysz?

Dajesz podrasowane zdjęcia jako wiarygodny test, to powodzenia. Lampki są świetne, ale nie aż tak. Można przy nich jeździć w lesie nocą z dość dużą prędkością (co robiłem kilkukrotnie), ale nie robi się jasno jak w dzień.

ale miło mi będzie jak Stor i Drex zrobią jakieś zdjęcia w kompletnej ciemnicy. fajnie by było gdyby też była to jakaś droga po ciemku bez latarni,
Moje zdjęcia zostały zrobione w lasku na Kole, w kompletnej ciemnicy. Zdjęcia nie były podrasowywane pod względem jasności. Nie oddają w stu procentach rzeczywistości, bo ludzkie oko ma większe możliwości niż optyka aparatu i w efekcie jest jaśniej.

Zdjęcia z testów były rozjaśniane i prawdopodobnie robione aparatem z ustawieniem na długi czas naświetlania. Zwróć uwagę też na to, że zdjęcia reklamowe były robione zimą, gdzie śnieg służy prawie jak dodatkowe źródło światła- wystarczy że gdzieś jest lampa lub świeci księżyc.
« Ostatnia zmiana: 18 Lip 2011, 19:55:19 wysłana przez Drex »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lip 2011, 20:21:33 »
Zdjęcia z testów były rozjaśniane i prawdopodobnie robione aparatem z ustawieniem na długi czas naświetlania. Zwróć uwagę też na to, że zdjęcia reklamowe były robione zimą, gdzie śnieg służy prawie jak dodatkowe źródło światła- wystarczy że gdzieś jest lampa lub świeci księżyc.

Dlatego warto zawsze skorzystać z testów niezależnych.


No i zgadzam się z Drexem... ten neolux Stormie raczej nie ma 450lm. Żeby tak świeciła, trzeba by ją karmić prądem prawie 1500mA, co z kolei generowałoby bardzo dużo ciepła. Tak wysterowana dioda wymaga baaaardzo efektywnego chłodzenia, czyli dużej obudowy. Ja tam dużej obudowy nie widzę w tej lampce ;)

No i przy takim wysterowaniu diody  nie ma bata by aku 18560 (niby 3Ah podaje producent, ale kto widział aku o pojemności zgodnej z deklarowaną?) starczał na pełne 2h pracy lampki. Matematyka na to nie pozwala, bo jak dioda żre 1,5A to skąd ten prąd na zasilenie przetwornicy (zwykle stary na niej są rzędu 5-10%)?
« Ostatnia zmiana: 18 Lip 2011, 20:35:03 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lip 2011, 22:16:21 »
i o to mi biega, jak będzie jakaś nocna light masa to może mi się uda przekonać żonkę by mnie puściła to sobie zbadam i tą Stormową i tą Drexową o ile na takich "ślimakach" będzie
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lip 2011, 23:17:53 »
Pieprzycie Hipolicie?
Odebrałem lampkę w Brwinowie, dostałem gratisa - zaczep do roweru z obracanym chwytem, idealnie pasuje na chwyt pod przerzutkę na boom. Po zamontowaniu (mocno zmierzchało) wyjechałem na ulicę, droga na Domaniewiek i rura... I powiem tak - po ustawieniu na 100% - mogłem spokojnie lecieć te 25km/h, omijać wyrwy, przęłomy jak się dało etc. Gdybym miał jeszcze wyżej lampkę, a nie na 70cm nad ziemią... I sam siedział wyżej to i 30 spokojnie bym dał radę lecieć. :)
Na drodze strumień swiatła się ładnie rysuje tak jak powinien, widac po czym się jedzie i co jest przed. W dodatku podczas mijania samochodów NIE MA efektu oślepienia przez reflektory samochodów jadąych z przeciwka. Po prostu następuje coś jakby wyrównanie balansu światła, one mijają i za moment nadal widzę co mam przed sobą. Oko nie musi się na nowo przyzwyczajać do ciemnicy. tak samo przy wyprzedzaniu przez samochody z tyłu.


Osobiście - POLECAM! Naprawdę lampeczka jest warta przynajmniej przetestowania :) A najlepszym dowodem na to jest to, że udało mi się na niej wrócić przez kompletną czarną noc, lasy, pola itd - do domu przez ca 20km. Tego w mieście nie zrobicie :P


Jutro porobię fotki, póki co jestem zrypany "polskimi drogami". (burmiszcz Brwinowa za Pszczelińską powinien darmowy transport na taczkach z urzędu do domu...)


Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lip 2011, 23:53:24 »
Nie masz się co unosić, bo ja też odebrałem lampkę w Brwinowie. Różnica jest taka, że ja z nią jeżdżę już prawie rok (http://drex.bikestats.pl/362900,Brwinow-i-MPW.html ). :D

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lip 2011, 00:42:48 »
@DREX - ale jaką lampkę odebrałeś? Co konkretnie? Może warto by się spotkać gdzieś po ciemnicy i porobić testy bo na stronie wskazanej przez Raffiego tych modeli latarek nie widzę :]


P.S. I nikt tu się nie unosi, nie popadaj w paranoję, nie bądź kaczką ;P


Drex

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lip 2011, 01:07:59 »
Ja mam słabszy model- 290 lm (http://neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=24). Z tym, że ja widzę na zdjęciach co jest podrasowane a co nie. Zdjęcia celowo są robione w zimie na śniegu, poza tym są lekko podrasowywane w jakimś programie graficznym.

Poza tym moja lampka po ciężkich przeżyciach zaczęła świecić słabiej (Ania ma o takiej samej mocy a daje sporo jaśniejsze światło... :( ). Niedługo jadę do Brwinowa i chcę kupić sobie taką jak Ty teraz wziąłeś. ;)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Lip 2011, 04:02:46 »
ja tam kocham swojego maglite'a D3 LED i zapewniam ze nie ma lepszej za dokladnie 100pln. szkoda tylko ze nie ma do niej uchwytu na rower ;)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Lip 2011, 09:04:54 »
storm a na jak długo starcza Ci akumulatorek?
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lip 2011, 09:30:32 »
@Chrupek - i tu pojawia sie mały problem... Wczoraj na tej latarce wracałem do domu, raptem około 20km, zajęło mi to tylko ponad godzinę, więc jakoś nie było okazji sprawdzić. Na pewno jednak latarka dawała radę cały czas bez problemu. na pewno dzisiaj pobawię się w wyczerpywanie baterii i walenie fot co jakiś czas, będzie wtedy widać co się dzieje w jakim okresie czasu.
Jeśli chodzi o podładowywanie - błyskawica. Po pół godzinie ładowania, bateria była full. (tak przynajmniej sygnalizuje ładowarka diodą i na oko tak jest)
W nocy odpaliłem ją jeszcze na ścianę domu wybudowanego z 20m dalej... I gdybym miał lornetkę to pewnie bym mógł obejrzeć każdy centymetr tynku ;) Podobnie drzewa, choiny dalej czy dom po drugiej stronie ulicy. (jakieś 40m) Ale to trzeba zobaczyć ;)
Dzisiaj wieczorem zrobię zdjęcia na działce z użyciem tej latareczki, czołówki i czegoś co kupiłem z pół roku temu w Decathlonie. (ale to będzie masakra dla dwóch ostatnich, mimo świeżych bakterii...)


Aha. Nie wiem jak z łączeniem bakterii w pakiety (są tanie i można kupić w Brwinowie od ręki), producent w każdym bądź razie nie zaleca.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Lip 2011, 11:49:10 »
Aha. Nie wiem jak z łączeniem bakterii w pakiety (są tanie i można kupić w Brwinowie od ręki), producent w każdym bądź razie nie zaleca.

A mają też koszyczki by taki pakiecik 18650 było gdzie wsadzić? I ładowarki na >1 aku? Bo jeżeli tak to i ja chyba się do nich przejadę.

Bo od kumpla co mi obiecał zrobić takie pakiety to się już chyba nie doczekam. I przez to moje 900lm leży w kącie zamiast ze mną jeździć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lip 2011, 12:06:06 »
@Raffi - tego nie wiem, ale gość zajmuje się seryjnie modowaniem i przerabianiem, więc na pewno coś wymyśli. Nie wiem jak z ładowarkami, ale sądzę, że to kwestia odpowiedniej elektroniki i to jest coś z czym na pewno sobie poradzi (sądząc po warsztacie pracy jaki posiada)


Gdyby się ktoś wybierał do Brwinowa od strony Al.Katowickiej - omijajcie ul.Pszczelińską.


mplonski

  • Gość
Odp: Lampka rowerowa
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Lip 2011, 15:22:01 »
Ładowarki na 2x18650 można dostać na dealextreme.com albo u niego na stronie neolux.pl (szybciej będzie dostawa).