Autor Wątek: Nowa DDR  (Przeczytany 7663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Nowa DDR
« dnia: 04 Cze 2012, 10:06:07 »
Prezentuję nową drogę dla rowerów położoną na Mokotowie. DDR jest usytuowana nietypowo bo na koronie wału Zawadowskiego, wału powodziowego. Ciągnie się z okolicy Bartyckiej do Trasy Siekierkowskie i dalej pod Siekierki. Nietypowa także jest nawierzchnia gdyż jest to szuter. Jak do tej pory był kilka razy walcowany więc po nim jeździ się lepiej niż po kostce.
http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3093095,2,8,Droga-dla-rowerow-Wal-Zawadowski.html

Do tej pory na wale była trawiasto-błotnista ścieżynka.

A oto przebieg tej traski

http://www.bikemap.net/route/1620627#lat=52.205046695458&lng=21.0816&zoom=14&maptype=ts_terrain

« Ostatnia zmiana: 04 Cze 2012, 10:36:42 wysłana przez robertrobert1 »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Cze 2012, 10:26:40 »
nie zapisałeś narysowanej trasy więc nam się nie wyświetla a proponuje żebyśmy ją sami narysowali....
w związku z tym nie za bardzo prezentujesz ;)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Cze 2012, 10:30:56 »
nie zapisałeś narysowanej trasy więc nam się nie wyświetla a proponuje żebyśmy ją sami narysowali....
w związku z tym nie za bardzo prezentujesz ;)

Trasy nie zapisałem celowo Ale...dla ciebie mogę to zrobić.

tomus1973

  • Gość
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Cze 2012, 10:58:22 »
Jechałem tą trasą, ale ona prowadzi na pustynię.   https://picasaweb.google.com/103769381710791404987/20120329#5750103062610768786

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Cze 2012, 12:27:03 »
Jechałem tą trasą, ale ona prowadzi na pustynię.   https://picasaweb.google.com/103769381710791404987/20120329#5750103062610768786

Na jaka pustynię... Może trochę więcej fotek zrób bo ta jest ni z gruszki ni z pietruszki...

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Cze 2012, 12:42:56 »
maps.google.com

jedziemy na losowo wybrany koniec wymienionej przez Ciebie ścieżki i szukamy duzej ilosci piasku... jest? zadanie zaliczone, nie ma? spróbujmy drugi koniec... jest? zadanie zaliczone, nie ma? niemożliwe...

W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Cze 2012, 12:47:48 »
maps.google.com

jedziemy na losowo wybrany koniec wymienionej przez Ciebie ścieżki i szukamy duzej ilosci piasku... jest? zadanie zaliczone, nie ma? spróbujmy drugi koniec... jest? zadanie zaliczone, nie ma? niemożliwe...

No to myli kompletnie planety bo owa ścieżka biegnie wałem a nie poniżej wału. Owszem poniżej wału jest kilka legalnych bądż nielegalnych piaskarni/żwirowni ale ścieżka tam nie dochodzi. To tak jakby jechać DDR wzdłuż Wisłostrady i mówić, że ona prowadzi prosto do Wisły. ;D

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Cze 2012, 12:52:45 »
Mysle, ze i Tomek, i ja, i pare innych osób wiedzą gdzie prowadzi ta ścieżka, nie jest w końcu taka nowa, i kilka razy na forum o niej już było.

Od mojego domu do Wisły prowadzi mnie droga na Konstancin... za Konstancinem, kolejna droga, a w sumie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a każda z nich rozpoczyna się od wpięcia w pedały :)

To, że droga jakaś gdzieś prowadzi nie oznacza chyba, że kończy się w tym punkcie, a jedynie że jadąc tą ścieżką, a potem dalej można dotrzeć do miejsca gdzie da się zrobić ciekawe fotografie...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Cze 2012, 13:07:43 »
To, że droga jakaś gdzieś prowadzi nie oznacza chyba, że kończy się w tym punkcie, a jedynie że jadąc tą ścieżką, a potem dalej można dotrzeć do miejsca gdzie da się zrobić ciekawe fotografie...

A więc ja teraz mogę sie pochwalić fotką jaką zrobiłem jadąc między innymi tą scieżynka


Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Cze 2012, 13:12:38 »
Ładne, ale już wykracza poza Mokotów,Ursynów,Wilanów i sprawy lokalne :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

tomus1973

  • Gość
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Cze 2012, 15:05:23 »
Mysle, ze i Tomek, i ja, i pare innych osób wiedzą gdzie prowadzi ta ścieżka, nie jest w końcu taka nowa, i kilka razy na forum o niej już było.
   Oczywiście, chodziło mi o to, że jadąc Wałem Zawadowskim na południe Warszawy, są bardzo ciekawe miejsca, gdzie można fotki porobić, np ta piaskarnia. A ująłem to "półżartem-półserio".

tomus1973

  • Gość
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Cze 2012, 15:07:25 »
Może trochę więcej fotek zrób bo ta jest ni z gruszki ni z pietruszki...
Moim zdaniem, fota jest suuper

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Cze 2012, 16:07:47 »
Cześć.
Pewnie że ten pseudo DDR  na koronie Wału Zawadowskiego Zdecydowanie nie jest już nowy.
Wątek o nim był już wcześniej wałkowany na sprawach lokalnych Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa.
W celach informacyjnych chciałem nadmienić, że od mojego ostatniego wpisu na wątku dotyczącego tego DDR-u nic się nie zmieniło.
DDR jest ukończony  i to od ponad miesiąca.
Jego szutrowa nawierzchnia akurat mi nie przeszkadza, ale wiem że co do niej, zdania rowerzystów są już bardzo podzielone...
Maciek Wilanowiak

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Cze 2012, 16:25:13 »
Mi tam nawierzchnia nie przeszkadza w zupelnosci, znaczy na goralu bo na szosie juz bardzo... gorzej jak tam jezdza a/ smuge ciagnace skuteropodobne wynalazki z polinteligentnymi i polubranymi poldziecmi b/ quady (widzialem jednego, ale magia statystyki mowi, ze musi ich byc tam wiecej)....

Za to jest to super urozmaicenie petli konstancinsko/wilanowsko/ursynowskiej :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa DDR
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Cze 2012, 18:16:04 »
Nigdy nie widziałem quadów na koronie wału, ale na pewno wiem że dawno tam jeżdżą od kilku wiarygodnych kolegów rowerzystów.
A co do samego DDR-u jako jednoznacznie ukierunkowanemu na jazdą terenową, najbardziej podobała mi się ta wąska i niepozorna ścieżka terenowa wijąca się na koronie Wału Zawadowskiego, aż do betonowej ściany ok 1,5 km za Trasą Siekierkowską...
Pewnie, że po obfitych opadach deszczu była zabłocona, mokra i prawie nieprzejezdna. Ale przynajmniej miała swój urok i charakter. No i wtedy mogłem sobie na niej poszaleć terenowo. A tak to pozostały mi  Tylko wspomnienia...
Na tej urokliwej wąskiej ścieżce terenowej, nie spotykałem zbyt dużo rowerzystów i pewnie quadów przejeżdżało tam mniej. Czasami tam jeżdżę, ale to już zdecydowanie nie to.

P.S.Ostatnim razem (w niedzielę-wczesnym rankiem)  odprowadzałem (na tym odcinku) koroną wału kilku kolegów rowerzystów na Trasę Siekierkowską z nocnej  nieformalnej masy krytycznej i wróciłem się tym DDR-em na Wilanów. Jechało mi się szybciej i jakby przyjemniej, tylko że nie o to mi chodziło...
Maciek Wilanowiak