Autor Wątek: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....  (Przeczytany 12489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Wczoraj i dzisiaj miałem przyjemność przejechania się po nowym odcinku ścieżki przy Nowoursynowskiej.

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Nowoursynowska&daddr=Nowoursynowska&hl=pl&geocode=FYH5GwMdkSBBAQ%3BFZ4NHAMd9w5BAQ&mra=ls&dirflg=w&sll=52.16697,21.043603&sspn=0.010608,0.01929&ie=UTF8&ll=52.167786,21.045063&spn=0.010608,0.01929&t=h&z=16

Jazda jak najbardziej przyjemna, gładki asfalt z jednym małym ale, mianowicie  wysokie krawężniki. Inwestycja wygląda na skończoną, być może jednak w ramach poprawek wykonawca naprawi ten błąd. Z rozmowy z geodetami którzy tam jeszcze pracowali usłyszałem że może doleją asfaltu i będzie trochę wyżej. ;D

Poniżej zdjęcia i krótki filmik z przejazdu (który lamersko nakręciłem nie w tej orientacji co trzeba )

http://picasaweb.google.com/lh/photo/CwLojSbTaPv4iJL7T1TVHjoWu_QzrXdswsCLCVpWNTQ?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/lh/photo/7JQyn30-opaYyAjt6MBfmToWu_QzrXdswsCLCVpWNTQ?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/lh/photo/y-Joi2O-2TI6_2iamNoczDoWu_QzrXdswsCLCVpWNTQ?feat=directlink

i filmik
http://picasaweb.google.com/lh/photo/g4Gk-drAFC-f5m5rSaAlMToWu_QzrXdswsCLCVpWNTQ?feat=directlink



Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2011, 11:23:13 »
Krawężniki wysokie gdyż nie wylali jeszcze wszystkich warstw asfaltu na ulicy, wyleją to się zmniejszą a może nawet znikną.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2011, 11:50:33 »
Ulica jest już otwarta dla ruchu kołowego, a drugą nitkę właśnie zamknęli i zaczęli robić. Obyś miał rację, że jednak doleją asfaltu ;)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2011, 23:06:35 »
Brakuje jeszcze warstw ścieralnych, na jezdni ok 5 cm, na ddr ok.3 cm. Także poczekajmy.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline RafalD

  • Początkujący
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pain is temporary, glory is eternal
    • www.doboszynski.pl
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2011, 12:15:41 »
Na 100% doleją asfaltu, ten fragment drogi jest tylko tymczasowo otwarty. Drugą nitkę zapewne przygotują na tip top, puszczą cały ruch nią, a tą, która jest teraz oddana do użytku zamkną i uzupełnią kolejną porcją asfaltu:)
Dzisiaj zauważyłem, że kawałek ścieżki przy Aquacośtam został pomalowany na czerwono. Przypomina to trochę ścieżkę na KEN od Belgradzkiej w stronę lasu. Niestety obserwowałem to tylko z jadącego auta :(

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2011, 19:03:19 »
Warto pamiętać, że to że będzie tam asfalt (w przeciwieństwie do drugiej połowy ścieżki) wcale nie było takie oczywiste: http://www.zm.org.pl/?a=nowoursynowska_ir-08b&wg=wg_miejsca (et al...) Obecnie przejazd całym odcinkiem może służyć jako dobre pole testowe dla miłośników kostki. Trudno nie dostrzec różnicy przy zjeżdżaniu z jednego rodzaju nawierzchni na drugi.
Ale nie przesadzając z malkontentowaniem, nowy odcinek wygląda faktycznie nieźle. Jeśli uda im się zrobić wszystkie krawężniki jak te nieliczne już skończone, będzie git.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2011, 06:35:58 »
Link do zdjęć: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1020899&page=15 (u dołu strony)

autor: Solidium
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Cze 2011, 16:09:25 »
Wczoraj była już czerwona wierzchnia warstwa. Teraz tylko czekać aż wyleją ostatnią warstwę na ulice i da się jeździć normalnie.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Cze 2011, 18:18:17 »
Wczoraj była już czerwona wierzchnia warstwa. Teraz tylko czekać aż wyleją ostatnią warstwę na ulice i da się jeździć normalnie.

no to rewelacja. Jutro tam zerknę jak postępy w budowie.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Cze 2011, 17:44:01 »
Ścieżka jest czerwona, asfaltowa, fajna, ale...

tego nie będzie - http://www.zm.org.pl/?a=nowoursynowska_ir-08b&wg=wg_miejsca&img=1 - widzałem dziś jak budowali.

Zero połączenia z CPR po północnej stronie Dolinki Służewieckiej.
Zero połączenia na drugą stronę (jest tylko przejście dla pieszych) przy skrzyżowaniu z Arbuzową. Dla przykładu, przy SGGW zrobili przejazdy na drugą stronę na wszystkich skrzyżowaniach.

Niech tylko otworzą, pójdzie pismo!
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Cze 2011, 12:25:57 »

tego nie będzie - http://www.zm.org.pl/?a=nowoursynowska_ir-08b&wg=wg_miejsca&img=1 - widzałem dziś jak budowali.


Rozumiem że chodzi o wyjazd oznaczony nr 1, tam rzeczywiście wyrównali poziom. Wcześniej jest jednak skrzyżowanie ścieżki z wyjazdem z jakiejś firmy i tam ostatnio w celu zniwelowania różnicy wysokości położone były przy krawężnikach jakieś cegły, wjeżdża się jak po schodkach ;)

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Cze 2011, 14:54:28 »
faktycznie, bardzo nowoczesne  metody niwelowania różnicy poziomów miedzy jezdnią a ścieżką , ale lepiej tak niż na pozostałych skrzyżowaniach / wjazdach

A co do samego przejazdu przez skręt w prawo z dolinki w nowoursynowską , to nie wiem , co oni chcą tam zrobić , ale jak tam jechałem wczoraj to mi sie wydawało że caly asfalt jest już na równi z  nawierzchnią dolinki , a wjazd na ścieżkę dalej przez 10 centymetrowy (albo więcej) krawężnik. Wyszło mi na to że albo tak zostanie krawężnik , albo przy wjeździe na nowoursynowską bedzie jakaś "hopka"
« Ostatnia zmiana: 10 Cze 2011, 15:00:10 wysłana przez sailing_cyclist »
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Cze 2011, 16:59:04 »
Wrażenia po dzisiejszym przejeździe, asfalt dolany, może nie jest idealnie, ale różnica poziomów została zniwelowana na wszystkich przejazdach. Jedyne co mnie zaskoczyło to samochód parkujący na ścieżce - ale to Goście od zieleni,  którzy obsadzali okoliczne trawniki krzaczkami. Niestety jeden z nich rozjechałem, zmieniając trasę z DDR na chodnik :/

Ogólnie to pięknie się robi :)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Cze 2011, 21:08:50 »
@Ricewind:

Ścieżka nie jest oficjalnie oddana do użytku. Nie ma oznakowania poziomego i pionowego. Narazie jest to tylko wylany czerwony asfalt.

Z dzisiejszej obserwacji wynika, że poziom asfaltu już jest idealny na jezdni w kierunku centrum, natomiast w kierunku SGGW będzie jeszcze jedna warstwa, dzięki której przejazdy rowerowe będą gładkie bez krawężników.

Co i tak nie zmienia faktu, że ścieżka jest bez sensu, bo nie przejeżdża na drugą stronę do CPR. To samo na skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej z Al. Wilanowską
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Wrz 2011, 22:12:02 »
Bardzo fajnie się jedzie tą ścieżką rowerową szczególnie od strony Dolinki Służewieckiej w kierunku SGGW. Można się tam nieżle rozpędzić na minimalnym obniżeniu terenu-Komfort jazdy jest tam nieporównywalny z innymi, ale brukowanymi ścieżkami rowerowymi. Szkoda, że ta dobrze wykonana ścieżka, tak szybko się kończy i przechodzi w brukowaną ścieżkę biegnącą przy terenie SGGW-już nie tak komfortową.     

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rewelacyjna nowo oddana ścieżka na Nowoursynowskiej ale....
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Wrz 2011, 09:49:35 »
Szkoda, że ta dobrze wykonana ścieżka, tak szybko się kończy[...]

wszystko co dobre szybko się kończy ;D