Autor Wątek: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.  (Przeczytany 46196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #105 dnia: 09 Maj 2013, 10:36:20 »
Jest na to sposób ale kosztowny bo infrastrukturalny. Otóż sam krawężnik powinien być ze 20 cm

O ile pamiętam rozporządzenia, to maksymalna wysokość to 16cm. Ale jest sposób jak to obejść. Do krawężnika przykręcamy separatory. Robi się dobre 30cm, nawet bus nie wjedzie. A jak wjedzie przez np bramę, to zahaczy podwoziem o separator i też nie zaparkuje.

A jednocześnie przepisy zostaną zachowane.

I taniej będzie, bo montaż separatorów to się robi na projekt organizacji ruchu i znacznie niższym kosztem niż przebudowa krawężników.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #106 dnia: 09 Maj 2013, 11:19:12 »
Separatory to jest jakaś opcja. Chociaż nie lubię takich wynalazków bo z bezpieczeństwem mają niewiele wspólnego.

A czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie aby ZTP rozważał inne układy tej drogi? Na przykład taki jak jest na Marszałkowskiej od Rotundy do Pl. Konstytucji? Nie rozumiem, nie mogę pojąć czemu nie zrobili właśnie takiego rozwiązania. Głupota czy złośliwość?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #107 dnia: 09 Maj 2013, 18:39:20 »
Ostatnio jest całkiem spokojnie jak tam przejeżdżam, nie udało mi się zauwazyć żadnego samochodu przez ostatnie kilka dni.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #108 dnia: 10 Maj 2013, 10:17:51 »
Separatory to jest jakaś opcja. Chociaż nie lubię takich wynalazków bo z bezpieczeństwem mają niewiele wspólnego.
Separatory pojawiły się przy stosunkowo nowym wlocie ddr na Sobieskiego w Chełmską. Jak rozumiem, w trosce o kierowców jadących Chełmską. W razie rozjechania rowerzysty, który przekroczył ciągłą linię bez separatora można porysować sobie samochód rowerem, a dzięki separatorowi jest szansa na przejechanie po samym rowerzyście, który może zrobi otb prosto pod samochód. Separator jest biały, co dość dobrze go maskuje.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #109 dnia: 10 Maj 2013, 12:04:43 »
dzięki separatorowi jest szansa na przejechanie po samym rowerzyście, który może zrobi otb prosto pod samochód. Separator jest biały, co dość dobrze go maskuje.

To nie ten wątek ale czy możesz pokazać jakąś fotkę tego cuda?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #110 dnia: 10 Maj 2013, 12:44:50 »
To nie ten wątek ale czy możesz pokazać jakąś fotkę tego cuda?
Nie mam, ale fotki sprzed pojawienia się separatorów są tu: http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=690.msg39755#msg39755. Separatory pojawiły się na zewnętrznej linii obszaru wyłączonego z ruchu i dalej na linii ciągłej. Przy okazji pojawił się znak końca ddr, stojący niemal przy rozwidleniu ddr przy przejściu przez Sobieskiego, czyli to, co na zdjęciach nie jest już ddr.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #111 dnia: 10 Maj 2013, 23:43:18 »
Wysmażyłem kolejne pismo ale wzdragam się przed jego wysłaniem. Separatory zainstalowane na krawężniku to proszenie się o OTB jakiegoś nieszczęśnika i wypadek z samochodem jadącym prawidłowo z naprzeciwka... Mam coraz większe przekonanie, że ktoś ten projekt celowo i złośliwie tak spartolił  >:(

Nie mam, ale fotki sprzed pojawienia się separatorów są tu

Ale dzięki temu pisaniu wiem, że separatory barwy białej dopuszcza się w sytuacji oddzielania pasa ruchu przeznaczonego wyłącznie dla pojazdów komunikacji publicznej. W innych sytuacjach powinny być żółte. "Dopuszcza się" nie oznacza, że żółtych nie wolno stosować.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #112 dnia: 22 Maj 2013, 03:17:42 »
1. Co to są "poprzeczne słupki"?
2. Jest jak jest bo "potrzeby mieszkańców" - dwukrotnie więcej miejsc przy wyznaczonym parkowaniu skośnym.
3. "Z roweru korzystamy jedynie przez okres 5 miesięcy, natomiast parkowanie samochodów odbywa się przez cały rok."
4. Odsyłają mnie do przepisów. Teraz nie mam siły sprawdzać ale chyba powinienem dokładniej poczytać - jakieś podpowiedzi? Jedno/dwukierunkowość DDR? Wymiary skrajni? Strategia transportowa?

http://s3.postimg.org/gq0mw0nnn/Noakowskiego1505.jpg
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #113 dnia: 22 Maj 2013, 06:22:34 »
4. Odsyłają mnie do przepisów. Teraz nie mam siły sprawdzać ale chyba powinienem dokładniej poczytać - jakieś podpowiedzi?

Grzecznie poproś w odpowiedzi by podali Ci DOKŁADNE paragrafy, a nie na zasadzie "gdzieś tam jest, niech Pan sobie szuka". Według Kodeksu Postępowania Administracyjnego, urząd ma taki obowiązek, by "działać na podstawie przepisów prawa" i by "dokładnie informować o stanie faktycznym i prawnym", tak "by budzić zaufanie obywateli".

Już samo to, że będą musieli poszukać (a to rozporządzenie, na które się powołują to pewnie Czerwona Książeczka licząca 400 stron) może ich skłonić do bycia grzeczniejszymi :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #114 dnia: 22 Maj 2013, 21:06:35 »
OK, mogę sobie z ZTP korespondować do samego końca mojego albo ich ;)

Mogę ich męczyć i dalej pytać. Mogę znaleźć (pewnie się uda) przepisy z którymi przebudowa nie była zgodna albo "obecna linia partii" prezentowana w pismach nie jest zgodna. Zastanawiam się jednak - co uda mi się wskórać? Czy jest sens dalej kopać się z koniem?

Nie jest tak, jak pisał Mhrok, że już jest OK. Nie jest. Prawda, że jest lepiej - kierowcy chyba jednak boją się odholowania. Jednak wciąż są parkujący "tylko na chwilę" albo jeżdżący po tej DDRiP.

Gdybym miał przebudować Noakowskiego to pociągnąłbym jednokierunkową DDR (kierunek od Pl.Politechniki do Koszykowej) między chodnikiem po stronie kamienic a pasem postojowym... Ile ekip musi się zmienić, żeby prostsze, tańsze i lepsze rozwiązania wygrywały z gorszymi, droższymi i głupimi? Czy oni, decydujący gdzieś tam, robią takie rzeczy specjalnie - na złość innym?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #115 dnia: 23 Maj 2013, 00:47:15 »
Nawet nie musi być DDR, tylko kontrpas na jezdni po stronie kamienic.
Nie podejrzewam ZTP o złośliwość, raczej o typowe podejście zrobienia "na odwal". Projektanci i urzędnicy przyzwyczaili się do projektowania wydzielonych dróg dla rowerów jako części chodnika i aby to zmienić musieli by dostać rozkaz z góry, że ma być inaczej.
ZTP tego rozwiązania będzie bronić niczym niepodległości, gdyż będą się obawiać oskarżeń o trwonienie pieniędzy, a za tym mogą iść decyzje kadrowe. A tego nikt w ZTP nie chce.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #116 dnia: 23 Maj 2013, 10:23:13 »
OK, mogę sobie z ZTP korespondować do samego końca mojego albo ich ;)

Mogę ich męczyć i dalej pytać. Mogę znaleźć (pewnie się uda) przepisy z którymi przebudowa nie była zgodna albo "obecna linia partii" prezentowana w pismach nie jest zgodna. Zastanawiam się jednak - co uda mi się wskórać? Czy jest sens dalej kopać się z koniem?

Jest sens. Urzędnicy nie mają problemów z rozumowaniem logicznym. Jeżeli zrobienie "na odwal" zaoszczędzi im czas, to będą robić na odwal. Jeżeli zrobienie "na odwal" doda im roboty w postaci odpowiadania na kolejne pisma przez kilka miesięcy dla kilkunastu osób, to będą woleli dopilnować by było zrobione porządnie, bo po prostu tak jest wygodniej, łatwiej i przyjemniej.

To oni powinni się bać boksować ze ścianą, a nie Ty. Wtedy osiągniemy normalność.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #117 dnia: 23 Maj 2013, 11:22:39 »
Nawet nie musi być DDR, tylko kontrpas na jezdni po stronie kamienic.

Obawiam się, że to nie przejdzie gdyż po stronie kamienic istnieją jedyne miejsca parkingowe.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #118 dnia: 23 Maj 2013, 13:19:27 »
Miejsca parkingowe mogły być po drugiej stronie ulicy.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Noakowskiego - kolejna DDR, która będzie mało użyteczna.
« Odpowiedź #119 dnia: 23 Maj 2013, 17:24:00 »
Miejsca parkingowe mogły być po drugiej stronie ulicy.

Krzysztof

Czyli od strony DDR. I myślisz, że żaden kierowca nie skusi się aby zaparkować na pustej DDR. Ja wątpię.
A co z zaopatrzeniem...