Autor Wątek: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni  (Przeczytany 7995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« dnia: 09 Wrz 2012, 13:11:12 »
Zgłosiłem to, razem z wnioskiem o wymianę nawierzchni na asfaltową.

http://www.panoramio.com/photo/77506534


Wklejam dla porządku, bo 10 Września ZDM robi tam wizję lokalną:

Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrz 2012, 12:29:17 »
Przylepię się tu ;) Wysmarowałam pismo do ZTM na temat kolein na przystanku przy JPII Dw.Centralny 03.

Cytuj
Proszę o niezwłoczną naprawę nawierzchni asfaltowej przy przystanku autobusowym Dworzec Centralny mieszczącym się na Al. Jana Pawła II przy wejściu do dworca WKD Śródmieście. Oznaczenie przystanku 03.
Prośbę swoją uzasadniam tragicznym stanem nawierzchni. Kilkucentymetrowe koleiny utrudniają poruszanie się na tym odcinku. Szczególny niebezpieczne są dla rowerzystów, którzy muszą poruszać się jezdnią w kierunku Chałubińskiego.
Oprócz niebezpieczeństwa dla użytkowników drogi, zbierają one wodę i błoto, którym mogą zostać ochlapani pasażerowie komunikacji miejskiej oczekujący na w/w przystanku.
Proszę o jak najszybsze rozpatrzenie mojego wniosku, gdyż z nadejściem zimy sytuacja ulegnie drastycznemu pogorszeniu.
Z poważaniem
Ja

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrz 2012, 12:37:56 »
Mam nadzieję, że do ZDM, a nie do ZTM :)

Ale możesz takie sprawy zgłaszać przez telefon do Pogotowia Drogowego, tel. 22 19633.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Wrz 2012, 13:18:55 »
Zrobiłam to poniekąd celowo, żeby ZTM dbał o swoich pasażerów. W ciągu tygodnia i tak musi przesłać pismo, więc i ZDM, czy jakiś inny wykonawca robót będzie miał dodatkowy nadzór (mam nadzieję). Jeśli nie, to będę się czepiać obu :)
Dodatkowo szukanie zarządcy zabiera czas, a tak nie mój :D

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Wrz 2012, 17:19:20 »
Nie wiem, czy w tym miejscu jest zatoka, czy nie, ale jeśli jest, to dobrze że napisałaś do ZTMu, bo za wszystkie(no dobra, nie wiem jak z tymi na trasach GDDKiA) zatoki przystankowe, niezależnie od zarządcy drogi odpowiada ZTM...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrz 2012, 18:50:55 »
Nie ma zatoki (i dlatego trzeba tędy jeździć), ale koleiny są chyba tylko na "przystanku"- przy żółtej linii.
Z resztą ja tam nie wiem, może z okazji wielopoziomowego skrzyżowania droga podlega pod porty lotnicze ;) Wierzę tylko, że informacja trafi gdzie trzeba.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrz 2012, 20:01:26 »
Okazało się, że pismo zostało przekazane z Działu Informacji i Przepisów ZTM (hm, ciekawie działa formularz na stronie) do Pionu Przewozów ZTM. Zobaczymy czy naprawią i jak szybko im to zajmie.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Wrz 2012, 20:14:18 »
Formularz na stronie to ogólnik. Pytania spływają w jedno miejsce, a tematy mają pomóc szybciej je przekazywać dalej. Dlatego to normalne z przekazywaniem sprawy dalej ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Wrz 2012, 22:44:47 »
Mogliby asfalt strzelić... Pobożne życzenia :(
Komu w drogę temu rower.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrz 2012, 05:44:44 »
Osobiście tą DDR kazał bym zlikwidować. Nigdy nią nie jeżdzę, legalnie tnę po jezdni, bo nie spełnia żadnych standardów.

Z mych obserwacji ten ciąg bardziej służy chodnikowym zakałom którzy walą po chodniku i robią nam czarny PR.

Moje hasło ZERO TOLERANCJI DLA CHODNIKOWCÓW !!!
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Gru 2012, 20:53:46 »
Proszę o niezwłoczną naprawę nawierzchni asfaltowej przy przystanku autobusowym Dworzec Centralny mieszczącym się na Al. Jana Pawła II przy wejściu do dworca WKD Śródmieście. Oznaczenie przystanku 03.
Hej, czy ktoś widział ostatnio te koleiny w świetle dziennym? Bywam tu obecnie po zmroku i dziś wyglądały jakby je ktoś przyfrezował na 0,5 cm (gdy trzeba na 10 :/ ). Widzieliście to?

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lut 2013, 22:25:45 »
Przylepię się tu ;) Wysmarowałam pismo do ZTM na temat kolein na przystanku przy JPII Dw.Centralny 03.

Cytuj
Proszę o niezwłoczną naprawę nawierzchni asfaltowej przy przystanku autobusowym Dworzec Centralny mieszczącym się na Al. Jana Pawła II przy wejściu do dworca WKD Śródmieście. Oznaczenie przystanku 03.
Prośbę swoją uzasadniam tragicznym stanem nawierzchni. Kilkucentymetrowe koleiny utrudniają poruszanie się na tym odcinku. Szczególny niebezpieczne są dla rowerzystów, którzy muszą poruszać się jezdnią w kierunku Chałubińskiego.
Oprócz niebezpieczeństwa dla użytkowników drogi, zbierają one wodę i błoto, którym mogą zostać ochlapani pasażerowie komunikacji miejskiej oczekujący na w/w przystanku.
Proszę o jak najszybsze rozpatrzenie mojego wniosku, gdyż z nadejściem zimy sytuacja ulegnie drastycznemu pogorszeniu.
Z poważaniem
Ja

Koleinę załatali ok 2-3 tygodnie temu. Zadziałali błyskawicznie ;) O ile może autobus nie ochlapie pasażerów, to rowerem na tą łatę bym dalej nie wjeżdżała, bo kończy się i tak paskudną dziurą.

Dziś zgłosiłam szkła (zalegające od Sylwestra!), psie kupy, nielegalny pojemnik na przejeździe i przejściu dla pieszych (przy Dzielnej), nielegalne pryzmy na przejazdach rowerowych a to wszystko na 160 metrowym odcinku od Pawiaka do ul. Nowolipki. Wprost pogratulować utrzymania. Czekam na efekty :)

PS W miejscu zgłoszonym przez Krisa pachołki na DDR (dziurach dla rowerów) stoją wytrwale, ale z jednego została wyłącznie podstawka. Widocznie najlepiej działa biodegradacja :P
« Ostatnia zmiana: 27 Lut 2013, 23:01:09 wysłana przez miroslavka »

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwi 2013, 18:01:14 »
Stan z dzisiaj z okolicy południa.


Wracając przed 15 godziną widziałem samochodzik z ekipą wykładający kostkę dauna na ddr, ale w innej lokalizacji. Zobaczymy czy się zorientują gdzie mają naprawić, i czy w ogóle o tę naprawę chodzi...

EDIT: goście ułożyli chodniczek koło nowego parkometru, reszta jak na fotce...
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi 2013, 19:07:54 wysłana przez Xun Vixx »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrz 2013, 19:17:12 »
Na JPII przy Arkadii pojawił się płot między DDR i chodnikiem. Nie miałam czasu się przyjżeć, apóźniej zapomniałam, ale wyglądał ogólnie obleśnie i był kanciasty (nie wiem, czy nie stał przypadkiem w skrajni). Nie rozwiązał problemu, bo piesi wychodzą zza wiaty i idą po staremu wprost na rowerzystę. Może jakiś labirynt tu planują? ;)

Na JPII przy Dzikiej rozkopali i zastawili jedną odnogę DDR.


Może się uda wyłukować trochę ten bubel.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR w Al. J.P. II - uszkodzenia nawierzchni
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Wrz 2013, 13:28:36 »
Jechałem w zeszłym tygodniu i odcinek między Dziką a Stawki był totalnie rozkopany, więc z przyjemnością pomknąłem asfaltem i już na nim zostałem, ignorując obowiązujący mnie odcinek między Nowolipki a al. Solidarności.