Autor Wątek: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!  (Przeczytany 27910 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Witajcie,

z pewnością kilka osób zauważyło, że standardowy wygląd forum nie jest do końca przejrzysty i czytelny. To prawda. Trochę mnie to drażniło i powodowało, że nie miałem ochoty zaglądać na to forum. Okazało się, że do naszego masowego forum są dołożone trzy różne layouty i każdy z nas ma możliwość wybrania layoutu forum który mu najbardziej odpowiada.
Wiem, że nie każdy jest ?techniczny? i obeznany w obsłudze komputera, więc postaram się opisać ten proces jak najprzystępniej.

1. Z głównego paska menu wybieramy zakładkę "Profil" (wskazany zieloną strzałką na rysunku).



2. Następnie wybieramy opcję: "Modyfikuj Profil", a z rozwijanej listy "Opcje wyglądu".



3. W kolejnej podstronie wybieramy odnośnik "zmień", który znajduje się przy nazwie obecnego stylu forum.



4. Potem na kolejnym ekranie przy opisie konkretnego stylu forum klikamy "podgląd forum", automatyczne zmieni się obecnie wyświetlany wygląd forum na wybrany.



5. Jeśli wybrany styl forum będzie nam pasował, to klikamy "użyj tego stylu".



6. W nowej zakładce zjeżdżamy na dół strony i klikamy na opcję "zachowaj zmiany".



Od tego momentu forum będzie wyglądało tak jak sobie wybraliśmy.
Mam nadzieję, że przydał się Wam ten opis i że jest on w pełni zrozumiały i przejrzysty.
Jeśli ktoś miałby w tym temacie jakieś pytania, to z chęcią udzielę odpowiedzi.

Pozdrawiam
Stanley
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz 2011, 23:56:35 wysłana przez Stanley »

mplonski

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrz 2011, 09:50:46 »
przyklejone na jakiś czas

Drex

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrz 2011, 11:05:09 »
W sumie ja uznałem że taka rzecz jest na tyle prosta, że łopatą nie trzeba innym wbijać tego do głów... :P

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrz 2011, 11:49:41 »
W sumie ja uznałem że taka rzecz jest na tyle prosta, że łopatą nie trzeba innym wbijać tego do głów... :P
Ja mam bardziej "ludzkie" podejście. ;) Wolę aby takie informacje były ogólnie dostępne. Niektórzy lubią się z komputerami na odległość. O takich osobach też trzeba myśleć.

tomus1973

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrz 2011, 11:59:01 »
Forum jest po to aby pomagać. Czasem nawet trzeba wyręczyć.

Offline Cezex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrz 2011, 15:00:01 »
Z tym wyręczaniem to chyba jednak przesada... Jak się komuś nie chce zapytac to po co samemu czas marnowac i przestrzeń na serwerze.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrz 2011, 15:30:38 »
Z tym wyręczaniem to chyba jednak przesada... Jak się komuś nie chce zapytac to po co samemu czas marnowac i przestrzeń na serwerze.
Z wyręczaniem to faktycznie przesada.

Wyręczanie ma miejsce wtedy, gdy coś zostało opisane tak jak tutaj, a komuś nie chce się poszukać jak to zrobić i pyta.

Ten temat napisałem dla osób, które nie odnajdują się w dżungli odnośników. To nie jest wyręczanie tylko pomoc i objaśnienie.
Proszę o niekomentowanie!






Rano1

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lis 2011, 12:04:58 »
Tak, przy okazji zapytam, co mają symbolizować te kwadraciki dotyczące pozycji osoby na forum (początkujący, admin, mod, bezpieka itd.) ?
Mnie na przykład przypominają kostkę brukową?  ;D A Wam? Może jest jakaś oficjalna nazwa? Klocki do hamulców tarczowych, czy co?

Offline Kajtuś Czarodziej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Może i wyglądam jak troll - ale nie trolluję!
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lis 2011, 12:18:42 »
Też się nad tym zastanawiam.
Zauważyłem, że zielone ma "zabezpieczenie" a pozostałe chyba obrazują ile ktoś umieścił postów na forum.

@Rano1 - Zobacz, ja jestem zarejestrowany od kilku dni i dopiero zacząłem pisać posty i nie mam żadnej, a Ty masz 278 postów i 3 kartki, użytkownik Drex ma ponad 1400 postów i 4 kartki.

Ciekawe po co, skoro pod avatarem jest ilość napisanych postów na forum. Czy ktoś z tego w ogóle korzysta i jest to potrzebne?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lis 2011, 12:28:20 »
Czy ktoś z tego w ogóle korzysta i jest to potrzebne?

Pytanie należy zadać inaczej: Czy istnienie tych kwadracików (były domyślnie) jest aż takim problemem, by teraz Admin musiał siadać nad plikami stylów i/lub bazą danych by je likwidować?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lis 2011, 13:10:37 »
Z daleka widać kto jest funkcyjny, to raz.
Dogłaskuje ego "jeeej, mam dużo gwiazdek/kwadracików!", to dwa.
Nie przeszkadza, to trzy.
A ludzie są przyzwyczajeni do różnych takich oznaczeń z innych forów. Dopóki jest ogólnie pozytywne, a nie przeszkadza - moim zdaniem niech sobie będzie.

Rano1

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lis 2011, 13:13:55 »
Czyli oficjalnej nazwy nie ma.
Pozostaję zatem przy kostkach brukowych ( w końcu też się po nich jeździ rowerami ).
Kartki to jednak nie są, bo po 2 żółtych miałbym czerwoną  ;D

Drex

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lis 2011, 14:05:24 »
echhh... Wszystkowiedzaca administracja nie chce pewnie ujawnic, ze to sa oznaczenia "rangi" na forum zalezne od ilosci postow lub funkcji na forum. Nazywanie tego "kostka brukowa" jest chybione calkowicie, bo inne style maja inne wzory. Ja mam na przyklad gwiazdki. A jak sie adminowi zachce, to moga byc kola rowerowe, zebatki albo kocie kupy. :-P

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lis 2011, 15:11:37 »
Mój poprzednik mnie ubiegł, ale tak to jest jak się siedzi w domu i wypisuje złośliwe uwagi wobec innych, albo w pracy zamiast pracować, się siedzi na forum.
Prawda Drex?
Wczoraj na przedmasówce nie byłeś taki wyszczekany. :)

@Rano1 & @Kajtuś
Te gify pojawiają się tak, jak powiedział Drex w zależności od ilości postów napisanych na forum WMK.
Dokładnie na takiej zasadzie działa system punktacji na allegro. Tam się dostaje gwiazdkę za każdą przeprowadzoną transakcję - tu za każdy napisany post.

Punktacja jest następująca:
    0 -   9 Początkujący
  10 - 49 Nowicjusz
  50 - 99 Bywalec
100 - 249 Uczestnik
250 - 499 Stały uczestnik
500 i więcej  Uzależniony od forum ;-)

Zastanawiam się nad wprowadzeniem kolejnego poziomu. Od 1000 postów. "Forumowy Troll", no bo jak ktoś napisał już te 1000 postów, to wystarczająco dużo czasu spędził na forum i w pełni zasłużył na ten figlarny zaszczyt.
Jeśli pojawią się głosy aprobaty od użytkowników, to usiądę i dodam taką kategorię.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienie jest w pełni zrozumiałe.
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą.

Woydzio

  • Gość
Odp: Wygląd forum - możliwość wyboru wyglądu wyświetlania forum!
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lis 2011, 16:10:21 »
Mój poprzednik mnie ubiegł, ale tak to jest jak się siedzi w domu i wypisuje złośliwe uwagi wobec innych, albo w pracy zamiast pracować, się siedzi na forum.
Prawda Drex?
Cytat: wikipedia
Trollowanie (trolling) ? antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.  Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w   celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni)   poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych   przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.
Brzmi znajomo?  :D
Woydzio