Autor Wątek: klamkomanetki  (Przeczytany 5391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
klamkomanetki
« dnia: 18 Lis 2010, 14:50:24 »
Mam pytanie, które nurtuje mnie już od jakiegoś czasu:

czy klamkomanetki, np te http://allegro.pl/campagnolo-veloce-2-3x9speed-ergopower-wroclaw-i1314451529.html
będą poprawnie współpracować z wielotrybem szimano (6 trybików, nakręcany), wiem że mają inną ilość biegów, chodzi mi o to czy wielkość skoku na manetce będzie odpowiednia dla takiego wielotrybu - czy ewentualnie da sie to jakoś skorygować. Widziałem takie patenty ale puki co tylko z daleka, więc nie wiem czy to dobry pomysł.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lis 2010, 15:56:42 »
czy klamkomanetki, będą poprawnie współpracować z wielotrybem szimano (6 trybików, nakręcany), wiem że mają inną ilość biegów, chodzi mi o to czy wielkość skoku na manetce będzie odpowiednia dla takiego wielotrybu - czy ewentualnie da sie to jakoś skorygować. Widziałem takie patenty ale puki co tylko z daleka, więc nie wiem czy to dobry pomysł.
nie będa banglać...
najprościej zmienic wielotryb na taki co ma więcej trybow bo klamkomanetek szosowych a 6 nie znajdziesz. na 7 też nie więc pozostaje 8 ;)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lis 2010, 16:05:14 »
A to nie wystarczy po prostu nie używać 3 klików? Bardziej mnie martwi sprawa czy 1 klik spowoduje przeskoczenie łańcucha o 1 zabek czy o np. 1,5 ząbka. Czyli czy ciasność wielotrybu ma znaczenie. Bo wiem że się trochę różnią.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lis 2010, 16:26:17 »
sprawa jest dość prosta... pewna ustalona szerokość podzielona na 6 zębatek to nie to samo co ta sama pewna ustalona szerokość podzielona na 8 zębatek...
możesz oczywiście próbować wyregulować ale to nigdy nie będzie dobrze działać.
stawiam że ustawisz max 2 zębatki ok a reszta będzie obcierać albo przeskakiwać...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lis 2010, 16:43:05 »
A to przypadkiem nie jest tak, że wielotryb 6 rzędowy ma mniejszą szerokość niż 9? Wydawało mi się że tak właśnie jest, ale pewności nie mam.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lis 2010, 20:07:01 »
nie jest IDENTYCZNY i to najważniejsze...

Offline Marcin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • sakwiarz
    • Marcin Mazurek - strona domowa
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lis 2010, 00:17:57 »
Jeśli chcesz użyć klamkomanetek szosowych z V-kami będziesz miał spore problemy z modulacją hamulca, takie klamkomanetki są przeznaczone do canti lub hamulców szosowych i mają inny uciąg linki.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lis 2010, 13:42:29 »
Mam pytanie, które nurtuje mnie już od jakiegoś czasu:

czy klamkomanetki, np te http://allegro.pl/campagnolo-veloce-2-3x9speed-ergopower-wroclaw-i1314451529.html
będą poprawnie współpracować z wielotrybem szimano (6 trybików, nakręcany), wiem że mają inną ilość biegów, chodzi mi o to czy wielkość skoku na manetce będzie odpowiednia dla takiego wielotrybu - czy ewentualnie da sie to jakoś skorygować. Widziałem takie patenty ale puki co tylko z daleka, więc nie wiem czy to dobry pomysł.


Jak pisałeś poniżej, jest różna odległość między poszczególnymi koronkami w 6-7-8 a 9 biegowym zestawie. Jeśli byś założył te manetki to przy odrobinie szczęścia dałoby się prawie komfortowo korzystać z około 5 przełożeń. Jeśli to tymczasowa opcja, i po jakimś czasie planowałbyś założenie kasety 9b, to da się tak jeździć, a jeśli to na stałe, to proponuję poszukać manetek na kierownicę (typu zwanego potocznie jako SIS, czyli dźwigienka nad kierownicą, podobna do manetki szosowej montowanej na dolnej rurze ramy), albo manetki obrotowej - dobre na szosę zwłaszcza z wąską kierą.
AdrianSocho

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lis 2010, 11:09:54 »
dzięki za rzeczową odpowiedź, jeżeli ustawię 5 przełożeń, to i tak nadto  bo zazwyczaj max 3 używam :0)
manetki mają współpracować z byczymi rogami, ewentualnie pomyślę nad tymi SISami ale klamki to klamki. Jeszcze muszę przymierzyć czy mi paluchów wystarczy.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lis 2010, 13:22:48 »
jak  do byczych to może cios w ten deseń
http://allegro.pl/manetki-czasowe-shimnao-dura-ace-sl-bs79-2x10-i1322376171.html
wiem, cena... ale się nadać może
to jes t wersja 2x10 ale warto poszukać innych
« Ostatnia zmiana: 22 Lis 2010, 13:24:39 wysłana przez pimpf »

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: klamkomanetki
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lis 2010, 13:41:53 »
za tyle kasy to bym drugi rower skombinował :0) ale może cos wystrugam, tylko że puki co klamki wygrywaja ergonomią.