Autor Wątek: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia  (Przeczytany 37142 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« dnia: 24 Sie 2011, 13:13:33 »
Po niedawnej "praktycznej lekturze" w terenie, postanowiłem utworzyć ten wątek, żeby INFORMOWAĆ O NIEBEZPIECZNYCH - ZANIEDBANYCH DROGACH DLA ROWERÓW.
Miasto chwali się km ścieżek. Niestety wiele z nich pochodzi z czasów Edwarda Gierka lub było oznaczonych farbą na równie starych chodnikach. Są one w stanie tragicznym i często powodować mogą zagrożenie upadku itp.

Przykład pierwszy:

DDR WZDŁUŻ UL> BROWARNEJ (między Karową a Oboźną)
Tu ścieżka prowadzi głównie parkowymi alejkami ze starych płyt chodnikowych. Niestety w ostatnim czasie płyty te bardzo rozchodzą się na boki i trzeba uważać, żeby nie wjechać w te coraz większe szpary. Szczególnie niebezpieczne po zmroku i na wąskich oponach. Woła o pomstę do Nieba.


Macie swoje spostrzeżenia, informujcie.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sie 2011, 13:18:54 »
sprawdź sobie ciąg pieszo-rowerowy przy Obrońców Tobruku.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sie 2011, 13:25:22 »
tego jest za dużo by wymieniać :P  do każdej śmieszki można się o coś większego - mniejszego dowalić... chociażby by wymienić tylko kilka wesołych.


DDR wzdłuż Modlińskiej (podróżnicza) nawierzchnia pamięta czasy wcześniejsze niż moja podstawówka (ze 20 lat) czasami dziury takie że można w nich schować konia (choć te największe już poprzykrywane, jako ostatnio jechałem)
DDR przy Modlińskiej (fort piontek) niby ddr jest ale wraz z progami zwalniającymi (bardziej mi to wygląda na drogę techniczną) i to progi takie że koła w 8 ewentualnie sztyca od siodełka w d....  :P  reszty szkoda wymieniać choc tego jest mase...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Drex

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sie 2011, 14:57:14 »
Tak skrótowo?

Połczyńska, Górczewska, Powstańców Śląskich, Kasprzaka, JP2, Marszałkowska, Solidarności, wzdłuż Wisły... tak bez zagłębiania się tylko te które pamiętam na szybko i się nie nadają do jazdy. Jakbym się chciał wysilić, to mógłbym wypracowanie napisać...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sie 2011, 15:01:00 »
łatwiej jest wymienić te dobre:

przy międzyparkowej

więcej nie znam.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sie 2011, 15:44:57 »
DDR WZDŁUŻ UL> BROWARNEJ (między Karową a Oboźną)

Macie swoje spostrzeżenia, informujcie.

Napisz pismo do zarządcy drogi z wnioskiem o położenie asfaltu, będzie nas co najmniej dwóch :-)
 
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sie 2011, 15:58:39 »
łatwiej jest wymienić te dobre:

przy międzyparkowej

więcej nie znam.


A Emilii Plater?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sie 2011, 16:02:11 »
Dokładnie. Pisać, pisać, pisać. Nikt tego nie zrobi za nas samych.

Co do browarnej - tam był projekt remontu tego parku, który przewidywał m.in. Całkowitą zmianę przebiegu tamtejszej drogi rowerowej, by nie zwiedzała parku tak mocno, przebiegała bliżej ulicy i nie prowadziła zygzakiem. Ale chyba nie mieli kasy na realizację.

Co do Modlińskiej - MYSH, gdzie widziałeś te dziury? Pytam, bo na odcinku na którym jeżdżę się z nimi nie spotkałem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sie 2011, 16:02:33 »
A Emilii Plater?

Ta rynienka tam to masakra.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sie 2011, 16:05:00 »
Tak skrótowo?

Połczyńska, Górczewska, Powstańców Śląskich, Kasprzaka, JP2, Marszałkowska, Solidarności, wzdłuż Wisły... tak bez zagłębiania się tylko te które pamiętam na szybko i się nie nadają do jazdy. Jakbym się chciał wysilić, to mógłbym wypracowanie napisać...
No to napisz przynajmniej 2 przykłady, ale konkretnie.

Co do Marszałkowskiej, o ile pamiętam, ścieżka jest między MDMem a Nowogrodzką oraz "urwisko" na Pl. Kupieckich Defilad. W obu przypadkach, poza wadami samego projektu, nie przypominam sobie miejsc niebezpiecznych z uwagi na dziury, szczeliny itp.

Nadwiślańska Rowerostrada (odcinek Nowe Miasto - Spójnia).
Tam można byłoby zrobić happening i nadać temu odcinkowi nazwę Ścieżki im. Edwarda Gierka, bo od jego czasów nikt na poważnie nie zajął się naprawą tego prawie 40-letniego odcinka.
Jest kilka miejsc, gdzie można chyba urwać koło, kilka muld korzennych wielkości kasku rowerowego.
Znający ten odcinek rowerzyści omijają go, zjeżdżając na bulwar i baumowski deptak przy Spójni

Rano1

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sie 2011, 16:16:28 »
Ws. ddr-u na Browarnej, zgłosiłem jako awarię na tel. pogotowia drogowego

http://www.zdm.waw.pl/pogotowie-drogowe/informacje-o-pogotowiu-drogowym.html

Dobrze byłoby, żeby przynajmniej prowizorycznie jakimś betonem te szczeliny zlikwidowali.

Jak ktoś już miał przyblokowane koło w czymś takim, wie o co chodzi.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sie 2011, 10:23:00 »
Mnie wnerwia trasa wzdłuż Wisły. Pewnie są gorsze, ale ta kiedyś była "sztandarowa". Generalnie, jeśli chcę jechać z normalną prędkością, to w zasadzie każda ścieżka jest groźna dla zdrowia. Na ulicy z pierwszeństwem - mam pierwszeństwo, na ścieżce z pierwszeństwem - przy każdym skrzyżowaniu muszę zwolnić albo stanąć, żeby sprawdzić, czy mogę bezpiecznie przejechać.
Między Józefowem a Michalinem (szosa wzdłuż torów - a przy niej ścieżka) jest taki sympatyczny serwis/sklep samochodowo/skuterowo/rowerowy. Przy wyjeździe z niego stoi znak zwracający uwagę kierowców, że przecinają drogę dla rowerów - ale to wyjątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sie 2011, 11:12:45 »
Smaczna i zdrowa ścieżka rowerowa ;) A czy ktoś już pisał jakieś pismo w sprawie wykonania podlewki przy wjeździe na ścieżkę rowerową z ulicy... (??? matko ludowa... jaka to ulica? ;)), jak się zaczyna ścieżka na rondku przy Politechnice?
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Cezex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sie 2011, 12:41:09 »
A Emilii Plater?

Ta rynienka tam to masakra.

Masakra to mało powiedziane. Powinni autorowi tego mądrego projektu zabronic tykac się ścieżek rowerowych. Poprawią to pewno dopiero wtedy gdy ktoś wpadnie przez nią pod koła jakiegoś samochodu.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Wrz 2011, 23:46:43 »
To skutek nieznajomości i/lub lekceważenia Standardów projektowych i wykonawczych dla systemu rowerowego w m. st. w W-wie, które zabraniają stosowania podłużnych szczelin na drogach dla rowerów oraz w nawierzchni jezdni przeznaczonych do prowadzenia ruchu rowerowego, za wyjątkiem szyn tramwajowych - ten sam błąd popełniono podczas przebudowy Krakowskiego Przedmieścia przy przystankach autobusowych.