Autor Wątek: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację  (Przeczytany 12117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Mar 2013, 08:04:59 »
Może znowu zrobić happening z jeżdżeniem zgodnie z przepisami po jezdni obok buspasa ale tym razem po Poniatowszczaku i z obowiązkową obecnością "ekspertów" z polucji?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Mar 2013, 10:59:14 »
Może znowu zrobić happening z jeżdżeniem zgodnie z przepisami po jezdni obok buspasa ale tym razem po Poniatowszczaku i z obowiązkową obecnością "ekspertów" z polucji?

+1
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Mar 2013, 14:12:39 »
z obowiązkową obecnością "ekspertów" z polucji?

A jak wymusisz tą "obowiązkową obecność"? Pytam, bo ja bardzo chętnie bym pojeździł po mieście z Policją. Nawet nie koniecznie w świetle fleszy, a roboczo, by Im pokazać pewne tematy (buspasy, pętle indukcyjne, drogi rowerowe po lewej na które nie ma jak wjechać itp itd).

Problem jest taki, że w komendzie nie widać chętnych "obowiązkowo przybyć". I mówię to z poziomu gościa, który godzinę temu wyszedł z Komendy Głównej Policji, gdzie m.in. o tym mówiłem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Mar 2013, 14:41:14 »
Myślałem o jakimś mocno ironicznej kampanii w prasie w stylu policja radzi, ale nie potrafi pokazać tego w praktyce.  Ale z Tobą (Raffi) raczej na propozycje nie wygram, bo za każdym razem, będzie: "zieewwww, już im tak argumentowaliśmy, było, niedasię". ;D
Można też jak już będzie ten Happening z prasą, to wieźć duże, wyraźnie transparenty o zalecanym przez policję i naczelnego debila ruchu sposobie jazdy.
« Ostatnia zmiana: 20 Mar 2013, 14:43:00 wysłana przez Franc »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Mar 2013, 15:44:13 »
Ale z Tobą (Raffi) raczej na propozycje nie wygram, bo za każdym razem, będzie: "zieewwww, już im tak argumentowaliśmy, było, niedasię". ;D

Nie zrozum mnie źle. Twój pomysł jest świetny. Po prostu próbowaliśmy i nie mam pomysłu jak ich zmusić by się pojawili na takiej akcji. Jak to wymyślimy jakoś, to trafimy do historii ruchu rowerowego, bo kilka osób już próbowało, ale nikt wcześniej temu nie podołał. Więc jest po co kombinować :D


Ale i bez tego happening pokazujący absurdalność ma głęboki sens. Tylko uważajcie zatrzymując się na zielonym - by w Was nikt z tyłu nie wjechał ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Mar 2013, 17:03:03 »
Co do załatwienia policjantów na taki happening to może uda  się ściągnąć radiowóz na piątek  ale żałuje że sam nie będę mam nadzieje że będziecie i że happening wam wyjdzie zdrowie i inne projekty nie pozwalają być.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Mar 2013, 17:18:17 »
Co do załatwienia policjantów

Weź nie załatwiaj policjantów, będą nam jeszcze potrzebni na 29  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Mar 2013, 20:03:37 »
Nie zrozum mnie źle. Twój pomysł jest świetny. Po prostu próbowaliśmy i nie mam pomysłu jak ich zmusić by się pojawili na takiej akcji. Jak to wymyślimy jakoś, to trafimy do historii ruchu rowerowego, bo kilka osób już próbowało, ale nikt wcześniej temu nie podołał. Więc jest po co kombinować :D

Absolutnie nie zrozumiałem Cie źle: jak to napisałem i odpowiedziałeś, to zdałem sobie sprawę, ze śmieszności mojej propozycji, bo po pierwsze primo, ja na pewno nie dam rady ściągnąć policji, bo nawet nie mam czasu się tym zajmować, a po drugie primo, to znając Ciebie próbowaliście już wielu rzeczy i "niedasię bo nie"

Choć swoją szosą przy takim happeningu transparent z informacją o przestrzeganiu nakazów policji wydaję mi się potrzebny.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Mar 2013, 15:06:50 »


Czy ktoś wziął pod uwagę że kwestia jest niedopowiedziana a chodziło o jazdę po ścieżkach rowerowych?
Ustępować pojazdowi nadjeżdzającemu z boku ?!

Jeżeli pojedziemy główną drogą to ruch przeciwny w tym momencie będzie zamknięty w związku z czym używając głowy wiemy że przejazd jest bezpieczny !!!

www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Mar 2013, 15:47:30 »
Czy ktoś wziął pod uwagę że kwestia jest niedopowiedziana a chodziło o jazdę po ścieżkach rowerowych?

Nie chodziło, o czym zresztą mówi wprost Pan Sokołowski z KGP, mówiąc że dotyczy to (cytuję) "głównie ścieżek". Głównie, czyli nie tylko. Zresztą Pan Sokołowski w swojej wypowiedzi mówi wprost o skrzyżowaniach. Sam sobie obejrzyj jak nie wierzysz:

http://polskanarowery.sport.pl/blogi/bractworowerowe/2013/03/policja_i_lidl_czyli_afery_zatrzymaj_sie_i_zyj_ciag_dalszy/1


Zresztą nawet gdyby rada Policji dotyczyła tylko ścieżek, to i tak jest to rada poroniona i chora.

Zatrzymywać się powinien ten, kto nie ma pierwszeństwa! Inaczej całe Prawo o Ruchu Drogowym, wszystkie jego podstawowe zasady na których opiera się ruch i bezpieczeństwo można wyrzucić do kosza. Bo skoro kierowcy wolno olewać zasady pierwszeństwa (z przyzwoleniem Policji, które właśnie dają), to czemu miałby nie jeździć na czerwonym, pod prąd lub po chodniku rozpędzając pieszych klaksonem? To jest dokładnie ten sam kaliber wykroczenia!

To co radzi Policja jest niczym innym jak patologią. Rada Policji, która powinna respektować prawo jest niezgodna z prawem!!! To jest to negowanie samego sensu istnienia ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i próba zastąpienia prawa pisanego prawem dżungli. "Niech słabszy uważa bo to ja mam zderzak" - taki jest przekaz Policji! Co będzie następne? "Sam sobie był winny bo jechał rowerem" wpisane w protokół zdarzenia jako przyczyna wypadku? Czy może "zgwałcono ją, bo prowokowała ubiorem" jako przyczyna przestępstwa?

To może normalne w Bagdadzie albo w Moskwie, ale my w Polsce podobno aspirujemy do drogowej kultury z Zachodu.

Już nie wspominając o tym, że jeżeli pieszy musi się bać rozjechania na pasach, a rowerzysta na przejeździe rowerowym to właśnie wina nieudolności policji. Powinni się wziąć do roboty i zacząć respektować prawo, zamiast tworzyć jakieś dyrdymały!
« Ostatnia zmiana: 21 Mar 2013, 15:49:32 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Mar 2013, 18:08:49 »
Już nie wspominając o tym, że jeżeli pieszy musi się bać rozjechania na pasach, a rowerzysta na przejeździe rowerowym to właśnie wina nieudolności policji. Powinni się wziąć do roboty i zacząć respektować prawo, zamiast tworzyć jakieś dyrdymały!

Nic dodać nic ująć... Muszę się znowu zgodzić...

A przejeżdżając przez przejazd rowerowy tylko na zielonym świetle zawsze zwalniam i rozglądam się dookoła czy ktoś przypadkiem nie wjeżdża na nie. I nawet jak widzę jakiś skręcający w przecznicę samochód nigdy nie mam pewności czy się zatrzyma...
Jednak i Tak nie mam zamiaru zatrzymywać się przed każdym ''przejściem rowerowym'' wtedy, kiedy mam zielone światło...

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Mar 2013, 14:36:53 »
Czy ktoś wziął pod uwagę że kwestia jest niedopowiedziana a chodziło o jazdę po ścieżkach rowerowych?

Nie chodziło, o czym zresztą mówi wprost Pan Sokołowski z KGP, mówiąc że dotyczy to (cytuję) "głównie ścieżek". Głównie, czyli nie tylko. Zresztą Pan Sokołowski w swojej wypowiedzi mówi wprost o skrzyżowaniach. Sam sobie obejrzyj jak nie wierzysz:

http://polskanarowery.sport.pl/blogi/bractworowerowe/2013/03/policja_i_lidl_czyli_afery_zatrzymaj_sie_i_zyj_ciag_dalszy/1


Zresztą nawet gdyby rada Policji dotyczyła tylko ścieżek, to i tak jest to rada poroniona i chora.

Zatrzymywać się powinien ten, kto nie ma pierwszeństwa! Inaczej całe Prawo o Ruchu Drogowym, wszystkie jego podstawowe zasady na których opiera się ruch i bezpieczeństwo można wyrzucić do kosza. Bo skoro kierowcy wolno olewać zasady pierwszeństwa (z przyzwoleniem Policji, które właśnie dają), to czemu miałby nie jeździć na czerwonym, pod prąd lub po chodniku rozpędzając pieszych klaksonem? To jest dokładnie ten sam kaliber wykroczenia!

To co radzi Policja jest niczym innym jak patologią. Rada Policji, która powinna respektować prawo jest niezgodna z prawem!!! To jest to negowanie samego sensu istnienia ustawy Prawo o Ruchu Drogowym i próba zastąpienia prawa pisanego prawem dżungli. "Niech słabszy uważa bo to ja mam zderzak" - taki jest przekaz Policji! Co będzie następne? "Sam sobie był winny bo jechał rowerem" wpisane w protokół zdarzenia jako przyczyna wypadku? Czy może "zgwałcono ją, bo prowokowała ubiorem" jako przyczyna przestępstwa?

To może normalne w Bagdadzie albo w Moskwie, ale my w Polsce podobno aspirujemy do drogowej kultury z Zachodu.

Już nie wspominając o tym, że jeżeli pieszy musi się bać rozjechania na pasach, a rowerzysta na przejeździe rowerowym to właśnie wina nieudolności policji. Powinni się wziąć do roboty i zacząć respektować prawo, zamiast tworzyć jakieś dyrdymały!

Pan Sokołowski "wolałby" aby rowerzysta się zatrzymał w pewnej konkretnej sytuacji, którą opisuje.
Z tymi skrzyżowaniami to trochę się zapędził i powinien sprostować co pewnie nie nastąpi.

Inna sprawa że jego wypowiedź  wynika z faktu iż kierowcy w 95% nie znają PRD i nie szanują podstawowych zasad bezpieczeństwa ale dlaczego rowerzyści mają "naprawiać sytuację" być zmuszanymi do nieprzepisowych zachowań ?!

Czy do Pana Sokołowskiego da się uderzyć bezpośrednio i zwrócić uwagę na błąd wypowiedzi oraz ewentualne sprostowanie???  Może tędy droga........
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Mar 2013, 15:04:26 »
Pan Sokołowski "wolałby" aby rowerzysta się zatrzymał w pewnej konkretnej sytuacji, którą opisuje.

Czy od Policjanta wolałbyś słuchać o tym jakie jest prawo czy o tym co policjant by sobie prywatnie lub półprywatnie wolał? Bo moim zdaniem już samo to, że Pan Policjant sobie coś woli na służbie jest poważnym nadużyciem. Zwłaszcza, że Pan Policjant woli coś niezgodnego z prawem i niebezpiecznego!


Z tymi skrzyżowaniami to trochę się zapędził i powinien sprostować co pewnie nie nastąpi.

No właśnie. Nie nastąpi. A powinno!

Ile osób Pan Sokołowski wprowadził w błąd? Ile osób zastosuje się w błogiej nieświadomości do tych rad tego Pana? Ile osób przypłaci to zdrowiem lub życiem? Tu nie ma żartów. Tu chodzi o bezpieczeństwo, które zresztą Policja tak chętnie odmienia przez wszystkie przypadki.


Inna sprawa że jego wypowiedź  wynika z faktu iż kierowcy w 95% nie znają PRD i nie szanują podstawowych zasad bezpieczeństwa ale dlaczego rowerzyści mają "naprawiać sytuację" być zmuszanymi do nieprzepisowych zachowań ?!

No właśnie! Policja posiada możliwości wpływania na zachowania kierowców, karania ich za te niezgodne z prawem. A jednak coś się tak popierd...ło w tej instytucji, że wolą tego nie robić, a zamiast tego proponować cyklistom zachowanie niebezpieczne i niezgodne z prawem (karane mandatem 300zł). Jak tu nie nazwać tego skandalem?! Jak tu siedzieć cicho i nie organizować happeningu przeciwko czemuś takiemu?


Czy do Pana Sokołowskiego da się uderzyć bezpośrednio i zwrócić uwagę na błąd wypowiedzi oraz ewentualne sprostowanie???  Może tędy droga........

Do Pana Sokołowskiego już uderzano w tym temacie. Ten filmik to jest właśnie odpowiedź na takie uderzenie (wykonane przez ogólnopolskie media, gdzie temat obśmiano bez litości!). Pan Sokołowski nie dość, że nie przyznał się do oczywistych nawet dla laika błędów, to jeszcze powtórzył bzdury niezgodne z prawem. A do tego w dodatku próbuje marginalizować całą sprawę twierdząc, że "im to w sumie chodziło o to by wywołać dyskusję o bezpieczeństwie". Ktoś tą ściemę kupuje? Bo ja nie :P

Jak chcesz z kimś takim dalej rozmawiać? Jakie argumenty niby trafią do tego człowieka (bo sporo już tych argumentów padło)? Jaka jest szansa, że dojdzie z Jego strony do jakiejś dyskusji czy refleksji nad tym co zaproponował?

Gdyby to ode mnie zależało, Pan Sokołowski polecałby parabolicznym i bez telemarku za bramę Komendy Głównej. Bo co ja co, ale to co wykonał w KGP w temacie rowerów to jest ostre przegięcie.
« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2013, 15:05:59 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Mar 2013, 15:16:38 »
Jak "zmusić" Policję do przybycia? Może wniosek o realizację wizji lokalnej mającej na celu weryfikację tez oficjalnie prezentowanych przez Policję?

Na oficjalne pismo będą musieli odpisać. Odpiszą, że przyjadą - fajnie, jest z kim rozmawiać. Odpiszą, że nie przyjadą - mniej fajnie ale jest temat dla mediów i argument taki, że faktyczna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Policji nie interesuje.

Ktoś odważny, żeby taki wniosek napisać?  :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Mar 2013, 15:25:21 »
Czy do Pana Sokołowskiego da się uderzyć bezpośrednio i zwrócić uwagę na błąd wypowiedzi oraz ewentualne sprostowanie???  Może tędy droga........
Do Pana Sokołowskiego już uderzano w tym temacie. Ten filmik to jest właśnie odpowiedź na takie uderzenie (wykonane przez ogólnopolskie media, gdzie temat obśmiano bez litości!). Pan Sokołowski nie dość, że nie przyznał się do oczywistych nawet dla laika błędów, to jeszcze powtórzył bzdury niezgodne z prawem. A do tego w dodatku próbuje marginalizować całą sprawę twierdząc, że "im to w sumie chodziło o to by wywołać dyskusję o bezpieczeństwie". Ktoś tą ściemę kupuje? Bo ja nie :P

Jak chcesz z kimś takim dalej rozmawiać? Jakie argumenty niby trafią do tego człowieka (bo sporo już tych argumentów padło)? Jaka jest szansa, że dojdzie z Jego strony do jakiejś dyskusji czy refleksji nad tym co zaproponował?

Gdyby to ode mnie zależało, Pan Sokołowski polecałby parabolicznym i bez telemarku za bramę Komendy Głównej. Bo co ja co, ale to co wykonał w KGP w temacie rowerów to jest ostre przegięcie.

Z przedstawionych faktów wynika że sprawę trzeba nagłośnić!!
Wprowadzić proponowane rozwiązania na przejeździe masowym jak proponujecie.

Przydał by się późniejszy komentarz policji do przedstawionego zachowania  rowerzystów na masie !! 
« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2013, 15:28:00 wysłana przez Gustaw »
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim