Autor Wątek: Bezpieczna odległość  (Przeczytany 28918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Wrz 2013, 19:07:55 »
Cytuj
Z okazji przemarszu w godzinach 17-20 Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki, jutro koncentrujemy się na obszarze ograniczonym przez Karcelak, Pl Zawiszy, Rotundę i Pl. Bankowy ~ http://goo.gl/maps/7dOZg ze szczególnym uwzględnieniem JPII, Solidarności, Marszałkowskiej i Jerozolimskich.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Wrz 2013, 07:43:47 »
ale spotkanie początkowe i montowanie baloników jest pod Kolumną Z. ??


Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Wrz 2013, 11:07:20 »
:) tak

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Wrz 2013, 21:55:45 »
Dzięki za wspólny przejazd! Było super ;D

Mimo chłodu i siąpiącego cały dzień deszczu przyjechało 10 osób (zgodnie z wyliczeniem pogodowym ;) ). Zrobiliśmy wspólnie dwie duże pętle po Centrum (Solidarności, Towarowa, Jerozolimskie, Marszałkowska, ..JPII, Krakowskie). Kierowcy byli dziś mega życzliwi i tylko nieliczni nie zachowali dystansu 1m (np. taksiarz chciał się wbić na listewkę Jerzego na Krakowskim  8) ).  Jerzy prowadził przejazd i wielkie dzięki za to, bo jechało się naprawdę dobrze.

Chyba dopiszę balon do obowiązkowego wyposażenia roweru.
Koniecznie musimy powtórzyć taką akcję.

PS Deklarowane lampki od Pełnomocnika nie dotarły - może przestraszyły się deszczu.  ::) Na szczęście wszyscy byli przygotowani na jesień i świecili przykładem.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Wrz 2013, 01:05:20 »


tutaj potwierdzenie ile osób było, należy do widocznych doliczyć robiącego zdjęcie i tego kolegę w pomarańczowej kamizelce rozmazanego ... (co dale 10 osób)

p.s. jakoś zdjęcia dopasowana do pogody ...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Wrz 2013, 08:43:52 »
No to zdjęcie lepsze niż pogoda  :). Jazda była może zbyt monotonna -same lewoskręty robiliśmy i to raz wymuszając na autobusie pierwszeństwo - ale cudem bez strat :)

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Wrz 2013, 13:24:49 »


http://www.rowerowygdansk.pl/start,163,79.html
http://www.rowerowygdansk.pl/start,163,100.html

jak ktoś chce taka tabliczkę do przyczepienia na rower
wykonanie laminowany kartonik o wymiarach  (145 mm x 145 mm)

proszę pisać do mnie wiadomość postaram się takie zrobić na najbliższa mase i rozdać :)

« Ostatnia zmiana: 23 Wrz 2013, 13:28:58 wysłana przez fottoman »


Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Paź 2013, 13:28:54 »
Kartonik kartonikiem - ale jakie metrowe 'zawieszenie' do tego użyć? Bo sztywny kij od miotły to średni pomysł.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Paź 2013, 17:57:24 »
http://www.tvn24.pl/spiecie-na-drodze-strasznie-krzyczal-kopnal-moj-rower,361367,s.html
http://www.tvn24.pl/rozpedzony-samochod-niemal-ociera-sie-o-rowerzyste-k-dzwonimy-po-policje,361329,s.html

Noo.. Karol się robi sławny, właśnie puścili filmik w tvn24 (w tv) plus krótki wywiad. Generalnie utzymane to w dość prorowerowym tonie, poza wypowiedzią polucjanta (Kakolewski z KGP)
Cytuj
...czasami rowerzyści irytują kierowców...

Swoją drogą, nerwy Karola są chyba z tytanu, w moim przypadku kolega samochodziarz miałby wybrakowaną klawiaturę i kluczyki złamane w stacyjce   >:(
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Paź 2013, 18:42:24 »
poza wypowiedzią polucjanta (Kakolewski z KGP)
A gdzie jest ta wypowiedź?

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Paź 2013, 20:37:42 »
Swoją drogą, nerwy Karola są chyba z tytanu, w moim przypadku kolega samochodziarz miałby wybrakowaną klawiaturę i kluczyki złamane w stacyjce   >:(
Zgaduję, że to kwestia praktyki. A przynajmniej tak podejrzewam na podstawie własnych doświadczeń ;)

poza wypowiedzią polucjanta (Kakolewski z KGP)
A gdzie jest ta wypowiedź?
Dobre pytanie. Może była na tyle słaba, że tvn postanowił nie zaśmiecać nią swojej własnej strony? :P

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Paź 2013, 23:24:48 »
poza wypowiedzią polucjanta (Kakolewski z KGP)
A gdzie jest ta wypowiedź?

Gdzie teraz jest, nie wiem  ;D Nie szukałem :P A była na tvn24 w telewizji tak gdzieś koło 17:40

Tak btw, obserwuję jak toczą się losy tego filmu na fb, takiej ilości udostępnień nigdy nie widziałem. Generalnie większość jest zdania, że Karol sprowokował gościa omijając go chodnikiem (cóż  ;) ), ale wyprzedzanie na gazetę i całokształt zachowania kierowcy sa bardzo mocno piętnowane.

Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #88 dnia: 09 Paź 2013, 23:25:08 »
Kartonik kartonikiem - ale jakie metrowe 'zawieszenie' do tego użyć? Bo sztywny kij od miotły to średni pomysł.

myślę że te kartoniki nie muszą być umieszczane na 1m patyku ale być widoczne dla kierowcy z tyłu,
ja swój chce umieścić na sakwie którą wożę z lewej strony więc powinna być dobrze widoczna informacja dla kierowców ...
nie będzie mnie tym razem na godzinie dla rowerów ale jak nadal ktoś chce taki kartonik to proszę pisać na prv.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #89 dnia: 09 Paź 2013, 23:28:45 »
...
. Generalnie większość jest zdania, że Karol sprowokował gościa omijając go chodnikiem (cóż  ;) ), ...

ja też odbieram podobnie to zachowanie jednak ja też ustawiam się zawsze jako pierwszy na światłach (no może nie zawsze)... ale to kwestia postępowania na co dzień i Karol po prostu (tak myślę) zrobił to nie specjalnie, jednak wyszło jak widać ...

powinno by w jednym poście ale się rozjechało ...