Autor Wątek: Rower MTB budżet 1050 pln  (Przeczytany 9288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Rower MTB budżet 1050 pln
« dnia: 24 Maj 2011, 18:30:15 »
Witam,
przymierzam się do zakupu nowego roweru. Mój siedmioletni rumak z Tesco (za 150 zł !) w którego włożyłem tyle przejechał nieco ponad 10000km i już jego dni są policzone. Proszę Was o radę gdzie i jaki dokładnie kupić model aby wyszło najkorzystniej. Koniecznie rower musi być dostępny w Warszawie - nie kupię bez bezpośredniego obejrzenia i dopasowania. Po wstępnych przemyśleniach i poszukiwaniach oto moje oczekiwania:

- przede wszystkim jakaś porządna marka aczkolwiek nie oczekuję cudów w tej cenie
- podany budżet nie obejmuje u-locka ale proszę też o poradę jaki się nadaje żeby było porządnie i pewnie w granicach 200-300 pln jeśli to możliwe
- rower ma być górski
- amortyzator przód
- hamulce najlepiej v-brake lub podobne (słyszałem że z tarczowymi można się niemile przejechać na dłuższą metę)
- manetki do zmiany przerzutek wbudowane razem z hamulcem (coś takiego widziałem chyba w Shimano Altus - oddzielna dźwigienka do biegu wyżej i oddzielna do biegu niżej - warte to to zachodu? z najprostszymi nie narzekałem tyle lat)
- chcę założyć semislicki jeśli nie będzie fabrycznych (chce móc przejechać się po mieście w miarę wygodnie ale też czasem skoczyć w konkretniejszy teren)

oczywiście możliwie jak najtaniej przy możliwie najsolidniejszym rowerze.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc!

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tych rowerów?
1. http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-5-2-2011-173280775/
2.  http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-6-0-fs-c1-25136592/
3. http://allegro.pl/merida-matts-5-v-model-2011-gratisy-20-i1627892261.html
4. http://allegro.pl/giant-rock-se-alu-i1623259499.html
5. http://www.activbike.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/150

Mati
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2011, 21:39:40 wysłana przez mateyko »

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2011, 18:49:01 »
Moja Kobieta ma b'Twin'a. To co mogę o nim powiedzieć, jeździ, czyli spełnia wszystkie warunki jak na rower :) .  Co do samej konstrukcji, całkiem solidna, aczkolwiek bez żadnych wodotrysków, przynajmniej w tym modelu, który posiadamy. Moim zdaniem będzie o niebo lepszy od "makrokesza" choćby dlatego że nie ma plastikowych V-ek  ;D
 

Dodam jeszcze, że na "Masie na Autyzm" widziałem sporo rowerów tej marki i wyglądały całkiem OK :)
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2011, 18:50:55 wysłana przez Rincewind »

Drex

  • Gość
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2011, 21:36:18 »
- hamulce najlepiej v-brake lub podobne (słyszałem że z tarczowymi można się niemile przejechać na dłuższą metę)
Wybacz, że się wtrącę, ale to stwierdzenie mnie dziwi. W moim Wheelerze mam tarczówki hydrauliczne, nie najwyższej klasy co prawda, ale złego słowa nie dam o nich powiedzieć. W porównaniu do zwykłych V są jak Mercedesy przy Polonezie. :P Przeżyły ze mną 2 zimy, działają bez zarzutu, mimo tego, że mam je trochę zapowietrzone.- są dość miękkie, ale przy dociśnięciu koło staje w miejscu i nie ma prawa ruszyć dalej.

Teraz już "słyszałeś" że tarczówki są OK, więc się wyrównało i możesz ten argument wykreślić. :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2011, 08:27:58 »
- hamulce najlepiej v-brake lub podobne (słyszałem że z tarczowymi można się niemile przejechać na dłuższą metę)
Wybacz, że się wtrącę, ale to stwierdzenie mnie dziwi.

A nie powinno. Większość tarczówek mechanicznych działa gorzej od V-ek i nie są warte zainteresowania. Tylko i wyłącznie hydrauliczne warto instalować. A hydry są drogie.


W moim Wheelerze mam tarczówki hydrauliczne, nie najwyższej klasy co prawda, ale złego słowa nie dam o nich powiedzieć.

A ja powiem o nich więcej niż jedno złe słowo: drogie w zakupie (w porównaniu z V), wymagające do utrzymania specjalistycznych narzędzi i wiedzy (V wymaga imbusa 5 i wkrętaka). Raczej nie do naprawienia w warunkach "polowych" na szlaku, a części zamienne do nich dostępne są średnio w co 10 serwisie i raczej nie w małych miasteczkach. W dodatku naprawiając hample zalane DOTem lepiej uważać - DOT jest żrący, jak kapnie na lakier, to po lakierze.

A teraz spróbuj się ze mną nie zgodzić ;)

mam je trochę zapowietrzone.- są dość miękkie, ale przy dociśnięciu koło staje w miejscu i nie ma prawa ruszyć dalej.

No właśnie, jak już pisałem, tarczówki hydrauliczne wymagają właśnie na przykład odpowietrzania, którego większość rowerzystów (i część serwisów) nie umie wykonać własnoręcznie, przez co skazują się na koszty korzystania z serwisu, nie koniecznie tego najbliżej domu.


Teraz już "słyszałeś" że tarczówki są OK, więc się wyrównało i możesz ten argument wykreślić. :P

Teraz gdy słyszałeś, że jedne tarczówki HYDRAULICZNE są ok, możesz popytać o inne opinie. Podejrzewam, że pozytywnych na temat tarczówek HYDRAULICZNYCH będzie sporo i zdanie o tarczówkach HYDRAULICZNYCH zmienisz.

O tarczówkach MECHANICZNYCH pewnie zdania nie zmienisz, bo nasłuchasz się opinii negatywnych, takich jak moja.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2011, 11:56:00 »
Trochę mało jeździłeś chyba. 7 lat i tylko 10k km? To wymagań nie masz dużych raczej.
1050 PLN...
- tarczówek nawet mechanicznych w tej cenie mieć nie będziesz. Same mechaniczne, tak jak napisał Raffi - raczej się nie nadają......
- amortyzator w tej cenie roweru to raczej będzie dodatkowy balast...
- rower ma być górski - ale dlaczego? Jak często jeździsz po terenie górzystym? Ile % w mieście, ile % czasu na szosie, ile % po delikatnej ścieżce "leśnej" w parku czy w "lesie" na Kabatach? Czy na pewno to musi być klasyfikowany góral? A może jednak coś a la cross? Trekking?


Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2011, 22:30:34 »
Trochę mało jeździłeś chyba. 7 lat i tylko 10k km? To wymagań nie masz dużych raczej.
1050 PLN...
Ile % w mieście, ile % czasu na szosie, ile % po delikatnej ścieżce "leśnej" w parku czy w "lesie" na Kabatach? Czy na pewno to musi być klasyfikowany góral? A może jednak coś a la cross? Trekking?
Cytuj
- tarczówek nawet mechanicznych w tej cenie mieć nie będziesz. Same   mechaniczne, tak jak napisał Raffi - raczej się nie nadają......
Mam podobne przemyślenia więc vbraki dla mnie spoko.
Cytuj
- amortyzator w tej cenie roweru to raczej będzie dodatkowy balast...
Nawet jesli ma troche wazyc wole miec nawet ciezka ale jakąś amortyzacje zeby nie umierac jak bede jechal po kocich lbach albo jakiś wertepach.


Mało jeździłem, większośc z tych 10k km przypada na ostatni rok.

Proporcje 65% procent- na codzien nasze warszawskie dziury na drogach, 25% - a la las kabacki 10% -wieś w wakacje drogi nieutwardzone i bardzo trudne

Crossa też rozwazam. Trekking absolutnie nie bo nie  :)

Rzucilem okiem na ofertę Unibike'a i zastanawiam się własnie albo nad :
Unibike Mission 2011 http://www.activbike.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/150- wersja 2010 kilkaset pln tansza. Jaka jest roznica miedzy mission 2010 a 2011? w cenie to jest 170zł - która wersja bardziej opłacalna?

Tu link do wersji 2010 http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-unibike-mission-2010.html


Unibike Crossfire 2011 http://www.activbike.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/152 - wersja 2010 tansza
crossfire v 2010 http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-unibike-crossfire-gts-2010.html
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2011, 22:34:18 wysłana przez mateyko »

mplonski

  • Gość
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj 2011, 22:53:12 »
Miałem jakiś czas amortyzator z serii bardzo tanich i byle jakich (opuszczał się jak wsiadałem na rower i podnosił chwilę po zejściu z niego), a teraz jeżdżę na szosie. Różnicy w amortyzacji nie ma -- to tylko zbędny balast.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj 2011, 23:13:52 »
Rozumiem.. w tej kwesti chyba zaryzykuje ew. podkrece amortyzator na mac. twardosc albo wmontuje sztywny widelec.

czy moglbys cos poradzic co do wyboru miedzy tymi modelami  unibikeow?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2011, 08:36:56 »
Rozumiem.. w tej kwesti chyba zaryzykuje ew. podkrece amortyzator na mac. twardosc.

Zakładasz że amortyzator będzie miał regulację i do tego jeszcze działającą? No cóż... jako posiadacz 3 amortyzatorów w cenie do 250zł (takie montuje się do rowerów w tej cenie), stwierdzam że:

-mój pierwszy amortyzator regulacji nie ma żadnej. Po 2 latach się skończył, opadł i nie działa. Nawet siłą nie idzie go ruszyć. Teraz to balast (2 kg).

-mój drugi amortyzator, ma inne sprężyny i póki co działa. Ale został mocno zmodyfikowany - wymiana sprężyn, zalanie olejem, wymiana korka z plastykowego na alu. Regulacji nie ma.

-mój trzeci amor w tej cenie ponoć nawet jest olejowy. Ma blokadę skoku, ale nie ma regulacji sztywności. Jeszcze w nim nie grzebałem, ale zakładam, że przed pierwszym montażem będę musiał, bo jest nieco za miękki. No i będę chciał sprawdzić, czy w ogóle jest ten olej tam, czy nie ;)

Tylko, że ja nie mam wyboru i muszę z takich amorów korzystać. W Polsce po prostu nie ma lepszych amorów na koło 20", a w poziomie amortyzacja przodu bardzo się przydaje (bo koła pod krawężnik nie podbijesz). Ty wybór masz - jak od razu weźmiesz sztywniaka, oszczędzisz parę zł i kg.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj 2011, 09:11:11 »
Cytat: mateyko
Nawet jesli ma troche wazyc wole miec nawet ciezka ale jakąś amortyzacje zeby nie umierac jak bede jechal po kocich lbach albo jakiś wertepach.
W tej klasie cenowej niestety dostaniesz tylko kawał ciężkiego żelastwa z jeszcze cięższą sprężyną... do amortyzacji to trochę brakuje.

Cytat: mateyko
Proporcje 65% procent- na codzien nasze warszawskie dziury na drogach, 25% - a la las kabacki 10% -wieś w wakacje drogi nieutwardzone i bardzo trudne
Crossa też rozwazam. Trekking absolutnie nie bo nie
Bardziej skłaniasz się ku kołom 26" czy 28"?
Bierzesz pod uwagę rower tylko nowy czy chcesz najlepszy sprzęt w określonym budżecie?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2011, 22:24:49 »
Cytat: mateyko
Nawet jesli ma troche wazyc wole miec nawet ciezka ale jakąś amortyzacje zeby nie umierac jak bede jechal po kocich lbach albo jakiś wertepach.
W tej klasie cenowej niestety dostaniesz tylko kawał ciężkiego żelastwa z jeszcze cięższą sprężyną... do amortyzacji to trochę brakuje.

Czy w takim razie jest sens brać taki "amortyzator? Liczę się że nie będzie super w tej cenie chodzi mi o to żeby nie było męczące jechanie po jakiś wertepach..

Jeśli nie możesz zaproponować jakiś sensowny rower w budżecie ze sztywnym widelcem? Wszędzie gdzie patrzę to rowery w tych cenach mają właśnie takie "amortyzatory"...

Cytat: mateyko
Proporcje 65% procent- na codzien nasze warszawskie dziury na drogach, 25% - a la las kabacki 10% -wieś w wakacje drogi nieutwardzone i bardzo trudne
Crossa też rozwazam. Trekking absolutnie nie bo nie
Bardziej skłaniasz się ku kołom 26" czy 28"?
Bierzesz pod uwagę rower tylko nowy czy chcesz najlepszy sprzęt w określonym budżecie?

Skłaniam się ku 28'' aczkolwiek to nie bezwzględny warunek. Myślę że chyba będą wygodniejsze na ulicę szczególnie.

Biorę pod uwagę rower nowy - nie chcę niespodzianek typu zaraz po zakupie nagle okazuje się że muszę pakować bo coś jednak nie jest w takim zacnym stanie jak miało być.. Wolę pewny zakup.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj 2011, 01:32:18 »
Cytat: mateyko
Czy w takim razie jest sens brać taki "amortyzator? Liczę się że nie będzie super w tej cenie chodzi mi o to żeby nie było męczące jechanie po jakiś wertepach.
Jeśli nie możesz zaproponować jakiś sensowny rower w budżecie ze sztywnym widelcem? Wszędzie gdzie patrzę to rowery w tych cenach mają właśnie takie "amortyzatory"...
Problem polega na tym, że z jednej strony trochę km nakręciłeś i wydaje Ci się, że już wiesz czego szukasz, a z drugiej strony tak naprawdę nie wiesz.
Amortyzator w jeździe po asfalcie jest niezbędny jak solidne kowadło. Problem nowego roweru z firmy X to walka pomiędzy ceną, marką a wyposażeniem. Dlatego padło pytanie o nówkę salonówkę :P

Cytat: mateyko
Skłaniam się ku 28'' aczkolwiek to nie bezwzględny warunek. Myślę że chyba będą wygodniejsze na ulicę szczególnie.
Tak.

Cytat: mateyko
Biorę pod uwagę rower nowy - nie chcę niespodzianek typu zaraz po zakupie nagle okazuje się że muszę pakować bo coś jednak nie jest w takim zacnym stanie jak miało być.. Wolę pewny zakup.
Pewny zakup to po pierwsze nie istnieje. Możesz co najwyżej zwiększać prawdopodobieństwo :P

A teraz będzie przykład poprzedzony krótką dygresją.

Jeździsz od 10kkm na rowerze z hipermarketu w cenie dobrego siodełka. Nie obrażając waży to to z 15kg. O ile nie zmieniłeś, toczy się zapewne na kilogramowych oponach z dobrym klockiem (bo coś wspominałeś o semi-slickach). Zwrotność tankowca zapewnia sportowa geometria. Za przyspieszenie odpowiada napęd uniwersalnie zestopniowany. Natomiast za zwalnianie odpowiadają gnące się pod wpływem wzroku plastikowe hamulce sterowane takimi samymi klamkami.

http://allegro.pl/okazja-bergamont-fluxus-sport-ponizej-12kg-tanio-i1625712887.html
Rower. Czerwony, czyli najszybszy. Kierownica, 2 koła i pedały. ALE... hydroformowana, aluminiowa, cieniowana rama. Linki dołem górnej rury. Wymienny hak. Mocowanie pod bagażnik, 2 bidony, hamulce tarczowe (rama i widelec). Do kompletu sztywny widelec w systemie A-Head z oczkami pod błotnik.
Napęd nie ma wabika w postaci przerzutki XT. Co prawda mógłby być 9 rzędowy, ale pamiętajmy o wysokości budżetu :D Tutaj dwie opony ważą poniżej kilograma, a koła toczą się na uszczelnionych Shimanowskich piastach. Zatrzymają nas aluminiowe hamulce, które obsługiwane są aluminiowymi dźwigniami (lekkie, tanie w eksploatacji - zużywają obręcze ale taka ich natura). Gratis błotniki, bagażnik oraz pedały. Całość około 12.5kg. Dobry na miejski asfalt do dynamicznego przemieszczania się. Może być?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Cze 2011, 22:39:45 »
Mógłby być ale znalazłem coś ciekawszego nie znam tylko tej marki. Co powiecie mi o tym?
http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-krosowy-kellys-stylus-2010.html
i tym?

http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-unibike-crossfire-gts-2010.html

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Cze 2011, 00:03:17 »
Pierwszy ma nakręcane stery starego typu - mocno odradzam.
Drugi waży prawie 16 kilo i ma chociażby nieuszczelnione piasty.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Cze 2011, 00:32:52 »
Pierwszy ma nakręcane stery starego typu

Co to znaczy?


Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Cze 2011, 10:37:27 »
Wybór padł na Unibike Fusion - na razie jestem zadowolony. Zobaczymy co będzie za paręset km.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Cze 2011, 12:35:46 »
ja swojego czasu miałem UniBike'a ale mi po 100 km scentrowały się oba koła i go wymieniłem na kasę na gwarancji i kupiłem coś markowego, na tym dla odmiany przejechałem już około 4000 na normalnych felgach i nawet nie trzeba ich centrować, choć powoli ich rdza zaczyna brać:) ale fakt faktem ważne by trafić na dobry egzemplarz
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Cze 2011, 13:24:36 »
Cytat: MYSH
ja swojego czasu miałem UniBike'a ale mi po 100 km scentrowały się oba koła i go wymieniłem na kasę na gwarancji i kupiłem coś markowego
Unibike jest jak najbardziej markowy tyle, że nie płaci się dużo za naklejkę na ramie. Ma dobry stosunek jakości do ceny, a scentrowane koła to temat rzeka. Może były źle naciągnięte szprychy, co się czasami zdarza w nowych rowerkach. Ważne, że sprawa załatwiona.

Cytat: MYSH
na tym dla odmiany przejechałem już około 4000 na normalnych felgach i nawet nie trzeba ich centrować, choć powoli ich rdza zaczyna brać :)
To dziwne, bo obecnie większość obręczy jest alu, a ono bardzo niechętnie rdzewieje (prędzej utlenia się).
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Cze 2011, 13:47:31 »
skrót myślowy, obręcze istotnie są alu, ale mi chodziło o szprychy. jak dzisiaj patrzyłem to gdzieniegdzie zaczyna je coś (w sensie rdzy) jeść.


wiesz ja mam słuszne gabaryty poparte 110kg wagi dorzucając  do tego sakwy i mamy 150kg, a tego jak wiadomo nie każdy rower wytrzyma. ja straciłem zaufanie do UNI jak mi się te koła pocentrowały. Ten chodzi znakomicie, ale jak wiadomo jeden trafi na dobry egzemplarz drugi na manianę.
« Ostatnia zmiana: 22 Cze 2011, 13:48:38 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Cze 2011, 01:41:46 »
wiesz ja mam słuszne gabaryty poparte 110kg wagi dorzucając  do tego sakwy i mamy 150kg

To wiele tłumaczy. Nie obraź się, ale takiej wagi nie wytrzyma już większość fabrycznych kół rowerowych, nawet w porządnych rowerach za niemałe pieniądze.

Tutaj potrzebny jest po prostu solidny zestaw kół - Czajnikowi (waga podobna) kiedyś doradziłem Alexy DM24 (ciężkie, ale mocne), szprychy DT champion. Do tego dajesz dobre piasty (uszczelnione lub lepiej na maszynówkach) i masz spokój na długie lata.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Cze 2011, 00:13:01 »
Cytat: Raffi
Tutaj potrzebny jest po prostu solidny zestaw kół - Czajnikowi (waga podobna) kiedyś doradziłem Alexy DM24 (ciężkie, ale mocne), szprychy DT champion. Do tego dajesz dobre piasty (uszczelnione lub lepiej na maszynówkach) i masz spokój na długie lata.
Pod warunkiem, że kółko zostało dobrze zaplecione :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lip 2011, 04:19:07 »
temat do zamkniecia.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rower MTB budżet 1050 pln
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lip 2011, 18:22:29 »
Cytat: Raffi
Tutaj potrzebny jest po prostu solidny zestaw kół - Czajnikowi (waga podobna) kiedyś doradziłem Alexy DM24 (ciężkie, ale mocne), szprychy DT champion. Do tego dajesz dobre piasty (uszczelnione lub lepiej na maszynówkach) i masz spokój na długie lata.
Pod warunkiem, że kółko zostało dobrze zaplecione :P

Prawda. I nie należy jeździć skakać z kamieni wielkości większej niż połowa koła ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)