Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 858666 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2025 dnia: 23 Cze 2012, 22:54:02 »
Mogę się spóźnić. Proszę poczekać do godziny 00:20, później jechać beze mnie.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2026 dnia: 24 Cze 2012, 16:41:35 »
Znów trasa jest zaplanowana PRZED NMK? O_o Idźcie z tym na LR...

a gdzie masz napisane, że zaplanowana?

@Spawacz: pochwal się, co, gdzie i jak! :-)

Offline Spawacz

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2027 dnia: 24 Cze 2012, 17:20:00 »

@Spawacz: pochwal się, co, gdzie i jak! :-)

Trzeba było być :P
Wystartowało 6 osób, po 40min jedna się odłączyła, po następnych 30min następna. W czwórkę dojechaliśmy do Wisły, a dalej ja z Tanawisem już sami wracaliśmy(i dobrze, mniej osób do dzielenia się wiśniami).Na wschód słońca dojechaliśmy nad Wisłę, niestety, w jedynym miejscu była chmura i nie było widać wschodu słońca, ale za to mgła nad polami i nad rzeką robiła wrażenie. Koło godziny 7 uznaliśmy, że trzeba zakończyć jazdę i wracaliśmy prosto na Bemowo (sen stwarzał spore niebezpieczeństwo). Trasa w trakcie była korygowana.
Trasa przejazdu: http://www.endomondo.com/workouts/kFh4nzwdRUQ

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2028 dnia: 24 Cze 2012, 17:20:34 »
Skoro inni odsypiają lub jedzą niedzielny obiad, kilka słów ode mnie:

Nieoficjalna Świętojańska Nocna Masa Krytyczna, po zakończeniu fajerwerków znad Pozdzamcza wyruszyła z Pl. Zamkowego w kierunku południowym, w sile 6 śmiałków. Droga prowadziła asfaltowymi drogami - Podwalem, Kapucyńską, Trasą W-Z, Al. JP2, Al. Jerozolimskimi, Żwirki i Wigury (...) Puławską, Karczunkowską (...), dalej do Piaseczna i Aleją Skelera przez Konstancin  :) Jeszcze w Wawie grupka zmiejszyła się i podwarszawskie okolice przemierzyło 4 muszkieterów - Spawacz, Tanawis, Iwan Bike i ja. Ostatecznie, przy wschodzącym słońcu, dotarliśmy nad Wisłe, w Gassach. Tam, z uwagi na porę, NNMK zdelegalizowała się, ja z IB ruszyliśmy zamaszystym tempem Powsińską do domów, Spawacz z Tanawisem przekształcili się w Lajtrowerowy duet kręcąc się jeszcze drogami między Gassami a Wilanowem.

Kilka fot z zakończenia:

https://picasaweb.google.com/Rano1Tande/NNMK_240612?authkey=Gv1sRgCObp5tWW6P-bVw


Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2029 dnia: 24 Cze 2012, 17:24:28 »
Trasa przejazdu:

Niestety wyświetla się "brak dostępu"  :(

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2030 dnia: 24 Cze 2012, 18:14:13 »
Oo czyli byliście w Gassach  8)

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2031 dnia: 25 Cze 2012, 05:20:34 »
ja z jeralem zrobilismy sobie sami nocna mase, od 22 do 1 w nocy bylismy blisko podzamcza nad wisla a pozniej jezdzilismy po centrum, nad wisla i po starym miescie i po 4 w nocy wrocilismy do domow w swietnym nastroju
Light live for fun

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2032 dnia: 25 Cze 2012, 07:03:42 »
Znów trasa jest zaplanowana PRZED NMK? O_o Idźcie z tym na LR...

a gdzie masz napisane, że zaplanowana?
A chociażby tam:
Sucho i ładnie będzie to powinienem być, tak na 90%. Nawet awaryjną traskę mam ;)

Nie przyznawaj się bo będziesz prowadził  :P ...

Mapka jest wydrukowana w 3 egzemplarzach, więc się tak nie ciesz bo dostaniesz :P
Trasa miała się kiedyś odbyć ale nikt nie chciał jechać to została.

Dalej twierdzisz że to był spontan? Następnym razem czytaj temat a nie tylko wybrane posty.

Znów trasa jest zaplanowana PRZED NMK?...

"Ło matko kochana" ...

Ile można zamęczać innych tym STARCZYM GDERANIEM.
"Flaki się przewracają" jak się to czyta.
Jak długo jeszcze ?

Ludzie mają radochę z jazdy, z planowania trasy, z niepowtarzalnej atmosfery.
I choćbyś pisał nie wiem co - to i tak im tego nie zepsujesz. Nie damy się.
Tanawisie, był tu post Stanleya, który jakimś cudem "zniknął się" i z forum i z kosza (tak, można usunąć posty "na amen" więc nie mam jak nawet dać screena), który mówił, żebyś pamiętał o tym iż NMK to nie twój prywatny folwark. Jeździj sobie na LR i tam rób co chcesz, ale NMK ma zasady których należy przestrzegać. A ty nie lubisz przestrzegać żadnych zasad związanych z MK.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2033 dnia: 25 Cze 2012, 08:17:06 »
Na wiankach? ;)
Komu w drogę temu rower.

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2034 dnia: 25 Cze 2012, 16:24:59 »
Dlaczego takie psychopatyczne ataki niejakiego Drexa są tu tolerowane?
Skoro na przejazdy się nie jeździ a jedynym zadaniem jest wyżywanie się na innych?
Ja póki co na przejazdach masowych spotykam normalnych ludzi (poznałem też normalnego Drexa, nie tego z forum).
Skoro jednak niektóre osoby z Zabezpieczenia nie potrafią uszanować innych i imprezy przez nich organizowane, nie powinny być w Zabezpieczeniu. Na forum być może też.
Widać jeden ban na Drexa nie wystarczył.

Normalnie temat się rozwija, opis przejechanych tras itd. A potem znowu atak trolli.

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2035 dnia: 30 Cze 2012, 01:47:56 »
Czasem lepiej jest właśnie jak sie zaplanuje bo wiadomo na co trzeba się przygotować mam namyśli choćby prowiant na droge.
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2036 dnia: 30 Cze 2012, 09:23:15 »
Dlaczego takie psychopatyczne ataki niejakiego Drexa są tu tolerowane?

Przecież ma rację, nie powinno być wcześniejszego planowania trasy NMK.
AdrianSocho

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2037 dnia: 30 Cze 2012, 12:24:19 »
Przecież ma rację, nie powinno być wcześniejszego planowania trasy NMK.

I nie były...
To co działo się ostatnio stanowi przykład lekkich sugestii, typu" Ewentualnie można by pojechać tam" albo "Jeśli nie macie pomysłu przejedźmy się tą trasą". To, że reszta nocnych masowiczów stała w większości jak słup soli i nic nie proponowała (tylko czekała aż i kiedy wyjedziemy) to ich sprawa.
Zresztą, z tego co pamiętam z zeszłorocznych nocek (jeszcze ze "starą ekipą" ) to przejazd też nie był jakoś ogólnie konsultowany pod Kolumną (już na pewno nie w gronie ogółu, a co najwyżej "przewodniej kliki" ), a protestów i pretensji nie było.

A tak w ogóle, jak sobie wyobrażacie idealną masę nocną?
Grupa rowerzystów spotyka się w sobotę o północy pod Kolumną. Trasy oczywiście nikt nie zna i nawet nie wiadome jest ile (orientacyjnie) kilometrów przejedziemy, ani o której (mniej więcej) wrócimy. Rowerzyści zebrani w grupie zaczynają burzę mózgów odnośnie trasy. Oczywiście ile ludzi (zwłaszcza Polaków), tyle propozycji (większość chce zahaczyć przejazd gdzieś w okolicach swojej dzielnicy, co by mogli się ładnie oderwać i sprawniej oraz wcześniej do domu wrócić). Po żywiołowej (i długiej) dyspucie dochodzi do jako takiego konsensusu odnośnie kierunku. Jednak trasa dotarcia do tego punktu nie jest ustalona. Aby jednak nie przedłużać momentu wyjazdu (bo właśnie wybiła pierwsza, a my pod Kolumną) ruszamy mniej więcej linią prostą do wyznaczonego miejsca zatrzymując się przy każdym większym skrzyżowaniu celem doprecyzowania trasy przejazdu. Tym oto sposobem osiągnęliśmy spontaniczność i nieprzewidywalność pełną gębą.

Powyższe to oczywiście ironia i sarkazm, ale ma na celu pokazanie, że (utopijna) idealna sytuacja nie byłaby łatwa w realizacji. Poza tym coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu iż powyższe jątrzenie sprawy ma bardziej na celu rozstrzygnięcie  jakiś wewnętrznych pomiędzy grupowych zagrywek, albo dowartościowaniu ego poszczególnych jednostek, a nie dążenie do zmian na lepsze w formule nocnego przejazdu.

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2038 dnia: 01 Lip 2012, 14:25:26 »
Z mojego punktu widzenia planowanie trasy, wygląda mniej więcej tak:
każdy wymyśla gdzie by chciał pojechać, ustala jakąś trasę, a o północy pod kolumną wymieniamy się pomysłami, może nawet łączymy pomysły i oto powstaje trasa NMK
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Rano1

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2039 dnia: 01 Lip 2012, 16:05:25 »
Dlaczego takie psychopatyczne ataki niejakiego Drexa są tu tolerowane?

Przecież ma rację, nie powinno być wcześniejszego planowania trasy NMK.

Jaką rację? To czysta hipokryzja osoby, która ostatnio wogóle na te przejazdy nie przyjeżdża i trolluje. Polecam lekturę całego tematu NMK i LR.
A co do planowania tras, sprawa jest oczywista, o czym wcześniej napisała Kristi. Sztuczny problem tu wywołany poprzez kolejną prowokację.

P.S. Problemem Nocnych Mas w poprzednich latach, z tego co udało mi się dowiedzieć z różnych źródeł, w tym ludzi z Zabezpieczenia, było podkręcanie tempa i zostawianie reszty jako "maruderów", tj. mylenie wspólnego przejazdu z wyścigiem. Tu najprawdopodobniej leży zarzewie tych wszystkich kłótni i przepychanek osób o urażonej ambicji.