Autor Wątek: Mhroczny poziom - czyli początki :)  (Przeczytany 13638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Mhroczny poziom - czyli początki :)
« dnia: 11 Lut 2012, 11:29:42 »
Widzę, że powstał specjalny dział - to i musi powstać mój wątek. Będzie tutaj mniej technicznie niż na poziome.pl a bardziej w formie relacji z frontu.


To po kolei, co chcę mieć:
rower poziomy SWB z sterowaniem nadsiodłowym
 - Amortyzacja tyłu
 - Koła 20" i 26"
 - Rama stalowa - tutaj krótki komentarz, dlaczego stal... bo taniej i łatwiej obrabiać ;)


Co mam:
 - Ramę na części
 - początki projektu
 - Manetki Shimano SL-M430
 - Tylna przerzutka RD-M390
 - Korba FC-M431
 - Trzy łańcuchy CN-HG53
Czekam na fotelik i szukam intensywnie widelca (sztywny z pivotami na 1" ahead) - tzn. szuka się.


Czekam też na przypływ gotówki na tylne koło, przednie koło i damper. Część z tych części jest już wybrana i czeka na mnie ;D


Dziś może jakiś wstępny rys ramy wytworzę, to się pochwalę.


Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2012, 19:45:30 »
Dobra, to po prawie 10 stronach na forum.poziome.pl czas na aktualizację tutaj:


Zdecydowałem, że pierwsza wersja będzie jednak z aluminium oraz będzie klejona - wykorzystam obecność doświadczonego w tej kwestii Raffiego :)
Ostatnio wypatroszyłem hulajnogę jakąś, mam z niej kółka, łożyska (do wymiany) oraz (najważniejsze) kierownicę rozsuwaną (regulowanej długości).
Do tego pewnie na początku przyszłego tygodnia zostaną zamówione fotelik i przedni amortyzator(cholerstwo drogie - 329zł).
Aktualny projekt ramy, już wiem, że kilka rzeczy będzie zmienione:

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Mar 2012, 21:39:01 »
Zdecydowałem, że pierwsza wersja będzie jednak z aluminium oraz będzie klejona - wykorzystam obecność doświadczonego w tej kwestii Raffiego :)

Służę wiedzą i doświadczeniem.


przedni amortyzator(cholerstwo drogie - 329zł)

Seba Ci kiedyś pokaże co to znaczy drogi amortyzator, bo widać masz w tej kwestii do nadrobienia ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Mar 2012, 22:06:16 »
przedni amortyzator(cholerstwo drogie - 329zł)

Seba Ci kiedyś pokaże co to znaczy drogi amortyzator, bo widać masz w tej kwestii do nadrobienia ;)
Najpierw zaproponowali mi taki 20" karbonowy - za ledwie 1300zł. To faktycznie, taniocha :d

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Mar 2012, 07:21:10 »
przedni amortyzator(cholerstwo drogie - 329zł)

Seba Ci kiedyś pokaże co to znaczy drogi amortyzator, bo widać masz w tej kwestii do nadrobienia ;)
Najpierw zaproponowali mi taki 20" karbonowy - za ledwie 1300zł. To faktycznie, taniocha :d

1300zł to też taniocha ;) Tu masz Monstera w promocji za 3k PLN. Super monstera nie znalazłem, ale ponieważ ma 10cm większy skok i kosztuje pewnie jeszcze o jakieś 1-2k więcej. A tu masz leciutki RS SID za 4 kafelki. I to też nie jest ostatnie słowo producentów ;) Seba by pewnie znalazł lepsze i droższe :D

A 300złotych? Tyle to niektórzy płacą za dwa koszyczki na bidon. Tysiaczek? To akurat by kupić kierownicę szosową i to też wcale nie taką najdroższą. W cenie 1300zł do kierownicy możesz dorzucić jeszcze dwa takie kółeczka do przerzutki i na przykład kilka śrubek z tytanu lub zacisk sztycy :P

Jeżeli chodzi o części rowerowe, to only sky is the limit. Można dać 3800 za piastę,
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwi 2012, 14:23:41 »
No i mam główkę ramy, jutro dostanę sztuciec i fotel, do tego przyjdzie przerzutka przednia. Czyli jedynymi brakującymi częściami z osprzętu będzie tylne koło i hamulce. Z tylnym kołem się wstrzymam i najwyżej użyję koła od piona, bo planuję zakupić identyczne i tak.
Czyli teraz kupić materiały na ramę i zrobić ramę ;D

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwi 2012, 14:48:35 »
heh to rób od razu dwie albo i 3 :P potem możesz poporstu sprzedać :)
ja jako że nie mam zdolności manualnych w ogóle to muszę się zadowolić ramą którą dostałem :) swoją drogą i tak mi się podoba ale może kiedyś też zapragnę przesiąść się na SWB ewentualnie mieć rame SWB:) napisz ile Cie planuje wynieść taka rama:P to może zapłacę za drugą ;)



Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwi 2012, 15:11:49 »
Tak naprawdę to nie wiem ile wyniesie. Jeszcze nie mam ukończonego projektu na ostatni guzik.
Nie wiem ile spoiwa pójdzie, a co za tym idzie ile będę musiał go kupić. Co ja wiem w ogóle?

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwi 2012, 19:26:42 »
wiesz więcej niż ja ja nawet nie wiem czym się klei aluminium :) taki gigantyczny superglue ?:P
to zapisuj dokładnie co ile czego kupiłeś potem może ktoś inny (patrz ja) wykorzysta tą wiedzę :> swoją drogą Raffi ma faktycznie łeb jak sklep w tej materii :)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwi 2012, 22:07:48 »
Jeszcze nie mam ukończonego projektu na ostatni guzik.

A kiedy planujesz mieć? Tak pytam z ciekawości, bo już kilka tych terminów było, a sam wspominałeś że warto Ci czasem dac motywującego szturchańca ;)


Nie wiem ile spoiwa pójdzie, a co za tym idzie ile będę musiał go kupić.

A czym ostatecznie zdecydowałeś się spajać? Spoiwo brzmi strasznie tajemniczo :D


swoją drogą Raffi ma faktycznie łeb jak sklep w tej materii :)

Praktyka, praktyka. A moja wiedza i tak jest bardzo wąska i ograniczona do aluminium i epoksydów. Plus ogólna, wcale niezbyt szczegółowa wiedza o geometrii ram i doborze osprzętu.

Naprawdę im więcej się uczę o rowerach, tym bardziej zdaję sobie sprawę o ilu rzeczach wciąż nie mam bladego pojęcia ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwi 2012, 22:35:03 »
A kiedy planujesz mieć? Tak pytam z ciekawości, bo już kilka tych terminów było, a sam wspominałeś że warto Ci czasem dac motywującego szturchańca ;) 
To nie jest kwestia tego, że mi się nie chciało, tylko zakończeniem projektu nazywam moment, w którym będę miał widelec i fotel i będę mógł to pomierzyć i przymierzyć się, nie chcę zostać zaskoczonym jakąś niespodzianką z tej strony. A widelec i fotel dotrą jutro ;)


A czym ostatecznie zdecydowałeś się spajać? Spoiwo brzmi strasznie tajemniczo :D 
Spoiwo brzmi tajemniczo, taki był plan.

Praktyka, praktyka. A moja wiedza i tak jest bardzo wąska i ograniczona do aluminium i epoksydów.
Planuję wykorzystać Twoją wiedzę i doświadczenie w kwestii aluminium i epoksydów i sklecić ramę z użyciem właśnie tych specyfików z różnymi dodatkami, na przykład włóknem węglowym. Ale to już wiesz ;)

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwi 2012, 10:08:16 »
Planuję wykorzystać Twoją wiedzę i doświadczenie w kwestii aluminium i epoksydów i sklecić ramę z użyciem właśnie tych specyfików z różnymi dodatkami, na przykład włóknem węglowym. Ale to już wiesz ;)

Niby wiem, ale mogło się zmienić, więc wolałem zapytać. Na etapie projektu nie ma rzeczy niemożliwych, a koncepcja już kilka razy Ci się zmieniała.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwi 2012, 10:34:43 »
Ha! Mam fotel i sztuciec. Pamiętajcie, nie pakujcie jednego w drugie bez odpowiednich zabezpieczeń, sztuciec leżał tak jakby wewnątrz fotela i zrobił rysy rurą sterową...

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwi 2012, 15:21:57 »
Ha! Mam fotel i sztuciec. Pamiętajcie, nie pakujcie jednego w drugie bez odpowiednich zabezpieczeń, sztuciec leżał tak jakby wewnątrz fotela i zrobił rysy rurą sterową...

Ja bym odesłał zniszczony fotelik, bo to ewidentna wina sklepu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mhroczny poziom - czyli początki :)
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwi 2012, 21:22:29 »
No i mam profile na wahacz oraz już zrobione haki(uwaga, zdjęcie robione wiertarką):