Autor Wątek: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?  (Przeczytany 15478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Paź 2015, 20:10:33 »
Uprzejmie proszę o odblokowanie i przypięcie wątku http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=138.2775
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Paź 2015, 22:05:12 »
Reminent - a może byś sie pojawił na najbliższej czwartkowej przedmasówce?

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Paź 2015, 22:18:05 »
Chętnie, ale w piątek rano wyjeżdżam za granicę i obawiam się, że nie zdołam z uwagi na przygotowania do wyjazdu.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Paź 2015, 03:45:17 »
Jako, że nastała już sobota, proponuję kontynuację "[Dyskusji] ... " w trakcie nocnego przejazdu.
W zależności od tego, kto przyjedzie pod kolumnę, ustalimy "punkty programu" i w "jakiej formule" pojedziemy dyskutować  :)  .
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Paź 2015, 10:43:19 »
Ja tylko zauważę, że dziś, jako że masa jest "nieoficjalna", termin jej rozpoczęcia to właśnie godzina '22' :P
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Paź 2015, 10:59:48 »
w całej tej nieszczęsnej sprawie irytują mnie dwie kwestie - często przewijają się terminy "organizatorzy" czy "twórcy" NMK. otóż nie ma "organizatora" (zaś twórcami, i to nieco z przypadku, są ci wszyscy, którzy lat wiele temu przybyli o północy na rowerach na plac coby "uczcić" możliwość darmowego przewożenia rowerów środkami komunikacji miejskiej).

zawsze była jakaś tam dominująca grupy, które trasę ustalały i peleton prowadziły. kiedyś był to człowiek o ksywce Czarny, byłem też na masie prowadzonej przez gościa, który zupełnie zniknął z masowego horyzontu (Rafał mu było, współtwórca Praskiej Grupy Rowerowej), zdarzyło się nawet, że i ja w swojej skromnej osobie prowadziłem niewielką grupkę nocnych cyklistów.

ale organizatora nie było nigdy. zresztą bycie organizatorem jakiejkolwiek imprezy implikuje odpowiedzialność za nią, także, a może nawet przede wszystkim - odpowiedzialność prawną.

zatem nocna masa to był niezorganizowany przejazd prowadzony przez jednego czy też kilku uczestników trasą wymyślaną na bieżąco (czasami zdarzały się trasy zupełnie idiotyczne, czasami całkiem fajne).

inaczej jest z nieoficjalnymi - tych, moim zdaniem może być i kilka jednej nocy. jeśli na placu spotka się sześć osób, dwie będą chciały jechać na zachód bo mają pomysł na dobrą trasę, a dwie będą miały pomysł wschód to rozjadą się w pokoju życząc sobie dobrej jazdy i też będzie git.

zatem, reasumując, konflikt moim zdaniem wyniknął ze zbyt wysokiego ego i chęci zdominowania imprezy (cóż tendencje wodzowskie wśród samców alfa to nic nowego). to od początku źle wróżyło.

i na koniec tego przynudzania - zostawmy oficjalną masę tak jak było to zawsze: druga sobota miesiąca, północ, plac zamkowy. a co do nieoficjalnych nocnych przejazdów? tych może być kilka, mogą starować i o 20 (zwłaszcza jak się planuje dłuższą jazdę). to już inna bajka.

i jeszcze sentymentalnie fotka z nocnej masy z 2006 roku - ciekawe czy ktoś z uczestniczących w imprezie się na niej odnajdzie ;) ja jestem pierwszy od lewej (niebieska bluza, wojskowe spodnie), w środku (siódmy od lewej) zlokalizowałem Tanawisa.

http://iberoamericana.pl/nocna4.jpg

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Paź 2015, 11:28:14 »
@kultowy:

Forbidden

You don't have permission to access /nocna4.jpg on this server.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Paź 2015, 11:46:05 »
zrób 'ctrl + r' - powinno zadziałać
albo skopiuj http://iberoamericana.pl/nocna4.jpg do przeglądarki
« Ostatnia zmiana: 24 Paź 2015, 11:48:06 wysłana przez kultowy »
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Paź 2015, 13:36:11 »
kultowy:
Błąd jest po stronie serwera - nie ma on uprawnień do dostępu do tego pliku. Ewentualnie jakieś dziwactwa są porobione w konfiguracji i/lub oprogramowaniu i symulują brak dostępu na podstawie np. źródła zapytania etc.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź 2015, 13:38:05 wysłana przez biały »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Paź 2015, 16:57:22 »
Skopiowanie adresu do przeglądarki działa. Ctrl-R - nie.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Paź 2015, 18:36:45 »
@kultowy:
W moim smartfonie to zdjęcie zapisało się w folderze "październik 2005".
Miejsce :  to rondo u zbiegu ulic księcia Janusza i księcia Bolesława.
Na zdjęciu poznaję Czarnego ( z przodu, pośrodku, z żółtymi odblaskami na nogach - on chyba wtedy prowadził ) .
Poznaję też Darka z Bielan ( drugi od prawej w kamizelce, która cała błyszczy na biało ) . Z Darkiem zakładaliśmy "drugą edycję" BGR ( Bielańskiej Grupy Rowerowej ) . Później, po urodzeniu dziecka, żona dała mu ultimatum - i przestał z nami jeździć  :(  .

'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Paź 2015, 19:57:33 »
Tanawis oczywiście, ze to zdjęcie z października 2005 (równo dziesięć lat temu!). odwiedziliśmy wtedy też stary tor kolarski przy ul. Podskarbińskiej.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

JURO

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Lis 2015, 00:37:22 »
ale organizatora nie było nigdy. zresztą bycie organizatorem jakiejkolwiek imprezy implikuje odpowiedzialność za nią, także, a może nawet przede wszystkim - odpowiedzialność prawną.

( to dlaczego Ja zostałem okrzyknięty przez was "organizatorem" ;zaprzeczasz tą wybowiedzią sam sobie)

zatem, reasumując, konflikt moim zdaniem wyniknął ze zbyt wysokiego ego i chęci zdominowania imprezy (cóż tendencje wodzowskie wśród samców alfa to nic nowego). to od początku źle wróżyło.

( EGO. masz na myśli raczej nie moje, wiesz czyje, a raczej kilku osób tzw. "tradycjonalistów)

i na koniec tego przynudzania - zostawmy oficjalną masę tak jak było to zawsze: druga sobota miesiąca, północ, plac zamkowy. a co do nieoficjalnych nocnych przejazdów? tych może być kilka, mogą starować i o 20 (zwłaszcza jak się planuje dłuższą jazdę). to już inna bajka.

(Ale ok. Impreza o 22:00 zniknęła na dobre. Może coś kiedyś wróci i będę to prowadził.
Wam życzę powodzenia gdyż wam się ono przyda, tym bardziej mając w pamięci jak to wy prowadzicie ,po parkach,lasach,chodnikami,przejściami dla pieszych...na czerwonym,... zgodnie z regulaminem na stronie www.masa.waw.pl)



http://iberoamericana.pl/nocna4.jpg


Pozdrowienia dla ORGANIZATORÓW NMK 24:00

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Lis 2015, 08:20:26 »
o stary wypraszam sobie, nigdy w trakcie nocnej nie prowadziłem po chodnikach, przejściach nie mówiąc o jeździe na czerwonym (skąd masz takie informacje?). powiem więcej, akurat ja byłem i jestem zwolennikiem nocnej jazdy po ddr (z Tanawisem dyskutowaliśmy na ten temat kilkukrotnie).

co do lasów i parków to mówię tak i jeszcze raz tak. moją pierwszą nocną lat ponad dziesięć temu zakończyłem w blasku wschodzącego słońca na rubieżach lasu kabackiego, nocne jazdy z bielan na bemowo przez las to sama przyjemność i takie trasy chętnie bym przywrócił. a ostatnio (kiedy ja byłem obecny) to kręciliśmy głównie po mieście.


Wam życzę powodzenia gdyż wam się ono przyda, tym bardziej mając w pamięci jak to wy prowadzicie ,po parkach,lasach,chodnikami,przejściami dla pieszych...na czerwonym,... zgodnie z regulaminem na stronie www.masa.waw.pl)

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

JURO

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Nocna Masa - Północ czy 22:00?
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Lis 2015, 10:52:07 »
o stary wypraszam sobie, nigdy w trakcie nocnej nie prowadziłem po chodnikach, przejściach nie mówiąc o jeździe na czerwonym (skąd masz takie informacje?)


Przepraszam . Nie miałem na myśli Ciebie ,a dokonań całej grupy.
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=138.2565 (komentarz remitent'a i załącznik) (12 post/stronie)
« Ostatnia zmiana: 11 Lis 2015, 00:32:02 wysłana przez JURO »