Autor Wątek: avatar  (Przeczytany 21131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lis 2009, 15:20:02 »
drexie, mylisz się

zuploaduj awatar na forum masy podając jego url, a następnie usuń plik, do którego dałeś linka.

równie dobrze smf może trzymać awatary w bazie danych.

a co do stałego pobierania grafik przez serwer masy i przesyłania do usera - wow, to faktycznie zużywa mniej transferu niż załadowanie pliku na serwer i wysyłanie z niego ;-P fajna teoria, tylko bezsensowna

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lis 2009, 16:21:56 »
no właśnie chodzi o to, że przy zmianie czegoś w profilu, trzeba za każdym razem zaznaczać własny awatar, bo domyślny ustawia się pusty.

U mnie się tak nie dzieje. Po prostu jeśli zmieniasz coś w profilu, to nie tykaj awatara- jego adres powinien już być zapisany w bazie i jeśli nic z nim nie zrobisz, to nie powinien zniknąć.

Jeśli będziesz miała z tym dalej problem, to daj znać na PW, pomyślimy co z tym zrobić.

drexie, mylisz się

zuploaduj awatar na forum masy podając jego url, a następnie usuń plik, do którego dałeś linka.

równie dobrze smf może trzymać awatary w bazie danych.

a co do stałego pobierania grafik przez serwer masy i przesyłania do usera - wow, to faktycznie zużywa mniej transferu niż załadowanie pliku na serwer i wysyłanie z niego ;-P fajna teoria, tylko bezsensowna

Robiłem tak. I siedzi mi w cache przeglądarki, dlatego dalej się wyświetla. Skasuj cache i jeśli dalej będzie się wyświetlał to będzie dziwne. Ile razy mam tłumaczyć- na serwerze Masy nie ma żadnego pliku awatara wgranego przez użytkownika.

Co do drugiej części- na serwer masy nie jest nic pobierane. Skrypt pobiera "w locie" awatar i konwertuje go nie uploadując na serwer Masy.
« Ostatnia zmiana: 29 Lis 2009, 16:25:49 wysłana przez Drex »

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: avatar
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Lis 2009, 16:45:16 »
no właśnie chodzi o to, że przy zmianie czegoś w profilu, trzeba za każdym razem zaznaczać własny awatar, bo domyślny ustawia się pusty.

U mnie się tak nie dzieje. Po prostu jeśli zmieniasz coś w profilu, to nie tykaj awatara- jego adres powinien już być zapisany w bazie i jeśli nic z nim nie zrobisz, to nie powinien zniknąć.

Jeśli będziesz miała z tym dalej problem, to daj znać na PW, pomyślimy co z tym zrobić.

w tym sęk, że do awatara się nie dotykałam. Zauważ, że przy włączeniu ustawień profilu od razu pokazuje się braka awatara. Jak będziesz chciał zmienić co innego w profilu i nie zauważysz tego, to zapiszesz zmiany z pustym awatarem.
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Lis 2009, 16:53:13 »
Ju z wiem o co Ci chodzi. I się zakręciłem. Muszę przetrzepać opcje znowu bo nie za bardzo wiem gdzie to jest :/

@edit: powinna zniknąć opcja wyboru awatara z galerii- problem powinien zniknąć.
« Ostatnia zmiana: 29 Lis 2009, 16:56:40 wysłana przez Drex »

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: avatar
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Lis 2009, 17:29:14 »
nie chce się czepiać, ale teraz nie ma miejsca na wpisanie adresu ;)
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lis 2009, 17:37:49 »
No to jest coś nie tak ze skryptem. :/ Będę musiał poszukać rozwiązania na forum SMFa. :(

Kładek

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Gru 2009, 07:36:51 »
Dalej nie można wgrać avatara ;/

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Gru 2009, 08:06:41 »
Podaj mi link do awatara który chcesz to Ci wstawię.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: avatar
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Gru 2009, 13:26:09 »
No to jest coś nie tak ze skryptem. :/ Będę musiał poszukać rozwiązania na forum SMFa. :(
Dokładnie, nie idzie zastosować awatara :(
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: avatar
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Gru 2009, 20:47:43 »
Trochę dziwne to wszystko. Skopiowałem sobie ava na swój serwer i podałem sam adres, ale nawet tego nie przyjmuje...

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Gru 2009, 22:58:03 »
Na razie nie wiem, czemu się tak dzieje, bo chwilowo nie mam kiedy grzebać w ustawieniach forum. Powiedziałem żebyście podali mi linki do awatarów to ja wam wstawię, bo ten problem mają z tego co widzę tylko niektórzy.

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: avatar
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Gru 2009, 23:22:18 »
ten problem ma każdy i nie ma sensu byś każdemu z osobna wstawiał avatar ;)
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Gru 2009, 00:42:54 »
Problem naprawiony. Powinno dać się wgrywać już awatary z zewnętrznego serwera, na przykład ImageShack.

Nie ma możliwości uploadu awatarow na serwer.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: avatar
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Gru 2009, 00:47:13 »
Może słabo szukałem, ale nie ma też info o formacie, jak i o maksymalnej wielkości awatara, zarówno w pikselach jak i w bajtach... może dlatego nie bangla...
Jak wrzucałem przy pierwszym logowaniu mój awat miał 9kb i 160x155 ale teraz nie mogę go wrzucić... może jakieś limity wprowadziłeś?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Drex

  • Gość
Odp: avatar
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Gru 2009, 01:00:33 »
120 x 120 px, wagi nie ustalalem. Musze znaleźć w plikach tłumaczenia odpowiednie sekcje i dopisać informacje o tym co i jakie można wrzucić. Ale to nie dziś. ;P