Autor Wątek: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa  (Przeczytany 29608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Paź 2013, 09:59:08 »
Swoją drogą, ciekawe co robią na końcowym/początkowym odcinku, gdzie wjeżdżają pod prąd na przystanek autobusowy...

Jak typowi chodnikowcy - wjeżdżają na chodnik i prują między pieszymi do DDRki.


Kufa, czy tak trudno zrozumieć niektórym ludziom, że w PL jest ruch PRAWOSTRONY i jak jedziesz pasem rowerowym, a z prawej mijają Cię auta jadące w przeciwnym kierunku, to COŚ JEST NIE TAK? Przecież to jest naprawdę absolutnie podstawowa wiedza.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Paź 2013, 18:14:51 »
Zaraz na początku wymalowania tego pasa na Spacerowej, wjeżdżając w górę spotkałem faceta jadącego w dół. Zatrzymałem go i zapytałem dlaczego tak jedzie pod prąd? Głupia mina... Odpowiedział że tak mu polecił policjant na górze!? ...? To był jakiś "ważny" dzień więc policjanci stali niemal na każdym rogu. Wjechałem na górę i pierwszego napotkanego gliniarza przy Klonowej zapytałem... nic o tym nie wiedział. Kolejny patrol przy Puławskiej też nic nie wiedział i nie przejęli się tym że ktoś jechał pod prąd.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Paź 2013, 02:11:28 »
Kufa, czy tak trudno zrozumieć niektórym ludziom, że w PL jest ruch PRAWOSTRONY i jak jedziesz pasem rowerowym, a z prawej mijają Cię auta jadące w przeciwnym kierunku, to COŚ JEST NIE TAK? Przecież to jest naprawdę absolutnie podstawowa wiedza.

Jeszcze są w tej swojej niewiedzy utwierdzani przez drogowców stawiających masowo słupki z sygnalizacją i przyciskami przed przejazdem przez jezdnię po lewej stronie DDR.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Paź 2013, 12:29:15 »
Jazdy środkiem już próbowałem. Na Al. Jerozolimskich jadą wtedy niemalże po krawężniku,

O którym odcinku Jerozolimskich piszesz, bo DDR na wiadukcie nad PKP Al.Jerozolimskie jest dwukierunkowa.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Paź 2013, 14:11:03 »
Od Popularnej do Śmigłowca jest jednokierunkowa, nadziana stosownymi znakami jak dobra kasza skwarkami:
Nakaz skrętu w prawo przed Śmigłowca
Cztery zakazy wjazdu
Droga jednokierunkowa przy skrzyżowaniu z wjazdem na pętlę pod wiauktem
Zakaz wjazdu na tym samym skrzyżowaniu
Zakaz wjazdu na wjeździe na wiadukt
Droga jednokierunkowa przed wjazdem na wiadukt
Zakaz wjazdu na DDR
Zakaz wjazdu na DDR przy salonie samochodowym
Oprócz tego pomiędzy DDR a wiaduktem jest jezdnia, którą trzeba przejechać 100m. Oczywiście podprądowcom to nie przeszkadza i albo spychają pieszych z chodnika, albo wciskają się pod prąd obok samochodów.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Paź 2013, 14:58:12 »
Od Popularnej do Śmigłowca jest jednokierunkowa, nadziana stosownymi znakami jak dobra kasza skwarkami:

Ok, masz rację. Nawet nie wiedziałem, bo zawsze jeżdżę druga stroną, głównie ze względu na ten poprowadzony zakosami wjazd (dla podprądowców zjazd) na widukt.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Paź 2013, 12:14:47 »
Ta po drugiej stronie też jest jednokierunkowa. Przynajmniej na odcinku na wiadukcie ;).

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Paź 2013, 12:20:52 »
Wczoraj po 18stej następny, na dodatek zupełnie nie oświetlony.   :(

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Paź 2013, 12:52:25 »
Ta po drugiej stronie też jest jednokierunkowa. Przynajmniej na odcinku na wiadukcie ;).

Masz absolutną rację:
http://goo.gl/maps/XQtjl
http://goo.gl/maps/hjM4s

ale juz na zjeździe z wiaduktu (w strone centrum): http://goo.gl/maps/V5UtL

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Paź 2013, 21:46:53 »
Po stronie centrum też jest stosowny znak. Nie wiem skąd odwrotnie namalowany rowerek na samym wiadukcie. Pewnie robotnicy odruchowo namalowali, a nikt potem nie zauważył i nie zgłosił, że odwalili fuszerkę za podatnicze pieniądze.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Lis 2013, 22:51:37 »
Mnie się ów pas podoba chociaż przydałyby się śluzy, słupki, wysepki etc aby co bardziej narwani kierowcy nie mogli z pasa zrobić sobie dodatkowego pasa ruchu w przypadku powstania korku.

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Lis 2013, 14:07:30 »
Mnie się ów pas podoba chociaż przydałyby się śluzy, słupki, wysepki etc aby co bardziej narwani kierowcy nie mogli z pasa zrobić sobie dodatkowego pasa ruchu w przypadku powstania korku.

Jak na razie nie jest źle, od momentu powstania tego pasa jeżdżę tamtędy codziennie rano i do tej pory raz widziałem kierowcę samochodu który pocisnął "po staremu" w górę Klonowej i dwóch motocyklistów jadących pomiędzy pasem rowerowym a środkowym omijając korek. Rozwiązanie takie za to znakomicie ułątwia przejazd karetek i innych służb ratunkowych.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Lis 2013, 15:58:57 »
Rozwiązanie takie za to znakomicie ułątwia przejazd karetek i innych służb ratunkowych.

Temu służy pas awaryjny więc może zatem należałoby na wszystkich warszawskich ulicach zrobić ów pas a wówczas byłby także wykorzystywany przez rowerzystów.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Lis 2013, 14:08:55 »
Przez ten pas zacząłem też korzystać z Gagarina do jazdy w dół, więc przy okazji przez pl. Unii Lubelskiej jeżdżę inaczej (z Szucha w Klonową, zamiast na nielegalu chodnikiem i w Bagatela) i mam duże problemy ze zrozumieniem na którym pasie właściwie powonieniem być (szczególnie, że w ogóle "pasy" są tam dość umowne) i generalnym ogarnięciem organizacji ruchu. Ktoś jeszcze ma kłopot z odnalezieniem się tam, czy po prostu jestem zbyt głupi?

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pasy rowerowe Goworka - Spacerowa
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Lis 2013, 14:36:12 »
Jeśli pytasz, na którym pasie masz się ustawić przed światłami na placu - na tym do skrętu w lewo. Pas do jazdy "na wprost" prowadzi wzdłuż Puławską. Ja się ustawiam przy prawej krawędzi pasa do skrętu po czym, po przejechaniu przez tory sygnalizuję skręt i jadę w Klonową.