Autor Wątek: Dźwigowa  (Przeczytany 18590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Lut 2012, 11:00:47 »
Mało miejsca dla samochodów - raptem 3m pasa... Cienko widze wyprzedzanie się tam, omijanie uszkodzonego pojazdu czy wyprzedzanie samochodów przez motory i skutery... Oj, obawiam się, że one będa latać po DDR nawet... Zwłaszcza, że z szerokimi oponkami bez problemu poradzą sobie z rynsztokiem i jego przekraczaniem...

A właśnie - rynsztok... Czy rowerzysta nie zrobi sobie kuku przypadkiem jak na niego wpadnie? I co z jego regularnym oczyszczaniem tak samo jak i DDR obok, skoro te zamiatające pojazdy będą wszystko zsypywać na DDR właśnie? Obawiam się, że przy ścianie tunelu, na DDR w porze roku "zimnej" będzie chlupa, śnieg, błocko i ledwo się ta po tym przejechać. Obym się mylił...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Lut 2012, 12:15:23 »
Mało miejsca dla samochodów - raptem 3m pasa...

Najszersze dopuszczone do ruchu pojazdy mają 2,55. Auta osobowe zwykle koło 1,6m. Spokojnie wystarczy. Zwłaszcza, że inż. Galas przebąkuje coś, że po otwarciu Nowolazurowej to chciałby tu ograniczyć ruch ciężarówek. Wtedy zostaną tylko autobusy.


Cienko widze wyprzedzanie się tam

To dobrze, bo wyprzedzanie się aut w tunelach zdaje się jest zabronione. A na pewno niebezpieczne ;)


omijanie uszkodzonego pojazdu

Zdarzyło Ci się zobaczyć w tunelu na Dźwigowej zepsuty pojazd? Szansa jest tak niewielka, że dąży do zera. W połowie tunelu są zatoki awaryjne na taką sytuację. Wystarczy by w razie co zjechać na rozruszniku lub zepchnąć auto ;) Koledzy kierowcy z aut z tyłu na pewno chętnie pomogą - nie mają wyjścia :D


czy wyprzedzanie samochodów przez motory i skutery... Oj, obawiam się, że one będa latać po DDR nawet... Zwłaszcza, że z szerokimi oponkami bez problemu poradzą sobie z rynsztokiem i jego przekraczaniem...

Dopóki jednośladowcy będą mieli świadomość, że są tam gościnnie, to mnie nie przeszkadza - niech latają. W Holandii część dróg rowerowych jest obowiązkowa dla skuterów i też jest ok. Na jezdni w korku też się wspólnie mieścimy bez wypadków.

Zresztą po nowemu powinno być bezpieczniej dla skuterzystów, bo do tej pory auta mogły jechać w szachownicę i uniemożliwiać przejazd, a z boku były doły. Teraz będzie 1,5m równego asfaltu z prawej i wiadomo, że tam nie będzie aut.


A właśnie - rynsztok... Czy rowerzysta nie zrobi sobie kuku przypadkiem jak na niego wpadnie?

Mam nadzieję, że sobie zrobi. Jak ktoś jest taką pierdołą, że nie będzie umiał zmieścić się na 1,5m pasa rowerowego lecz przekroczy CIĄGŁĄ linię i to grubowarstwową (będzie czuć wjazd na nią), wjedzie do rynsztoka (po co?) i jeszcze się na nim wywali (choć nie jest głęboki), to i tak zgodnie z teorią Darwina nie powinien przekazać genów potomstwu :P

Rynsztok NIE JEST częścią pasa rowerowego. To w zasadzie załatwia sprawę.


I co z jego regularnym oczyszczaniem tak samo jak i DDR obok, skoro te zamiatające pojazdy będą wszystko zsypywać na DDR właśnie? Obawiam się, że przy ścianie tunelu, na DDR w porze roku "zimnej" będzie chlupa, śnieg, błocko i ledwo się ta po tym przejechać. Obym się mylił...

Zamiatające pojazdy? Na Dźwigowej? No teraz to odpłynąłeś w fantazję :P

Co do pory zimowej - podejrzewam, że nie ważne jak zrobisz, pas rowerowy i tak nie będzie odśnieżany. W tym roku ZOM miał luzem 12 mln PLN i też nie odśnieżał NIC rowerowego. Więc i nie widzę problemu by się tym przejmować, czy mają łatwo, czy trudno. I tak tego nie robią.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Lut 2012, 12:22:25 »
Cienko widze wyprzedzanie się tam
To dobrze, bo wyprzedzanie się aut w tunelach zdaje się jest zabronione. A na pewno niebezpieczne ;)

Storm, poleciałeś.... tam zawsze była "jednopasmówka", podwójna ciągła. a co oznacza podwójna ciągła?



Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lut 2012, 12:33:53 »
Ja tam się zastanawiam, gdzie jest haczyk :D

storm

  • Gość
Odp: Dźwigowa
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Lut 2012, 13:10:51 »
Droga anno_mala_zlosnica - jeździłem tamtędy wieeeelee razy i po prostu wiem co się tam działo. Wiem jak się ludzie wyprzedzali skuterami i motorami, wiem jak wyprzedzano mnie i jak ja wyprzedzałem innych - mimo owego jednego pasa. Uwierz mi, że ograniczenie "jeden pas" - w Polsce, dla polskiego kierowcy/kieroFFcy - NIC nie znaczy.
A jak masz wątpliwości - poooglądaj jutuba, np filmik pokazany przez Raffiego dzisiaj w innym wątku :)

@Raffi.
1. 1.6m to maja te węższe samochody.
2. Zdarzyło mi się wyprzedzać skuterkiem i rowerem pojazdy wyglądające na popsute, tudzież pojazdy, których kieroFFcy robili wszystko, aby nie zostać wyprzedzonym.
3. Jak tam się zmieściły zatoki awaryjne, skoro tam na bokach pod ścianą mają być DDR? I to oddzielone rynsztokami? ;)
4. Zamiatające pojazdy - tak, one muszą tamtędy przejechać, aby odśnieżyć tą jedną z baaardzo nielicznych tras łączących Wolę/Bemowo z Ursusem/Włochami. Zdziwiłbym się, gdyby tej trasy nie odśnieżano.
5. Że ZOM olał sprawę? Widocznie oszczędzali na kolejne opady śniegu - takie jakie były rok temu w grudniu. Pamiętasz je jeszcze? Inna rzecz, ze w W-wie naprawdę brakuje zapaleńców rowerowych, chętnych do korzystania z 2 kółek w zimie. (co nie usprawiedliwia ZOMu).

Aha i jeszcze jedno - koledzy kierowcy auta z tyłu raczej nie pomogą, tylko będą chcieli ominąć jak najszybciej zawalidrogę, niekoniecznie wysiadajać z cieplutkiego samozłomu. Taka niestety, polska prawda. Polska obojętność.