Autor Wątek: Trasa Siekierkowska - wady i usterki  (Przeczytany 4188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« dnia: 21 Cze 2012, 10:20:07 »
1. Zgłosiłam - najpierw do właściciela, potem do Straży miejskiej, konieczność uprzątnięcia piasku zalegającego na Wale Zawadowskim i przejazdach rowerowych (oraz kupy piachu leżącej na ddr po stronie południowej Trasy)
2. Naprawa obsuwającej się krawędzi ddr za Gościńcem w stronę Czerniakowskiej
3. Zeszlifowanie krawężników na przejeździe przez martwą w tej chwili odnogę Trasy Siekierkowskiej po stronie północnej (oraz zniwelowanie uskoków na przejeździe przez Gościniec).

Cytuj
Szanowni Państwo. Niniejszym wnoszę o spowodowanie zniwelowania do "0", a przynajmniej obniżenia wysokości uskoków na przejazdach dla rowerów, na drodze dla rowerów biegnącej północną stroną Alei Józefa Becka - Trasy Siekierkowskiej (miejsca zaznaczone na mapach stanowiących Załącznik nr 1 i nr 2 czerwonymi kołami) do wysokości określonej w paragrafie 48 ustęp 1 rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Nadmieniam, że znajdujące się w miejscu zaznaczonym na Załączniku nr 1 odpływy wód nie stanowią usprawiedliwienia dla przekroczenia wskazanej wartości. Ponadto wnoszę o spowodowanie naprawy południowej krawędzi drogi dla rowerów (Załącznik nr 2, linia ciągła niebieska), która zapada się i w sposób wyraźny stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia rowerzystów.
Ponadto zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie aktualnej mapy infrastruktury rowerowej (kontrapasów, dróg dla rowerów, dla rowerów i pieszych, ścieżek rowerowych) znajdujących się obecnie na terenie miasta stołecznego Warszawy.
 Wnoszę o udzielenie odpowiedzi w terminie zakreślonym w art. 35 kpa oraz informowanie mnie o postępowaniu w sprawie, przy czym wyrażam zgodę na wykorzystanie w tym celu drogi elektronicznej (art. 39 par. 1 kpa), wskazując adres e-mail: ___________________ lub też pocztą, listem zwykłym bez zwrotnego potwierdzenia odbioru.
.

Odpowiedzi:
1. Straż miejska przyjęła, zobaczymy czy coś się zmieni. ZOM nie pomoże, bo to nie ich.
2. Na naprawę nie ma pieniędzy.
3. Krawężniki były tak zaplanowane i dopuszczone do realizacji.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Cze 2012, 10:26:54 »
I wszystko jasne i pozostanie po staremu.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Cze 2012, 12:59:30 »
1. Straż miejska przyjęła, zobaczymy czy coś się zmieni. ZOM nie pomoże, bo to nie ich.

Napisz jeszcze do wydziału infrastruktury dzielnicy Mokotów i Wilanów. Skoro to nie ZOM, to pewnie któreś z nich.

2. Na naprawę nie ma pieniędzy.

Niech wnioskują o pieniądze do budżetu miasta na najbliższy rok. I nie zapomną przysłać Ci swoich pism w tej sprawie do wiadomości ;)


3. Krawężniki były tak zaplanowane i dopuszczone do realizacji.

Pismo do nadzoru budowlanego, że zarządca ma drogę niezgodną z prawem (za wysokie krawężniki) i nie reaguje na żądanie doprowadzenia jej do zgodności z prawem, z prośbą o interwencję Nadzoru. Kopia pisma do wiadomości: Biura kontroli, audytu wewnętrznego i innych ciekawych urzędów z listy Gromanika (znajdziesz ją na forum w dziale Białołęckim).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Cze 2012, 13:25:27 »
Odpowiedzi:
1. Straż miejska przyjęła, zobaczymy czy coś się zmieni. ZOM nie pomoże, bo to nie ich.


1.   Piach prawdopodobnie pochodzi z pobliskiej piaskarni.  W innym miejscu poradziłem sobie tak:

Pismo do SM
Cytuj
Niniejszym wnoszę o pojęcie interwencji.


W dniu 30.07.2011 na przecięciu się Drogi Dla Rowerów, biegnącej wzdłuż ul. Wybrzeże Gdańskie, z wyjazdem ze składowiska piachu
(link do mapy http://maps.google.com/maps?q=warszawa&hl=pl&ll=52.294207,20.969355&spn=0.000794,0.002401&sll=37.300275,-95.712891&sspn=33.621912,78.662109&t=h&z=19 ), nie zapanowałem nad rowerem, co spowodowało moją wywrotkę.
Przyczyną była, prawie dwudziestocentymetrowa warstwa piachu, znajdująca się na przecięciu dróg (skrzyżowaniu)


Zgodnie z Art. 91. Kodeksu Wykroczeń
Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym,
podlega karze grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
Zarządca terenu (składowiska), nie dokłada należytej staranności, w celu zachowania czystości nawierzchni drogi, oraz przyczynia się do jej zanieczyszczenia.

Ponadto na podstawie Art3 PoRD, można również, mówić o stworzeniu zagrożenia w ruchu lądowym, gdyż przez działanie rozumie się również zaniechanie, a składowisko piachu na skrzyżowaniu, jest spowodowane przez uczestników ruchu (piach spada z przestrzeni ładunkowej, lub jest ?wywożony? na kołach ciężarówek)

Stan w/w skrzyżowania, zapewne do dnia dzisiejszego (31.07.2011), nie uległ zmianie, w związku z powyższym, proszę o wysłanie patrolu i interwencje w tej sprawie.


W przypadku, jeśli uznacie państwo za zasadne, informowanie mnie o pojętych działaniach, proszę o odpowiedzi lub informacje, jedynie drogą elektroniczną, zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego.

Z poważaniem


Po jakimś czasie dostałem info, że winnych ukarano. Droga też jest już czyszczona, choć nie mam pojęcia, czy regularnie, bo dawno tam nie byłem.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Cze 2012, 14:57:05 »
Nie no, uprzątnięcia piasku SM z radością dopilnuje, bo mandat będą mogli wlepić. Próbowałam po dobroci w kopalni piasku, bo to poniekąd moja branża, ale skoro olali...

Co do obniżenia krawężników, to tak łatwo się nie poddam ;) Wkurzają mnie niemożebnie, bo zamiast ładnie jadąc z górki - wjechać pod górkę, to moje cudo wytraca prędkość w zasadzie do "0". No i truskawki się gniotą, podskakując.

Dzięki za podpowiedź z forum Białołęckim, tam mnie jeszcze nie było ;)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Cze 2012, 15:00:42 »
Piach na przejeżdzie dla rowerów nie koniecznie jest za sprawą pobliskiej piaskarni. Na wysokości tego miejsca ponad koroną wału znajduje się wylot odwodnienia linowego i podczas opadów deszczu spływająca woda wymywa piasek z wału tak niefortunnie, że cała breja ląduje na przejeżdzie.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Cze 2012, 16:35:40 »
Na samym przejeździe może i tak, ale ponieważ tyfus jest na sporym kawałku ulicy, plus górka pisaku na ddr-ce, to myślę, że nie zrobi im różnicy, jak uprzątną po całości.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trasa Siekierkowska - wady i usterki
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Cze 2012, 17:09:50 »
Zgadzam się.