Autor Wątek: Rower MTB budżet 1050 pln  (Przeczytany 9289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Cze 2011, 10:37:27 »
Wybór padł na Unibike Fusion - na razie jestem zadowolony. Zobaczymy co będzie za paręset km.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Cze 2011, 12:35:46 »
ja swojego czasu miałem UniBike'a ale mi po 100 km scentrowały się oba koła i go wymieniłem na kasę na gwarancji i kupiłem coś markowego, na tym dla odmiany przejechałem już około 4000 na normalnych felgach i nawet nie trzeba ich centrować, choć powoli ich rdza zaczyna brać:) ale fakt faktem ważne by trafić na dobry egzemplarz
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Cze 2011, 13:24:36 »
Cytat: MYSH
ja swojego czasu miałem UniBike'a ale mi po 100 km scentrowały się oba koła i go wymieniłem na kasę na gwarancji i kupiłem coś markowego
Unibike jest jak najbardziej markowy tyle, że nie płaci się dużo za naklejkę na ramie. Ma dobry stosunek jakości do ceny, a scentrowane koła to temat rzeka. Może były źle naciągnięte szprychy, co się czasami zdarza w nowych rowerkach. Ważne, że sprawa załatwiona.

Cytat: MYSH
na tym dla odmiany przejechałem już około 4000 na normalnych felgach i nawet nie trzeba ich centrować, choć powoli ich rdza zaczyna brać :)
To dziwne, bo obecnie większość obręczy jest alu, a ono bardzo niechętnie rdzewieje (prędzej utlenia się).
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Cze 2011, 13:47:31 »
skrót myślowy, obręcze istotnie są alu, ale mi chodziło o szprychy. jak dzisiaj patrzyłem to gdzieniegdzie zaczyna je coś (w sensie rdzy) jeść.


wiesz ja mam słuszne gabaryty poparte 110kg wagi dorzucając  do tego sakwy i mamy 150kg, a tego jak wiadomo nie każdy rower wytrzyma. ja straciłem zaufanie do UNI jak mi się te koła pocentrowały. Ten chodzi znakomicie, ale jak wiadomo jeden trafi na dobry egzemplarz drugi na manianę.
« Ostatnia zmiana: 22 Cze 2011, 13:48:38 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Cze 2011, 01:41:46 »
wiesz ja mam słuszne gabaryty poparte 110kg wagi dorzucając  do tego sakwy i mamy 150kg

To wiele tłumaczy. Nie obraź się, ale takiej wagi nie wytrzyma już większość fabrycznych kół rowerowych, nawet w porządnych rowerach za niemałe pieniądze.

Tutaj potrzebny jest po prostu solidny zestaw kół - Czajnikowi (waga podobna) kiedyś doradziłem Alexy DM24 (ciężkie, ale mocne), szprychy DT champion. Do tego dajesz dobre piasty (uszczelnione lub lepiej na maszynówkach) i masz spokój na długie lata.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Cze 2011, 00:13:01 »
Cytat: Raffi
Tutaj potrzebny jest po prostu solidny zestaw kół - Czajnikowi (waga podobna) kiedyś doradziłem Alexy DM24 (ciężkie, ale mocne), szprychy DT champion. Do tego dajesz dobre piasty (uszczelnione lub lepiej na maszynówkach) i masz spokój na długie lata.
Pod warunkiem, że kółko zostało dobrze zaplecione :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lip 2011, 04:19:07 »
temat do zamkniecia.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lip 2011, 18:22:29 »
Cytat: Raffi
Tutaj potrzebny jest po prostu solidny zestaw kół - Czajnikowi (waga podobna) kiedyś doradziłem Alexy DM24 (ciężkie, ale mocne), szprychy DT champion. Do tego dajesz dobre piasty (uszczelnione lub lepiej na maszynówkach) i masz spokój na długie lata.
Pod warunkiem, że kółko zostało dobrze zaplecione :P

Prawda. I nie należy jeździć skakać z kamieni wielkości większej niż połowa koła ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)