Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 526033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1215 dnia: 07 Maj 2016, 23:10:24 »
Podesłałem + dwa wcześniejsze filmy.

Może byłoby rozsądne umieścić tam jakieś znaki informujące że rowerzyści MOGĄ i MUSZĄ jechać jezdnią?
Sierżanty?

Ewentualnie oznakować tę drogę C-16 (droga dla pieszych), a potem, na tych samych słupkach - po oddaniu do użytku - podmienić na C-13...
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2016, 23:50:18 wysłana przez mp0011 »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1216 dnia: 08 Maj 2016, 08:07:53 »

Może byłoby rozsądne umieścić tam jakieś znaki informujące że rowerzyści MOGĄ i MUSZĄ jechać jezdnią?
Sierżanty?


To, że maja obowiązek, a nie prawo jest jasno określone i zapisane. Ale na nieuka nawet wielka tablica z przypomnieniem nie zadziała. W tym konkretnym przypadku to akurat pełnomocnikowi należy się solidny op... za robienie sobie wielkiej promocji  z kolejnej niedokończonej i do tego odłożonej na lata inwestycji. Gdyby wszędzie o tym nie trąbił to do takich sytuacji  by nie dochodziło. Nieuk jest nieuk i sam na to że jest tam coś aktualnie pseudo-rowerowego by nie wpadł. Dla nas też jest nauka na przyszłość - zamiast huraoptymizmu  z każdej inwestycji, najpierw ocena całości ew. później wielka radość. Tu było odwrotnie.

Ewentualnie oznakować tę drogę C-16 (droga dla pieszych), a potem, na tych samych słupkach - po oddaniu do użytku - podmienić na C-13...
   

Jedna wada. Jak raz ludzi przyzwyczaisz do jakiegoś rozwiązania to później z dnia na dzień ich nie odzwyczaisz. i nowa wojenka gotowa.


Jechałem jezdnią ulicy Jana Pawła II, przy krawężniku. Bezpośrednio za mną jechał SUV i miał widoczne problemy z wyprzedzeniem mnie, więc zwolniłem aby ułatwić mu ten manewr i zbliżyłem się do krawędzi jezdni.

I po co? Jak nie umie wyprzedzić mając do dyspozycji trzy pasy to jego problem. A tak zostawiłeś miejsce żeby ktoś przed samym skrzyżowaniem wcisnął się obok i zrobił co zrobił. Nie sądzę zęby był równie odważny żeby zafundować najechanie na tył poprzedzającego pojazdu aby udowodnić swój brak racji

Sprawa zakończyła się tylko na drogówce i mandacie dla Pana (tylko, bo mogłem ciągnąć sprawę o napaść, kradzież i zniszczenie mienia - pan za kamerę zwrócił pieniądze na miejscu)

I szkoda. Nawet jeżeli naprawił szkodę na miejscu to przeczołganie go przez przesłuchanie na policji, prokuratora i Sąd nauczyło by go na całe życie. A tak o mandacie zaraz zapomni i jeszcze okaże się ofiara systemu. Zresztą jeżeli tylko cie dotknął to zastanawiałbym się nad inną kwalifikacją. Nie kradzież ( bo to ew. tylko grzywna ) ale rozbój. Wizja kilku lat bezwzględnego więzienia zapewne zepsuła by mu dzień - albo i kilka następnych.   
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2016, 08:14:21 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1217 dnia: 08 Maj 2016, 08:54:29 »
   Jolu- Pełnomocnik???? Taaa  ukarze kierowce i kamerę odkupi . Od razu na Waliców wniosek o ukaranie i wyrównanie szkód .
Pełnomocnik jak zwykle tylko show zrobi i urzędniczo odpisze jak zdobędzie środki to dokończy wąziutki chodnik z wieloma pasami i będzie miło i przyjemnie (w papierach).
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2016, 08:56:45 wysłana przez jerzy1234 »

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1218 dnia: 08 Maj 2016, 12:47:31 »
Ujmę to tak...

Za zniszczony sprzęt dostałem kwotę, która mnie w pełni satysfakcjonuje.

Za napaść czy rozbój - miałbym teraz problemy ze świadkami, a on kogoś miał, policja była wtedy poważnie zajęta marszami i czekałbym pewnie jeszcze do teraz na kogokolwiek... Poza tym, on i tak dostał swoje (m.in. gaz między oczy czy wjechanie rowerem w pięty). A to ciągnęłoby się latami, musiałbym ciągać świadków po sądach, a i tak byłaby niska szkodliwość.

Zamierzam jeszcze podesłać film na Waliców, bo drogówka (jeden policjant) nie miał sprzętu by odtworzyć cudem odzyskaną kartę na miejscu, i filmu nie widział. Opierał się na naszych zeznaniach + jednego świadka (Dzięki Panie Wojtku!). Był bardzo zniesmaczony że "nie załatwimy tego polubownie". Prawdopodobnie wystawił jakiś minimalny mandat (albo i pouczenie...) dla świętego spokoju za spowodowanie kolizji i to wszystko.

Mnie zastanawia, czy taka osoba powinna w ogóle mieć uprawnienia do poruszania się, nie tylko po drogach, ale gdziekolwiek bez kaftana bezpieczeństwa...

P.S.
Odcinek JEDŹ BEZPIECZNIE, prowadzony przez Pana Dworaka sprzed kilku miesięcy dotyczący podobnej sytuacji: https://youtu.be/C-nlmPI3siA?t=387

Pan Dworak jesz dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1219 dnia: 10 Maj 2016, 12:24:57 »
Doczytałam na TVN Warszawa, że kierowca dostał mandat za nieustąpienie pierwszeństwa :o Serio można to tak zakwalifikować??? Przecież to było celowe spowodowanie kolizji. Czy policja tak samo by to określiła, gdyby to samo zdarzyło się w relacji samochód-samochód? Albo samochód-pieszy?

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1220 dnia: 10 Maj 2016, 12:54:03 »
Też mnie to rozwaliło, ale tam jest sporo informacji wyssanych nie wiadomo skąd.

Sprawa na Waliców trafiła jeszcze raz, wtedy nie mieli nagrania.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1221 dnia: 10 Maj 2016, 12:56:36 »
Nigdy nie byłem w takiej sytuacji i mam nadzieję, że nie będę, więc głupio się czuję pisząc "na twoim miejscu...", ale moim zdaniem ewidentnie idź z tym dalej. Masz na taśmie jak koleś ewidentnie w Ciebie wjeżdża, po czym ucieka, samo to już jest napaścią, pomijając ciąg dalszy.

edit: też zwróciłem uwagę na "nieustąpienie pierwszeństwa"
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2016, 13:02:22 wysłana przez em c »

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1222 dnia: 10 Maj 2016, 13:18:54 »
Tak szczerze, to policjant który przyjechał miał chyba dosyć wszystkiego i chciał jak najszybciej zakończyć sprawę, a najlepiej, żebyśmy podali sobie ręce i pojechali każdy w swoją stronę...

Akurat kończyły się te manifestacje, więc wyobrażam sobie że mieli młyn, a tu jakiś rowerzysta wzywa go "do zwichrowanego koła" (choć zgłoszenie tel. dotyczyło kolizji i napaści).

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1223 dnia: 10 Maj 2016, 18:58:33 »
Jest jeszcze jedno miejsce w Warszawie gdzie kierowcy zaczęli mocniej "spychać" mnie na ścieżkę rowerową. Od początku byłem negatywnie nastawiony do budowy drogi rowerowej na Żwirki i Wigury. gdy zaczęli ją budować naprawdę jestem wkurzony. Otóż budowa wciąż trwa, na każdym odcinku różny stopień zaawansowania. Niezależnie od tego wykonawca ustawił większość oznakowania pionowego na gotowo !!!  I teraz kierowcy zaczęli mnie znacznie częściej niż dotychczas wyprzedzać na gazetę, trąbić, warczeć silnikami, zajeżdżać drogę... A ja wiem bo jeżdżę codziennie o różnych porach dnia i nocy do roboty, że wciąż brakuje na niektórych odcinkach nawierzchni, pozostawione są resztki płyt chodnikowych itd. To po prostu plac budowy.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1224 dnia: 11 Maj 2016, 01:15:34 »
Problemem takich miejsc (a jeszcze by się ich sporo znalazło...) jest to, że taka "szara" organizacja ruchu pasuje zarówno kierowcom, miastu, jak i sporej części rowerzystów, którzy i tak jeżdżą chodnikiem.

I dopóki rowerzyści nie mają nic przeciwko takiemu traktowaniu, i dają się spychać i marginalizować, bo całkiem sporo jechało tą DdR, niestety się to nie zmieni.

Taka na przykład jazda Poniatowskim w stronę Centrum, obok buspasa...
Czy rowerzysta ma możliwość legalnie przejechać bez narażania się na wyzwiska i trąbienie? Próbowałem kilka razy, nie da rady.

Pasem dla samochodów po prawej stronie pasa lub środkiem? Obtrąbią cię jak burą sukę.
Pasem  dla samochodów po lewej stronie? Spróbowałem raz. RAZ. Wyprzedzanie na centymetry, a jakby co lądujesz na torowisku.
Buspasem - mandat i blokowanie zbiorkomów

Jazda Chodnikiem - nawet w deszczowe dni nie jest to legalne, bo chodnik jest miejscami za wąski.
Ale jest to rozwiązanie popierane przez miasto i policję, więc rowerzyści z niego korzystają

Może dałoby się właśnie takie miejsca uwypuklać organizując jakieś nieoficjalne zbiorowe przejazdy?
Chyba że to robi np. Godzina dla Roweru, ale o tym wiem ;)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1225 dnia: 11 Maj 2016, 07:54:47 »
Postaram się dzisiaj napisać i złożyć w kancelarii ZDM i IR skargę w imieniu WMK na działanie wykonawców prac na DDR-ach. W każdym miejscu praktykowane jest pozostawianie starego oznakowania w trakcie prowadzenia prac bądź zbyt wczesnego ustawiania nowego. W konsultacjach nowych "Standardów" złożyliśmy uwagi i jedną z nich jest wpisanie obowiązku stosowania żółtych P-27 jako czasówki w trakcie prowadzenia prac na DDR -ach.
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1226 dnia: 11 Maj 2016, 08:41:28 »
Co do GDR to niestety niewiele możemy zrobić,jeździmy właśnie po to by kierowców nauczyć że mamy takie same prawa na jezdni. Staramy się bywać tam gdzie wszystkim się wydaje że nie da się jeździć po Jerozolimskich ,Marszałkowskiej,most Poniatowskiego ulicą.Byciem w tych miejscach dajemy do myślenia kierowcom i "chodnikowcom" że da się. Niestety większość ma taką inicjatywę "gdzieś" większość dawno wybrało sposób na życie -chodnik lub uważa się za mistrza i on daje radę a reszta niech się sama martwi. W ten sposób kierowcy górą - więcej ich i rzadziej widać na ulicach odważnych - przestrzegając  prawo rowerzystów. W ten sposób jesteśmy spychani z ulic ,a na chodnikach mamy "przyjazne"słownictwo na swój temat.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1227 dnia: 11 Maj 2016, 09:31:34 »
Może dałoby się właśnie takie miejsca uwypuklać organizując jakieś nieoficjalne zbiorowe przejazdy?
Chyba że to robi np. Godzina dla Roweru, ale o tym wiem ;)

Kiedyś już  proponowałem taką akcje na Poniatowskim. Jeden rowerzysta co pół minuty jadący legalnie przez jedną godzine w szczycie. Nawet jednorazowa nagłośniona akcja byłaby skuteczna.

sposób na życie
sposób na przeŻycie ;)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1228 dnia: 20 Maj 2016, 13:02:18 »
Przejazd rowerowy...

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,betoniarka-potracila-kobiete-na-bemowie,203049.html
Cytuj
Betoniarka potrąciła rowerzystkę na Bemowie. Spod ciężarówki kobietę wydobyli strażacy. Dramatyczna akcja ratunkowa nie miała szczęśliwego finału - kobiety nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 12 na skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i Lazurowej. Kierowca potrącił 40-letnią kobietę w okolicach przejścia dla pieszych.

- Na miejscu pojawiła się karetka. Kobieta jest w bardzo ciężkim stanie - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Zdarzenie potwierdziła policja. - Kobieta znalazła się pod kołami betoniarki, trwa akcja ratunkowa, kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami - informowała Edyta Adamus z biura prasowego policji.

Niestety, rowerzystki nie udało się uratować. - Zmarła ok. 12.30 zmarła - podał Marcinczak.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1229 dnia: 20 Maj 2016, 13:24:24 »
na zdjęciu widać skraj przejazdu rowerowego, to na nim leży ofiara za parawanem - a tvn pisze, że "okolice przejścia dla pieszych"

czerwony rower, rama wygląda jak góral, szary/srebrny bagażnik, na bagażniku siatkowy koszyk
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2016, 14:32:03 wysłana przez jolajola1 »