Autor Wątek: Wrocław natrzaskał innowacji  (Przeczytany 5558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Gru 2011, 11:16:36 »
Robimy masówkę we Wrocławiu.
Skoro zastosowali pętlę indukcyjną, która będzie zliczać rowerzystów, to sprawdźmy czy działa. :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Gru 2011, 13:18:27 »
No u mnie Wrocław też właśnie wskoczył do TOP 3 listy miejsc, w które zamierzam się wybrać w 2012 roku. Może nie koniecznie sprawdzać pętle, bo działające pętle widziałem już w Kopenhadze, ale pojeździć sobie po pasie, śluzach i innych innowacjach to bardzo bym chciał.

A przy okazji zjadłbym sobie obiad w STP i poszedł obejrzeć fontanny multimedialne, by móc je porównać z warszawskimi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Gru 2011, 16:00:04 »
To wybierz się jeszcze do Wrocławskiego Parku Wodnego. Super jest!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Gru 2011, 19:43:36 »
@Raffi, a co to jest owe STP i co tam dają dobrego?


Ja byłem we Wrocławiu pod koniec 2009 roku... Jak dla mnie dziura jak dziura, ale... ładnie mają jak się wyjedzie już poza miasto, na przedmieścia... Więcej przestrzeni.


Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Gru 2011, 20:08:17 »
Brak mi słów. Ciasny ulicowo Wrocław zrobił to lepiej niż Warszawa. Ba i w ogóle zrobił.
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Gru 2011, 20:14:42 »
@Raffi, a co to jest owe STP i co tam dają dobrego?

Żarłodajnia przy rynku. Wyjątkowa, bo płaci się od wagi posiłku, a nie od tego co wrzucisz na talerz. I dają darmową dolewkę Coli gratis.

Niezły mają tam też bar mleczny naprzeciwko STP :D

A co, myślałeś że cyklista jak ja może mieć na myśli coś innego niż bar? ;)


Ja byłem we Wrocławiu pod koniec 2009 roku... Jak dla mnie dziura jak dziura, ale... ładnie mają jak się wyjedzie już poza miasto, na przedmieścia... Więcej przestrzeni.

Herezje głosisz Pan. Tez byłem w 2009 i chyba byliśmy w dwóch różnych miastach (albo miałeś dupnego przewodnika).

Mają ciekawe rozwiązania komunikacyjne w okolicach Starówki (teraz już nie tylko), Rynek to idealne miejsce na imprezowanie (tyle knajp i wszystkie czynne nawet po północy!), super ZOO w którym wytrzaskałem 500 fot, park w stylu japońskim (kolejn3 300 zdjęć) i tramwaj, który ma tak nierówne torowisko, że jedzie się nim jak kolejką górską :D Plus krasnale, wszędzie krasnale :)
« Ostatnia zmiana: 15 Gru 2011, 20:16:21 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Gru 2011, 20:56:14 »
A do rzeczy, co takiego jest we Wrocławiu, że u nas się to nie udaje - pytam prowokacyjnie.
 
Co oni takiego mają, lepsze i skuteczniejsze środowisko rowerowe, inną mentalność urzędników, a może to bliskość zachodu.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Gru 2011, 21:18:07 »
albo miałeś dupnego przewodnika

Informacja dla Hanysów: Raffiemu nie chodziło o to, że Storm miał dużego przewodnika ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Woydzio

  • Gość
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Gru 2011, 22:12:07 »
Jak dla mnie dziura jak dziura
Zgadzam się w całej rozciągłości (byłem w 2010).
ładnie mają jak się wyjedzie już poza miasto, na   przedmieścia... Więcej przestrzeni.
Przestrzeni to oni tam mają od pioruna - kilkanaście minut piechotą od ZOO (BTW cholernie przereklamowanego moim zdaniem) czułem się jak na wsi (no dobra, troszkę większej - powiedzmy, że jak w Czosnowie :D ). Jednakowoż nie jestem ze szczętem przekonany, czy ZOO znajduje się na przedmieściach  :P
Woydzio

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Gru 2011, 22:49:21 »
Akurat z Wrocławiem w swoim życiu miałem bardzo dużo do czynienia. Tam zawsze było o krok do przodu. Urzędnicy działają o krok szybciej od innych miast.
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Gru 2011, 23:42:09 »
@Raffi - no ja tam byłem tylko w okolicach Dworca Głównego i jechałem na Monte Cassino. I pamietam, że po przejechaniu przez most nagle zrobiło się pełno przestrzeni dookoła, milej i tak ładniej... Mimo jesieni. nawet żałowałem, że roweru nie wziąłem, ale nie wiedziałem gdzie go bym mógł zostawić... (niestety, faktycznie dobrze się spodziewałem, bo miejsca nie za bardzo było gdzie)
Co do herezji to tak - ty je waćpan głosisz, bo zarzucasz mi nie wiadomo co, ale nie wiesz w końcu gdzie byłem... :P A tam w okolicach Monte Cassino naprawdę jest ładnie... Kto wie czy bym nie chciał tam mieszkać nawet...
A tramwaj owszem... Porażka.PL


@qwerJa - myślących ludzi? Być może nawet wśród tych myślących są ludzie co dojeżdżają rowerami...


@Makenzen - moim przewodnikiem była Avila ze zdjęciami mapy z Google i z Targeo... :P (wersja bez GPSa). I nie powiem, sprawiła się na medal. Szkoda tylko, że uległa rozjechaniu we wrześniu tego roku :(


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wrocław natrzaskał innowacji
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Gru 2011, 23:58:54 »
A do rzeczy, co takiego jest we Wrocławiu, że u nas się to nie udaje - pytam prowokacyjnie.

Środowisko rowerowe na pewno mają bardziej aktywne. U nas tak naprawdę to aktywnie działa kilka osób - reszta jeździ na Masę. A do Masy niestety urzędnicy nieco przywykli i to już nie wystarcza. Trzeba zacząć robić coś ponad: akcje, pisma, filmy, chodzenie za radnymi, co Wam do głowy przyjdzie. Najgorsze co można zrobić, to nic nie robić - czyli tak jak jest teraz.

Co do władz? Mają (albo mieli przez moment) trochę woli politycznej, dzięki czemu mają Oficera Rowerowego i pewne sukcesy. Ale Dudkiewicz (ich Prezydent) otwarcie przyznaje, że cyklistów z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej nie lubi, że nigdy nie da przejechać rowerem przez rynek (choć sam po nim rowerem jeździł) i nie za bardzo chce dać kasę na działania rowerowe (stąd we WRO dużo pasów, kontrapasów - one niewiele kosztują - a mało dróg rowerowych). Także różowo nie jest. Choć w porównaniu z Gronkiewiczową to i tak sielanka ;)

Urzędników też mają podobnych jak w Waw, tylko, że Oficer rowerowy ma rangę pełnomocnika miasta i może w razie co walnąć pięścią w stół i zażądać wykonania czegoś. U nas niestety komóreczka w Biurze Drogownictwa może co najwyżej błagać na kolanach, bo Gronkiewiczowa zabrała im kompetencje i nie dała choćby najmniejszego budżetu.

Plus we Wro mają nieco bliżej do cywilizacji. Pewne pomysły łatwiej im wdrożyć, bo większość Wrocławiaków widziała je w Niemczech będąc tam na wycieczce w weekend, albo na zakupach. Wrocławiacy wiedzą jak wygląda normalność. Przeciętny Warszawiak myśli, że normalność w mieście to Prospekt Lenina, dzikie parkowanie i przejścia podziemne. Za daleko nam do dobrych wzorców z Zachodu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)