Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

DdR na Perzyńskiego i Podczaszyńskiego: "Jazda zabroniona, na własne ryzyko"

(1/2) > >>

mp0011:
Witam,

trochę nietypowa sytuacja...
Wzdłuż Perzyńskiego i Podczaszyńskiego w Warszawie jest puszczona droga dla rowerów.
Oznakowana, wykończona, sprawna. Istnieje tam już dobre 10 lat. Zawsze nią jeździłem i nie było problemu.

https://www.google.pl/maps/@52.2709609,20.9502306,3a,75y,48.07h,81.06t/data=!3m6!1e1!3m4!1sux2koVD-ORdVbdyUclIpXA!2e0!7i13312!8i6656

Niedawno ktoś dostawił takie znaki:




Czy taka informacja jest jakoś obowiązująca?
Czy mogę zignorować ten znak C-13 i jechać jezdnią?
Czy mogę dostać mandat za jazdę jezdnią? obok są dwie komendy...

kocio:
Dzięki za fotki, ostatnio jak tam jechałem to nie chciało mi się zawracać żeby sprawdzić o co chodzi.

Niestety nie mam pojęcia jak to wygląda od strony prawnej, ale jeśli idzie o stan faktyczny, to wzdłuż Podczaszyńskiego (Przybyszewskiego jest nieco dalej) jest OK poza tym, że ludzie tamtędy chodzą (z braku chodnika dla pieszych z tej strony) i jest metrowa górka przed którą trzeba się czasem zatrzymać albo zwolnić, bo przecina ją Leśmiana, ale wzdłuż Perzyńskiego staram się omijać i tak, bo w większości to gniot z fatalną nawierzchnią poprowadzony bez oświetlenia pod drzewami. Gorsza jest tylko DDR koło Zoo.

mp0011:
Dzięki, poprawiłem nazwę ulicy, jakieś te nazwy wszystkie podobne ;)

Ten fragment pod drzewkami przy bloku też omijam - tam jest parking obok którym można objechać.
Ale co do reszty, oprócz zakrętów od ekierki, nie mam większych uwag - są gorsze DdR w Warszawie.

Zastanawiam się tylko jaki jest cel umieszczania takiego czegoś tak nagle po 10 latach.

biały:

--- Cytat: mp0011 w 28 Wrz 2015, 17:57:10 ---Czy taka informacja jest jakoś obowiązująca?
--- Koniec cytatu ---
Nie. Obowiązujący jest znak C-13.


--- Cytat: mp0011 w 28 Wrz 2015, 17:57:10 ---Czy mogę zignorować ten znak C-13 i jechać jezdnią?
--- Koniec cytatu ---
Nie. Znak C-13, skoro stoi i nie włożyli go w czarny worek, to obowiązuje.


--- Cytat: mp0011 w 28 Wrz 2015, 17:57:10 ---Czy mogę dostać mandat za jazdę jezdnią? obok są dwie komendy...
--- Koniec cytatu ---
Jeżeli policjantom będzie się chciało ruszać tyłek z komendy i biegać za tobą... ;)

Dopóki stoi tam C-13, jedynym odpowiedzialnym za to, że coś stanie się tobie lub rowerowi w wyniku nieprawidłowości w budowie DDRa lub organizacji ruchu, jest M. St. Warszawa.

Czas istnienia konstrukcji, nota bene, nie ma znaczenia. Mogli to skończyć nawet 5 minut temu.

oelka:
W całej tej zabawie zapewne chodzi o to, że w razie wypadku z winy infrastruktury dzielnica Bielany nie ma ochoty płacić odszkodowania. Podejrzewam, że sąd mógłby jednak nie zgodzić się z tym stanowiskiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej