Autor Wątek: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki  (Przeczytany 7394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • moje konto na PinkBike
Jak w temacie, z placu Piłsudzskiego do Wilanowa, może by tak zorganizować tam też grupę rowerową, jak było na odwożeniu "smoleńczyków" z lotniska?

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Cze 2010, 23:52:13 »
Zorganizuj!
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Cze 2010, 02:36:23 »
Jak w temacie, z placu Piłsudzskiego do Wilanowa, może by tak zorganizować tam też grupę rowerową, jak było na odwożeniu "smoleńczyków" z lotniska?
A czy jak ktoś będzie przenosił prochy jakiegoś Omara Abdullaha z meczetu do meczetu, to też będziesz taki chętny? Masa ma się w kościelne imprezy angażować?

Poza tym przejazdu "smoleńczyków" (łał, ale nazwa...) nikt nie organizował- pojechali ci, którzy sami chcieli jechać. I nie ma w Warszawie placu "Piłsudzskiego"... ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Cze 2010, 09:24:38 »
Jak w temacie, z placu Piłsudzskiego do Wilanowa, może by tak zorganizować tam też grupę rowerową, jak było na odwożeniu "smoleńczyków" z lotniska?
A czy jak ktoś będzie przenosił prochy jakiegoś Omara Abdullaha z meczetu do meczetu, to też będziesz taki chętny?

Z tymi meczetami to byłby taki problem, że nie wiem czy się dwa w ogóle znajdą w tym wielkim mieście. Wiem, że se chcieli postawić muzułmanie, ale to ich od razu od terrorystów wyzwali prawdziwi katolicy. Taka u nas tolerancja w narodzie pokopana, że możesz wierzyć sobie w co chcesz, dopóki robisz to na tyle cicho, by nie nadwyrężać zanadto stereotypu, że u nas w kraju jest tylko jedna religia.

Masa ma się w kościelne imprezy angażować?

Nie za moich czasów.

Ale oczywiście jak ktoś chce coś zorganizować prywatnie, by zamanifestować swoją religię, to czemu nie. To w końcu wolny kraj.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Cze 2010, 09:43:45 »
Ale oczywiście jak ktoś chce coś zorganizować prywatnie, by zamanifestować swoją religię, to czemu nie. To w końcu wolny kraj.
I o to mi właśnie chodzi. Podpinanie MK pod jakiekolwiek imprezy kościelne, polityczne czy inne "ideologicznie poprawne" jest dla mnie wielką pomyłką i wypaczaniem właśnie idei Masy- "imprezy" która ma własne idee i działa w konkretnym celu, nie związanym z promocją wyznania/ opcji politycznej, czy innego ugrupowania dającego poparcie "w zamian za". Masa łączy ludzi o różnych poglądach politycznych i religijnych w jednym celu. Jakakolwiek próba popierania przez MK opcji wyznaniowej czy politycznej wprowadzi podział między tymi ludźmi, co będzie początkiem końca walki o prawa rowerzystów. A przynajmniej bardzo skutecznie uszczupli "szeregi" rowerzystów popierających działania organizatorów WMK na rzecz społeczności rowerowej.

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Cze 2010, 15:21:19 »
Moim zdaniem Drex ma racje. Masa to masa a nie zbieranie się i jechanie za konduktem pogrzebowym lub różnymi takimi innymi rzeczami.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Cze 2010, 09:19:52 »
I o to mi właśnie chodzi. Podpinanie MK pod jakiekolwiek imprezy kościelne, polityczne czy inne "ideologicznie poprawne" jest dla mnie wielką pomyłką i wypaczaniem właśnie idei Masy-  [...]

zaraz, zaraz czy ja mam jakąś pomroczność jasną czy swego czasu widziałem niejaką Hanię G-W na masie (?) i to (przypadek, jak Boga kocham przypadek) przed wyborami...

zachwycano się też swego czasu kontrapasem namalowanym (nie własnoręcznie oczywiście) przez Kazimierza eM (też, przypadkowo ma się rozumieć, w okolicach pewnych wyborów to było).

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Drex

  • Gość
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Cze 2010, 10:07:40 »
To nie Masa zaprosiła HGW, tylko sama przyszła. Kontrpas powstał i "cudotwórca"  się tym pochwalił sam- MK raczej go nie zaprosiła na Zamkowy.

To politycy mają prosić o poparcie (co jest normalne chyba) a nie MK prosi, żeby HGW firmowała swoim nazwiskiem imprezę? Prawda?

Takie akcje które wymieniłeś to kampania wyborcza- polityk sam przyszedł i chciał się podlizać rowerzystom. Jeśli przyjdzie Kaczyński J. czy Bronisław K. to mamy ich wyprosić?
A jak przyjedzie Glemp na rowerze, to też niech jedzie. Tylko niech kazań z roweru nie głosi i głową nie macha, żeby wiatru nie było...
« Ostatnia zmiana: 07 Cze 2010, 10:09:50 wysłana przez Drex »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Cze 2010, 11:57:28 »
Z tego co rozumiem, to Masa jest o tyle apolityczna, że wszystko nam jedno kto wybuduje ścieżki i poprawi prawo, byle to zostało zrobione. A polityczna jest o tyle, że na polityków naciska.
Drexie - Glemp nie będzie machał głową, bo mu biret spadnie ;) A przyszyć do niego gumkę pod brodą, to jakoś nie licuje z majestatem ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Cze 2010, 14:20:10 »
zaraz, zaraz czy ja mam jakąś pomroczność jasną czy swego czasu widziałem niejaką Hanię G-W na masie (?) i to (przypadek, jak Boga kocham przypadek) przed wyborami...

Nom. A jak chcesz naciskać na polityków nie dając im kija i marchewki? Nie da się jednocześnie lobbować i trzymać od nich z daleka. Sorry, nie da się mieć ciastka i je zjeść.

Dlatego tą apolitycznością to bym sobie tak ust nie wycierał, bo to nie do końca prawda jest. Masa angażuje się politycznie, czy tego chcemy czy nie. Stanowimy po prostu już na tyle dużą siłę w mieście, że politycznie nas zauważają i sami z siebie się nami interesują. I to jest istotne, bo bez tego nic byśmy nie osiągnęli!!

Należy odróżnić dwie rzeczy - polityka który przyjeżdża pochwalić się działaniami rowerowymi (lub coś rowerowego obiecać) od polityka, który po prostu przyjeżdża popieprzyć o sobie, powodzi, służbie zdrowia itp. Pierwszy jest mile widziany i niech wie, że to co powie będzie zanotowane, sprawdzone, a obietnice dokładnie rozliczone. Drugi niech spada na bambus, bo nas interesują rowery.

zachwycano się też swego czasu kontrapasem namalowanym (nie własnoręcznie oczywiście) przez Kazimierza eM (też, przypadkowo ma się rozumieć, w okolicach pewnych wyborów to było).

Ba, ja tam się nim zachwycałem nawet dzisiaj. Regularnie z niego korzystam i regularnie się nim zachwycam. I będę się zachwycał jeszcze co najmniej rok (do końca studiów). Albo do czasu aż powstanie następny, bo na razie ten jest JEDYNY.

To nie Masa zaprosiła HGW, tylko sama przyszła.

Mylisz się.

Kontrpas powstał i "cudotwórca"  się tym pochwalił sam- MK raczej go nie zaprosiła na Zamkowy.

Znowu się mylisz.

Przed ostatnimi wyborami Masa zaprosiła WSZYSTKICH kandydatów na Prezydenta by się mogli wypowiedzieć co zrobili i zrobią dla środowiska rowerowego, gdy wygrają. Dzięki temu osoby zainteresowane mogły dokonać bardziej świadomego wyboru na podstawie tego na ile kandydat był rowerowy, na ile gada "do rzeczy" a nie pieprzy ogólnikami i na ile jego obietnice są realne. Krótko mówiąc można było odpytać kandydata z tego co ma do zaoferowania.

A że przyjechała tylko ekipa PiS i PO. Nie nasza wina. Widać reszta stwierdziła, że nie mają nic do zaoferowania rowerzystom. Widać było w wynikach wyborów, że warto było przyjechać do rowerzystów ;-)

A jak przyjedzie Glemp na rowerze, to też niech jedzie. Tylko niech kazań z roweru nie głosi i głową nie macha, żeby wiatru nie było...

Niech głosi kazania. Pod jednym warunkiem - mają być o rowerach. Jak się zechce pochwalić tym co Kościół robi dla rowerzystów - też ok, ja chętnie posłucham np o porządnych stojakach przy Kościołach. Pielgrzymkę rowerową też damy zareklamować (zwłaszcza, że niektóre z nich bywają bardzo fajne).

Myślę, że łapiesz już pewien schemat co do tematyki, która może być na Masie poruszana przez polityków czy księży ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Cze 2010, 15:39:40 »
Mylisz się.
Znowu się mylisz.
O! A tego nie wiedziałem- dlatego, że jeszcze wtedy nie interesowałem się Masą tak jak teraz. Dzięki za sprostowanie. :D
Niech głosi kazania. Pod jednym warunkiem - mają być o rowerach.
No, takie kazanie mu wybaczę. Ale głową machać nie może dalej. :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Cze 2010, 17:46:03 »
O! A tego nie wiedziałem- dlatego, że jeszcze wtedy nie interesowałem się Masą tak jak teraz. Dzięki za sprostowanie. :D

Cała przyjemność po mojej stronie  ;) W sprawach sprostowań, zaprzeczeń, wytykania, denerwowania i irytowania - polecam się na przyszłość ;D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Cze 2010, 08:08:19 »

Należy odróżnić dwie rzeczy - polityka który przyjeżdża pochwalić się działaniami rowerowymi (lub coś rowerowego obiecać) od polityka, który po prostu przyjeżdża popieprzyć o sobie, powodzi, służbie zdrowia itp. Pierwszy jest mile widziany i niech wie, że to co powie będzie zanotowane, sprawdzone, a obietnice dokładnie rozliczone. Drugi niech spada na bambus, bo nas interesują rowery.

tylko, że (w moim mniemaniu) istnieją tylko politycy z drugiej podanej przez Ciebie grupy ;) nawet jeśli jakiś koleś chwali się działaniami rowerowymi to i tak w istocie rzeczy głównie pieprzy o sobie...


Przed ostatnimi wyborami Masa zaprosiła WSZYSTKICH kandydatów na Prezydenta by się mogli wypowiedzieć co zrobili i zrobią dla środowiska rowerowego, gdy wygrają. Dzięki temu osoby zainteresowane mogły dokonać bardziej świadomego wyboru na podstawie tego na ile kandydat był rowerowy, na ile gada "do rzeczy" a nie pieprzy ogólnikami i na ile jego obietnice są realne. Krótko mówiąc można było odpytać kandydata z tego co ma do zaoferowania.

i co z tego? przecież to były (i są) tylko puste słowa i naiwne obietnice... czy ktoś w tym kraju (nie licząc fanatyków poszczególnych partii) wierzy jeszcze tym ludziom? z obietnic HGW pamiętam kolejne linie SKM, co mówiła o infrastrukturze rowerowej tego już nie pamiętam (ona sama też już pewnie nie pamięta).

Ba, ja tam się nim zachwycałem nawet dzisiaj. Regularnie z niego korzystam i regularnie się nim zachwycam. I będę się zachwycał jeszcze co najmniej rok (do końca studiów). Albo do czasu aż powstanie następny, bo na razie ten jest JEDYNY.

ja też korzystam z tego cuda każdego dnia (mimo, że studia skończyłem dobrych pięć lat temu); do zachwytu mi jednak daleko ;) choć w sumie nie jest źle - od dawna nie stoi tam żaden kontener na śmiecie
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Cze 2010, 09:09:28 »
tylko, że (w moim mniemaniu) istnieją tylko politycy z drugiej podanej przez Ciebie grupy ;) nawet jeśli jakiś koleś chwali się działaniami rowerowymi to i tak w istocie rzeczy głównie pieprzy o sobie...

To znaczy co proponujesz? Obrazić się na cały świat i zrezygnować z walki o bardziej rowerową Warszawę? Bo bez polityków tego nie zrobisz. Tak samo jak bez polityków nie zmienisz np kulawego PoRD, czy rozporządzeń uniemożliwiających budowę porządnej infrastruktury.

przecież to były (i są) tylko puste słowa i naiwne obietnice... czy ktoś w tym kraju (nie licząc fanatyków poszczególnych partii) wierzy jeszcze tym ludziom? z obietnic HGW pamiętam kolejne linie SKM, co mówiła o infrastrukturze rowerowej tego już nie pamiętam (ona sama też już pewnie nie pamięta).

Z pieprzenia kandydatów możesz wyciągnąć wnioski sam - nikt Ci ich nie narzuca odgórnie. Możesz, słysząc niemożliwe do realizacji bzdury, upewnić się, że dany kandydat nie ma pojęcia w temacie i nie należy na niego głosować.

Możesz też te bzdury zanotować, a jak kandydat przypadkiem wygra, później rozliczyć go z tych obietnic. Co też od pewnego czasu czynimy z HGW i na pewno będziemy czynić głośniej przed samymi wyborami.

Ba, ja tam się nim zachwycałem nawet dzisiaj. Regularnie z niego korzystam i regularnie się nim zachwycam. I będę się zachwycał jeszcze co najmniej rok (do końca studiów). Albo do czasu aż powstanie następny, bo na razie ten jest JEDYNY.

ja też korzystam z tego cuda każdego dnia (mimo, że studia skończyłem dobrych pięć lat temu); do zachwytu mi jednak daleko ;) choć w sumie nie jest źle - od dawna nie stoi tam żaden kontener na śmiecie

No właśnie. Moje sympatia do PiS nigdy nie była zbyt wielka, ale 2 rzeczy u Nich doceniam: kontrapas i pełnomocnika Plewako (odwołanego przez HGW).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Cze 2010, 10:43:23 »
tylko, że (w moim mniemaniu) istnieją tylko politycy z drugiej podanej przez Ciebie grupy ;) nawet jeśli jakiś koleś chwali się działaniami rowerowymi to i tak w istocie rzeczy głównie pieprzy o sobie...

To znaczy co proponujesz? Obrazić się na cały świat i zrezygnować z walki o bardziej rowerową Warszawę? Bo bez polityków tego nie zrobisz. Tak samo jak bez polityków nie zmienisz np kulawego PoRD, czy rozporządzeń uniemożliwiających budowę porządnej infrastruktury.

się nie obrażam, po prostu nie ufam politykom, no nie ufam :/ silniejsze to ode mnie cholerny świat. zacięcia społecznikowskiego też nie mam, więc sam nie walczę (ale narzekam, a jakże).

No właśnie. Moje sympatia do PiS nigdy nie była zbyt wielka, ale 2 rzeczy u Nich doceniam: kontrapas i pełnomocnika Plewako (odwołanego przez HGW).

daleki jestem od politycznego oceniania inicjatyw (nie tylko rowerowych) poszczególnych partii (pamiętam jak zwolennicy PiS psioczyli na remont al. ujazdowskich, jak się okazuje nawet wymiana trotuaru może służyć manifestacji ideologicznej ;) pewnikiem, gdyby remont powstał za PiSu PO by się czepiała).

a sam kontrapas to niestety pic na wodę - linie powoli się zacierają, w ubiegłym roku notorycznie stał tam kontener na śmieci.

a co ja proponuję - wiesz, ja mam taki charakter pieprzony, że narzekam, a tak naprawdę sam nic nie robię... czasem gdzieś się udzielę, ale sporadycznie i najczęściej wciągnięty przymusem przez znajomych :/

cały czas liczę, że pojawi się kiedyś jakiś polityk, który naprawdę będzie chciał coś dobrego dla tego kraju zrobić (dla kraju, nie dla partii). kiedyś myślałem, że kimś takim jest Jacek Dębski (byłem kiedyś zwolennikiem AWS, przepraszam ;) ) jak się pomyliłem co do tego gościa, nie muszę mówić/pisać (bo o zmarłych dobrze albo wcale, w tym przypadku lepiej wcale...).
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz