Autor Wątek: Miasto rozdaje stojaki rowerowe  (Przeczytany 3886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

juri

  • Gość

Drex

  • Gość
Odp: Miasto rozdaje stojaki rowerowe
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2010, 12:09:16 »
Pomysł jak najbardziej dobry, tylko żeby teraz go nie spieprzyli. xD

A Wy jakie macie typy- gdzie powinny stać takie stojaki?

mplonski

  • Gość
Odp: Miasto rozdaje stojaki rowerowe
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2010, 12:17:30 »
A ja ostatnio napisałem do burmistrza Śródmieścia w sprawie stojaków na terenach ZDM'u i teraz jestem pewien, że będzie w tej sprawie jakieś spotkanie ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Miasto rozdaje stojaki rowerowe
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Gru 2010, 14:13:47 »
Miasto rozdaje stojaki rowerowe, ale również...je zwalcza !

Problemy z umiejscowieniem stojaków przy "Centrum handlowo-rowerowym" na ulicy Nowowiejskiej mają działający tam sprzedawcy. Chcieli wyjść z taką inicjatywą, wszak to dla nich interes, żeby więcej rowerzystów do nich przyjeżdżało. Okazuje się jednak, że STRAŻ MIEJSKA NIE POZWALA, czy jakoś tak. I gdzie podziała się PROROWEROWA POLITYKA MIASTA ?
Zdaje się, że dalej rowery traktowane są po macoszemu. Przy komunikacji publicznej inwestycje

http://4lataprezydentury.um.warszawa.pl/transport-nowoczesny-szybki-i-ekologiczny

Przy infrastrukturze rowerowej (ścieżki, bus/velopasy) znacznie gorzej.

Tak a propos (vide link), ponoć pojawiło się sporo nowych autobusów. Jednak, gdy z rozpoczęciem zimy przesiadłem się do nich z roweru, powiało...peerelem. Jakoś dziwnie dużo jeździ starych, wysłużonych wysokopodłogowych Ikarusów (!), z zapachem spalin w kabinie pasażerskiej...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miasto rozdaje stojaki rowerowe
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Gru 2010, 15:03:32 »
Okazuje się jednak, że STRAŻ MIEJSKA NIE POZWALA, czy jakoś tak.

Poproś o wyjaśnienia na piśmie Straż Miejską oraz urząd, który napisał, ze takie wyjaśnienia dostał. Mają obowiązek Ci je dać.

Dobrze jest znać argumentacje SM i wiedzieć dlaczego są przeciw. Wtedy będzie można planować jakieś kontrargumenty i pomoc sprzedawcom ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)