Autor Wątek: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!  (Przeczytany 27869 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lis 2011, 16:42:28 »
Wczoraj mialem ciekawsze zajecia niz wysluchiwanie jekow jaki ja niemily na forum jestem, bo wytykam bledy moderatorom i adminom. Od tego mam forum, w realu zajmuje sie wieloma przyjemniejszymi rzeczami. ]:->

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lis 2011, 17:36:08 »
Wczoraj mialem ciekawsze zajecia niz wysluchiwanie jekow jaki ja niemily na forum jestem, bo wytykam bledy moderatorom i adminom.

No tak, dzień bez dowalenia Kolegom jest dniem straconym :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lis 2011, 18:03:48 »
Poniewaz ktos mi napisal na pw abym byl na przedmasowce, a tu sie Drex tlumaczy dlaczego go - po czesci - nie bylo, czuje sie wezwany do tablicy i zmuszony do zlozenia wyjasnien. Mianowicie ze wzgledu na swoj dalece posuniety egoizm, uznalem ze oszczedzanie mojej lewej lakotki (zwlaszcza po wtorku, kiedy kolano zdrowo oberwalo) jest wazniejsze niz spotkania grupowe. Ponadto o 1755 odchodzi ekspres Mazovia do mojego Ozarowa, a kolejne pociagi to zapchane EZT gdzie trzeba walczyc o miejsca siedzace (przypominam o kolanie). Takze wybaczcie, ale niestety, dla mnie zdrowie jest najwazniejsze - wystarczy moim obu nogom koniecznosc lazenia na dworce pkp, przystanki tramwajowe i przepychanie sie w tramwajach. Mimo wszystko nie chcialbym miec wycinanej lakotki, wystarczy samo jej zszywanie...

Rano1

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lis 2011, 18:05:34 »
Nazywanie tego "kostka brukowa" jest chybione calkowicie
OK. Będę to nazywał kafelkami  :)

Stanley, te nazewnictwo powyżej 500 postów jest powiedziałbym średnie, propozycja kolejnej pozycji wręcz niemiła.
Mając powiedzmy 500 postów, ktoś może np. korzystać z forum i pisać po jednym poście rocznie. Czy nazwa Uzależniony od forum pasuje? Chyba niebardzo.
No, ale to już kwestia inwencji adminów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lis 2011, 19:50:27 »
Stanley, te nazewnictwo powyżej 500 postów jest powiedziałbym średnie, propozycja kolejnej pozycji wręcz niemiła.
Mając powiedzmy 500 postów, ktoś może np. korzystać z forum i pisać po jednym poście rocznie. Czy nazwa Uzależniony od forum pasuje? Chyba niebardzo.
No, ale to już kwestia inwencji adminów.

Nie tylko kwestia Adminów. Jak zaproponujesz coś fajnego, to czemu mielibyśmy nie skorzystać? Propozycje mogą być dowolne. Te obecne to mój dość dawny pomysł, który wraz ze wzrostem postów zmienia nam rangę na sugerującą częstsze bywanie na Masie.

Ale może być też coś innego, np na forum ZM rangi są takie:
Początkujący
Sympatyk
Bywalec
Stały Bywalec
Zielony Oszołom
Oberspammer
a w zapasie jest jeszcze ranga Dzicz Kudłata i Greenpisarz :D

Tam założenie było takie, by było trochę związane z ekologią i z przymrużeniem oka. I nikt się nie buntuje, że coś kogoś obraża.

Ale można jeszcze inaczej. To mój pomysł, odwołujący się do wiedzy technicznej:
-Zagubiony (0-10)
-Trochę zagubiony (10-50)
-Poczatkujący (50-100
-Śrubkarz (100-200)
-Złota rączka (200-350)
-Mechanik stażysta (350 - 600)
-Młodszy mechanik (600-1000)
-Technik mechanik (1000-2000)
-Inżynier (2000-3500)
-Wujek Dobra Rada (>3500)

Czekamy na inne propozycje ;) Jak będą fajne, to może się zmieni obecne rangi na jakieś lepsze, fajniejsze i bardziej świeże.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lis 2011, 22:57:41 »
Podoba mi się Twój pomysł, ale forum, to nie jest mój prywatny folwark. Jak więcej osób poprze zmiany, to je wdrożę.

I jeszcze jedno: wujek dobra rada - rezerwuje dla siebie.

Drex

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lis 2011, 00:06:33 »
A czy to forum techniczne/ mechaniczne żeby był technik mechanik albo inżynier?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lis 2011, 00:14:33 »
A dlaczego wogle zmieniliście domyślny wygląd forum, ja od razu przerzuciłem się na stary i nie mam kafelków tylko gwiazdki.
Przy starym wyglądzie wogle bym tu nie zaglądał.
 
Proponuje przywrócić domyślny wygląd forum, taki jakim ja go widzę, obecny domyślny wygląd wygląda fatalnie.
 
P.S.
 
Niewtajwmniczonych informuję że trzeba sobie zmienić wygląd w ustawieniach na "Estatalie", wtedy będzie po ludzku  ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Lis 2011, 00:16:53 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lis 2011, 02:27:58 »
A dlaczego wogle zmieniliście domyślny wygląd forum
Tak ogólnie mówiąc- uszczęśliwianie na siłę. :D Ja też od razu wróciłem do starego wyglądu. ;)

storm

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Lis 2011, 07:26:39 »
Nieprawda, stary dobry styl Forum to nic innego jak Core Theme :P


Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Lis 2011, 08:51:27 »
O gustach sie nie dyskutuje. :)

Dla uświadomienia Was dodam:
Core Theme używa 3 użytkowników.
Estalia używa 24 urzytkowników.
Defoult Scheme używa 648 użytkowników.

Co pokazuje, że tylko nieliczni przywiązują wagę do wyglądu, a dla znacznej większości ważna jest treść.

@QwerJA odpowiadając na Twoje pytanie. W stylu Estalia ustaw sobie Avatara w rozmiarze 120 px na 120 px i zobacz, że informacja opcja "Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki." nie jest wyświetlana poprawnie. Tło pod nią jest źle zwymiarowane.
Zgłaszałem to Drexowi ponad rok temu, nie zrobił nic, więc zmieniłem domyślny styl forum i poinformowałem innych jak wrócić do tego, do którego się już przyzwyczaili. :)

Drex

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lis 2011, 11:13:54 »
Dla uświadomienia Was dodam:
Core Theme używa 3 użytkowników.
Estalia używa 24 urzytkowników.
Defoult Scheme używa 648 użytkowników.

Co pokazuje, że tylko nieliczni przywiązują wagę do wyglądu, a dla znacznej większości ważna jest treść.

@QwerJA odpowiadając na Twoje pytanie. W stylu Estalia ustaw sobie Avatara w rozmiarze 120 px na 120 px i zobacz, że informacja opcja "Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki." nie jest wyświetlana poprawnie. Tło pod nią jest źle zwymiarowane.
Zgłaszałem to Drexowi ponad rok temu, nie zrobił nic, więc zmieniłem domyślny styl forum i poinformowałem innych jak wrócić do tego, do którego się już przyzwyczaili. :)
To oznacza tylko tyle, że ludzie są leniwi i nie wiedzą, że można zmienić styl forum. Albo, że te 600 osób zalogowało się na forum 3 razy i już nie pamiętają nawet hasła :D
A nie wiem co Ci się źle wyświetla. U mnie jest idealnie.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Lis 2011, 11:28:28 »
Drex - może jest tak jak mówisz, może nie. Tego nie wiemy. :)
Liczby mówią same za siebie. O powodach zmiany bądź nie zmieniania wyglądu forum przez użytkownika możemy się dowiedzieć tylko od niego samego.
A może po prostu wcześniej nikt nigdzie nie znalazł tematu o sposobie zmiany wyglądu forum?
Bo na przykład nie działała wyszukiwarka na forum albo administrator nie podał tego do publicznej wiadomości? :)
Zastanawiałeś się nad tym? :)
No tak, ale jak zwykle narzekają osoby, które potrafią biegle obsługiwać komputery i świetnie poruszają się po forach internetowych...
Czemu mnie to nie dziwi? :)

Rano1

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lis 2011, 11:29:21 »
To oznacza tylko tyle, że ludzie są leniwi i nie wiedzą, że można zmienić styl forum. Albo, że te 600 osób zalogowało się na forum 3 razy i już nie pamiętają nawet hasła :D
Nie macie się co boksować i robić wyrocznię za innych.
Jak chcecie znać opinie - zróbcie ankietę nt. dostępnych stylów (wyglądów) forum. Pewnie 10-20 osób się tym zainteresuje i zagłosuje. Może więcej.

Co do mnie, nowy wygląd w żaden sposób mi nie przeszkadza, więc po co mam go zmieniać. Czegoś tu brakuje?

Offline Kajtuś Czarodziej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Może i wyglądam jak troll - ale nie trolluję!
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Lis 2011, 16:42:52 »
@Stanley dziękuję za wyjaśnienie, jest w pełni zrozumiałe (przeze mnie na pewno).
Nie rozumiem tej całej dyskusji o wygląd. MSZ ważniejsza jest treść (czytelność postów i wiedza w nich zawarta) nad formą (wyglądem) ale to jest tylko moje zdanie.

Tylko jedno pytanie mi się jeszcze nasuwa:
Czy ten ranking forumowy w jakiś sposób odnosi się i przekłada na uczestnictwo w comiesięcznych przejazdach masy?
Bo przyznam się szczerze, że mnie to trochę myli i tak trochę niepewnie się tu czuję, bo okazuje się, że Stały uczestnik kojarzy mi się z uczestniczeniem w masie a tu chyba chodzi, że to po prostu uczestnik forum.

Propozycja Raffiego do zmiany jest ciekawa ale chyba nie do końca ma odniesienie tutaj.
Zmiana kartek na ogniwa łańcucha albo zębatki też jest fajny ale chyba już pracy trzeba żeby to zmienić?