Autor Wątek: Pruszków - czy są tu jakieś grupy działające na rzecz rowerzystów?  (Przeczytany 17002 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Chodziaż jestem pruszkowiakiem z dziada pradziada, to rowerowymi sprawami Pruszkowa niezbyt się interesowałem, bo i nie było tak naprawdę czym. Aż zobaczyłem plan zagospodarowania przestrzennego i wpadłem w przerażenie  :o.

Zdaję sobie sprawę, że z pruszkowskim betonem nie wygram i sam nic w tej materii nie ruszę. Stąd pytanie: czy w Pruszkowie jest jakakolwiek grupa działająca na rzecz rowerzystów? Wiem, że choćby wszyscy ludzie zaangażowani w sprawy rowerowe Warszawy rzucili się na Pruszków, to niewiele zdziałają, ale mimo wszystko kilka osób to nadal wiecej niż jedna. W końcu "w kupie siła".

Wiem, że istnieje coś, co zwie się "Zdrowy Rower". W marcu chyba nawet organizowali Pruszkowską Masę Krytyczną. Ale czy oprócz tego mamy jakieś inne grupy?
« Ostatnia zmiana: 01 Paź 2013, 05:08:28 wysłana przez biały »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
jakiś czas temu powstałą strona "WPR bikers" ale po jakimś roku upadła. Była to jakaś próba stworzenia płaszczyzny porozumienia. Do tego Alley piast - niestety też zawiesił działalność. Co nieco, choć ostatnio raczej mniej niż więcej działa http://www.alleypiast.waw.pl/.
No, ale mamy TOR. I żadnej infrastruktury ani koncepcji za rządów prezydenta "to nie moje kompetencje"...

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Zdaję sobie sprawę, że z pruszkowskim betonem nie wygram i sam nic w tej materii nie ruszę.

To błędne założenie. Jeden uparty obywatel może zdziałać więcej niż luźno funkcjonująca duża grupa.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
jakiś czas temu powstałą strona "WPR bikers" ale po jakimś roku upadła. Była to jakaś próba stworzenia płaszczyzny porozumienia. Do tego Alley piast - niestety też zawiesił działalność. Co nieco, choć ostatnio raczej mniej niż więcej działa http://www.alleypiast.waw.pl/.
Dzięki. Czekam zatem jeszcze na propozycje od innych - może ktoś coś wie, słyszał. Zdrowy-rower na szczęście zdaje się być nadal aktywny.

No, ale mamy TOR. I żadnej infrastruktury ani koncepcji za rządów prezydenta "to nie moje kompetencje"...
Znając życie to prędzej ja przestanę mieszkać w Pruszkowie, niż zmieni się ekipa.

To błędne założenie. Jeden uparty obywatel może zdziałać więcej niż luźno funkcjonująca duża grupa.
Dzięki za słowa otuchy, ale chyba jednak nie doceniasz znaczenia słowa "beton" w tym przypadku :).

Poza tym jeśli nawet jeden uparty obywatel może więcej niż luźna grupa, to uparty obywatel wsparty przez luźną grupę może jeszcze więcej.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Zdrowy Rower działa, ale raczej chyba nie koncentrują się na infrastrukturze, a na przejazdach, akcjach i innych działaniach miękkich (w tym organizowanych poza Pruszkowem). W sumie działania miękkie też są potrzebne, ale od nich miasto się rowerowo nie zmieni :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Yep. Dlatego właśnie szukam innych grup.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Yep. Dlatego właśnie szukam innych grup.

Sądzę, że możesz nie znaleźć nikogo, kto się zajmuje infrastrukturą rowerową w Pruszkowie. Gdyby ktoś taki tam był, to by na pewno było widać po tym jak wygląda infrastruktura ;) A nie widać, czyli albo nikogo nie ma, albo ten kto jest jest zupełnie nieskuteczny :P

Co do Zdrowego Roweru - może warto się do nich podłączyć i trochę ich nakierować na nowe tory? Albo się uda i będziesz miał wsparcie organizacji, albo się nie uda i za miesiąc czy dwa po prostu będziesz wiedział, że z nimi Ci nie po drodze ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Zdrowy rower cały czas szuka wolontariuszy :)
Light live for fun

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: biały
Znając życie to prędzej ja przestanę mieszkać w Pruszkowie, niż zmieni się ekipa.
Niespodziewanie słowa okazały się prorocze :/.

Zatem póki co nie zgłaszam się do nikogo. W Urzędzie Miasta leżą jeszcze dwa moje wnioski i, jeśli miasto nie będzie za bardzo zapierało się przed ich realizacją, dokończę już te sprawy. Ale to tyle z mojej strony. Chyba że okaże się, że jednak pozostanę Pruszkowiakiem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: biały
Znając życie to prędzej ja przestanę mieszkać w Pruszkowie, niż zmieni się ekipa.
Niespodziewanie słowa okazały się prorocze :/.

Z ciekawości - dokąd się wyprowadzasz?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pruszków - czy są tu jakieś grupy działające na rzecz rowerzystów?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Paź 2013, 15:22:17 »
Tam, gdzie uda mi się wynająć przyzwoitą kawalerkę w sensownej cenie. Obstawiam, że Warszawa.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Jako że na sylwką udam się do Pruszkowa właśnie, mam pytanie: jak najlepiej dojechać z wwy (śródmieście)? Pewnie nadal Jerozolimskimi, czekają mnie jakieś niespodzianki/utrudnienia, bo od dawna nie jechałem?

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Rowerem czy zbiorkomem?

Zbiorkomem najlepiej SKM (linia S1). Szybciutko, wygodnie i tanio. Szczególnie jeśli masz bilet długookresowy, bo wtedy co najwyżej dopłacasz za kawałek Ursus-Pruszków (II strefa). Jeżeli SKM nie zawiezie cię na właściwą stronę, to masz WKD. W razie czego powrót możesz mieć nocnym autobusem (linia N85), ale też sprawdź, jak kursuje. Nie pamiętam, czy jeszcze jeździ, ale możesz też rzucić okiem na PKS Warszawa-Grodzisk. Ale to raczej jako ostateczność, bo trochę większy koszt, czasami się spóźnia, a "za moich czasów" to czasami trzeba mu było machać, żeby się na przystanku zatrzymał ;).

Jeśli rowerem, to nie Jerozolami, bo zęby i szprychy pogubisz. Przez Ursus - Piastów wygodniej i przyjemniej. Wzdłuż Jerozolimskich pojedź do Łopuszańskiej i skręc w Kleszczową. Na Kleszczowej jest trochę nierówno, ale jeśli nie jedziesz po krawężniku, to da się przeżyć, a to tylko kawałek. Z Kleszczowej, na samym jej końcu skręcasz w lewo w Ryżową. Jedziesz prościutko, przejeżdżasz nowo wybudowaną Nowolazurową (są już światła) i dojeżdżasz do Dzieci Warszawy i tam skręcasz w prawo (Street view). Dojeżdżasz do Walerego Sławka i tam skręcasz w lewo (Street view). Ostrzeżenie: przed przystankiem przed skrzyżowaniem jest spora dziura, niebezpieczna dla rowerzystów (w tym miejscu). Walerego Sławka, która potem przechodzi w Kompanii Konrad jedziesz do oporu. Tam formalnie na początku jest ciąg pieszo-rowerowy, gdybyś uważał na takie rzeczy. Niestety nie ma na Street View tego skrzyżowania, ale rozpoznasz po tym, że po prostu nie masz gdzie dalej jechać bez skręcenia, a po lewej masz wieżę z transforatorem. Tam skręcasz w lewo (Regulska). I teraz masz dwie możliwości. Pierwsza to jazda prosto do Stanisława Bodycha (dalej Dworcowa), skręcasz tam i lecisz już prościutko do Pruszkowa (Street view). Druga to skręcenie od razu na pierwszym zakręcie w prawo w Piastowską, dojechanie do jej końca, skręcenie w lewo w Sienkiewicza (Street View) i dojechane do Bodycha/Dworcowej, gdzie skręcasz w prawo i prosto do Pruszkowa. Pierwsza jest prostsza dla osoby nieobeznanej z terenem, bo nie trzeba się kręcić po małych uliczkach, ale tam jest kostka sześciokątna i wielkie płyty, więc wytrzęsie ci tyłek. Druga ma tę zaletę, że chociaż dziur co nie miara, to z daleka dostrzegalne i da się ominąć wszystko oprócz progów zwalniających.

Jeżeli wybierzesz Jerozolimskie, to pamiętaj, że w przebudowie są nadal dwa miejsca. Węzeł Salomea (Nowolazurowa x Jerozolimskie), gdzie układ zmienia się dosłownie co kilka dni. Drugi to Opacz (S2 x Jerozolimskie), gdzie nadal budują, więc możesz spodziewać się jakiś zwężeń i pachołków.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Dzięki, dzięki! Chodziło o bicykl, rzecz jasna. Właśnie kombinowałem jak tu dojechać do Regulskiej, bo dalej będę jechał nią i jakimiś przedłużeniami do Armii Krajowej obok WKD. Jerozolimskimi na Pruszków i dalej ostatnio jechałem chyba z 2 lata temu, z budowami/remontami dramatu nie było, ale pora była taka, że ruchu za bardzo też nie.
« Ostatnia zmiana: 27 Gru 2013, 00:06:05 wysłana przez em c »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
odcinek WKD Pruszków-Łopuszańska pokonywałem regularnie (bo od połowy listopada jestem na urlopie) jadąc Alejami. Mimo wszystko nawierzchnia najlepsza (mam 1.25 cala opony), najkrócej, no i są 2 pasy, czyli auta mają którędy mnie wyprzedzić. Odcinek Aleje-WKD jechałem od świateł w Tworkach w lewo, wzdłuż torów WKD, przez park, Lipową.