Autor Wątek: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze  (Przeczytany 19662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GFM

  • Gość
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Maj 2013, 19:33:59 »
Poza tym trzeba wiedzieć, że akurat któryś przepis się zmienia.
W zasadzie to by non stop trzeba było w internecie siedzieć.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Maj 2013, 20:26:04 »
Ale ich w WRD KSP akurat dotyczy bardzo wąska grupa przepisów. Nie muszą codziennie sprawdzać ustaw podatkowych, rozporządzeń do prawa budowlanego czy wodnego. Oni zajmują się BRD i powinni mieć znać aktualny PORD, zwłaszcza że napewno dostali z ministerstwa ksera odpowiednich dzienników ustaw. Jeśli przysłali z WORDU instruktorom na PJ to Policja też na pewno dostała.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Maj 2013, 16:58:11 »
No tak, czasami odnoszę wrażenie, że Policji nie stać na zakup aktualnych wersji Ustawy Prawo o ruchu drogowym  i bazują na wydanych 10 albo i więcej lat temu.

Może im kupimy?

Ustaw się nie kupuje. Ich nie obowiązują nawet prawa autorskie. Można je zupełnie legalnie kopiować, rozdawać i w ogóle przetwarzać bez żadnych gratyfikacji dla nikogo. Policja może je sobie znaleźć np w Internecie na stronach Sejmu, albo na stronie www.masa.waw.pl ;) Także nie sądzę by chodziło o to, że kogoś nie stać.

Moim zdaniem Policja po prostu nie zna prawa. Albo im się nie chce zapoznać z aktualnymi przepisami i próbują takie rady pisać z pamięci, albo są w fazie wyparcia i nie przyjmują do wiadomości, że zmiany PoRD wprowadzone w maju 2011 roku naprawdę obowiązują ;) Osobiście stawiam na to drugie :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Maj 2013, 17:46:10 »
Może im kupimy?

Ustaw się nie kupuje. Ich nie obowiązują nawet prawa autorskie. Można je zupełnie legalnie kopiować, rozdawać i w

Wiem, że się nie kupuje itd. Ale chyba byłoby im miło, gdyby dostali taki prezent od WMK?  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Maj 2013, 20:59:14 »
Ale chyba byłoby im miło, gdyby dostali taki prezent od WMK?  ;)

Czy ja wiem... Osobiście poczekałbym do dnia, kiedy sami postanowią być dla kogoś "mili" np. w trakcie GDR ;)

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Maj 2013, 11:27:52 »
(...)
Myślałem, że taki zakaz został definitywnie zniesiony, a nawet nigdy nie obowiązywał jako niezgodny z Konwencją wiedeńską  ???
Bo został zniesiony. Policja nie zna Prawa o Ruchu Drogowym i cudownie się podkłada. ZNOWU.
Możecie podrzucić, kiedy to zostało zniesione i którym aktem? Potrzebuję napisać sprostowanie do jednego newslettera, który subskrybuję i chciałbym powołać się na konkretną nowelizację, nie na "bo na forum WMK pisali". Z góry dzięki.

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Maj 2013, 12:29:35 »
(...)
Myślałem, że taki zakaz został definitywnie zniesiony, a nawet nigdy nie obowiązywał jako niezgodny z Konwencją wiedeńską  ???
Bo został zniesiony. Policja nie zna Prawa o Ruchu Drogowym i cudownie się podkłada. ZNOWU.
Możecie podrzucić, kiedy to zostało zniesione i którym aktem? Potrzebuję napisać sprostowanie do jednego newslettera, który subskrybuję i chciałbym powołać się na konkretną nowelizację, nie na "bo na forum WMK pisali". Z góry dzięki.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110920530
Dokładnie to art. 1 pkt 7 lit. e tejże Ustawy
Obowiązuje od 21 maja 2011 r

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Maj 2013, 07:28:31 »
Tak więc popieram stanowisko - gdybyśmy wszyscy byli uprzejmiejsi, wszyscy bylibyśmy bezpieczniejsi...


No właśnie ale to dotyczy obu stron: rowerzystów i kierowców też - prawda? Tylko że jak jakoś tak miałem że od początku tego roku na bardzo niewielu uprzejmych kierowców trafiłem... Cóż może szczęścia do tych uprzejmych nie miałem...   ;)    Natomiast ci nieuprzejmi zdarzali mi się dosyć często   :(   ...
Pozdro - fionotron
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2013, 07:29:37 wysłana przez fionotron »

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Maj 2013, 10:48:40 »
http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/23981/Kierowca__rowerzysta.html

2 maja na stronie KSP i komend powiatowych pojawiła się garstka porad. Zgodnie z jedną z nich:

"Najsurowiej zagrożonymi wykroczeniami rowerzystów są:
...
- naruszenie przez kierującego rowerem na przejeździe dla rowerzystów zakazu wjeżdżania bezpośrednio przed jadący pojazd ? mandat 150 zł,"

Myślałem, że taki zakaz został definitywnie zniesiony, a nawet nigdy nie obowiązywał jako niezgodny z Konwencją wiedeńską  ???

Napisaliśmy pisma i policjanci artykuł zdjęli.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urzędnicy uczą jak jeździć na rowerze
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Maj 2013, 14:04:54 »
Napisaliśmy pisma i policjanci artykuł zdjęli.

BUHAHAHA. Właśnie takie pojęcie ma Policja o rowerach :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)