Autor Wątek: Jaki damper powietrzny 165mm?  (Przeczytany 13054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Jaki damper powietrzny 165mm?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Gru 2011, 12:32:59 »
Cytat: Raffi
tak bardziej w temacie damperów
Bierz FOX'a skoro RS to loteria. Na razie jest najtańszy. Tylko o taki sprzęt warto by było dbać.
Ewentualnie odkładaj w ramach amortyzacji parę zł co miesiąc na kolejnego dampera, a tego zajeżdżaj bez serwisowania... :D
Jeżeli chcesz nówkę sztukę, może ze względu na gwarancję, to chyba tylko te Epicony zostają (ale nie jeździłem na nich).

Z aktualnych ofert na alle:
RS SID
http://allegro.pl/amortyzator-tylni-rock-shox-sid-xc-165mm-i2005391092.html
FOX
http://allegro.pl/fox-float-rp-23-165mm-i2002148395.html
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki damper powietrzny 165mm?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Gru 2011, 13:27:48 »
Bierz FOX'a skoro RS to loteria.

Uzywany RS to loteria. Nowe były (i zapewne są spoko). Tylko po prostu nie znam tych nowych modeli, nie wiem po ile stoją...


Na razie jest najtańszy. Tylko o taki sprzęt warto by było dbać.
Ewentualnie odkładaj w ramach amortyzacji parę zł co miesiąc na kolejnego dampera, a tego zajeżdżaj bez serwisowania... :D

Raczej wolę odkładać małą sumkę na kolejny damper. Serwisowanie wymaga pojechania gdzieś rowerem, zostawienia dampera (a więc i roweru), a później drugiej wycieczki by to odebrać. Kto by miał na to czas ;)

Z aktualnych ofert na alle:
RS SID
http://allegro.pl/amortyzator-tylni-rock-shox-sid-xc-165mm-i2005391092.html
FOX
http://allegro.pl/fox-float-rp-23-165mm-i2002148395.html

RP widziałem, SID to musiał się wczoraj pojawić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Jaki damper powietrzny 165mm?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Gru 2011, 22:35:06 »
Ja używałem Manitou Swinger SPV w ramie jednozawiasowej Merida Big Air. Re-we-la-cja. Nie jeździłem tyle co Ty, ale damper był kupiony używany. Tak jak pisał Safian, w komorze platformy trzeba wpompować trochę ciśnienia. Inaczej nie działa tłumienie odbicia, ale nie będzie to raczej żadnym ograniczeniem. Muszę przyznać, że platforma działała dość sprawnie. Przestałem używać, bo zmieniłem ramę (na taką z Foksem Float R, który też zresztą ma platformę, tyle że nieregulowaną). Ja swojego Manitou kupiłem na allegro za 300 PLN, ale na ibeju da radę taniej. Foksik jest w podobnej cenie.
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki damper powietrzny 165mm?
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Sty 2012, 13:30:43 »
Ostatecznie zadecydowałem, że wypróbuje Suntour Epicona.

Nie ukrywam, że głównym argumentem była cena i fakt, że ostatnio produkty SR nieśmiało wychodzą poza poziom "masówki" i powoli zdobywają nieco wyższe segmenty. Konkurencja za podobne konstrukcje liczy sobie 3x tyle. Rozumiem patenty i wszystko, ale... nie dajmy się zwariować ;)

Gdy dojdzie, zamontuję go, pewnie napiszę w temacie jak się sprawdza w praktyce.


Plus, będę szukał serwisy taniego i dobrego dla mojego RS SIDa. Także jakby ktoś miał jakiś sprawdzony, w którym sam robił... Czas naprawy i oczekiwania na anprawę nie gra roli, bo będę mógł w zamian w ramę wsadzić Epicona. Liczy się jakość naprawy i koszt.

EDIT:
Dampery doszły (pocztą polską, przez cały kraj, w 2 dni - świat zwariował!). Wyglądają w porządku, blokada działa, regulacja odbicia też. Sprawdzam jeszcze czy dobrze trzymają ciśnienie. Jak będzie ok, to wystawię gościowi solidnego pozytywa na Alledrogo.

Nie mam wagi, więc nie sprawdzę ile realnie ważą.

Na pierwszy rzut oka wydają się solidnie wykonane. Niestety są mocno pierdolnooczne. Nalepki się zerwie, ale zostanie błyszczący na srebrno korpus, z którym koniecznie coś będę musiał zrobić, by nie oślepiał ludzi na ulicy ;) Pewnie skończy się na jakimś pokrowcu. Na szybko widzę, że na pewno Epicony mają większą komorę pozytywną niż RS SID, bo dłużej się je pompowało. W ogóle pompowanie dwóch od 0 do 200 psów to dłuższa zabawa.

Teraz muszę pomierzyć wszystko i zamówić do tych damperów tulejki. Wtedy powiem jak się spisują na trasie. Ale to pewnie już wiosna będzie bo nowej ramy jeszcze nie ma, a w starej to zanim założę nowy damper, dobrze byłoby naprawić najpierw wahacz ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Sty 2012, 15:11:25 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)