Autor Wątek: Nowe pasy rowerowe na Tamce  (Przeczytany 18741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Cze 2013, 10:27:54 »
Widzę, że wymusiłeś pierwszeństwo na pieszym...28 sekunda nagrania. Na przyszłość byłbym ostrożniejszy albo na drodze albo w sieci bo kamerka doskonale pokazuje wszystkie błedy i wypaczenia.
« Ostatnia zmiana: 06 Cze 2013, 10:29:34 wysłana przez robertrobert1 »

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Cze 2013, 11:12:24 »
Primo, pojęcie 'wymuszenia' nie istnieje w przepisach... istnieje 'nie ustąpienie pierwszeństwa'...

Secundo.. zgodnie z przepisami: Art. 2 pkt 23) ustąpienie pierwszeństwa ? powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego ? do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku;

Nie widzę - Ty też nie Widzisz na filmie, że pieszy zrobił jedną z trzech wymienionych rzeczy... ale biorąc pod uwage logikę, to widząc odległości, prędkości osobiście uważam, że nie zrobił żadnej z nich - czyli 'nie ustąpienie' nie zaszło...

W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Cze 2013, 21:14:41 »
Jadąc Tamką w dół, zauważyłam na czerwonych wyjazdach z posesji dużo śladów hamowania rowerowego. Czy ktoś testował hamowanie na tych czerwonych kawałkach w trakcie deszczu? Czy śliskie się robią?

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Cze 2013, 21:58:27 »
Ja zjechałem w trakcie solidnego deszczu na totalnie zajechanej oponie z przodu i nowej miejskiej (obie 35mm) z tyłu bez kłopotów, ale nie próbowałem hamować

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Cze 2013, 23:21:41 »
Pasy są pokryte czymś szorstkim. Przecież w Holandii się pełno taki pasów robi. Dużo bardziej bym się bał zwykłych, białych linii

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Cze 2013, 01:43:51 »
Pasy są pokryte czymś szorstkim. Przecież w Holandii się pełno taki pasów robi. Dużo bardziej bym się bał zwykłych, białych linii
Też, zależy z czego. Na przykład wzdłuż 17-go Stycznia na DDR na zakrętach są pasy dla pieszych namalowane farbą, jak się o nich nie pamięta to można niezłego orła wywinąć. A jeżeli to są naklejane to problemów nie ma raczej.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Cze 2013, 12:16:30 »
Też, zależy z czego. Na przykład wzdłuż 17-go Stycznia na DDR na zakrętach są pasy dla pieszych namalowane farbą, jak się o nich nie pamięta to można niezłego orła wywinąć. A jeżeli to są naklejane to problemów nie ma raczej.

Na śliskość oznakowania poziomego są normy. Generalnie nie powinno być bardziej śliskie od nawierzchni, i AFAIK nie jest powiedziane, że tylko przy ładnej pogodzie a w deszczu już może.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky