Autor Wątek: Pytanie o Międzylesie  (Przeczytany 2034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Pytanie o Międzylesie
« dnia: 26 Kwi 2013, 15:49:05 »
Witam i pytam, czy ktoś jeździł może po Międzylesiu, tam gdzie jest Centrum Zdrowia Dziecka? Jest tam co ciekawego, aby pozwiedzać? Planuję wycieczkę w jakieś ciekawe miejsce w okolicach Warszawy. Na zachodzie byłem, na północy Warszawy też byłem, południe też zaliczyłem, a w Międzylesiu nie. Ktoś zna może tam jakieś ciekawe trasy rowerowe?

Kenneth

  • Gość
Odp: Pytanie o Międzylesie
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwi 2013, 16:50:49 »
Mazowiecki Park Krajobrazowy. Ale czymkolwiek innym niż MTB to nie radzę się wybierać, bo cienkie oponki szybko się zakopują w piachu, a i porobione drogi przejazdowe są często w stanie "polnym". Poza tym LAS jest super, cisza, spokój, piękne widoki i w ogóle. Tylko przed wyjazdem radzę się zaopatrzyć w jakąś mapkę, GPSa, albo co, aby się nie zgubić bo się da. Układ dróg w MPK jest taki troszkę wprowadzający w błąd. Kilka lat temu wieczorem się sam zapuściłem za pewien staw w okolice Zagórza i półtorej godziny szukałem wyjścia chwilami przenosząc poziomkę przez jakieś bagno.

tomus1973

  • Gość
Odp: Pytanie o Międzylesie
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwi 2013, 17:08:47 »
Ja raczej bardziej krosowym rowerem będę jechał. W Kampinosie dałem rade, to myślę, że i tam jakoś dam.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Pytanie o Międzylesie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwi 2013, 22:27:01 »
W Międzylesiu zaczynają się i kończą szlaki turystyczne po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Prowadzące w stronę Wesołej, Radości. Tuż za CZD zaczyna się pieszy szlak zielony i czerwony. Z kolei zielony od ulicy Pożaryskiego. Niebieski rowerowy zaczyna się za Instytutem Kardiologii w Aninie. Czerwony prowadzi przez Zagórz, Wiązowną do doliny rzeki Świder. Po drodze można zmienić szlak na żółty i dotrzeć pod dworek Rodziewiczówny w Zagórzu a dalej objeżdżając dokoła Aleksandrów wyjechać żółtym do Józefowa lub czarnym do Falenicy. W tej części MPK zgubić się jest trudno. W zasadzie w promieniu 2-3 kilometrów zawsze trafi się na zabudowę. Warunki drogowe podobne są do KPN-u czyli piaszczyste łachy z lasem iglastym i błotniste obniżenia.
Większy kawał pustego lasu jest dopiero na południe od Otwocka.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

tomus1973

  • Gość
Odp: Pytanie o Międzylesie
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwi 2013, 07:43:38 »
Dzięki za info