Autor Wątek: Mokotów uczy się stawiać stojaki  (Przeczytany 16490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Mokotów uczy się stawiać stojaki
« dnia: 29 Mar 2011, 19:26:07 »
Bach

 
   Na Mokotowie stojaków praktycznie nie ma, a te które są, jak na przykład pod Galmotem  postawione zostały przez prywatnych inwestorów. Nie zmienia to faktu, że rowerzystów z Mokotowa jest najwięcej w całej Warszawie. Pismo przeszło przez ZOM, ZDM i bardzo bobrze się stało że wylądowało w Urzędzie dzielnicy. To przecież samorządy mają mieć kontakt z mieszkańcami i odpowiadać na ich potrzeby. Doświadczenia ze Śródmieścia potwierdzają tę uwagę.

   Mam pytanie czy można by na Mokotowie zrobić tak samo jak na Śródmieściu, gdzie Urząd dzielnicy stawiał stojaki we współpracy z Zielonym Mazowszem ? !!!
 
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2011, 21:04:29 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Mar 2011, 21:12:40 »
Na terenie śródmieścia każdy może napisać wniosek i stojaki powstaną (wiem, mam już "swoje" 2 miejsca ze stojakami). Na terenach ZDM'u nie wiadomo kto ma stawiać, podobno ZOM stawia, ale jak miało kilka stojaków już dawno temu postawionych to słuch po nich zaginął.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Mar 2011, 11:12:35 »
Mam pytanie czy można by na Mokotowie zrobić tak samo jak na Śródmieściu, gdzie Urząd dzielnicy stawiał stojaki we współpracy z Zielonym Mazowszem ? !!!

Jasne, ze można by. Tylko dzielnica musi chcieć ruszyć d4. A, póki co, nie chce. Nakłoń (wraz z innymi rowerzystami z Mokotowa) dzielnicę by chciała te stojaki stawiać, a ja z wielką chęcią poprowadzę sprawę wskazywania odpowiednich miejsc.

Nie zmienia to faktu, że rowerzystów z Mokotowa jest najwięcej w całej Warszawie.

Tym łatwiej Wam będzie zmusić dzielnicę do współpracy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwi 2011, 23:01:45 »
No i spychologia pierwszej klasy.
To i następne pismo powinno posłużyć jako dowód na to że Mokotów nie umie stawiać stojaków i potrzebuje szybkiej pomocy . . .
 

 
   
Mam pytanie czy można by na Mokotowie zrobić tak samo jak na Śródmieściu, gdzie Urząd dzielnicy stawiał stojaki we współpracy z Zielonym Mazowszem ? !!!

Jasne, ze można by. Tylko dzielnica musi chcieć ruszyć d4. A, póki co, nie chce. Nakłoń (wraz z innymi rowerzystami z Mokotowa) dzielnicę by chciała te stojaki stawiać, a ja z wielką chęcią poprowadzę sprawę wskazywania odpowiednich miejsc.

Nie zmienia to faktu, że rowerzystów z Mokotowa jest najwięcej w całej Warszawie.

Tym łatwiej Wam będzie zmusić dzielnicę do współpracy.

    Wiesz Rafii równie dobrze mógłbyś mi kazać zorganizować się z pieszymi z Mokotowa.
Jak napisałem rowerzystów z Mokotowa jest tylu, że nawet średnio znam z widzenia tych z mojego osiedla.
Poza tym ja jestem dobry w pisaniu pism, ale nie w kontaktach bezpośrednich z innymi rowerzystami, (których po prostu nie znam).
Tym bardziej nie wybiorę się do żadnego radnego.
Tym bardziej nie licz, że będę się udzielać w imieniu ZMu.

   Obecnie jestem nieco zajęty ale mogę rozważyć współpracę słowem, myślom, uczynkiem i zaniechaniem  :D :D :D ;D ;D   
 
  P.S.
 
Przypominam że chodzi o poniższy punkt zapalny na mapie świata :


 
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi 2011, 23:21:57 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwi 2011, 09:31:15 »
Wiesz Rafii równie dobrze mógłbyś mi kazać zorganizować się z pieszymi z Mokotowa.
Jak napisałem rowerzystów z Mokotowa jest tylu, że nawet średnio znam z widzenia tych z mojego osiedla. Poza tym ja jestem dobry w pisaniu pism, ale nie w kontaktach bezpośrednich z innymi rowerzystami, (których po prostu nie znam).

No to masz nowe pole do rozwoju swojej działalności i osoby: Lobbing i szukanie sprzymierzeńców. Kiedyś działała Mokotowska grupa Masy, to było wiadomo kto jest stamtąd i kto mógłby Cię wesprzeć. Ale grupa się rozpadła. Można by próbować reaktywacji jak masz siłę i chęć...

Z tym, że to nie koniecznie muszą być ludzie Z Mokotowa. Wystarcza zainteresowani Mokotowem, np jeżdżący tu do pracy, studiujący tu, albo nawet przejeżdżający przez dzielnicę i mający chęć coś tu zmienić.

Ja niestety w grę nie wchodzę. Roboty mam tyle, że wciąż nie odpowiedziałem na pisma przysłane mi do obejrzenia tydzień temu.

Tym bardziej nie wybiorę się do żadnego radnego.

Szkoda, bo to akurat mogłoby być całkiem skuteczne.


Tym bardziej nie licz, że będę się udzielać w imieniu ZMu.

A czy ja coś takiego proponowałem? W ZM jest prosta zasada, że członków się nie werbuje siłą - bo to po prostu nie ma sensu. Ludzie muszą sami mieć motywację, chcieć coś robić - jak jej nie ma, żadne nakłanianie nie pomoże. Także nie musisz się bronić, bo nie ma przed czym ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwi 2011, 20:17:12 »
Więc moje pismo będzie odbywać dalsze dalekie podróże i zwiedzać coraz bardziej odległe urzędy.
 
 
To raz je ktoś skseruje, to raz je ktoś skonsultuje.
Dwie panie w sekretariacie naładują dla niego zszywacze.
To raz je ktoś wyjmie i wyłoży to włoży do innej szuflady.

Powstaną nowe sygnatury zupełnie odmiennej natury.
A gdy dopełnią się terminy powstaną nowe wewnętrzna procedury.

Leży na biurku okrągłego blatu
Nie lgnie do niego zszywka, ani ono do zszywki.
 
 
Któż wie jakie przygody i w jakim urzędzie przeżyje moje pismo w następnym miesiącu.
O wszystkich mniejszych i większych przygodach będę stale informował w tym wątku.
 
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi 2011, 23:31:04 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Cze 2011, 02:10:51 »
Na ostatniej masie było coś mówione z rikszy, że masa, czy ZM stawia stojaki razem z dzielnicami.
Czy ta informacja dotyczy może też Mokotowa ?
 
Ostatnio wczoraj po południu społeczeństwo wzbogaciło się o pięciu nowych magistrów prawa, w tym i mnie. Więc w razie czego mam o trochę więcej czasu i mogę spróbować coś zadziałać albo pomóc.
 
Jeśli coś się dzieje w sprawie stojaków na Mokotowie to proszę o info najlepiej na priv.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Cze 2011, 19:39:06 »
Kolejne pismo . . .
 

 
Bez komentarza.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lip 2011, 03:34:22 »
Ostatnio odebrane:
     
wraz z załącznikiem:

 
Mokotów jest bardzo antyrowerowy.
 
Jedyna alternatywa to walić ścianą (tffu głową)  w mur i zainteresować tym stołecznych radnych  ;)
 
P.S.
 
Na tym oczywiście długa historia niechcianego stojaka się nie skończy, a pisma w jego sprawie będą odbywać kolejne dalekie podróże . . . .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lip 2011, 22:18:01 »
Ja napisałem ostatnio od razu bezpośrednio do M.S.M Energetyka w sprawie postawienia stojaków przed Pocztą i pawilonami usługowymi przy Burgaskiej - na razie cisza :I

Uzasadnienie jest proste, dziś spotkałem tam Trawersa na rowerze oczywiście ;]

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lip 2011, 01:43:39 »
Twierdzenie ZGN, że PP nie jest zainteresowana montażem stojaka rowerowego to chyba lekka nadinterpretacja, bo poczta na nie swoim terenie nie może nic zrobić, a nigdzie nie napisali, że są przeciwko - chociaż fakt, że gdyby przychylili się do wniosku, to by kulturalniej z ich strony było

Ostatnio odebrane:
     
wraz z załącznikiem:


Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lip 2011, 03:44:41 »
to jakis belkot.

gdyby ktos mnie prosil o zrobienie parkingu na terenie przed moim domem ale nie na moim terenie i odpowiedzialbym 'pytajcie wlasciciela gruntu' wcale nie oznacza to ze nie chce zebym tam byl zbudowany lub mam cos przeciwko.... i niech mi ktos powie ze matematyka niepotrzebna na maturze. szkoda tylko ze szybko urzednik potrafi zapomniec o logice ;(

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sie 2011, 15:48:15 »
Jakiś czas temu napisałem do administracji Sadyby Best Mall prośbę o ustawienie porządnych stojaków. Dotąd wszędzie wyrwikółka.

Będę jeszcze pisał o efektach

Przyszła odpowiedź:
2 sierpnia 2011 11:06
Witam Panie Mateuszu,

Chciałam poinformować, iż zgodnie z  naszą wcześniejszą korespondencją nowe stojaki na rowery zostały zamówione.
W pierwszej kolejności zostaną  zamontowane od ul. Konstancińskiej.
Dopiero po zakończeniu prac  montażowych od strony ul. Powsińskiej zostaną zamontowane pozostałe.

Z pozdrowieniami!
Beata Podleśna
Specjalista ds. Marketingu
 
  Centrum Handlowe
  Sadyba Best Mall
 
ul. Powsińska 31
  02-903 Warszawa
« Ostatnia zmiana: 04 Sie 2011, 15:50:20 wysłana przez mateyko »

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mokotów uczy się stawiać stojaki
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Sie 2011, 23:13:04 »
Po dluzszej nieobecnosci w tych okolicach byłem dzis w Sadyba Best Mall. Czy te fatalne stojaki to sa stojaki nowe czy stare? Niestety wyglądają na nowe, bo się swiecą i mają oznaczenia, których wcześniej nie widziałem...
 
Pozdr,
Radek
 
http://roweremnazakupy.wordpress.com/
 
 

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32