Autor Wątek: Oswietlenie  (Przeczytany 3166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartez

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Oswietlenie
« dnia: 05 Sie 2010, 01:15:30 »
Witam
Od dluzszego czasu planuje kupic lampki do swojego roweru, tylko nie moge sie na zadna zdecydowac. Jakie polecacie? Nie chcial bym przekroczyc 60zl ew. jezeli nie bedzie nic odpowiedniego to max do 100zl moge wylozyc (oczywiscie im taniej tym lepiej dla mnie i mojego portfela, nie wiem jak dla mojego bezpieczenstwa...)




mplonski

  • Gość
Odp: Oswietlenie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sie 2010, 02:11:19 »
100zł na komplet lampek? lampki, jak dla mnie, to jedne z tych rzeczy, na których nie warto oszczędzać.

ja używam tylnej Cat-Eye TL-LD610 (kosztuję niecałą stówę) - jedna z najmocniejszych dostępnych na rynku. do tego lampka jak z masowego sklepiku do czasu aż rozładują się w niej baterie :)

z przodu mam sigmę illux (tak, jej podstawka to ta "podstawka" pod licznik na lemodce) - koszt - np 32zł w centrumrowerowe.pl.

jeśli nie jeździsz raczej nocą po bardziej niebezpiecznych drogach to spokojnie możesz wziąć lampkę tylną np cat-eye TL-LD130-R - 3-diodowa, koszt to około 40zł. podobna przednia (cat-eye TL-LD130-F) to już około 50zł. ew możesz szukać podobnych lampek firmowanych 'made in china', ale ich jakość może być gorsza niż firmowych modeli.

oczywiście, jeśli fundusze na razie masz ograniczone, zawsze możesz kupić lampki w masowym sklepiku ;-) są zapewne niższej jakości niż w/w lampki czy te, których ja używam, ale każdy od czegoś musi zacząć, by z czasem przejść na lepsze rozwiązania. o ile dobrze pamiętam koszt masowych lampek (przód + tył) to 25zł.

Offline Bartez

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oswietlenie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sie 2010, 10:14:20 »
Zapomnialem dodac ze bardzo, ale to bardzo rzadko jezdze noca (jedynie gdy sie gdzies zasiedze albo gdy wracam z masy :P )

Zestaw , ktory mi zaproponowales przemawia do mnie wyglądem i ceną i zapewne go zakupie. Dziekuje za pomoc

A co do masowych lampek - gdzie je znajde? Szukalem po sklepiku na stronie i nie widzialem.

mplonski

  • Gość
Odp: Oswietlenie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sie 2010, 11:35:34 »
na każdej masie w sklepiku. są one dosyć podobne (wyglądem), ale nie wiem jakie są w nich diody

Offline Bartez

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oswietlenie
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sie 2010, 17:13:26 »
Lampki juz zakupilem :)
Teraz jedynie zostaje mi je przetestowac... Moze na Nocnej Masie?:D

Pozdrawiam