Autor Wątek: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...  (Przeczytany 5826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« dnia: 26 Kwi 2012, 10:17:47 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11617587,Buduja_nowe_sciezki_rowerowe__Dlaczego_w_odcinkach_.html

No właśnie. Czy w tym mieście naprawdę niczego nie da się zbudować porządnie???
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwi 2012, 13:08:14 »
Skracając wypowiedź: Czy w tym mieście nie da się niczego zrobić?

311km dróg rowerowych wiecie skąd się wzięło? W zeszłym roku było 275km a nikt mi nie powie, że Hanka zbudowała 36 km dróg rowerowych w ubiegłym roku :P

Skąd wiec liczba 311? Ktoś policzył ścieżki rowerowe i dodał od siebie. Na przykład gruntowy deptak nad Wisłą według statystyk to droga rowerowa. Ulica z płyt na tyłach FSO też. Polna droga wzdłuż kanału Żerańskiego to także ścieżka rowerowa. A przy Modlińskiej podobno są nawet dwie ścieżki, choć dużo cierpliwości życzę osobom szukającym ich w terenie ;)

Mnie w tej bajce brakuje tylko Królewny (nie Twojej Pimpfie) i rozdającej przejeżdżającym cyklistom izotoniki i krasnoludków myjących rowery z błota ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2012, 01:21:26 »
tras rowerowych używam sporadycznie - w obecnej formie są dla mnie bezużyteczne. W zasadzie jedyna to nad Wałem Miedzeszyńskim, ale to nie dlatego, że jest taka świetna, tylko czasem nie mam nastroju na wymyślanie odpowiedzi dla kierowców, którzy trąbią na mnie, gdy jadę jezdnią. Na szczęście do Otwocka mogę też dojechać trasą wzdłuż torów.

Rano1

  • Gość
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2012, 09:59:36 »

311km dróg rowerowych wiecie skąd się wzięło? W zeszłym roku było 275km


Stare powiedzenie mówi, że jest prawda, g. prawda i statystyka.

Ciekaw jestem, ile z tych kilometrów nadaje się do normalnego jeżdżenia (vide: prawie 40-letnie, rozpadające się, zryte korzeniami asfalty, rozchodzące się na boki płyty chodnikowe, fazowana kostka bauma, urywające się "fragmenty" lub odcinki na które...po prostu nie ma jak wjechać z jezdni bez narażenia zdrowia lub życia). Temat też stary, jak świat, przynajmniej w Warszawie.

Powtórzę po raz kolejny, póki w procesie decyzyjnym i wykonawczym decydować będą ludzie, którzy często nie mają zielonego pojęcia o jeździe rowerem, będzie tak nadal. Czasem też nie znający przepisów (ddr zaczynający się nie wjazdem z jezdni - przy ograniczeniu prędkości do 50km/h - tylko z chodnika, wyjazdy z parkingów samochodowych stanowiące 3-metrowe przerwy w ddr - jest znak koniec ddr, potem pasy dla pieszych, potem znak ddr - takie "cudo" jest na ul. Dolina Służewiecka, jak dobrze pamiętam).

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2012, 10:09:57 »
Przed wiaduktem Andersa DDR prowadząca z północy na południe zaczyna się na chodniku, 3 m dalej jest przejazd przez podporządkowaną ulicę. Właściwie nie ma jak wjechać na DDR, bo w 50% przejazdów dokładnie na przejeździe DDR przez tę ulicę stoi auto czekające na możliwość włączenia się do ruchu. Pozostaje wskakiwanie przez krawężnik. A wliczanie tras terenowych do DDR to jawne oszustwo. Zróbcie DDR ze znakami w środku KPN lub MPK, będzie jeszcze większa długość:)
AdrianSocho

Rano1

  • Gość
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2012, 10:14:25 »
Tak, pisałem tez o tym na forum.

Praktycznie wychodzi na to...że w stronę Pl. Inwalidów jadę cały czas jezdnią. Wjazdu na ścieżkę po wschodniej stronie nie ma - są wysokie barierki. Na ścieżkę  po zachodniej stronie też...nie ma, bo jest linia ciągła  :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2012, 10:42:36 »
wliczanie tras terenowych do DDR to jawne oszustwo. Zróbcie DDR ze znakami w środku KPN lub MPK, będzie jeszcze większa długość:)

Gdynia kiedyś tak zrobiła - wliczyli wszystkie terenowe szlaki przez tereny zielone na administracyjnym obszarze miasta. Wyszło, że mają najwięcej dróg rowerowych na kilometr kwadratowy miasta w Polsce. Nawet w raporcie Rowertouru to chyba było, ze Gdynia jest number łan. Rowerzyści jeżdżący po Gdyni się nie nabrali - nadal twierdzili, że Gdynia jest zacofana rowerowo. W dodatku doszedł zarzut o kłamstwa urzędników.

Teraz tą samą drogę obrała Warszawa. Nic się nie uczą na cudzych błędach u nas. Muszą zostać odpowiednio zgnojeni za produkowanie papierowych dróg rowerowych, by zamiast public-relations zacząć zajmować się budową.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2012, 22:20:32 »
Teraz tą samą drogę obrała Warszawa. Nic się nie uczą na cudzych błędach u nas. Muszą zostać odpowiednio zgnojeni za produkowanie papierowych dróg rowerowych, by zamiast public-relations zacząć zajmować się budową.

Tu trochę zaczne bronić iż, terenowe trasy rowerowe powinny sie liczyć do rankingu. Mam tu na myśli trasę na Mokotowie na Wale Zawadowskim. Przez lata droga na wale była gruntowa, w okresie letnim mocno poprzerastana trawą a po deszczach rozmiękła. Obecnie jest to idealna droga rowerowa o nawierzchni szutrowej twardej. Jest wspaniałym skrótem dla osób jadących przez Most Siekierkowski od strony Wilanowa. Dalej biegnie za Bartycką. Jedyny minus to tradycyjnie dojazdówki.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Cze 2012, 08:38:11 »
Teraz tą samą drogę obrała Warszawa. Nic się nie uczą na cudzych błędach u nas. Muszą zostać odpowiednio zgnojeni za produkowanie papierowych dróg rowerowych, by zamiast public-relations zacząć zajmować się budową.

Tu trochę zaczne bronić iż, terenowe trasy rowerowe powinny sie liczyć do rankingu. Mam tu na myśli trasę na Mokotowie na Wale Zawadowskim. Przez lata droga na wale była gruntowa, w okresie letnim mocno poprzerastana trawą a po deszczach rozmiękła. Obecnie jest to idealna droga rowerowa o nawierzchni szutrowej twardej. Jest wspaniałym skrótem dla osób jadących przez Most Siekierkowski od strony Wilanowa. Dalej biegnie za Bartycką. Jedyny minus to tradycyjnie dojazdówki.

Zgaduję jednak, że komunikacyjne wykorzystanie tej trasy jest znikome. Dlatego ja byłbym za podawaniem. Mamy xxx km tras rowerowych, w tym xx dróg rowerowych, xx km tras rekreacyjnych, xx km pasów i kontrapasów, a do tego xxxx km uspokojonych ulic.

Tylko, że wtedy statystyka miejska wyszła by bladziuteńko ;) A tak, to 311km brzmi równie imponująco jak 29 km dróg rowerowych na Białołęce, z których w realu 10 km to szlak rowerowy, kolejne 10km do chodnik i droga techniczna wzdłuż Modlińskiej z krawężnikami na 10-16cm, a reszta to rzeczywiście drogi rowerowe (z kostki, ale przejezdne i używane przez rowerzystów). No i mamy jeden pas rowerowy i strefę T30, które wywalczyłem osobiście :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Cze 2012, 09:08:05 »
Zgaduję jednak, że komunikacyjne wykorzystanie tej trasy jest znikome.

To prawda. Ale zapewne tak się dzieje gdyż nigdzie nie było mowy ani o jej budowie ani o jej oddaniu. Nie wiem jaka będzie trwałość po kilku sezonach zimowych ale jakby ona przetrwała to bym był za budowaniem szutrowych dróg rowerowych zwłaszcza na wylotówkach i obrzeżach miast.

Rano1

  • Gość
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Sie 2012, 21:32:13 »

Ciekaw jestem, ile z tych kilometrów nadaje się do normalnego jeżdżenia (vide: prawie 40-letnie, rozpadające się, zryte korzeniami asfalty, rozchodzące się na boki płyty chodnikowe, fazowana kostka bauma, urywające się "fragmenty" lub odcinki na które...po prostu nie ma jak wjechać z jezdni bez narażenia zdrowia lub życia). Temat też stary, jak świat, przynajmniej w Warszawie.

Powtórzę po raz kolejny, póki w procesie decyzyjnym i wykonawczym decydować będą ludzie, którzy często nie mają zielonego pojęcia o jeździe rowerem, będzie tak nadal. Czasem też nie znający przepisów (ddr zaczynający się nie wjazdem z jezdni - przy ograniczeniu prędkości do 50km/h - tylko z chodnika, wyjazdy z parkingów samochodowych stanowiące 3-metrowe przerwy w ddr - jest znak koniec ddr, potem pasy dla pieszych, potem znak ddr - takie "cudo" jest na ul. Dolina Służewiecka, jak dobrze pamiętam).

No wreszcie al. Sikorskiego zajęły się media (pisałem o Dolinie Służewieckiej...bo to przedłużenie  :)   ) i napisały o tym debiliźmie.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12257171,Co_by_bylo__gdyby_ulice_wygladaly_jak_sciezki_rowerowe_.html

P.S. Dzięki Storm za info  8)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budują nowe ścieżki rowerowe. Ale...
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sie 2012, 07:40:26 »
Zgaduję jednak, że komunikacyjne wykorzystanie tej trasy jest znikome.

To prawda. Ale zapewne tak się dzieje gdyż nigdzie nie było mowy ani o jej budowie ani o jej oddaniu. Nie wiem jaka będzie trwałość po kilku sezonach zimowych ale jakby ona przetrwała to bym był za budowaniem szutrowych dróg rowerowych zwłaszcza na wylotówkach i obrzeżach miast.

Szutrówki niestety wymagają starannego utrzymania. Są tanie w budowie, ale raz w roku musi przyjechać ekipa i je wyrównać, uklepać. A jak po drodze jeżdżą auta to nawet 2x w roku. Tak to przynajmniej było przy szutrówkach w gminie Szypliszki, którymi miałem okazję jeździć na tyle długo by obserwować cykl życia drogi - degradacje, naprawy, degradacje... I tak też było ze ścieżką przyrodniczą nad Wisłą (a jakże, wg miasta to droga rowerowa). Co roku trzeba ją poprawiać.

Koniec końców z perspektywy czasu, asfalt może wyjść taniej. O ile tylko w danym miejscu można go położyć, bo jego brak na ścieżce przyrodniczej nad Wisłą jest dla mnie dość oczywisty ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)