Autor Wątek: Gościniec - Z cyklu, łatamy dziury  (Przeczytany 4182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Gościniec - Z cyklu, łatamy dziury
« dnia: 24 Maj 2012, 00:36:46 »
Cytuj
Warszawa dn.23.05.2011

                   Koordynator ds. Transportu Rowerowego
                   Dla dzielnicy Mokotów
                   Pani Małgorzata Kozłowska
                   Malgorzata.kozlowska@mokotow.waw.pl


Mój znak 231/RK/05/2012


Dotyczy: Naprawienia nawierzchni przy przejeździe rowerowym na ul. Gościniec.

1)    Niniejszym wnoszę o podęcie działań, mających na celu usunięcie wyrwy w nawierzchni bitumicznej ulicy Gościniec.
   Wyrwa powstała, przy samym krawężniku, na przejeździe rowerowym (dolny poziom Trasy Siekierkowskiej, przy Sanktuarium) dokładnie w tym samym miejscu, które zgłaszałem 18.08.2011 (znak 181/RK/08/2011 wniosek
przekazany państwu za pośrednictwem Zarządu Dróg Miejskich) co nie świadczy dobrze o jakości wykonanych wówczas prac.

   Uszkodzenie nawierzchni, może skutkować wywrotką rowerzysty bezpośrednio pod koła nadjeżdżających pojazdów, co w połączeniu z ograniczoną widocznością (przejazd jest zasłonięty przez stację trafo) stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.
   Jednocześnie zwracam uwagę, iż zgodnie § 48. 1.  ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie oraz "Standardami projektowymi i wykonawczymi dla systemu rowerowego w m.st. Warszawie" przyjętymi zarządzeniem nr 5523/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 18 listopada 2010 r. w sprawie tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju systemu transportu rowerowego, na terenie miasta stołecznego Warszawy, wysokość uskoków na drodze rowerowej, nie  powinna przekraczać 1cm, a zalecana jest ich całkowita eliminacja, co bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, podczas wykonywania napraw.

2)    Ponadto wnoszę o podjęcie działań mających na celu odnowienie oznakowania poziomego na w/w przejeździe rowerowym.

   O podjętych działaniach w powyższej sprawie, proszę o odpowiedź drogą elektroniczną zgodnie art.39§1KPA, lub w skrajnym przypadku, listem zwykłym, bez zwrotnego polecenia odbioru.
                           
                                                                                                                                                 Z poważaniem
                           
         


Do wiadomości
Biuro drogownictwa i komunikacji Wydział Analiz Programowych Sekcja
Transportu Rowerowego
00-382 Warszawa, ul. Solec 48
drogownictwo@um.warszawa.pl
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji
00-865 Warszawa, ul. Waliców 15
wrd@policja.waw.pl
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2012, 10:58:32 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2012, 11:02:27 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Gościniec - Z cyklu, łatamy dziury
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Cze 2012, 19:59:08 »
Cytuj
Od
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów
Ul. Wiśniowa 37, 02-545
infrastruktura@mokotow.waw.pl
UD-IV-WIR-B.7234.135.2012.LNO

      W odpowiedzi na Pana e-maila dnia 23 maja 2012 w sprawie naprawienia nawierzchni przy przejeździe rowerowym na ulicy Gościniec, uprzejmie informuje, iż przeprowadzona wizja w terenie przez pracowników tutejszego Wydziału potwierdziła zasadność wniesionej interwencji. W związku z powyższym zostało wystawione zlecenie dla Wykonawcy na naprawę uszkodzonej nawierzchni tej ulicy, po stronie wschodniej i zachodniej ścieżki rowerowej na wysokości Trasy Siekierkowskiej.
Roboty zostaną wykonane w kolejności i pilności otrzymywanych wcześniej zgłoszeń.

        Odnośnie "wytartego" oznakowania poziomego na przejeździe rowerowym na ulicy Gościniec, wyjaśniam, że będzie ono odnowione w roku 2012, w ramach bieżącego utrzymania oznakowania poziomego.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury
Dla dzielnicy Mokotów
Arkadiusz Ciuba
nazwisko ze słabo czytelnej pieczątki
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gościniec - Z cyklu, łatamy dziury
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Cze 2012, 20:03:47 »
Na Trasie Siekierkowskiej przeprowadza się więcej prac. Po stronie praskiej zabrano się za kapitalny remont schodów. Mam nadzieję, że sami przeprowadzą wizję lokalną całej trasy i DDRów oraz chodniki będą gruntownie odświeżone.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gościniec - Z cyklu, łatamy dziury
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Cze 2012, 20:16:10 »
Mam nadzieję, że sami przeprowadzą wizję lokalną całej trasy i DDRów oraz chodniki będą gruntownie odświeżone.

Widziałem kiedyś wizję lokalną na JP2... przejechali maluszkiem w obie strony, wjeżdżając w zatoki autobusowe i zwalniając tu i ówdzie. Wszystko działo się w nocy, więc widoczność też nie powalała.

Raczej nie spodziewałbym się, by taka metoda dokonywania wizji lokalnych przez ZDM dawała duże szanse na odkrycie nieprawidłowości. A o chodzących lub jeżdżących rowerami pracownikach ZDM nie słyszałem. Tzn jeszcze w jakiś punkt to podjadą, wysiądą i sprawdzą. Ale żeby z buta, 5km trasy? ;-)

Ja bym pisał zgłoszenie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Gościniec - Z cyklu, łatamy dziury
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Cze 2012, 07:41:33 »
...Mam nadzieję, że sami przeprowadzą wizję lokalną całej trasy i DDRów oraz chodniki będą gruntownie odświeżone.
Urzędnik sam z siebie nie będzie robił nic, jeśli się go do tego w jakiś sposób nie nakłoni. To nie jest oczywiście zarzut bezpośrednio do Urzędników.
Ja również tak funkcjonuje. Z natury jestem leniwy i jeśli czegoś nie muszę lub zrobienie czegoś nie przynosi mi osobistej korzyści, to tego po prostu nie robie.
Przy czym, korzyści mogą być oczywiście różne. Nie musi to być wcale gratyfikacja finansowa, może to być czyjaś wdzięczność lub działanie sprawiające jedynie satysfakcje albo przyjemność.

Więc jeśli coś ma się tam poprawić, to :
...
Ja bym pisał zgłoszenie.
« Ostatnia zmiana: 16 Cze 2012, 08:07:37 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gościniec - Z cyklu, łatamy dziury
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Cze 2012, 09:59:39 »
Ha, też im ten Gościniec w maju 2012 wytknęłam. I mam wrażenie graniczące z pewnością, że jest lepiej - chyba dolali asfaltu.