Autor Wątek: zima - stan ddr'ów  (Przeczytany 28313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
zima - stan ddr'ów
« dnia: 17 Sty 2014, 09:14:14 »
uprzejmie donoszę, że most świętokrzyski nie odśnieżony (jechałem koło 7:30) - ani chodnik, ani ddr. sądząc po śladach byłem tam dziś trzecim rowerzystą ;) pas rowerowy na tamce zalega breja. ogólnie warunki nieciekawe... jadąc z wawra na wolę nie spotkałem ani jednego pługa. grochowska też nie wygląda na odśnieżoną - jest rozjechana breja.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sty 2014, 10:43:59 »
Czyli?....



Zima zaskoczyła cyklistów! Nie zdążyli sobie odśnieżyć ddr-ów :'(

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sty 2014, 12:11:51 »
ja mogę także donieść
więc uprzejmie donoszę iż DDR wdróż ul.Szaserów od ul.Chłopickiego do ronda przy ul. Makowieckiej leży śnieg, jednak usunięty jest na chodniku obok więc jak nie ma za dużo pieszych to można pojechać ...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sty 2014, 15:33:26 »
Wczoraj po 20stej jechałem Rolną, Bukowińską i Puławską w stronę centrum, ddr na Puławskiej nawet była odśnieżona z puchu ale została warstwa zmarzniętego lodo-śniegu, więc po paru przecznicach przeniosłem się na asfalt.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sty 2014, 18:16:28 »
Jechałem dzisiaj CPRem wzdłuż Al. JP2 nad torami przy Arkadii. Część rowerowa obłożona śniegiem, część piesza może widziała przy perwszym śniegu łopatę i tyle. Mickiewicza przy Dw. Gdańskim: część piesza czyściutka, część rowerowa w ogóle nie ruszona.

Mnie zwisa, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę wesprzeć pismem.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sty 2014, 21:59:00 »
Nic pisma nie pomogą- miasto - nie będzie odśnieżać i jak mawia inspektor Kąkolewski "zima nie dla rowerzystów" ja jeżdżę i krew mnie zalewa jak widzę odśnieżone kawałki chodników i zepchnięty śnieg na hałdę na ścieżce i jeszcze "przedsiębiorcę"- prowadzącego firmę sprzątającą w samochodzie zaparkowanym na ścieżce na rondzie Zesłańców Syberyjskich i na Broniewskiego przy trasie AK. Zadzwoniłem do ZOM-u ale wracając około 16 dalej "firma- działała"na środku i łopaty czekały na chętnych. - Skoro nie odśnieżają to niech nie szkodzą.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sty 2014, 18:24:14 »
Własnym oczom nie wierzyłam! Perfekcyjnie odśnieżona DDR  wzdłuż Ostrobramskiej, i to po obu stronach ulicy. Od Zamienieckiej,  na południu do Media Marktu  i na północy do Rodziewiczówny. Ani jednej zamarźniętej kałużki, ani kawałka lodu, ani grama śniegu...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sty 2014, 19:52:01 »
^wow!




Z metra politechnika na Bemowo: DDR na Polu Mokotowskim zupełnie nie odśnieżony, DDR wzdłuż Banacha też nie, od razu wjechałem na asfalt. Ciąg pieszo rowery wzdłuż Bitwy Warszawskiej (zachodnia strona) - idealnie suchy, cóż za niespodzianka! DDR/ciąg wdłuż al. PT od Jerozolimskich do Kasprzaka - nieodśnieżony, ale chodnik już tak, a że różnica to tylko kolor kostki, to nie ma specjalnego problemu.

Offline dorotkow

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sty 2014, 15:39:24 »
DDR wzdłuż Alej Ujazdowskich - odśnieżone tylko 40 metrów: wzdłuż budynku Ambasady Litwy.
Ot, powiew cywilizacji...
(dane z poniedziałku)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sty 2014, 16:31:41 »
DDR wzdłuż Alej Ujazdowskich - odśnieżone tylko 40 metrów: wzdłuż budynku Ambasady Litwy.
Ot, powiew cywilizacji...

O ironio, cywilizacji ze Wschodu, którym tak gardzimy zwykle ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sty 2014, 18:33:08 »
Prymasa Tysiąclecia niestety dla mnie już nie przejezdna- wczoraj ostatni raz jechałem i już nie popełnię tego błędu. Od Górczewskiej aż do Obozowej męczarnia , później jako tako aż do Obrońców Grodna -tam za przystankiem i za ekranem "Bączka" zakręciłem i cudem ostałem się na nogach. Za to na Bitwy Warszawskiej przy  Grójeckiej obok kiosku za stacją Veturillo "dachowałem"-(BEZ KASKU) na plecy. Od dzisiaj pojechałem z Dickensa na Marymoncką (Grójecka , Towarowa, Okopowa, Popiełuszki, Słowackiego) i było bardzo przyjemnie. Zamierzam aż do wiosny jednak pałętać się po ulicach-szybciej i bezpieczniej.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sty 2014, 13:17:10 »
Kilka dni temu ponownie chciałem skorzystać z DDR wzdłuż Niepodległości (od Batorego), ale mi nie wyszło - leżał śnieg ze śladami kilku rowerów, po którym w sobotę spróbowałem się przejechać i wiedziałem już, że jest zmrożony i grudkowaty, a przez to bardziej ryzykowny, więc zjechałem na chodnik, bo ruch pieszy był mizerny. Za kładką DDR też była nieodśnieżona, a na śniegu było widać szerokie ślady kół - może tamtędy właśnie jechała odśnieżarka do chodnika dla pieszych?

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sty 2014, 19:28:41 »
Wołoska od Boboli do Szpitala codziennie odśnieżona i posypana piachem.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sty 2014, 13:26:14 »
Dziś jechałem krótki kawałek DDR przy Batorego - od Wiśniowej do zjazdu na Pole Mokotowskie - i warstwa śniegu jest, ale cienka, lodu raczej pod spodem nie ma. Chodnik obok (nieoddzielony architektonicznie) jest normalnie odśnieżony, więc to raczej tylko do wymijania pieszych albo dla testowania jazdy po śniegu...

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sty 2014, 11:40:51 »
Miło mi poinformować, że drugi dzień z rzędu odśnieżona jest cała "rowerowa" część skrzyżowania Sobieskiego z Wilanowską, oraz po parę/paręnaście/parędziesiąt metrów DDRów odchodzących od niego. Wprawdzie na ich dalszej części śnieg po kostki, ale dobre i to, bo jest to istotny węzeł dla ruchu drogowego tej części Warszawy.