Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010  (Przeczytany 49713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Opium

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Cze 2010, 12:11:11 »
Extraśna traska, prawie taka jak zawsze ale ulicami to co innego :) Ide wymyć rower i wypełnić wniosek urlopowy na ten dzień :D

Ginaw

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Cze 2010, 23:52:53 »
Hej,

jest już może ustalone gdzie będzie przedmasówka w czwartek ?

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Cze 2010, 00:01:06 »
będzie w ZM'ie ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Cze 2010, 01:02:57 »
Jest ustalone w pierwszym poście, jak mówiłem ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Ginaw

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Cze 2010, 01:18:32 »
Wezcie to ustawcie na glownej stronie forum w Aktualnosci jakimis wielkimi literami, bo nawet wiedzac ze jest to w pierwszym poscie musialem sie troche naszukac. ;]

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Cze 2010, 02:10:59 »
25 czerwca 2010 -- Planowana trasa przejazdu:

Twórczo podziałałem. Stworzyłem dwie ulotki adresowane do odrębnych grup: kierowców i pieszych. Można je łatwo i szybko odróżnić po użytym znaku drogowym.

Ulotki są dwustronne, druk po krótszej krawędzi, bez skalowania na A4, zachowany margines 1cm. Czcionka URW Palladio, zamieniona na krzywe. W odcieniach szarości też powinno być wystarczająco czytelnie.

Ulotki są przewidziane do złożenia na trzy: mapka w samym środku, pierwsze złożenie to lista ulic, drugie to "odezwa". Przy mapce są linie pomocnicze składania.

Mapkę wziąłem z ulotki Maćkofffa. BTW: na ile WMK może korzystać z mapek Google?

Logo ZM sobie użyłem też bez pytania ale to chyba dobra myśl?

Reszta grafik nie sprawia problemów licencyjnych (PD).

http://www.ee.pw.edu.pl/~makowskl/masa_kierowcy.pdf
http://www.ee.pw.edu.pl/~makowskl/masa_piesi.pdf

Teraz poproszę o ogień krytyki, niech hartuje się stal 8)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Cze 2010, 08:40:38 »
Chyba zamiast loga ZM powinno być logo WMK?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Cze 2010, 11:28:15 »
Chyba zamiast loga ZM powinno być logo WMK?

Czyli tych czeterech ludków jadących na rowerach na wprost? Mogę wrzucić, ale kto jest autorem i na jakiej jest toto licencji?

Wrzuciłem logo ZM bo stwierdziłem że a) jakoś tam AFAIK inkubowało(-uje) WMK b) na zasadzie fair-use (adres się zgadza)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Cze 2010, 12:39:04 »
Autora zna pewnie Skeler. Zawsze jest wszędzie umieszczane i nie ma problemu. Różne formaty do pobrania z http://www.masa.waw.pl/index.php/pliki.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Cze 2010, 14:23:59 »
Autorem loga jest Skeler, natomiast mapy Google nie sa uzywane komercyjnie (nie mamy z tego zyskow)
« Ostatnia zmiana: 16 Cze 2010, 14:26:34 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Cze 2010, 23:09:11 »
Autorem loga jest Skeler, natomiast mapy Google nie sa uzywane komercyjnie (nie mamy z tego zyskow)

OK. Zakładam, że grafika zrobiona na rzecz WMK może być ponownie w tym samym celu użyta. Podmienię.

Czy chcecie wykorzystać ulotkę, którą zrobiłem? Jeśli nie ma sensu, żebym się w to dalej bawił, to bardzo proszę napiszcie - śmiało. Będę przynajmniej wiedział, żeby kolejnej już nocy nie zarywać ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Cze 2010, 08:33:36 »
Autorem loga jest Skeler, natomiast mapy Google nie sa uzywane komercyjnie (nie mamy z tego zyskow)

OK. Zakładam, że grafika zrobiona na rzecz WMK może być ponownie w tym samym celu użyta. Podmienię.

Czy chcecie wykorzystać ulotkę, którą zrobiłem? Jeśli nie ma sensu, żebym się w to dalej bawił, to bardzo proszę napiszcie - śmiało. Będę przynajmniej wiedział, żeby kolejnej już nocy nie zarywać ;)

Pewnie się wykorzysta. Nie gwarantuję natomiast czy od razu. Wszystko zależy ile jest podobnych treścią ulotek jeszcze w siedzibie. Jak sporo, to dodruk z wykorzystaniem Twojej pracy, będzie pewnie robiony dopiero za jakiś czas.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Cze 2010, 09:52:28 »
Pewnie się wykorzysta. Nie gwarantuję natomiast czy od razu. Wszystko zależy ile jest podobnych treścią ulotek jeszcze w siedzibie. Jak sporo, to dodruk z wykorzystaniem Twojej pracy, będzie pewnie robiony dopiero za jakiś czas.

Do tej pory widziałem tylko jedną ultokę, jestem ciekaw, jak wyglądają te pozostałe. Bo jedyna jaką widziałem była wyraźnie adresowana do rowerzystów. Kierowcy i piesi po jej otrzymaniu mogą wykazać się nerwowym niezrozumieniem...

Nie zbieram punktów do lansu. Ulotka przydatna - można korzystać. Jeśli nie, to do kosza. Nie ma problemu.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Cze 2010, 11:16:22 »
Do tej pory widziałem tylko jedną ultokę, jestem ciekaw, jak wyglądają te pozostałe. Bo jedyna jaką widziałem była wyraźnie adresowana do rowerzystów. Kierowcy i piesi po jej otrzymaniu mogą wykazać się nerwowym niezrozumieniem...

Ulotki dla osób widzących Masę z wytłumaczeniem "co to jest" i dlaczego widzieć raczej nie miałeś szans, bo zakładam, że nie podziwiasz Masy z pozycji pieszego lub kierowcy. Ale jak masz chęć zobaczyć, to ulotki są na Nowogrodzkiej 46 m.6. Dziś tam jest spotkanie przedmasowe, na które serdecznie zapraszam.


Nie zbieram punktów do lansu. Ulotka przydatna - można korzystać. Jeśli nie, to do kosza. Nie ma problemu.

Nigdy nie pisałem, że zbierasz. Cieszę się, że zrobiłeś projekt ulotki i mi się on podoba. Po prostu nie mogę Ci obiecać dziś, że na pewno szybko z niego skorzystamy - nie ma sensu drukować nowych ulotek, w momencie, gdy są jeszcze stare. Stare się zużyją, to się zrobi dodruk.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 czerwca 2010
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Cze 2010, 12:53:20 »
Ulotki dla osób widzących Masę z wytłumaczeniem "co to jest" i dlaczego widzieć raczej nie miałeś szans, bo zakładam, że nie podziwiasz Masy z pozycji pieszego

Chętnie bym przyszedł na spotkanie ale niestety dziś nie mam czasu :( Dlatego na masie sobie chętnie na nie popatrzę, i przywłaszczę po sztuce jeśli :) ulotkotrzymacze pozwolą.

Nad ulotką chętnie popracuję - lubię dłubać takie rzeczy. Jestem amatorem - samoukiem, ale jeśli się jakoś mogę przydać to pomyślałem, że najprędzej właśnie tak.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky