Autor Wątek: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja  (Przeczytany 22696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Sie 2012, 18:38:50 »


5 tys to raczej dla nich tyle co nic, to jednak był sprzęt z nieco wyższej półki. Pogadamy po 25-30 ;)

Dokładnie. Można Suport to jedna z najdłużej działających rzeczy w rowerze. Mi się udało w jednym rowerze skasować suport. Nastąpiło to po 5  czy 6 latach ale ja przejeżdżam 10 tym km rocznie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Sie 2012, 19:04:06 »
Suport to jedna z najdłużej działających rzeczy w rowerze. Mi się udało w jednym rowerze skasować suport. Nastąpiło to po 5  czy 6 latach ale ja przejeżdżam 10 tym km rocznie.

U mnie póki co rekordzista - suport STX RC Shimano na kwadrat przejeździł 45 tys km, po czym oddałem go razem z ramą dalej. Miał już bardzo niewielki luz, ale nadal chodził lekko i jeszcze spokojnie można było na nim pojeździć te 10-20 tys.

Później miałem Shimano na Octalink, obecnie ma około 25 tys km i wciąż żadnych luzów, ani problemów technicznych. Drugie tyle spokojnie zrobi.

W nowym poziomie mam HT2 firmy Mortop, na razie marne 2,5 kkm, więc ledwie się dotarł. Czasem uszczelka jak jest sucha, to podśpiewuje nieco pod mocnym obciążeniem, ale poza tym jest ok.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Sie 2012, 19:38:29 »
Kupiłem używany rowerek z tymi piastami :P więc nie wiem ile miały zrobione.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Sie 2012, 20:00:59 »
Kupiłem używany rowerek z tymi piastami :P więc nie wiem ile miały zrobione.

Rozbierz, będzie widać po bieżniach, konusach i kulkach. Jak są gładkie i błyszczą, to spokojnie pojeżdżą jeszcze długo. A jak w ogóle nie widać gdzie kulki "chodziły" po konusach to pojeżdżą jeszcze dla Twojego syna ;-)

Gorzej jak się okaże, że kulki nie są okrągłe, a bieżnie i konusy nie są gładkie. Wtedy raczej wymiana.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Sie 2012, 20:17:35 »
Kupiłem używany rowerek z tymi piastami :P więc nie wiem ile miały zrobione.

Rozbierz, będzie widać po bieżniach, konusach i kulkach. Jak są gładkie i błyszczą, to spokojnie pojeżdżą jeszcze długo. A jak w ogóle nie widać gdzie kulki "chodziły" po konusach to pojeżdżą jeszcze dla Twojego syna ;-)

Gorzej jak się okaże, że kulki nie są okrągłe, a bieżnie i konusy nie są gładkie. Wtedy raczej wymiana.

Aby ich nie zajeździć regularnie rozbieram i czyszcze. Bieżnie i konusy są gładziutkie nie wytarte, nową piaste joytecha jak rozbierałem była w gorszym stanie :)
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Lis 2014, 21:34:45 »
W celach statystyczno- informacyjnych
sm-bb70 ponad 18kkm w poziomie i 7kkm w góralu - lekkie stukanie i wyczuwalne na pedale "uderzenia" tak jak by bieżnia była w jednym miejscy uszkodzona. Luzu i trzeszczenia brak.

Wymieniłem na Accenta - wymiana ok 10min. Żadnych ściągaczy, młotka, czy siłowania się z materią  :)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Suport hollowtech - trwałość i konserwacja
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Lis 2014, 23:09:39 »
Ja cały czas testuję Mortopa, tańszą wersję z uszczelnianymi maszynówkami (droższa ma łożyska ceramiczne). Na razie 10kkm i chodzi jak nówka.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)