Autor Wątek: Smarowanie Napędu  (Przeczytany 22268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Smarowanie Napędu
« dnia: 27 Maj 2011, 23:16:56 »
Heyka
Akurat tak wyszło że miałem trochę oleju silnikowego i posmarowałem sobie łańcuch ale sądzę, że nie był to najlepszy pomysł bo chyba jest on dosyć lepki. Zastanawiam się jaki olej zakupić taki żeby nie był za lepki i spełniał swoją funkcję :)

mplonski

  • Gość
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2011, 23:26:02 »
oliwkę do smarowania łańcucha np. finish line'a

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2011, 23:29:55 »
Właśnie myślę nad tym Cross Country hmm + butla benzyny ekstrakcyjnej pędzelek i do przodu.
A może ktoś może polecić sklep w Warszawie gdzie udało by się go jutro zakupić ? :) Przydało by się wyczyścić i na oliwić przed masą :)

Pasuję mi gdzieś przy rondzie Wiatraczna albo okolice ursusa/włoch :)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2011, 23:34:23 wysłana przez ViRuE »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2011, 23:30:22 »
zdecydowanie tak jak przedmówca a w wersji ekonomicznej jeszcze VEXOL

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maj 2011, 23:31:03 »
Właśnie myślę nad tym Cross Country hmm + butla benzyny ekstrakcyjnej pędzelek i do przodu.
A może ktoś może polecić sklep w Warszawie gdzie udało by się go jutro zakupić ? :) Przydało by się wyczyścić i na oliwić przed masą :)
dowolny sklep rowerowy

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2011, 23:51:37 »
Najbliżej mam 2 kółka na krakowskiej więc pewnie tam się przejadę i zakupię tam oliwkę + zacisk do tylnego koła. Zastanawiam się jeszcze czy zakupić jakiś rozkuwacz do łańcucha i czy małego shake mu nie zrobić :) + pędzelkiem poczyścić kasetę i korby hmm. Może nic jutro nie popsuję i jakoś dojadę pod kolumnę Zygmunta :) Dzięki za podpowiedzi :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2011, 08:41:53 »
Heyka
Akurat tak wyszło że miałem trochę oleju silnikowego i posmarowałem sobie łańcuch ale sądzę, że nie był to najlepszy pomysł bo chyba jest on dosyć lepki. Zastanawiam się jaki olej zakupić taki żeby nie był za lepki i spełniał swoją funkcję :)

Z silnikowych to niestety do smarowania łańcucha w rowerze nadają się tylko najmniej lepkie - czyli syntetyczne. Tylko do nich nie lepi się mocno syf. Ale są one na tyle drogie, że nie opłaca się ich kupować tylko do roweru. Więc jeżeli przypadkiem nie zostaje Ci się resztka oleju (tj około 0,5 litra) po zalaniu silnika w aucie, to odpuść sobie oleje samochodowe, a pomyśl o FinishLine, Elf Dry Oil, White Lightning, czy innym podobnym. Ewentualnie zastosuj wariant ekonomiczny i brudzący - Vexol.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2011, 09:37:34 »
Ja stosuję olej do smarowania łańcuchów pił mechanicznych. Trochę się lepi do niego, ale nie aż tak żeby przeszkadzało, jest tani i wytrzymały na warunki atmosferyczne.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2011, 09:46:55 »
finish line kosztuje ok 25-30zł i mi wystarcza na ok rok (3 rowery) z tym że największa zimą to jednak vexol.
więc średnio 27,50 rocznie to nie wydatek

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2011, 13:28:57 »
Kupiłem na razie małą buteleczkę 60 ml tego Cross Country zobaczymy dzisiaj nocna jest to zobaczymy efekt łańcuch już się moczy w benzynie ekstrakcyjnej. Zaraz wezmę rower na dół pędzelek i przeczyszczę kasetę i korbę zostawię wyschnie i posmaruję. Tylko zalałem tej benzyny i ona już czarna, czy potem wylać tą i jeszcze raz nalać czystej? Czy to raczej bez sensu?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Maj 2011, 13:35:59 »
Tylko zalałem tej benzyny i ona już czarna, czy potem wylać tą i jeszcze raz nalać czystej? Czy to raczej bez sensu?

Przede wszystkim nie wylewaj starej benzyny. Odstaw, postoi trochę, syf opadnie na dno i 95% da się użyć ponownie.

Co do czyszczenia jeszcze raz... mnie by się nie chciało. To nie lustro, nie musi błyszczeć. A pierwszy deszcz lub wyjazd w teren i tak zabije Twoje starania. Nie warto więc się zadręczać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Maj 2011, 13:41:32 »
Więc raczej ten jeden raz wypłucze co ma wypłukać i starczy ;) I Jeszcze bo benzyną również będę czyścił te kółka od przerzutek czy tam też ciut kropnąć tej oliwy? Bo tam jak zwykle nazbierało się trochę syfu :)

Jednak wypłukałem go jeszcze raz i syfu i piachu jeszcze trochę wyleciało i znowu prawie czarna benzyna :)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2011, 14:39:38 wysłana przez ViRuE »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maj 2011, 09:59:43 »
benzyną również będę czyścił te kółka od przerzutek czy tam też ciut kropnąć tej oliwy?

Na kółka same lepiej nie. Ale do łożysk ślizgowych, które tam są, pewnie nie zaszkodzi.


Jednak wypłukałem go jeszcze raz i syfu i piachu jeszcze trochę wyleciało i znowu prawie czarna benzyna :)

Wypłuczesz jeszcze trzeci raz i efekt będzie ten sam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Maj 2011, 12:46:10 »
A tak praktycznie, to co daje takie czyszczenie łańcucha? Ile punktów do Cyklozy się dostaje bonusowo? ;)


Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Smarowanie Napędu
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2011, 08:13:47 »
Cytat: storm
A tak praktycznie, to co daje takie czyszczenie łańcucha? Ile punktów do Cyklozy się dostaje bonusowo? ;)
Nie trzeba podgłaśniać MP3 :)
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---