Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858791 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2070 dnia: 08 Lip 2012, 23:58:26 »
No właśnie. Galerie trudnodostępne. Nie każdy też chce mieć 100 profili w necie , 100 komunikatorów itd.  ;)

Dochodzą jeszcze takie jaja:
Cytuj
Your Browser is no longer supported.
Google+ no longer supports your browser. Please upgrade your browser. Learn more.
Download Google Chrome   
Get Google Chrome Frame for Internet Explorer   
Download Internet Explorer   
Download Firefox   
Download Safari

?2012 Google - Privacy Policy
A o Opera to zapomnieli?

Jak poprzednicy wspomnieli, większość trasy prowadziła drogami asfaltowymi, utwardzonymi. Krótki odcinek (może 2-4 km) przez gęsty las po wydeptanej twardej ścieżce. Nocna Masa podobała mi się.  Tempo jazdy jak dla mnie w sam raz ;D

Po przespaniu się z tematem jedyną uwagą jaką mam to prośba na przyszłość aby osoba/osoby prowadzące częściej informowały dokąd prowadzą dane rozwidlenia i jakie są dzięki nim możliwości powrotu. Po prostu więcej niż jeden jadynie słuszny wariant trasy  ;)

Od Karcelaka do domu wróciłem parę minut po 9.00 z łącznym przejechanym dystansem 88 km.

PS. Ciekawe co by zrobił prowadzący gdybym przyjechał poziomką :P
« Ostatnia zmiana: 08 Lip 2012, 23:59:41 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2071 dnia: 09 Lip 2012, 00:24:34 »
wildzi moj rower kompletnie do terenu sie nie nadawal, po tych "sciezkach" lesnych stracilem wiecej sil niz  dojazd do tej sciezki
Light live for fun

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2072 dnia: 09 Lip 2012, 00:26:07 »
a i jeszcze jedno pytanie skad wzial sie zwyczaj ze gdy ostatnia osoba ktora jedzie i dzwoni sobie dzwonkiem skrecajac zostaje od razu osoba prowadzaca i wszyscy musza od razu za nia jechac?
Light live for fun

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2073 dnia: 09 Lip 2012, 07:51:18 »
PS. Ciekawe co by zrobił prowadzący gdybym przyjechał poziomką :P

Przez kawałek zakorzenionej, krętej, błotnistej i ciemnej ścieżki leśnej byś swój poziom niósł ;)...
A tak na poważnie, przy starcie wyraźnie przyglądaliśmy się czy ktoś ma rower mniej odpowiedni do terenu, bo miał być przejazd przez las. A najbardziej miejski bieżnik miałem ja (i bez większych problemów przejechałem - nawet nie straszny był mi podjazd pod piaszczystą górę), więc niech reszta nie narzeka  :D.

<-- kto miał bardziej gładki bieżnik, no kto?  :P...

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2074 dnia: 09 Lip 2012, 09:59:13 »
Też mam kendy dosyć gładkie, i w sumie nie rozumiem pojawiających się czasem żali, że na teren to tylko terenowe opony. Zgoda, cieniarki kopią się pod ciężarem samego roweru, ale jeśli porównujemy opony-traktory i opony IwaNa_bike'a, to na niekorzyść tych drugich aż tak wiele nie przemawia.

Upraszczając - jeśli błoto jest po obręcz, to nie ma co patrzeć "kto jest na szosie", tylko nie prowadzić tam masy.

Jeśli ma się jechać po ciemku w terenie, gdzie na wysokości twarzy są gałęzie, to lepiej tam masy nie prowadzić.

Znane powiedzenie mówi: "po owocach poznacie ich". Owocem nocnomasowego terenu było kilka wywrotek. Ergo: nie był to teren na nocną masę.

Uwaga o nieporwocie do Kolumny ma wiele ze słuszności. Co prawda do tej pory nie byłem zwolennikiem pedantycznego jej przestrzegania, ale warto chyba jednak do niej powrócić, idea nocnej masy uległa bowiem chyba znacznemu spaczeniu:

Jeśli bowiem jest tak, że ostatnio Nocna Masa stała się polem do bicia rekordów - byle dalej od Warszawy, byle dłużej. Próbą bicia - nieudaną, niestety. Skoro nawet rdzeń masy ma problemy z powrotem do Warszawy, o kolumnie już nie wspominając. A ci, co wrócili, przejechali 120km. Czy to jest nowa formuła nocnej masy? Może kolejną nocną masę zrobimy na Hel? :)

Myślę, że na kolejnych nocnych masach (zwłaszcza tych nieoficjalnych, bo jeśli chodzi o oficjalną, to zwykle jest lepiej) warto pamiętać o kilku fundamentalnych kwestiach, tak, aby również nieoficjalne nocniki były zachęcające dla jak najszerszego grona osób, a nie tylko hardcorowców:

Nocna Masa Nieoficjalna:
- jeździ na terenie Warszawy lub jej najbliższych okolicach
- nie jeździ w terenie błotnistym
- kończy się o świcie; w okresie letnim dłużej, ale tak, aby powrót do domu na godzinę 6:00 był możliwy

Ktoś ma ochotę na wycieczkę do Błonia przez Karczew? Chętnie się wybiorę, ale nie w czasie nocnej masy...
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2075 dnia: 09 Lip 2012, 10:28:13 »
Mi akurat nie chodzi o opony, ja mam tylko jeden bieg w rowerze i to ten najcięższy 3 6. tylko jak bym wiedział że będziemy jechac po terenie to bym z pod kolumny wrocil poprostu do domu albo Pojechal sobie gdzieś sam. dobrze że na postoju pojechałem z pawłem i remim bo bym do domu nie dotarł Bylem prawie bez sił.
Light live for fun

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2076 dnia: 09 Lip 2012, 10:55:21 »
Eee tam. Co tam tego lasu było? 2km? Kiedyś na nieoficjalnych były bardziej agresywne terenowe wstawki różnej maści. Było też tak, pojechałem w swoją stronę bo miarkę przebrali :)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2077 dnia: 09 Lip 2012, 10:58:08 »
To nie o las chodzi, tylko o warunki pod kołami.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2078 dnia: 09 Lip 2012, 11:10:53 »
Warunki pod kołami były dobre - moje gładziutkie opony nie były narażone na podziurawienie jak w przypadku szutrowych i żużlowych wiejskich dróg lub ścieżki przyrodniczej nad Wisłą po której ciągacie mnie prawie na każdym nocnym przejeździe :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2012, 11:18:52 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2079 dnia: 09 Lip 2012, 13:06:04 »

Może kolejną nocną masę zrobimy na Hel? :)


Tak, Tak zróbmy tak!
Pojedźmy na Hel na którejś z nieoficjalnej NMK- co z tego że nam się ona troszkę wydłuży. ;) 
A żeby nie było nam zbyt łatwo, proponuję urozmaicić ten przejazd około 80km odcinkiem łatwego terenu np. szutru ;)
Byłby to wiekopomny przejazd!
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2012, 14:19:29 wysłana przez fionotron »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2080 dnia: 09 Lip 2012, 13:11:31 »
I koniecznie nie mówmy pod Kolumną gdzie jedziemy, co by nam się ludzie nie burzyli. Za Nowym Dworem powiedzmy, że już wracamy. A za Płońskiem łaskawie zaproponujmy powrót autobusem :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2012, 13:12:53 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2081 dnia: 09 Lip 2012, 13:21:46 »
To może ustalmy zasadę, że oficjalnie nieoficjalna masa nie wyjeżdża dalej niż 20 km poza granice miasta :) To może rozwiąże ten spór.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2012, 13:23:26 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2082 dnia: 09 Lip 2012, 13:41:52 »
20km to sztuczne ograniczenie.

Myślę, że warto powrócić do słusznej zasady:

- nocna masa jest nocną masą, a nie wycieczką nocno-dzienną
- świt oznacza, że już najwyższy czas być w mocno zaawansowanej drodze powrotnej pod kolumnę
- dostosowujemy się do średnich możliwości, 50km to dużo, 80km to za dużo
- jeździmy dla rekreacji i przyjemności
- generalnie jest to warszawska masa nocna, Warszawa jest na tyle duża i ciekawa, że nie ma potrzeby na siłę szukać atrakcji w sąsiednich miejscowościach (od tego może być lajt rower nocny, który dzięki temu by zyskał, ponieważ zbierałby chętnych również do może trochę dłuższych i trochę dalszych jazd. Obecnie - niczym się praktycznie od nieoficjalnych nocników nie różni, co zresztą powoduje, że Ojcowie-Założyciele na siłę szukają odróżnienia LR od NNMK w dniach i godzinach odjazdu, które to różnice nie są jednak na tyle istotne, aby niezwiązani z Lajt Rowerem rowerzyści znaleźli w nim jakąś "wartość dodaną" i chcieli na niego przyjeżdżać oprócz/zamiast Masy Nocnej).
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2083 dnia: 09 Lip 2012, 13:57:56 »
Ja osobiście nie widzę Zadnych różnic między lajt rowerem a nnmk. na lajcie bylem 2 razy i na nnmk jeździ się dalej tyle zauważyłem z tego co bylem. a z tego co piszecie to wnioskuje że powinno być odwrotnie
Light live for fun

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2084 dnia: 09 Lip 2012, 13:58:44 »
Generalnie to nie pamiętam by nieoficjalna miała w ogóle jakieś zasady. Jeździło się w długie trasy i często z szybkością oscylującą miedzy 25 a 30km/h. Pamiętam plan trasy W-wa, Czosnów, NDM, Wieliszew, Nieporęt, Wołomin, Zielonka. Niestety z 2 ostatnimi nie wyszło bo burza nadciągała i trzeba było skrócić trasę w Nieporęcie.

Ale ostatnio zauważyłem, że masa nieoficjalna cieszy się większą popularnością i ma wielu adeptów (o to chodzi) - więc jestem za wprowadzeniem zasad Remiego które ograniczą tą samowolkę.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2012, 14:14:34 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl