Autor Wątek: Zagoń rower do roboty  (Przeczytany 23416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Mar 2010, 18:54:37 »
Ja wczoraj pod pracą (ul. Św. Barbary na tyłach Nowogrodzkiej w Śródmieściu) - przez pół godziny przerzucałem się argumentami i paragrafami z pracownikiem ZDM i strażnikiem miejskim, którzy twierdzili, że nie wolno mi przypiąć roweru do sztycy znaku - po jakichś 30 minutach jak już doszliśmy do poziomu abstrakcji, jakim są szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych wyszło na to, że chyba jednak nie chcemy spotkać się w sądzie ;)

Swoją drogą niezła scenka rodzajowa była i wzbudzała spore zainteresowanie przechodniów i kierowców ;)

Ba, sam bym chętnie postał, posłuchał i się pośmiał. To BEST SHOW IN TOWN musiało być, a takie rzeczy naprawdę warto zobaczyć.

Po pierwsze chciałbym zobaczyć minę Strażnika, gdy poprosiłeś o podanie paragrafu i treści przepisu, który wg Niego złamałeś. Niewiele osób tego wymaga i nie wierzy na słowo "władzy" :-)
A efekt spotęgowało jeszcze, że wskazałeś KPA jako podstawę prawną swojego żądania. Szczęką musiał zadzwonić o podłogę, jak to usłyszał. O KPA to On pewnie miał mglistą wiedzę ze szkolenia sprzed lat, a tu nagle ktoś sypie paragrafem i czegoś żąda od władzy :-)

Po drugie Strażnik musiał mieć niesamowitą minę, gdy przeszliście już z facetem z ZDM na poziom przepisów rozporządzeń szczegółowych. Okazało się wtedy, że rozmawiacie o zawartości przepisów, o których ów Strażnik nawet nie słyszał, że nie wspomnę w ogóle o ich znajomości :-)

Chciałbym zobaczyć minę faceta z ZDM, gdy ten w końcu pojął, że Ty też te przepisy czytałeś, znasz je i wcale nie dajesz się zbyć ogólnikami i frazesami :-)

I chciałbym zobaczyć minę Strażnika, gdy na koniec tej przydługiej dyskusji, której połowy treści pewnie nie zrozumiał, musiał w końcu zadecydować co z Tobą zrobić. Musiał wtedy myśleć sobie "no i po cholerę się wychylałem z tą interwencją, taki miły dzień był" :-)


Z ciekawości: Pan z ZDM argumentował, że rower oparty o znak zegnie rurę o grubości ścianki 2-3mm i wytrzymałości statycznej kilku ton? Czy że uszkodzi mocowanie znaku w podłożu? Czy może, że zarysuje warstwę antykorozyjną rury? Bo ta argumentacja musiała być zaiste powalająca, zwłaszcza w kontekście tego, że do takich znaków na Solcu ktoś bezczelnie zamontował stojaki rowerowe :-)

Z ciekawości 2: Czy aby ten znak na tej sztycy wisi na odpowiedniej wysokości? Może warto zgłosić gdzieś, jeżeli nie wisi, by sprawdzili wysokości znaków na całej ulicy jak to robił ś.p. Tomasz Roliński :-)
« Ostatnia zmiana: 05 Mar 2010, 19:05:35 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Mar 2010, 19:02:16 »
Kobieta, to się nie czepiali. ;) :D

Z racji zimna byłam w kapturze i ciepłej kurtce, więc nie było widać płci, a ze wzrostu ani chybi mężczyzna ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Mar 2010, 19:03:32 wysłana przez Savil »

Offline Sznur

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Mar 2010, 01:48:03 »

Z racji zimna byłam w kapturze i ciepłej kurtce, więc nie było widać płci, a ze wzrostu ani chybi mężczyzna ;)

hmmm...
pozwolę sobie nie zgodzić się z tym...
poruszasz się w dość specyficzny sposób który z góry definiuje w tobie kobietę...  ::)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Mar 2010, 02:15:32 »
Może i uwierzyłabym, gdybym tak często nie słyszała "przepraszam, mógłby pan..." ;) Dzięki temu życie jest weselsze ^.^
Ale żeby już tak kompletnie nie offtopiczyć, to rower zagonię do pracy jak mi tylko windę oddadzą ;)

Drex

  • Gość
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Mar 2010, 10:15:45 »
OT:

Może i uwierzyłabym, gdybym tak często nie słyszała "przepraszam, mógłby pan..."
Taa... Ja też lubiłem to zdziwienie jak się okazywało że posiadaczem włosów prawie do pasa jest chłopak... Może znów zapuszczę? xD

EOT.

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Mar 2010, 11:10:34 »
Czy ta akcja ma jakiś oficjalny banner, taki który można by wydrukować i powiesić na tablicy w robocie?

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Mar 2010, 12:07:14 »
ma.

Mieć :0)

czekam na jakieś konkrety ze strony organizatorów - Ojców Założycieli.

DarkSid3

  • Gość
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Mar 2010, 18:38:22 »
OT:

Może i uwierzyłabym, gdybym tak często nie słyszała "przepraszam, mógłby pan..."
Taa... Ja też lubiłem to zdziwienie jak się okazywało że posiadaczem włosów prawie do pasa jest chłopak... Może znów zapuszczę? xD

EOT.

Zapuściłem brodę. Bo już nie raz wzięli mnie za kobietę. ;P
Mam nadzieję że ta akcja odbiję się jakimś większym echem w w-wa.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Mar 2010, 01:50:56 »
Cóż, akcja z tego co zrozumiałem ma już swojego organizatora w Warszawie:
http://www.zagonrowerdoroboty.pl/kontakt/

Nic mi nie wiadomo o istnieniu naszej strony internetowej tej akcji, jednak już teraz zapraszam wszystkich do profilu na N-klasie:
http://nasza-klasa.pl/profile/31595205

Uwagi proszę zamieszczać w dowolnej formie, na forum albo na priva.

Jeśli przedmiotowy profil nie spotka się z druzgocącą krytyką, już wkrótce zacznę przyjmować zaproszenia i wysyłać je do osób, które jak myślę mogą być zainteresowane akcją.


P.S.
Ten profil nie jest bezsensowny tylko dlatego że pierwszy raz o nim słyszycie ;)
Po prostu to jest jego oficjalny debiut.

Zarzutu że jest na N-klasie, a nie gdzieindziej też nie uznam  :D
« Ostatnia zmiana: 11 Mar 2010, 02:16:25 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Mar 2010, 12:19:08 »
gdzie indziej też jest. Na GL-u naprzykład.

Offline Sznur

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Mar 2010, 13:05:06 »
Na FB też występuje...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Mar 2010, 13:14:30 »
Bo to zdaje się na razie działalność blogowo - internetowa :0)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Mar 2010, 18:08:09 »
Ile średnio kosztuje wyprodukowanie jednej szprychówki ?
I gdzie to robicie w Wawie ??
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Mar 2010, 11:03:48 »
I gdzie to robicie w Wawie ??
U mnie w domu ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zagoń rower do roboty
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Mar 2010, 21:52:45 »
  Zatem zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji, do zapisywania się do powstałego profilu.

http://nasza-klasa.pl/profile/31595205

  Nasz profil pełni również funkcję organizacyjną i ma zapewnić wszystkim osobom do niego zapisanym możliwość rzeczywistego udziału w akcji w dniach 24-28 V.

*** UWAGA ***

Wszystkie osoby, które chcąc wziąć udział w akcji, dołączą do profilu i pozostaną na nim do końca maja, mogą liczyć na miłą niespodziankę  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "