Autor Wątek: Pedały i buty spd - jak to to kupić?  (Przeczytany 50862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Mar 2012, 10:05:57 »
Wprowadzałbym w bład, gdybym nie miał DWÓCH PAR ROZWALONYCH butów tej firmy i obie mi się rozpadły. A nie jak piszesz poniżej - jednej. Czytaj uwazniej. Miałem 075 i 076, obecnie jeżdżę w MT41.


Raffi - chodzi o serię butów. Umiesz czytać? 075 i 076 się rozpadły W TYM SAMYM MIEJSCU. Dociera to do ciebie powolutku już? Czy wymaga przetłumaczenia? Może poproś kogoś... Aby ci wyjaśnił tę logikę, skoro ona do ciebie nie dociera? Skoro masz problemy z czytaniem i rozumieniem tego co czytasz???


Sigma czy SHITMano - też na "S", ale ok, przyznaję się, złapałeś mnie na pomyłce. Oblej to koniecznie :P


A skoro już oblewamy... ja się jednak pojawię na przedmasówce, ale się spóźnię. Będę koło 19:30 i liczę na to, że będziesz na mnie czekał z butlą coli - za wygrany przeze mnie zakład. Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o nim i nagrodzie dla mnie? ;P


Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Mar 2012, 18:37:48 »
Storm, to nie jest wina konstrukcji serii butów danego producenta, tylko Twojej specyfiki ich używania.
Mi się nie rozpadają i jestem zadowolony.


To tak jak z łańcuchem rowerowym. Dajmy na to, że Ja i Olaf będziemy mieli taki sam łańcuch. Założymy go w tym samym czasie i on będzie musiał go wymienić po 1000 km, a ja po 1300 km, dlatego właśnie, że mamy różną specyfikę używania roweru. :)


Rozumiesz o co mi chodzi?


Podam Tobie inny przykład. Powiedzmy, że dwie osoby sobie kupią ten sam model roweru. Załóżmy KROSS Level A6.
Jedna osoba będzie musiała wymienić klocki hamulcowe z przodu po 1500 km, a druga po 3000 km. Bo to jest spowodowane różną specyfiką jazdy.

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Mar 2012, 20:27:38 »
A w ogóle, Shimano robi liczniki? Wow, nawet nie wiedziałem ;)
Trochę offtop, ale w zasadzie Shimano robi liczniki, nie pod swoją marką 'matką', lecz pod marką Pro, ale robi :)
« Ostatnia zmiana: 18 Mar 2012, 21:37:08 wysłana przez Safian »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Mar 2012, 21:35:10 »
Wprowadzałbym w bład, gdybym nie miał DWÓCH PAR ROZWALONYCH butów tej firmy i obie mi się rozpadły. A nie jak piszesz poniżej - jednej. Czytaj uwazniej. Miałem 075 i 076, obecnie jeżdżę w MT41.

Nadal twierdzę że 75 to nie 77 i 76 to też nie 77. Ale co ja tam wiem o logice ;)


Raffi - chodzi o serię butów. Umiesz czytać? 075 i 076 się rozpadły W TYM SAMYM MIEJSCU.

Rozumiem. Jedno czego nie rozumiem to powód dla którego zakładasz, że 77 też tak padną. Powtórzę ponownie: 75<>77 i 76<>77. Tu wcale nie musi działać prawo serii, zwłaszcza, gdy masz na forum użytkowników tych butów, którzy twierdzą, ze jest OK i problem u nich nie występuje.

Nie kwestionowałbym Twojej opinii bez powodu :P


Sigma czy SHITMano - też na "S", ale ok, przyznaję się, złapałeś mnie na pomyłce.

Po pierwsze na niczym się nie starałem Ciebie przyłapać - tylko mnie to zaskoczyło, tak samo jak jakiś czas temu temat sterów Shimano, o których nie słyszałem, a które istniały. Uczę się, chętnie czytam o czymś, czego nie wiem...

Po drugie, jak się okazuje, Shimano faktycznie trzaska (trzaskało?) liczniki. I to nie tylko jako PRO.

Kiedyś jechałem na jakimś rowerze z Nexus Auto i on chyba miał fabryczny licznik. Tak mi się wydawało i sprawdziłem dziś dokładnie. Dokumentacja techniczna Shimano twierdzi, że istniała wersja Nexusa Auto, w którym w manetce do elektronicznej zmiany biegów był zintegrowany licznik.

Także wszystko wskazuje, że przepraszasz bez potrzeby. Ani nikt tu z Tobą nie walczy (paranoja jakaś?), ani walki nie wygrywa ;) Liczniki Shimano to już fakt.


A skoro już oblewamy... ja się jednak pojawię na przedmasówce, ale się spóźnię. Będę koło 19:30 i liczę na to, że będziesz na mnie czekał z butlą coli - za wygrany przeze mnie zakład. Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o nim i nagrodzie dla mnie? ;P

Wezmę.

Swoją drogą, wezmę też wykopany w starym BikeBoardzie test "V-ki kontra tarczówki", to przy okazji odszczekasz to, że V-ki zawsze są gorsze od tarczówek mechanicznych. W teście gazety V-ki XT i V-ki SRAM 7.0 dziwnym trafem okazały się skuteczniejsze niż 100% tarcz mechanicznych  i 80% hydraulicznych (Przegrały z tarczami XTR).
O i z tego to faktycznie będę się cieszył, bo tutaj od dawna twierdziłem, że bajdurzysz :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Mar 2012, 22:57:16 »
Sigma czy SHITMano - też na "S", ale ok, przyznaję się, złapałeś mnie na pomyłce. Oblej to koniecznie :P

Hmm... Storm jest też na "S"

Ja kupując wolene buty Shimano wiedziałem co kupuję i czego spodziewać się mogę. Dla ironii Sidi też na "S" jest.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Mar 2012, 23:32:14 »
Dociera to do ciebie powolutku już? Czy wymaga przetłumaczenia? Może poproś kogoś... Aby ci wyjaśnił tę logikę, skoro ona do ciebie nie dociera? Skoro masz problemy z czytaniem i rozumieniem tego co czytasz???


Panowie, troszkę spokojniej i grzeczniej. Jeśli rozmówca nie chce przyjąć do wiadomości argumentów, to nie naciskamy. Zacytowałem uwagi Storma, bo jego język jest bardziej agresywny i głównie jego proszę o rozważniejsze rzucanie argumentami.
AdrianSocho

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Mar 2012, 08:57:26 »
Na S są też Szacunek, Sympatia i Samokontrola.


Może jestem tu 'nowy' i nie rozumiem wielu 'relacji' ale jak na forum WMK, czyli
"[size=78%]Jest to wesoły przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni przez ulice miasta, w którym udział możesz wziąć także i Ty.[/size][/size][size=78%] "[/size][/font]
to troche przykro się czyta temat, który miał opowiadać o butach i pedałach SPD :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

storm

  • Gość
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Mar 2012, 12:30:22 »
@Stanley - to wynika z budowy buta. Zauważ, że w MT41 chodzę więcej i dłużej niż w M075 i M076 i póki co jeszcze się nie rozpadają. A przeżyły te MT41 o wieeeeleeee więcej niż M07x - w tym rozwalone kolanai chodzenie w zimie, których M07x nie miały.
Łańcuch zmieniam.... Nie zmieniam :) Mój łańcuch ma 3.5k km około i jeszcze ciągle daje radę ;)


@Raffi - gdybyś cokolwiek wiedział o logice, to nie wrzucałbyś na Forum zdjęć Goldiego (mojego starego roweru poziomego z 2007 roku) w roku 2011 wiedząc, że tamten został pocięty i przerobiony na LWB (jesień 2010) i delektując się fotką malutkiego lusterka Cateye, mimo, że widziałeś u mnie na SLRze (obecny rower kupiony w 2011 roku) nowe, znacznie większe lustro. Także wybacz mi, ale ja ciebie Raffi o myślenie logiczne nawet nie podejrzewam, bo wiem, że sobie nie dajesz rady z prostymi skojarzeniami. Ty po prostu zawsze dążysz w dyskusji do tego, aby pognębić kontrdyskutanta, nawet podając nieprawdziwe dowody.
Co lepsze :D Ty siedziałeś na SLRze we wrześniu 2011 na Zlocie, a mimo to po sprawdzeniu co w lustrze widać - nie skorygowałeś swoich postów tu na Forum. Stąd wybacz Raffi - ale manipulujesz i wprowadzasz ludzi w błąd.
O licznikach - może jednak w innych wątkach, możesz wypowiedzieć się w temacie na forum poziome pl :) Bo tam będę szukał informacji na temat tego co warto kupić a czego nie.
Przepraszam za to, że wprowadziłem w błąd i zasugerowałem, że rozwaliły mi się licznik i buty Shimano - oczywiście zniszczyły mi się tylko buty, bo licznika Shitmano nigdy nie miałem i mieć oczywiście nie mogłem :) Miałem licznik Sigma 1909. I w przeciwieństwie do ciebie - ja umiem się przyznać do błędu i za niego przeprosić :D To NIE JEST oznaka paranoi. To jest oznaka tego, że w przeciwieństwie do ciebie, wiem co piszę i zdaję sobie sprawę z tego co robię. Że moje słowo jest coś warte - w przeciwieństwie do twojego.
O hamplach tarczowych tutaj pisał nie będę bo to nie temat na to - istotne jest to, że twoje najlepsiejsze V-ki znakomicie będą działały aż do pierwszego deszczu i błota. Co potem? Wolę nie wiedzieć i nie interesuje mnie to specjalnie, ale radzę zakupić odpowiednie ubezpieczenie OC :P


@Adrian - prześledź logikę w wypowiedziach Raffiego. On w jednej z ostatniej wypowiedzi napisał niemalże wprost, że miałem tylko 1 model: M076:
Cytat: Raffi
To, że rozpadł Ci się licznik i buty 76
Wybacz Adrianie, ale nie zniosę jak ktoś manipuluje moimi wypowiedziami w taki sposób jak to robi Raffi. Notabene robi to notorycznie. Może czas najwyższy przyjrzeć się merytoryce prowadzonych przez niego dyskusji i sprawdzić czy aby nie konfabuluje w nich? ;)


@MarioG - niestety, ale jak sam widzisz, zdarzają się osoby, które manipulują wypowiedziami innych osób, podają nieprawdziwe dowody na udowodnienie swoich też i robią wszystko co tylko możliwe, aby udowodnić swoje racje - mimo, że ich nie mają. Ot, stosują typowe brudne chwyty Schopenhauera.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Mar 2012, 13:36:49 »
Na taką ilość błota, jaką zostałem właśnie obrzucony, V-ki faktycznie mogą nie dać rady, a i OC się przyda ;)

Korygowałbym cokolwiek, gdyby siedzenie na tym SLR mnie do czegokolwiek przekonało, albo w jakikolwiek sposób zmieniło moją opinię o lusterkach.  Tak się nie stało.

Nadal uważam, że 077 to nie 076 ani 075. Znajdź lukę w tej logice :P

A teraz idę na rower popraktykować mój niebezpieczny styl życia i zły dobór osprzętu. Później dla otuchy posłucham sobie narzekania Savil i Olka na zbyt dobrze działające hamulce V, które im ustawiłem. Z mojej strony EOT.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Mar 2012, 13:40:45 »
Ustalmy, nie można oceniać butów SPD po tym, że rozpadają się podczas c h o d z e n i a.


To tak jak by mówić, że rowery np. Colonago są beznadziejne bo jak się na nich pływa to rdzewieją.


 @Storm, skoro wiesz, że będziesz w butach dużo chodził to po co kupujesz buty MTB z dosyć sztywną podeszwą (w porównaniu) a nie turystyczno/rekreacyjne które o wiele lepiej spełnią tą rolę ( MT41)?  Są tańsze i bardziej się do tego nadają. Oczywiście jeśli ktoś chce się dowartościować to proszę bardzo, ale dla mnie to głupota.
bike's not dead

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Mar 2012, 21:45:18 »
Przede wszystkim bądźmy obiektywni.
Buty SPD za 200 zł są jak rower z hipermarketu... decydując się na kupno czegoś takiego nie spodziewajmy się "okrętu". :)
Dodatkowo, zdajmy sobie sprawę, że to są buty do jazdy a nie do chodzenia. To o czym mówi Storm jest ewidentnie powstałe w wyniku niewłaściwego użytkowania.
To tak jak kupić szosę i jeździć po drogach gruntowych. Można, tylko bądźmy świadomi, że to nie wpłynie dobrze na naszą szosę. :)
Inną sprawą jest to, że na buty są dwa lata gwarancji i można tak jak Olaf co chwila wymieniać na nowe.

I jeszcze jedno, nie można ocenić serii produktu na podstawie doświadczeń jednego użytkownika. To zawsze będzie ocena bardzo subiektywna, bez urazy dla kogokolwiek.

Storm napisał bardzo ważną wskazówkę dla kupujących!
Jeśli ktoś miał problem (już zdarzały mu się takie usterki) z butami, że pękały/ przecierały się na zgięciach (jakiekolwiek buty), to niech nie kupuje SH-M076 i SH-M075. Tutaj w zupełności się zgadzam z Rafałem. Wystarczy ocena jednego użytkownika, żeby stwierdzić, że osoba, która tak "chodzi" będzie miała z tymi modelami problem.

O szczegółach technicznych i systemie wpinania Olaf napisał już wszystko. :) Prawie wszystko ale szczegóły techniczne zwykłych ludzi jak ja, nie obchodzą. ;) (powiedzmy, że nie obchodzą)

Ja jako użytkownik SH-M077 '2011 jestem zadowolony. Jak już pisałem przed zakupem zastanowiłem się jak ja je będę użytkować, poszukałem w necie i dokonałem wyboru. Nie za tanie nie za drogie - stosunek ceny do jakości uważam za właściwy. :)

Pedały 540 faktycznie sam używam i w sobotę sam wpierdzieliłem się w błoto po kostki, a jak wyjechałem na asfalt wpiąłem się bez żadnego problemu.
« Ostatnia zmiana: 19 Mar 2012, 21:47:44 wysłana przez Stanley »

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Mar 2012, 23:14:58 »
Buty z hipermarketu tez moga byc dobre :)


Ja tam jezdze w Rockrider'ach z Decathlonu juz 2 sezon, zrobily moze nie jakies gigantyczne odleglosci ale na pewno ponad 2kkm maja zrobione, + cala zime 2 razy w tygodniu sesje spinningowe...


... a w promocji byly za jakies 120zł :) chociaz absolutnie prawda najdluzszy kawalek jaki zrobily na pieszo to pewnie 100m

linka:   http://www.decathlon.com.pl/PL/buty-rr6-czarne-96280234/


a do szosówki kupiłem sobie też w Deca pedały pod SPD:
http://www.decathlon.com.pl/PL/cyclosport-c13-17900413/


bo chciałem zaoszczedzić i mieć jedne butki do obu rowerów



« Ostatnia zmiana: 19 Mar 2012, 23:19:39 wysłana przez MarioG »
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Mar 2012, 11:38:36 »
Buty SPD za 200 zł są jak rower z hipermarketu... decydując się na kupno czegoś takiego nie spodziewajmy się "okrętu". :)


Najtańsze buty SPD o w miarę sztywnej budowie zaczynają się powyżej 200 PLN. Wszystkie tańsze są bardziej elastyczne, i da się w nich chodzić. Moje pierwsze buty SPD kosztowały jakieś 160 PLN z przesyłką (Accent) i posłużyły mi dwa sezony, akurat tyle, żeby przekonać się do sztywnych (i droższych) butów Shimano. Także myślę, że jeśli ktoś na maratony nie jeździ, to takie tańsze Accenty mu posłużą i do chodzenia, i do jeżdżenia, dłużej niż mi.
AdrianSocho

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Mar 2012, 15:01:12 »
W sumie masz rację, patrzyłem przez swój pryzmat i to, że wybierałem buty sztywniejsze, które udało mi się kupić okazyjnie. :)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Pedały i buty spd - jak to to kupić?
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Mar 2012, 09:59:08 »
Swoją drogą, wezmę też wykopany w starym BikeBoardzie test "V-ki kontra tarczówki", to przy okazji odszczekasz to, że V-ki zawsze są gorsze od tarczówek mechanicznych. W teście gazety V-ki XT i V-ki SRAM 7.0 dziwnym trafem okazały się skuteczniejsze niż 100% tarcz mechanicznych  i 80% hydraulicznych (Przegrały z tarczami XTR).

A jak stary jest to Bikeboard? Bo v-b się nie rozwijają tak mocno, jak tarcze (również mechaniczne).
AdrianSocho