Autor Wątek: buty shimano SH-MT41  (Przeczytany 4689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
buty shimano SH-MT41
« dnia: 17 Maj 2011, 10:18:52 »
witam,
nie orientujecie się może czy dostanę gdzieś w Warszawie model butów z tytułu wątku? są to miękkie spdy dla początkującego. znalazłem je tylko w jednym warszawskim sklepie, ale mają tylko do rozmiaru 43  :/ niby na allegro jest ich trochę i to w większych rozmiarach, ale buty przed zakupem lubię przymierzyć i ogólnie pomacać... pytałem też w profibike'u na Nowowiejskiej - tam też nie mają.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

mplonski

  • Gość
Odp: buty shimano SH-MT41
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2011, 10:38:15 »
pojedź albo przedzwoń do airbike'u -- nie warto sugerować się ich stroną, nie jest często aktualizowana. tak samo warto zrobić ze spójnią. ewentualnie jest jeszcze kilka rowerowych przy grochowskiej niedaleko krzyżówki z marsa (w stronę północną, po wschodniej stronie jezdni).
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2011, 10:40:18 wysłana przez m.p »

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: buty shimano SH-MT41
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2011, 12:27:48 »
dzięki. do airbike napisałem i czekam na odpowiedź. sklepy na grochowskiej obadam dziś wracając z pracy (w ogóle o nich nie pomyślałem, a mijam je dwa razy dziennie ;) )

-----
w Airbike'u mają - raz jeszcze dzięki za info.
nadszedł czas i po trzech latach przymierzania się, dywagacji i trenowania na sucho zamierzam wskoczyć w SPDy. ciekawym ile razy się wyglebię zanim nauczę się jeździć ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2011, 08:31:14 wysłana przez kultowy »
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: buty shimano SH-MT41
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2011, 07:34:40 »
nadszedł czas i po trzech latach przymierzania się, dywagacji i trenowania na sucho zamierzam wskoczyć w SPDy. ciekawym ile razy się wyglebię zanim nauczę się jeździć ;)

Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Serio.

A co do gleb - na początku zwykle się nie glebi, bo się pamięta. Poczekaj z tydzień, gdy przywykniesz i zapomnisz, a nie będziesz miał jeszcze odruchu wypinania.

I dobra rada - naciąg sprężyn na początek daj na minimum. Koniecznie, bo zwykle na początku są skręcone na maxa i jak ktoś nie poluzuje, może przeżyć szok :-).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: buty shimano SH-MT41
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2011, 08:31:23 »
Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Serio.   
  Aha. Ja już nie potrafię jeździć bez SPD. ;) (trochę naciągane, ale na rowerze z platformami czuję się dziwnie i niekomfortowo... :D )

 
  A co do gleb - na początku zwykle się nie glebi, bo się pamięta. Poczekaj z tydzień, gdy przywykniesz i zapomnisz, a nie będziesz miał jeszcze odruchu wypinania.   
  Ja się wyglebiłem raz. Na drugi dzień po założeniu SPDów. To był pierwszy i ostatni przypadek spowodowany SPDami. Potem się nauczyłem. ;)

 
  I dobra rada - naciąg sprężyn na początek daj na minimum. Koniecznie, bo zwykle na początku są skręcone na maxa i jak ktoś nie poluzuje, może przeżyć szok :-).
Ja mam na minimum i jeździ mi się dobrze. Wypięcie wchodzi w nawyk, schodzisz z roweru tak samo szybko jak z normalnych pedałów... czasem nawet szybciej. ;)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: buty shimano SH-MT41
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2011, 10:34:44 »
Cytat: Drex
Ja mam na minimum i jeździ mi się dobrze
Może na początku jest OK, ale później, szczególnie jak chce się potencjał wykorzystać, to nogi już tak nie trzyma jak powinno i trzeba podkręcić.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: buty shimano SH-MT41
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2011, 10:57:47 »
Cytat: Drex
Ja mam na minimum i jeździ mi się dobrze
Może na początku jest OK, ale później, szczególnie jak chce się potencjał wykorzystać, to nogi już tak nie trzyma jak powinno i trzeba podkręcić.

A jeszcze później, to trzeba podkręcać bardziej, bo z czasem wycierają się bloki, a i sprężyny też się starzeją. Ale to dużo później, u mnie tak gdzieś po 2 latach musiałem pierwszy raz podkręcić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)