Autor Wątek: 16.06. Masa w Kobyłce  (Przeczytany 49199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Cze 2012, 18:01:12 »
Wróciliśmy z Traversem, Małgosią, Jakubem, Mhrokiem oraz jeszcze jednym uczestnikiem - pociągiem z Kobyłki do Wileńskiego
Przyznam się, że to ja byłem.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Cze 2012, 19:11:37 »
napiszcie, jaka drogę do Kobyłki wybraliście? Jechaliście tam samodzielnie, czy już w jakiejś grupce?
Jechałem sam, z okolic ul. Gagarina. Wystartowałem trochę po 14, przez Rozbrat, Most Świętokrzyski, Ząbkowską, Targówek Fabryczny, Ząbki z drobnym pomyleniem drogi i zaczepieniem o Drewnicę, a potem DW 631 (korek), Marecka, Wolności, znowu Marecka, Zagańczyka do Kobyłki. Powrót jak to już opisano pociągiem.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Cze 2012, 19:42:35 »
napiszcie, jaka drogę do Kobyłki wybraliście? Jechaliście tam samodzielnie, czy już w jakiejś grupce?
Jechałem sam, z okolic ul. Gagarina. Wystartowałem trochę po 14, przez Rozbrat, Most Świętokrzyski, Ząbkowską, Targówek Fabryczny, Ząbki z drobnym pomyleniem drogi i zaczepieniem o Drewnicę, a potem DW 631 (korek), Marecka, Wolności, znowu Marecka, Zagańczyka do Kobyłki. Powrót jak to już opisano pociągiem.

Ja do Kobyłki jechałem spod ratusza Targówka. Poprowadziłem grupę samymi głównymi drogami (Kondratowicza, Młodzieńczą, potem drogą 634 do ulicy Napoleona. Do warszawy wracałem z grupą prowadzoną przez GFM. Od Zielonki, gdzie się odłączyłem - 634 do Ząbek, gdzie skręciłem w Słoneczną, remontowaną 3 Maja, przez tory potem, Batorego i Bystrą.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze 2012, 19:44:33 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Cze 2012, 22:51:36 »
moja droga wygladala tak, z domu na rondo zaba, ma rondzie szybka kontrola cisnienia w ogumieniu, chwila czekania na grupe wildziego i z nimi do kobylki, w drodze powrotnej jechalem z gfm, wildzim, remirentem i petro :)
Light live for fun

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Cze 2012, 00:02:09 »
Rano1 - moja trasa była trochę naokoło :P
Najpierw z Bemowa przez Centrum, Strażacka, Rembertów, Wesoła, Sulejówek.
Potem od Sulejówka - skrótem przez las na Ossów (to nie był dobry pomysł) no i Kobyłka
Wróciliśmy z Traversem, Małgosią, Jakubem, Mhrokiem oraz jeszcze jednym uczestnikiem - pociągiem z Kobyłki do Wileńskiego

Co się stało, że las nie był dobrym pomysłem?

Mojej trasy na Masę opisywać nie będę bo była taka jaką ustaliłem. Dodam tylko że jadac do Kobyłki, gdzieś w 3/4 odcinka, odkręciła mi się nakrętka blokująca wypięcie haka. Zauważyłem to dopiero przed startem Masy pod MOKiem. Na szczęście przyczepka jest wyważona na nacisk na hak, więc się nie wypieł nawet na wybojach 8) Nakrętka motylkowa trzyma się na sznurku więc jej nie zgubiłem. Uff.. Od tej pory dodam do dyszla dodatkowy pasek zabezpieczający.
W Kobyłce gdzieś źle skręciliśmy i szukając MOKu zaobserwowałem że nawet na małych ulicach niektórzy rowerzyści toczyli się chodnikami. Z drugiej strony się nie dziwię. Kierowcy - rajdowcy było ich tego dnia wielu w Kobyłce.

Masa taka kameralna, po małych ulicach. Byłem mile zaskoczony liczbą uczestników, było sporo dzieciaków. Szutrówki w kraterami, bo ulicami tego nie dało się nazwać, były "ciekawymi" miejscami. Nie należały jednak do przyjemności.
Brakowało "zabezpieczenia", kilka ulic było nie obstawione. Co sprawiło że jeden kierowca się wepchał. Był za mną co zobaczyłem dopiero na zdjęciach Trawersa.
Masa mi się podobała.

PS. Trawers, ostatnie zdjęcie z flagami wyszło Ci mistrzowsko ;).
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2012, 00:08:23 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Cze 2012, 08:57:49 »
A trasy to nie ma nikt? :P
Komu w drogę temu rower.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Cze 2012, 10:06:56 »
Jak się wyciąga mapy z endomondo inaczej niż poprzez printscreen?

Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Cze 2012, 10:54:14 »
Tylko 10km? :)
Komu w drogę temu rower.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Cze 2012, 12:00:16 »
Ano właśnie tyle.

Przed wyjazdem na masę zastanawiałem się kogo będzie więcej - miejscowych, czy warszawiaków, ale na szczęście miejscowym udało się uratować swój honor ;)

Ponadto jeżdżąc po spokojnych (aczkolwiek dziurawych) drogach Kobyłki i okolic, zastanawiałem się, czy faktycznie budowanie tam ścieżek (połączone, oczywiście, z wyganianiem na nie wszystkich rowerzystów) faktycznie jest tym, o co warto walczyć...
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Cze 2012, 12:04:22 »
A liczył ktoś uczestników? :)
Komu w drogę temu rower.

GFM

  • Gość
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Cze 2012, 12:23:53 »
Owszem liczył - coś koło 120.
Z tego sporo naszych.
Ale Oni też do nas przyjeżdżają.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Cze 2012, 12:25:37 »
Świetny wynik uważam.
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Cze 2012, 15:17:05 »
Świetny wynik uważam.

Jak na pierwszy raz i to w tak niewielkiej miejscowości, uważam, że wynik świetny. Oby teraz tylko nie spadł w kolejnych edycjach. No i oby organizatorzy umieli wykorzystać Masę do walki o lepszą infrastrukturę rowerową.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Cze 2012, 15:35:46 »
Co się stało, że las nie był dobrym pomysłem?

Dlatego, że z utwardzonej na odcinku może max 1 km zaczęła się pogarszać. Z piachu i hopek z wodą przeszła w typowy teren dla quadów. Zresztą przez quady rozjeżdżony. Lokalna fauna zaczęła atakować dość ostro więc pozbyłem się z pół litra krwi :/
Jakieś 3 km przed Ossowem zaczęło się polepszać aż do ubitej ładnie nawierzchni :)

Trasa z Sulejówka do Kobyłki: http://goo.gl/maps/oEfa
« Ostatnia zmiana: 18 Cze 2012, 15:48:54 wysłana przez DeXteR »

matPROx

  • Gość
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Cze 2012, 16:07:49 »
Witam organizatorów oraz  uczestników MK w Kobyłce, było super !
Dziękuję za troskę o mojego psa "Bunny".
Pies Bunny często biega ze mną przy rowerze, jest przyzwyczajona do dłuższych dystansów niż ten w Kobyłce,
oczywiście z przerwami.
Jeżeli cokolwiek zagrażału psu to śmierć przez zagłaskanie przez dzieciaki....
Pies dostaje wodę tak często jak trzeba, uwielbia biegać i jest naprawdę szczęśliwa :)
Tym razem wycofaliśmy się nie ze względu na długość trasy tylko na jej asfaltową charakterystykę - staramy się głównie biegać z psem po drogach szutrowych lub leśnych.
zg.z prawem pies nie musi nosić kaganca jeśli jest na smyczy.
Założenie kagańca w tym wypadku i tak  nie wchodzi w grę ze względu na to że pies nie mógłby swobodnie oddychać.
Jeżeli ktoś poczuł się niekonfortowo z tego powodu - przepraszam, ale zapewniam że to nie rasa jest groźna...
tylko to jak źle człowiek psa może wychować.
Nasz pies pochodzi ze sprawdzonej rodzinnej hodowli i jest bardzo dobrze wychowany, łagodny, nigdy nie przejawiał agresji w stosunku do ludzi czy innych czworonogów dlatego wziął udział w Masie Krytycznej.

Uważam że komentarze użytkownika pimpf są nie na miejscu.
Użytkownik ten przejawia agresję w stosunku do mnie i mojego psa używając do tego obraźliwych epitetów.
Uważam że porównanie w komentarzu użytkownika Dexter dot.psa ciągniętego na łańcuchu za samochodem też nie powinno mieć miejsca. Prosze administratorów forum o reakcję. Przypominam ze nie wyrażałem zgody na publikację fotografii z moją osobą.

Pozdrawiam Mateusz Probola