Autor Wątek: Inteligentne klocki  (Przeczytany 12506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Inteligentne klocki
« dnia: 21 Lut 2012, 23:57:19 »
:D [pisownia oryginalna]

http://allegro.pl/inteligentne-klocki-v-brake-baradine-z-abs-i2155707956.html



Nowe klocki  hamulcowe do Vbrake
pasują do: każdy dobry hamulec V-brake
producent: BARADINE ABS-02
dodatkowe cechy czyli jak to działa?: dzięki zastosowaniu 2 rodzajów mieszanki , podczas gwałtownego i mocnego hamowania,  nadwyżka siły odbierana jest przez zewnętrzą bardziej miękką czarną część klocka (pomarańczowa część o klasycznej miesznace zostaje wciśnięta w czarną miękką część, tym samym zmniejszając nacisk na obręcz i ryzyko niekontrolowanej blokady koła). Dodatkowe zalety to specjalny profil okładziny wspomagający odprowadzanie wody z obręczy.
Dla kogo te klocki?: sprytne rozwiązanie poleceane do montażu zwłaszcza w przednich hamulcach. W rowerach miejskich i turystycznych, osobom mniej obytym z rowerem. Kobietom, osobom starszym i dzieciom. Zmniejsza ryzyko wypadku. uniwersalne organiczne ( mineralne ) okładziny na każde warunki pogodowe, dobra siła hamowania i dobre odprowadzanie ciepła, nie nieszczą tarczy hamulcowej.
cena za 1kpl na jedno koło

przy zakupie 2 zestawów i przedpłacie na konto, wysyłka pocztą na nasz koszt.
wysyłka 1zestawu 7zł

Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lut 2012, 07:14:47 »
O w morde. Niedługo to lampa biurkowa będzie inteligentna jeżeli będzie zapalać się po wciśnięciu przycisku...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lut 2012, 09:50:25 »
Cytuj
nie nieszczą tarczy hamulcowej.

To mnie naprawdę mocno zastanawia. Choć w sumie to prawda. Żadne klocki w hamulcach obręczowych nigdy nie zniszczą (znieszczą) tarczy. Głównie dlatego, że jej tam nie ma ;)


Podobnie jak zastanawia mnie "lower rolling resistance" rzekomo osiągany dzięki tej dętce kosztujacej jedyne 200zł. Zawsze mi się wydawało, że to opona toczy się i stawia opór, a reszta oporu toczenia zależy od ciśnienia w kole, stanu piast (łożysk), ale akurat nie od dętki:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2157354738


A kevlarowe siodło widziałeś? Jak nie to popatrz koniecznie, bo cena okazyjna. Metr kwadratowy aramidu (kevlaru) kosztuje 166zł, a siodło rzekomo nim pokryte, zawierające pewnie z 40cm kw. kevlaru, tylko 45zł. Nic tylko pruć i sprzedawać:

http://allegro.pl/siodelko-velo-vl-7034-bmx-kevlar-super-cena-i2111708775.html

Dla porównania. To wygląd siodła:


A tak wygląda włókno aramidowe:
http://sklep.epoxtech.pl/17-tkanina-kevlar-180g-m2-czysta-tkanina-2-2-z-kevlaru-aramid.html

Nie zgadza się wygląd tkanin? Nie szkodzi :-))))))


Ani chybi, wiosna coraz bliżej, bo na Allegro wypełzli ze swoich nor mistrzowie marketingu ;-)
« Ostatnia zmiana: 22 Lut 2012, 09:57:24 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lut 2012, 13:42:45 »
Tłumacze mają do czynienia z wyrażeniami marketingowymi mocno naciąganymi. Na przykład wiadomo, że kilka urządzeń połączonych w całość i pełniących jakąś funkcję to system. A wystarczy, że sprzedawany przedmiot ma jakąś dodatkową cechę, i już jest to "system zapobiegania zsunięciu się tyłka z siodełka". Lol.
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lut 2012, 15:02:57 »
Tłumacze mają do czynienia z wyrażeniami marketingowymi mocno naciąganymi. Na przykład wiadomo, że kilka urządzeń połączonych w całość i pełniących jakąś funkcję to system. A wystarczy, że sprzedawany przedmiot ma jakąś dodatkową cechę, i już jest to "system zapobiegania zsunięciu się tyłka z siodełka". Lol.

Nom. Ogólnie marketingowcy miewają okresowego fioła na punkcie różnych słówek. Jakiś czas temu modne było słowo "multimedialny". Multemedialne było wszystko - komputery, komórki, konkursy w TV, programy, telewizja, nawet kible były multimedialne ;) Ostatnio modne są słowa "system", "zintegrowany" i "inteligentny". Walą te słowa do wszystkiego jak leci, bez zastanowienia nad ich sensem.

W sumie to świadczy o tym jak nisko upadła profesja marketingowca. Tak jak kiedyś śmiali się z "twórców" muzyki RAP, czy disco-polo, że ich pracę mógłby zastąpić programik generujący teksty piosenek z zasobu wgranych słówek (były takie generatory w necie napisane przez znudzonych jajcarzy), tak teraz to samo można powiedzieć o osobach z marketingu. Ich miejsce pracy potrafiłby zastąpić głupi (sorry: inteligentny, albo nawet aj-teligentny) program (system?) tworzący z bazy kilkudziesięciu losowych słówek zintegrowane nazwy produktów, hasła reklamowe lub cechy dla w zasadzie dowolnego urządzenia lub usługi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lut 2012, 21:35:30 »
Rozumiem, że siodełko też inteligentne  :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lut 2012, 22:06:59 »
Rozumiem, że siodełko też inteligentne  :D

Czemu by nie. Oto przykładowy opis takiego siodła, jak będziesz sprzedawał swoje, możesz wykorzystać na allegro:

Nasze wyjątkowe siodło zostało zaprojektowane komputerowo i testowane przez najlepszych rajderów zostało stworzone z wykorzystaniem inteligentnej, dostosowującej się do anatomicznych kształtów rowerzysty gąbki. Wycinane CNC pręty ze stopu stali hi-ten z pierdzilium zintegrowane z siodłem zapewniają kompromis pomiędzy stabilnością, sztywnością i efektywnością pedałowania, a wyjątkowymi właściwościami tłumiącymi drgania. Potwierdził to certyfikat Instytutu Spraw Niezbadanych i niezależniej organizacji CRTEC. Wyjątkową jakość siodła zapewniają najwyższej jakości materiały - stal hi-ten, bawełna, spieniony polistyren oraz poliuretan - wszystkie wykorzystywane m.in. w promach kosmicznych i lotnictwie wojskowym. Wszystko to tworzy wyjątkowy systemowo idealne siodło, które nadaje się zarówno do ekstremalnego wyczynu, jak i do codziennych spokojnych przejażdżek. Za wyjątkowy dizajn konstrukcji odpowiada elitarne studio projektowe Pierdziaro, znane chociażby z projektów auta Tata Indica, odkurzacza Zelmier i chińskich podrób toreb Glucci. Wszystko w okazyjnej cenie 1000zł. Tylko teraz!

1) Komputerowe zaprojektowanie to brzmi dumnie. Mało kto dopowiada, że dziś to może zrobić każdy, na byle komputerku za 1000zł, w przerwie pomiędzy piraceniem filmu, a graniem w Sapera
2) Inteligentne - musi być, choćby chodziło o cegłę
3) Anatomiczne - dobrze przypomnieć hemoroidom klientów, że miało się 3 na biologii.
4) Zintegrowane - wszystko co zintegrowane jest modne, zintegrowanie wanny z napędem na 4 koła i wycieraczką do drzwi to dopiero będzie przełom w jakości naszego życia :D
5) Efektywność - dowiedziono, że nieefektywne siodło powoduje wzrost wzrostu o 3,12%, a to nie w kij dmuchał.
6) Prom kosmiczny brzmi dumnie - w rzeczywistości to 20-letni złom korzystający z technologii przestarzałych od dekad i z wcale niewyszukanych materiałów. Komputer tego złomu ma moc obliczeniową dzisiejszych komórek, nie dałoby się na nim zagrać w SimCity :P Poza tym ten szrot dziś już nawet nie lata ;)
7) Systemowo - kolejne modne słowo, sprawia wrażenie nowoczesności konstrukcji. Najbardziej znanym systemem jest oczywiście Windows, to nie byle co, wiesza się góra 2x dziennie ;)
8) Wyjątkowy dizajn jest kluczowy - bez tego nie ma lansu, a bez lansu nie ma hipsterki i sprzedaży. 6 mln iPhonów też jest elitarnych i wyjątkowych. Taka masowa wyjątkowość dla 6 milionów wyjątkowo kreatywnych ;)
9) Okazyjna cena - jest kluczowa, bo lub nie pyta ile coś kosztuje, tylko ile na tym oszczędzi. 60% wyjątkowej zniżki i ludzie walą drzwiami i oknami po coś, co i tak kosztuje 300% więcej :D
10) Tylko teraz - to taki odpowiednik: nie myśl frajerze, nie sprawdzaj nic, łap haczyk i płać.

9 ulubionych słów, chwytów i bzdur marketingowców. Bełkot niemal idealny. W rzeczywistości to może być zwykłe siodło z pianki i gąbki za 20zł ;) Ale jak dumnie brzmi :D
« Ostatnia zmiana: 22 Lut 2012, 22:12:07 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lut 2012, 23:39:45 »
Ten, sprzedawca z allegro od "Kevlarowego" siodła twierdzi, że:
Cytuj
Witam,czy siodełko jest pokryte prawdziwym kevlarem?


Cytuj
Witam,  Dziękuje za maila.  Troche nie rozumiem pytania, a istnieje nieprawdziwy?

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lut 2012, 00:18:30 »
No mi szczególnie z racji branży w jakiej pracuje, w oko wpadło jakiś czas temu "HD" (hi definition).
Dopóki sprzedawcy mówili o antenach satelitarnych HD (czyli kawałku blachy) to jeszcze byłem w stanie to przełknąć, bo chociaż miało to jakiś związek z branżą. Ale gdy u mojego fryzjera zobaczyłem leżał ma stanowisku pracy grzebień z HD wytłoczonym na rączce, w pracy HD zszywacz, a przez przypadek odkryłem, że trampki, które mam w szafie, również są HD, a przynajmniej tak głosi metka w ich wnętrzu, poczułem, że traktuje się mnie jak debila.
Natomiast na przełomie ubiegłego i tego roku, modne stało się 3D, choć jest już tego trochę mniej. Mamy więc cukierki 3D, które są trzy razy leprze, ale nie obawiam się, że zniszczą mi zęby, bo kupiłem pastę firmy X z potężnym logo 3D, która trójwymiarowo wybiela i dba o mój uśmiech, aby pasował do śnieżnobiałej koszuli, która swą białość zawdzięcza trójwymiarowym cząsteczką, a zapomniałem, inteligentnym trójwymiarowym cząsteczką, czegoś tam. ::)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Drex

  • Gość
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lut 2012, 00:46:43 »
No mi szczególnie z racji branży w jakiej pracuje, w oko wpadło jakiś czas temu "HD" (hi definition).
Dopóki sprzedawcy mówili o antenach satelitarnych HD (czyli kawałku blachy) to jeszcze byłem w stanie to przełknąć, bo chociaż miało to jakiś związek z branżą. Ale gdy u mojego fryzjera zobaczyłem leżał ma stanowisku pracy grzebień z HD wytłoczonym na rączce, w pracy HD zszywacz, a przez przypadek odkryłem, że trampki, które mam w szafie, również są HD, a przynajmniej tak głosi metka w ich wnętrzu, poczułem, że traktuje się mnie jak debila.
A nie sądzisz, że HD to nie tylko musi być skrót o którym mówisz? Ja mam buty HD i jestem stuprocentowo pewien, że z High Definition nie mają nic wspólnego.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lut 2012, 08:54:17 »
Bo kazdy ma takie HD na jakie zasluzyl :)


HD = Heavy Duty było powszechnym skrótem zanim jeszcze ktoś myślał o płaskich telewizorach :)


Co do waszych trampek:

http://www.heavyduty.pl/#main

MG
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2012, 08:55:52 wysłana przez MarioG »
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lut 2012, 10:46:55 »
Ten, sprzedawca z allegro od "Kevlarowego" siodła twierdzi, że:
Cytuj
Witam,czy siodełko jest pokryte prawdziwym kevlarem?
Cytuj
Witam,  Dziękuje za maila.  Troche nie rozumiem pytania, a istnieje nieprawdziwy?

Miodne. Odpowiedział bym pytaniem, tak samo jak sprzedający. Np tak:

A czy pytałbym, gdyby nie istniał nieprawdziwy?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lut 2012, 10:54:15 »
Cytat: Mhrok
Ten, sprzedawca z allegro od "Kevlarowego" siodła...
Ten "sprzedawca" oferuje również SL-M770 za 450zł:
http://allegro.pl/manetki-shimano-deore-xt-sl-m770-3x9-rapid-fire-i2116033248.html
Owszem, wstawił ich piękny opis, ale osobiście wolę kupić o 100zł taniej bez opisu albo nawet nowszy model Dyna-Sys :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lut 2012, 11:21:00 »
Shimano nazwało ten system Dual Release. System ten pozwala na zmianę tylnych 9 przełożeń bez zdejmowania rąk z kierownicy. ?
Ja widzę ten tekst już w kolejnym miejscu więc nie mogę nie zapytać, co autor (rozumiam, że tłumacz z Shimano) miał na myśli bez zdejmowania rąk z kierownicy? jak się w takim razie wcześniej zmieniało biegi... bo ja zawsze pamiętam przerzucanie kciukiem... (znaczy wiem że w kolarkach kiedyś było na ramie, ale to chyba z innych względów i to nie jest zasługa tego systemu, że już nie trzeba..)
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2012, 11:22:32 wysłana przez MarioG »
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lut 2012, 11:31:40 »
Ciekawy sprzedawca.

W ogóle ma dziwne rzeczy w opisach. Np kasetę Alivio model 2012 na 8 biegów... Mnie się tam zawsze wydawało, że Alivio od 2011 roku jest już na 9. Stery "Neco", najtańsze na rynku, sprzedaje z podpisem "Super jakość". Urzekł mnie też opis koloru kasety: "satynowy chrom" ;)

Z cenami u niego nawet lepiej niz z opisami:
-Kaseta+Łańcuch HG50 (Deore) liczy 123zł. Te komponenty można dostać o dobrą dychę taniej i to kupując oddzielnie.
-Korbę Alivio na kwadrat też da się kupić za 80zł, a nie za 105.
-Nie wspomnę, że facet za 169zł sprzedaje tez korbę Acery.
-Za komplet hamulców Avid SD7 na oba koła facet śpiewa 150zł (ja swoje kupiłem za 100).
-HIT to jednak tylna przerzutka Acera za 129zł, czyli tak o 50% więcej niż u konkurencji
-MEGA HIT - przerzutka Tourney za 132zł.
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2012, 11:43:57 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lut 2012, 18:38:32 »
Ciekawy sprzedawca.
Bardzo ciekawy, szczególnie, że jeszcze niedawno (nie wiem, czy również teraz) sprzedawał hamulce, amortyzatory z zatartymi numerami seryjnymi - sprzęt zapewne wycofany z obrotu :>

O, a widzieliście co oferują na swoich aukcjach?
Cytuj
Ponadto ze swojej strony dajemy 10-dniową gwarancję satysfakcji. Każdy, kto dokona zakupu a zakupiony produkt nie spełni jego oczekiwań będzie mógł zwrócić towar pod warunkiem, że produkt będzie w stanie nienaruszonym, czyli w takim, w jakim go otrzymał.
ciekawe, zważywszy na to, że do tego zobowiązuje ich ustawa :D
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2012, 18:40:59 wysłana przez Safian »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Lut 2012, 19:56:44 »
Ciekawy sprzedawca.
Bardzo ciekawy, szczególnie, że jeszcze niedawno (nie wiem, czy również teraz) sprzedawał hamulce, amortyzatory z zatartymi numerami seryjnymi - sprzęt zapewne wycofany z obrotu :>

Oby tylko wycofany (Też pytanie czemu wycofany? Bo wadliwy?), a nie np kradziony!

I nie, nie wiedziałem o tym, że Gość takie rzeczy sprzedawał Brałeś coś u Gościa, czy już pisali o nim na jakimś innym forum?


O, a widzieliście co oferują na swoich aukcjach?
Cytuj
Ponadto ze swojej strony dajemy 10-dniową gwarancję satysfakcji. Każdy, kto dokona zakupu a zakupiony produkt nie spełni jego oczekiwań będzie mógł zwrócić towar pod warunkiem, że produkt będzie w stanie nienaruszonym, czyli w takim, w jakim go otrzymał.
ciekawe, zważywszy na to, że do tego zobowiązuje ich ustawa :D

To akurat nie jest kłamstwo, to piękne niedopowiedzenie, klasyczny marketing i pi-ar ;-) Dają? Dają. Nie pisał czemu ;) Ciesz się kliencie i wal akty strzeliste :D
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2012, 19:57:45 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lut 2012, 22:41:29 »
Jak dla mnie, coś nie tak z tą inteligencją.
Reklamują np. aparat fotograficzny Nikon "ŁAN", który robi zdjęcia...zanim się wciśnie spust migawki.
Analogicznie więc, w przypadku inteligentnych klocków, winny one hamować zanim dotknie się klamek hamulcowych  :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Lut 2012, 23:08:07 »
Jak dla mnie, coś nie tak z tą inteligencją.
Reklamują np. aparat fotograficzny Nikon "ŁAN", który robi zdjęcia...zanim się wciśnie spust migawki.
Analogicznie więc, w przypadku inteligentnych klocków, winny one hamować zanim dotknie się klamek hamulcowych  :D

To się da zrobić!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Lut 2012, 12:32:56 »
Cytat: MarioG
kazdy ma takie HD na jakie zasluzyl

Wyższy poziom HD według marketingowców...
Oferta High Definition

Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Lut 2012, 16:15:19 »
Ciekawy sprzedawca.
Bardzo ciekawy, szczególnie, że jeszcze niedawno (nie wiem, czy również teraz) sprzedawał hamulce, amortyzatory z zatartymi numerami seryjnymi - sprzęt zapewne wycofany z obrotu :>

Oby tylko wycofany (Też pytanie czemu wycofany? Bo wadliwy?), a nie np kradziony!

I nie, nie wiedziałem o tym, że Gość takie rzeczy sprzedawał Brałeś coś u Gościa, czy już pisali o nim na jakimś innym forum?


Yup, było wielokrotnie na innych forach, choćby tu: http://www.forumrowerowe.org/topic/79575-sklep-sparrow-bike-i-zatarte-numery-seryjne/
na FR.org jest jeszcze kilka tematów o tym sklepie ;)


O, a widzieliście co oferują na swoich aukcjach?
Cytuj
Ponadto ze swojej strony dajemy 10-dniową gwarancję satysfakcji. Każdy, kto dokona zakupu a zakupiony produkt nie spełni jego oczekiwań będzie mógł zwrócić towar pod warunkiem, że produkt będzie w stanie nienaruszonym, czyli w takim, w jakim go otrzymał.
ciekawe, zważywszy na to, że do tego zobowiązuje ich ustawa :D

To akurat nie jest kłamstwo, to piękne niedopowiedzenie, klasyczny marketing i pi-ar ;-) Dają? Dają. Nie pisał czemu ;) Ciesz się kliencie i wal akty strzeliste :D
Dokładnie to chciałem powiedzieć :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Lut 2012, 21:00:51 »
Yup, było wielokrotnie na innych forach, choćby tu: http://www.forumrowerowe.org/topic/79575-sklep-sparrow-bike-i-zatarte-numery-seryjne/
na FR.org jest jeszcze kilka tematów o tym sklepie ;)

Dobrze wiedzieć. Jeszcze nic u nich nie kupiłem, będę omijał z daleka. Trzecie konto na Allegro i kilka wątków na forach to raczej nie przypadek. A nawet jeżeli, to jest wystarczająco dużo sklepów, które takich przypadków nie mają. Plus nie mają przerzutek Tourney za 132zł, czyli za 32 zł ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Inteligentne klocki
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lut 2012, 15:34:21 »
Yup, było wielokrotnie na innych forach, choćby tu: http://www.forumrowerowe.org/topic/79575-sklep-sparrow-bike-i-zatarte-numery-seryjne/
na FR.org jest jeszcze kilka tematów o tym sklepie ;)

O, właśnie miałem dopisać, bo na forumrowerowe dużo o tym było, ale kolega Safian (który zdaje się jest moderatorem na fr.org) był szybszy:) Sparrowbike ma na swoim koncie nie tylko "dziwne" opisy, ale również kilka akcji z miganiem się od wymiany wadliwego towaru.
AdrianSocho