Autor Wątek: Pismo napisane ''na zaś''  (Przeczytany 14156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Pismo napisane ''na zaś''
« dnia: 17 Sie 2011, 01:14:26 »
Mając nie potwierdzone wieści, że ZDM planuje (jakby tego nie planowało to było by dziwne) wyremontować pewien odcinek ulicy Woronicza, przy której mieszkam postanowiłem w razie, czego napisać pismo ''na zaś'' (mozliwe że w "zaświaty").
Bo mądry, kto przezorny, a głupi ten, kto jak ja wali tam ulicą i niszczy rower.
 
 
 

 
P.S
Może warto się porozglądać po swojej dzielnicy i powysyłać takie pisma ''na zaś'' (''zaświaty'')  ;) :D
 
« Ostatnia zmiana: 17 Sie 2011, 01:46:01 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sie 2011, 11:53:17 »
Fakt, jest tam na tyle szeroko, że po obu stronach mogą stać autobusy na jezdni a i tak mógłby być tam normalny ruch. Ale jedzie się tam... nie jedzie. Nie wiem jak ulica może być tak podziurawiona i połatana.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sie 2011, 12:35:49 »
oj może może, ja pamiętam jak kiedyś Jana Pawła II była taka że asfalt na przestankach aż się wlewał na chodnik, a na środku drogi go było mało, A.Fleminga do zeszłego roku była taka że nie dało się tam jechać więcej niż 10 na godzinę samochodem, bo groziło to urwaniem zawieszenia, już nawet na sąsiednim pasie było tyle dziur że i ten manewr odpadał, a na Modlińskiej do tej pory są takie koleiny że przejeżdżając ją w poprzek można zgubić zęby i amorki w rowerze, a jak nie działa tam jeszcze sygnalizacja (co czasem się zdarza) to przeprowadzenie roweru na drugą stronę to tzw. "gra w żabki" bo kierowcy nie mają pojęcia że jeżeli jeden pas stoi przed przejściem to znaczy że ktoś przechodzi i nie należy jechać 80 sąsiednim :P  ot szara rzeczywistość...
« Ostatnia zmiana: 17 Sie 2011, 12:37:19 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sie 2011, 12:56:12 »
jak nie działa tam jeszcze sygnalizacja (co czasem się zdarza) to przeprowadzenie roweru na drugą stronę to tzw. "gra w żabki" bo kierowcy nie mają pojęcia że jeżeli jeden pas stoi przed przejściem to znaczy że ktoś przechodzi i nie należy jechać 80 sąsiednim :P

Ostatnio u mnie właśnie na Modlińska/Kowalczyka sygnalizacja wysiadła. Mam opracowaną metodę na takie sytuacje, jeszcze z czasów gdy tu nie było świateł. Zasad brzmi: ciężki plecak/torba idzie przodem ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sie 2011, 13:07:17 »
Ostatnio u mnie właśnie na Modlińska/Kowalczyka sygnalizacja wysiadła. Mam opracowaną metodę na takie sytuacje, jeszcze z czasów gdy tu nie było świateł. Zasad brzmi: ciężki plecak/torba idzie przodem ;)


Ja z tej ostatniej w tym miejscu awarii mam wypracowaną podobną, rower idzie tą stroną z której nadchodzi śmierć (czytaj nadjeżdżają wariaci) a ja go prowadzę na wyciągnięcie ręki... chciałem by mi któryś koło przednie skasował ale żaden się cholera nie trafił... to bym sobie bezpłatnie wymienił :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sie 2011, 17:08:46 »
@qwerJA
A nie lepiej było by wystąpić jednak o wydzieloną drogę? Miejsca jest tam sporo i jeśli doczekamy kiedyś przebudowy skrzyżowania Woronicza/Wołoska, to można ją wtedy połączyć z istniejącą drogą na Wołoskiej.
Ja wiem, że pasy to mniej kosztowne rozwiązanie i dużo łatwiejsze do przepchnięcia, jednak obawiam się, że te pasy, a raczej pas, w kierunku zachodnim, po godzinie 16-17 będzie notorycznie zastawiony.
Chyba że zostaną zastosowane separatory (?) - jak ZDM podchodzi do takich rozwiązań ?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sie 2011, 18:00:35 »
@qwerJA
A nie lepiej było by wystąpić jednak o wydzieloną drogę? Miejsca jest tam sporo i jeśli doczekamy kiedyś przebudowy skrzyżowania Woronicza/Wołoska

Problem w tym, że tej przebudowy nie możemy się doczekać od dekady i nic nie wskazuje, by można to było zmienić w przeciągu najbliższych lat. Można więc czekać jak na zbawienie przez kolejną dekadę, albo zrobić tam coś tymczasowo, do czasu przebudowy.

Moim zdaniem to dobry pomysł, by coś tak zrobić. Jak gówno się poruszy to śmierdzi. A jak zacznie śmierdzieć, to może za jakiś czas prowizorkę zastąpi rozwiązanie docelowe. Lepsze to niż czekanie do usranej śmierci, aż ZMID się sam z siebie weźmie do roboty ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sie 2011, 22:53:00 »
Na odcinku od Wołoskiej do Racjonalizacji nic nie parkuje na jezdni, a dalej do ślepego końca jest olewany zakaz.
 
Ja tam mieszkam i mam swoją wizję. DDR się tam zwyczajnie nie opłaca, bo na pewno będzie z kostki która będzie podlegać szybkiej degradacji i będą piesi łazić, a ja i tak będę jeździć po ulicy.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sie 2011, 11:17:36 »
pismo dobre, pasy rowerowe to jedyne słuszne rozwiązanie, jak zaczną tam ludzie parkować to sm sobie poradzi.
A jak się ZDM nauzy że zamiast BUDOWAĆ można poprostu tanio i skutecznie wyznaczać to polubię DDR-y.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sie 2011, 20:13:02 »
Wyraziłem się niezbyt precyzyjnie.
Nie miałem na myśli parkujących, lecz samochody stojące w korku, w konkretnym kierunku i o określonej porze. Stąd moje pytanie o stosunek miejskich instytucji do separatorów.
 
@Raffi
Przypominam sobie jak pisałem, że jestem przeciwny budowaniu dróg z nikąd do nikąd, wtedy oponowałeś, podając argument, że jeśli budowa by tak nie wyglądała, to nic by nie zostało wybudowane, więc najpierw budować, a potem martwić się jak to połączyć (oczywiście to nie twoje słowa, ale taki z grubsza był sens) i przyznam się, że po namyśle te argumenty do mnie trafiły. Teraz promujesz prowizorkę (choć nie wiem, czy pasy nią są, osobiście uważam to rozwiązanie za fajne i leprze niż nie jedna DDR) a wiesz przecież, że prowizorki utrzymują się w naszym kraju najdłużej. ;)
 
Panowie, ja nie twierdze, że to złe rozwiązanie. Chce tylko wskazać, że są też z tym związane pewne zagrożenia. Teraz można samochody w korku ominą z każdej strony, a jak będzie pas zastawiony, to omjanie stanie się nielegalne (?)
 
@qwerJA
Czy to pismo już poszło.
Kiedy jest spodziewany ten remont -znajomi stertę pism już wysłali, ale naprawy były zawszę jedynie doraźne
 
@Bear
Niema czegoś takiego, jak jedynie słuszne rozwiązanie. Jak to w życiu...
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Paź 2011, 21:54:13 »

 
Cytuj
" Odnośnie wytyczenia pasów rowerowych, informujemy że w chwili obecnej nie przewidujemy takiej zmiany organizacji ruchu, gdyż wiązała by się ona ze zmniejszeniem przepustowości ruchu "

No cóż, gdyby tego nie napisali to nie byli by sobą, albo przez kilka dni mieli kiepski nastrój  ;) :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Paź 2011, 08:36:54 »
Cytuj
" Odnośnie wytyczenia pasów rowerowych, informujemy że w chwili obecnej nie przewidujemy takiej zmiany organizacji ruchu, gdyż wiązała by się ona ze zmniejszeniem przepustowości ruchu "

No cóż, gdyby tego nie napisali to nie byli by sobą, albo przez kilka dni mieli kiepski nastrój  ;) :D

Nie wiem jak tam wygląda obecna organizacja ruchu (nie bywam tam regularnie), ale IMO to, co napisali to bzdura. Zmniejszając szerokość pasa ruchu (a tam pasu ruchu miały po 6m - jeżeli tak jest, to mają z czego zmniejszać) nie zmniejsza się przepustowości. Co innego gdyby jakiś pas zlikwidować, ale o to chyba nikt nie wnioskował!

No chyba, że ZDM po cichu przyznaje, że dopuszcza nielegalny ruch dwóch pojazdów wielośladowych obok siebie na jednym pasie i pod to tworzy organizację ruchu. Ale i to można uroczo wykorzystać przywołując temat bezpieczeństwa ruchu - akurat na Woronicza dość niskiego.


Ich odpis jest bzdurny jeszcze z jednego powodu - ruch rowerowy to też ruch. Tworząc dla niego warunki, zwłaszcza przy nie zmniejszeniu przepustowości dla aut, ruch się zwiększa.


BTW. Na Woronicza spotyka się korki? Bo jeżeli nie, to ten argument o mniejszej przepustowości jest "z dupy" jeszcze z trzeciego powodu ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Paź 2011, 22:15:54 »
Cytuj
" Odnośnie wytyczenia pasów rowerowych, informujemy że w chwili obecnej nie przewidujemy takiej zmiany organizacji ruchu, gdyż wiązała by się ona ze zmniejszeniem przepustowości ruchu "
Padłem!!!  ;D ;D ;D

Prawie na 3/4 ciągu ul. Woronicza - zewnętrzne pasy są zastawione przez parkujące samochody...
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Mar 2012, 18:33:17 »
@qwerJA
A nie lepiej było by wystąpić jednak o wydzieloną drogę? Miejsca jest tam sporo i jeśli doczekamy kiedyś przebudowy skrzyżowania Woronicza/Wołoska

Problem w tym, że tej przebudowy nie możemy się doczekać od dekady i nic nie wskazuje, by można to było zmienić w przeciągu najbliższych lat. Można więc czekać jak na zbawienie przez kolejną dekadę, albo zrobić tam coś tymczasowo, do czasu przebudowy. ...

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11296468,Wreszcie_poszerza_Woloska__Co_z_reszta_waskich_gardel_.html
 
Cytuj
   Najpierw poszerzanie Wołoskiej - tu drogowcy wystąpili już o pozwolenie na budowę. Szykują się też do budowy drugiej jezdni Prostej. A co z ul. gen. Andersa na Muranowie?         ZOBACZ TAKŻE  Poszerzanie Wołoskiej ciągnie się od 2000 r. Tylko 3 km i aż 12 lat obietnic, bo dokończenie inwestycji kolejne ekipy w ratuszu przekładają z roku na rok. Jako pierwsi zapewniali o tym prezydent Paweł Piskorski i jego następca Wojciech Kozak. Za ich rządów przygotowanie pierwszego wygodniejszego odcinka Wołoskiej wymusiło otwarcie Galerii Mokotów. Potem oddano jednak tylko fragment między Rakowiecką a Wiktorską. Podwładni Lecha Kaczyńskiego rozgrzebali na kilka lat skrzyżowanie Wołoskiej z Marynarską (dziś to rondo Unii Europejskiej). Estakadę otworzył tam dopiero komisarz Kazimierz Marcinkiewicz (akurat zbliżały się wybory). Na półmetku pierwszej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz zerwano umowę z firmą Stolica, która projektowała ostatni odcinek Wołoskiej między Wiktorską a Konstruktorską.

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Mar 2012, 18:59:12 »
Pozwolenie na budowę... ciekawe skąd wzięli projekt, bo ja go nie widziałem...

Z jednej strony trochę się cieszę, że zniknie ten krzywy odcinek Wołoskiej, bo nigdy go nie lubiłem. Z drugiej strony bardzo współczuję mieszkańcom Batorego, Rakowieckiej, Madalińskiego i Rostafińskich. Po tym poszerzeniu Wołoskiej, korek będzie na tych ulicach stał 2x większy niż teraz.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)